Salih Korkmaz gümüş madalyanın sahibi oldu - Son Dakika

Salih Korkmaz gümüş madalyanın sahibi oldu

14.07.2019 18:09
Salih Korkmaz gümüş madalyanın sahibi oldu, System.String[]

Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası'nın son gününde yürüyüşte Ayşe Tekdal altın, Salih Korkmaz ise gümüş madalya kazandı.

Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası'nın son gününde yürüyüşte Ayşe Tekdal altın, Salih Korkmaz ise gümüş madalya kazandı.

Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası'nın son gününde iki yürüyüş yarışında iki madalya çıkardı. 20 kilometre kadınlarda Ayşe Tekdal'ın altın madalyasının ardından Salih Korkmaz da erkeklerde Avrupa ikincisi oldu.

İsveç'in Gavle kentindeki şampiyonada 20 kilometre erkekler yarışını baştan sona önde götüren Salih Korkmaz, 18'inci kilometreye gelindiğinde bir dakikanın üzerinde bir farkla liderlikteydi. Mücadelede 1: 21: 00'lik olimpiyat barajını zorlayan Korkmaz, son iki kilometreye geldiğinde fenalaştı ve durakladı. 22 yaşındaki atlet, çok zorlanmasına karşın son kilometreye girmek üzere olduğu için yürüyüşe devam etti. Ancak takibindeki Rus atlet Vitaliy Mizunov, aradaki 200 metrelik farkı adım adım kapattı ve finişe yalnızca 40 metre kala öne geçerek ipi göğüsledi. Mizunov'un 1: 21: 29 ile bitirdiği yarışı Salih de 1: 21: 32 ile tamamlarken, aynı zamanda kendisine ait Türkiye büyükler ve U23 rekorunu da 5 saniye indirdi.

Salih'in ikinci olduğu yarışta diğer Türk yürüyüşçü Abdülselam İmuk da 1: 24: 34'lük derece yaparken Avrupa 6'ncılığına ulaştı. Genç atlet, 1: 26: 26 olan PB derecesini 1: 24: 34'e indirdi.

Salih Korkmaz gümüş madalyanın sahibi oldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Salih Korkmaz gümüş madalyanın sahibi oldu - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor