Sincan Cezaevinde Şiir Dinletisi - Son Dakika

Sincan Cezaevinde Şiir Dinletisi

14.11.2014 10:58

Şair Burak Ballı, Sincan Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlülere şiir dinletisinde bulundu.

Sincan Cezaevinde şiir dinletisi- Şair Ballı, Sincan Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlülere şiir dinletisinde bulunduANKARA (AA) - Şair Burak Ballı, Sincan Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlülere şiir dinletisinde bulundu.Sincan 2 nolu L Tipi Ceza İnfaz Kurumundaki programa Kurum Cumhuriyet Savcısı Ercan Başaran, Kurum Müdürü Battal Doğan, Türkiye Gençlik Konfederasyonu İç Anadolu Bölge Başkanı Hakan Cenik, Proje Direktörü Tuğba Başaran, kurum personeli ile tutuklu ve hükümlüler katıldı.Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonunun desteğiyle Adana, Gaziantep ve Osmaniye'deki ceza infaz kurumlarında programlar yaptıklarını belirten Ballı, "Proje kapsamında bugün 9. gönül yolculuğuna çıkıyoruz, hepimiz gönüllü geldik. Burada belkide bir kenarda bizi bekleyen insanların dili olmak için bu yolculuğa çıktık" dedi.Burak Ballı, proje kapsamında şiir terapisiyle tutuklu ve hükümlülerin, hayata ve geleceğe bakış açılarında daha olumlu tepkilerin, okuma ve sanatsal yönlerinin ortaya çıkarılması ve sosyal yönlerinin öne çıkarılmasını hedeflediklerini söyledi.Hazırladığı görsel sunularla şiirlerini seslendiren Ballı, tutuklu ve hükümlülere şunları ifade etti: "Belki size tuhaf gelecek ama aslında bir kardeşiniz olarak sizlerle dertleşmeye geldim. Bir umut yolculuğuna çıkmaya karar verdim ve dedim ki 'Gelecek zamana umut taşıyoruz, yarınlarımızın çocuklarını, geleceğini garantiye almak için asıl hayat okulunu okumuş ve sabrı ve sükuneti kendisine prensip edinmiş, kalbinde Allah'ı taşıyan insanların burada olduğunu inanıyorum.' Sizlere böyle önemli bir projede yarınlarımızın çocukları, geleceğimiz ve dünya insanlığına bu sevgiyi yaşatmak için bu yolculukta sizlerle birlikte yürümeye davet ediyorum. Hepimiz birbirimize bir el uzatalım ve sevgimizi yaşatalım."Ballı, projeye desteklerinden dolayı Sincan Ceza İnfaz Kurumu Cumhuriyet Savcısı Ercan Başaran, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu İç Anadolu Başkanı Hakan Cenik ve cezaevi yönetimine teşekkür etti.Hükümlü ve tutukluların toplumla barışık olmasını amaçladıklarını belirten Hakan Cenik, "Eğitim birimimizde buna benzer çalışmalar planlanmaktadır. Psiko-sosyal birimimizle de bu tür etkinliklerle rehabilite çalışmaları yapıyoruz. Bu tür etkinlikleri tutuklu ve hükümlülerin üzerinde çok olumlu etkileri var" dedi.Ballı'nın şiirlerinin ardından sahneye çıkan sanatçı Afak Algan da şarkılarıyla dinleyicilere mini bir konser verdi.Yaklaşık 2 saat süren programı, çok sayıda tutuklu ve hükümlüyle birlikte cezaevi yetkilileri de takip etti. .

Bangladeşli kadından tatil için geldiği Gaziantep'te, 'Kocam kızımı kaçırdı' suçlaması Bangladeşli kadından tatil için geldiği Gaziantep'te, 'Kocam kızımı kaçırdı' suçlaması Gaziantepli Aile, Suriye'de Kalan Çocuklarına Kavuşmak İçin Yetkililerden Yardım İstedi Gaziantepli Aile, Suriye'de Kalan Çocuklarına Kavuşmak İçin Yetkililerden Yardım İstedi Büyükşehir bisikletçisinden 3'üncülük Büyükşehir bisikletçisinden 3'üncülük
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sincan Cezaevinde Şiir Dinletisi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement