Şehir Tiyatroları "Komik-İ Şehir Naşit Bey" Oyunuyla Esenyurt'ta - Son Dakika

Şehir Tiyatroları "Komik-İ Şehir Naşit Bey" Oyunuyla Esenyurt'ta

11.03.2019 15:25
Şehir Tiyatroları "Komik-İ Şehir Naşit Bey" Oyunuyla Esenyurt'ta

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Komik-i Şehir Naşit Bey oyunuyla Esenyurt seyircisinin karşısına çıkıyor.

Gökhan Eraslan'ın yazıp Ali Yaylı'nın yönettiği Komik-i Şehir Naşit Bey, 12 Mart 2019 Salı günü saat 20.00'de Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

KOMİK-İ ŞEHİR NAŞİT BEY

Türk Tiyatrosu'nun önemli adlarından Naşit Özcan'ın yaşamından kesitler sunan oyun, 19. yüzyıl sonundan 20. yüzyıl ortalarına kadar olan süreçte tiyatromuzun, özellikle de Tuluat Tiyatrosu'nun sıkıntılı dönemlerini, Naşit ve Tiyatrosu'nun yaşadıkları üzerinden aktarıyor. 20. yüzyıl gerçeğinde sinemanın giderek güçlenmesi ve yayılması, Şehir Tiyatroları'nın İstanbul tiyatro yaşamındaki yeri, yaklaşan 2. Dünya Savaşı'nın ülkeye ve sanata yansıyan zorlukları, Tuluat Tiyatrosu'nun yeni yol ayrımlarına girişi, Naşit'in tanıdığı, tanıştığı tiyatromuzun önemli adları, Naşit'in ailesiyle ilişkisi oyunun konusu ve kurgusunda kendine yer buluyor. Yakın dönem Türk Tiyatrosu'na müzikli anlatımıyla, anılarla harmanlanan bir gözle bakan oyun bizleri bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Oyunda Ada Alize Ertem, Bora Seçkin, Can Tarakçı, Deran Özgen, Emrah Can Yaylı, Erkan Akkoyunlu, Fahri Kıncır, Göksel Arslan, Mehmet Avdan, Metin Çoban, Özgür Dağ, Rahmi Elhan, Rıdvan Çelebi, Semah Tuğsel, Sinan Bengier, Şeyda Arslan rol alıyor.

YORUMLAR
500
Türkiye bu sorunu halen çözemedi! Ölüm saçan başıboş köpekleri genç kızın etrafını bir anda sardı Türkiye bu sorunu halen çözemedi! Ölüm saçan başıboş köpekleri genç kızın etrafını bir anda sardı 3 YILDIR ARAŞTIRILIYORDU: İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE BÖCEKLER HASTALIK TAŞIYARAK TÜRKİYE'YE GELİYOR 3 YILDIR ARAŞTIRILIYORDU: İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE BÖCEKLER HASTALIK TAŞIYARAK TÜRKİYE'YE GELİYOR ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 11 Ağustos 2022 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 11 Ağustos 2022
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Şehir Tiyatroları 'Komik-İ Şehir Naşit Bey' Oyunuyla Esenyurt'ta - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement