Öğrencilere Karne Hediyesi: Meşe Palamudu - Son Dakika

Öğrencilere Karne Hediyesi: Meşe Palamudu

20.01.2012 12:21
Öğrencilere Karne Hediyesi: Meşe Palamudu, System.String[]

Kırklareli Belediyesi, il genelinde birinci sınıfta eğitim gören 800 öğrenciye karne hediyesi olarak meşe palamudu fidanı hediye etti.

Kırklareli Belediyesi, il genelinde birinci sınıfta eğitim gören 800 öğrenciye karne hediyesi olarak meşe palamudu fidanı hediye etti.

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Vali Faik Üstün İlköğretim Okulunda düzenlenen törende, 1'nci sınıf öğrencilerine karne hediyesi olarak meşe palamudu fidanı verdi.

Çağlayan, verdikleri fidanlarla ağaç bilincini geliştirmek istediklerini söyledi.

Çocuklara yeşilliğin, ağacın, doğanın çevre bilincinin aşılanması gerektiğini ve belediye olarak karne hediyesi olarak fidan dağıttıklarını ifade eden Çağlayan, "Kırklareli oksijeni bol bir kent olacaktır. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere karne hediyesi olarak fidan dağıtıyoruz. Çocukların hepsi verdiğimiz fidanları dikmiş olsa ve yüzde 25'i tutsa Kırklareli'de ağaç sayısı ciddi bir şekilde artış gösterecek. Her yıl fidan dağıtımı yaparsak mutlaka çevre bilinci gelişecek ve Kırklareli oksijeni bol bir kent olacak" diye konuştu.

Öğrenciler tören sonunda, "Yaşa Mustafa Kemal Paşa" şiirini hep bir ağızdan okudu.

- KIRKLARELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrencilere Karne Hediyesi: Meşe Palamudu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türk-İş'in Bakan'a yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu: Bu ücretle geçinmek mümkün mü? Türkiye'de kayıt altında bulunan Suriyeli sayısı 3 milyon 638 bin 288 kişi olarak açıklandı İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Nice'te teknik direktör Patrick Vieira'nın görevine son verildi Oyundan çıkarken tepki gösteren Yusuf Yazıcı'ya hocası Galtier'den uyarı Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Son Dakika! Türkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat treni bugün İstanbul'dan yola çıkıyor