Parmağını yılan ısıran adam, canlı yılanı poşete koyarak hastaneye koştu - Son Dakika

Parmağını yılan ısıran adam, canlı yılanı poşete koyarak hastaneye koştu

26.05.2022 13:12

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde arkadaşının tarlasında temizlik yaptığı esnada ölümcül zehre sahip engerek yılanı tarafından ısırılan Ekrem Kuyumcular, canlı yılanı poşete koyarak hastanenin yolunu tuttu. Bir hafta tedavi gören zehirlenen adam, eski sağlığına kavuştu.

Mustafakemalpaşa'nın Üç Kurnalı Mevkiinde yaşanan olayda, arkadaşının tarlasında temizlik yapan 60 yaşındaki Ekrem Kuyumcular, otları kestiği bir anda yılan ısırığına maruz kaldı. Kuyumcular'ı 1,5 metre boyundaki engerek yılanı sol işaret parmağından ısırdı. Zehirlenen vatandaş, yılanı da bir poşetin içine koyarak vakit kaybetmeden arkadaşının kullandığı araçla Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'ne gitti.

1 HAFTA BOYUNCA TEDAVİ GÖRDÜ

Sol işaret parmağı kısa sürede bileğine kadar şişen ve nabzı düşen Ekrem Kuyumcular'a doktorlar bir saate yakın müdahale yaptı. Yılan ısırığıyla zehirlenen vatandaş, bir hafta boyunca hastanede tedavi altında kaldı. Sağlığına tekrar kavuşarak taburcu olan Ekrem Kuyumcular, hastaneye gitme kararının hayatını kurtardığını söyledi.

Bursa'da bir adam elini sokan yılanla hastaneye koştu

"BU KARAR HAYATIMI KURTARDI"

Ölümle yaşam arasında gidip geldiğini belirten evli ve 3 çocuk babası Kuyumcular, "Yılan, tarlada çalı çırpı keserken ısırdı. Orada yapabileceğimiz bir şey yoktu. Uzmanların uyarısını dikkate alarak hemen hastaneye koştum. Bu karar hayatımı kurtardı. Nabzım düştü ve parmağımın şişliği bileğime kadar uzadı. Zehrin vücuduma yayıldığını hissettim. Doktorlar büyük çaba göstererek, bir saate yakın müdahale yaptı. Bir hafta hastanede yattım, çok şükür ki şimdi iyiyim" dedi.

Bursa'da bir adam elini sokan yılanla hastaneye koştu

"YILAN ISIRIĞINA MARUZ KALAN HEMEN HASTANEYE GİTSİN"

Havaların ısınmasıyla birlikte kış uykusundan uyanan yılanlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Kuyumcular; "Yılan ısırığına maruz kalanların hemen en yakın sağlık ocağı ve hastaneye gitmesi gerekir" uyarısında bulundu.

YORUMLAR
500
Kobradan bile zehirli olan ölümcül deniz yılanının tedavisi sadece bir ülkede yapılıyor Kobradan bile zehirli olan ölümcül deniz yılanının tedavisi sadece bir ülkede yapılıyor Kılıç: 'Sosyal belediyeciliğe önem veriyoruz' Kılıç: 'Sosyal belediyeciliğe önem veriyoruz' Annesinin yaşamını yitirmesinden sorumlu tuttuğu doktoru öldürüp, intihar etti (5) Annesinin yaşamını yitirmesinden sorumlu tuttuğu doktoru öldürüp, intihar etti (5)
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Parmağını yılan ısıran adam, canlı yılanı poşete koyarak hastaneye koştu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement