Son Dakika Haberleri: Öğretmen ve Öğrenciler 15 Temmuz Parkı'nı Gezecek

Öğretmen ve Öğrenciler 15 Temmuz Parkı'nı Gezecek

26 gün önce

Adana'daki 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi'ni, öğretmen ve öğrencilerin bir program dahilinde gezmelerine imkan sağlayan protokol, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüreğir Belediyesi arasında imzalandı.

Öğretmen ve Öğrenciler 15 Temmuz Parkı'nı Gezecek, System.String[]
Adana'daki 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi'ni, öğretmen ve öğrencilerin bir program dahilinde gezmelerine imkan sağlayan protokol,  Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Yüreğir Belediyesi arasında imzalandı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, merkez  Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çeli·kcan ile Milli Eğitim Müdürü  Turan Akpınar'ın katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi'nin internet üzerinden oluşturulacak randevu sistemiyle bir program dahilinde haftanın belirli günlerinde öğretmen ve öğrencilerin gezmelerine imkan sağlayan protokol imzalandı.

Çelikcan, imza töreninde yaptığı konuşmada, hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde  Avrupa BirliğiAB) Bakanı ve Başmüzakereci  Ömer Çelik'in katılımıyla açılan 54 dönüm arazi üzerine inşa edilen kompleksin protokolünün her iki kuruma da hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü  Akpınar ise protokol kapsamında okul dışı öğrenme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla kompleksin internet üzerinden oluşturulacak randevu sistemi ile haftanın belirli günlerinde öğretmen ve öğrenciler tarafından ziyaret edilebileceğini belirtti.

Protokolle öğretmen ve öğrencilerin müze ziyareti gibi bir program dahilinde kompleksi ziyaret edebileceklerini kaydeden  Akpınar, "Okullarımızın kompleks ziyaretini bir takvime bağlıyoruz. Böylece aynı anda çok sayıda okulun üst üste yoğunluk yaşatması olmayacak. Bilimle tarihin buluştuğu bu mekanın öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından etkin bir biçimde ziyaret edilmesini istiyorum. Ancak bu tip etkinliklerle tarih ve kültür konusunda öğrencilerimizde farkındalık yaratabiliriz." ifadelerini kullandı.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
Miss World 2017'nin Birincisi Belli Oldu! Türkiye İlk 40'a Bile Giremedi