Son Dakika Haberleri: Türkiye 4 Binden Fazla Rus Vatandaşı DEAŞ'lıyı Yasaklayınca Rusya Harekete Geçti

Türkiye 4 Binden Fazla Rus Vatandaşı DEAŞ'lıyı Yasaklayınca Rusya Harekete Geçti

3 ay önce

DEAŞ'lı oldukları için Türkiye'ye girişleri yasaklanan 4 bin 128 Rus vatandaşıyla ilgili Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'yle konuyu müzakere etmeye hazırlanıyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığının 4 bin 128 Rus vatandaşının DEAŞ ile bağlantılı olması nedeniyle  Türkiye'ye girişinin yasaklanması konusunu  Ankara ile ele alacağı belirtildi.

EN YAKIN ZAMANDA GÖRÜŞÜLECEK

Rusya Dışişleri Bakanlığının  Türkiye tarafından 4 bin 128 Rus vatandaşına  Türkiye'ye giriş yasağı uyguladığına dair haberdar edilmediği, Rus diplomatların en yakın zamanda  Türkiye ile bu konuyu görüşmek için  Türkiye Büyükelçiliği ile irtibata geçeceği kaydedildi.

"KOCAMAN RAKAMLARA ŞAŞIRDI"

Rusya Federal Haber Ajansına (FAN) konuşan  Rusya Dışişleri Bakanlığından kaynak " Rusya  Dışişleri Bakanlığı bu kocaman rakama şaşırdı çünkü bundan önce konuyla ilgili birkaç yüz kişinden bahsediliyordu. Bakanlık, listeye dahil edilenlerin kimliğini ve bu kişilerin niçin seçildiğini araştıracak" dedi.


Alman Uyruklu Bilgisayar Mühendisinin Şüpheli Ölümü! Balkondaki Kameralar Dikkat Çekti Yoğun Bakım Hemşireleri, Sigara Verdikleri Yaşlı Adamı Kameraya Çekip Dalga Geçti
Kutlu Doğum Haftası Değişti! Bu Yıl 29 Kasım Haftası Yapılacak