Son Dakika Haberleri: Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Tokat'ta

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Tokat'ta

5 yıl önce

CHP'den İstanbul Belediye Başkanlığı'na aday olacağı konuşulan Sarıgül, ziyaret için gittiği Tokat'ta adaylığıyla ilgili konuştu.

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Tokat'ta, System.String[]
Şişli Belediye Başkanı  Mustafa Sarıgül, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağına ilişkin, "Adaylık bana ait olan bir görüş değildir. Adaylık tamamen yurttaşlarımızın takdiridir, siyasi bir değerlendirmedir ama benim yıllardan beri çalmadığım kapı, sıkmadığım el kalmadı. Bu terler boşa akmıyor, bu terler hak için akıyor. Bu terler inşallah sandıkla buluşacak ve bir gün sandıkta mutlaka Sarıgüller açılacak" dedi.

"SİYASET SORUNLARI ÇÖZME SANATIDIR"

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Tokat'a gelen Sarıgül'ü, havaalanında çok sayıda vatandaş karşıladı. Buradan Pazar ilçesine geçen Sarıgül, Pazar Belediye Başkanı Adnan Özmen'i makamında ziyaret etti. Sarıgül, ziyarette basın mensuplarına yaptığı açıklamada, siyasetin, sorunları çözme sanatı olduğunu belirterek, sorunları çözmek için Anadolu'nun birçok yerini ziyaret ettiğini söyledi.

"GÖREVİMİZ HERKESİ KUCAKLAMAKTIR"

Bir siyasetçinin sorunları tek başına çözemeyeceğini, sorunların vatandaşlarla beraber çözülebileceğini vurgulayan Sarıgül, "Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bayrağımıza bağlı, toprağımıza bağlı, inançlarımıza saygı gösteren bütün yurttaşlarımızla 'bismillah' diyerek, bugün Tokat'a dolaşmaya geldim, yurttaşlarımla bütünleşmeye geldim. Yurttaşların tamamını kucaklayamazsanız sorunları çözemezsiniz. Bizim görevimiz yurttaşlarımızın tamamını kucaklamaktır" ifadesini kullandı.

"HER YERDE BARIŞ VE EŞİTLİK OLSUN"

"Ülkemizde ve dünyada bölgesel eşitsizlikler var. Biri yer, biri bakarsa kıyamet ondan kopar. Biz arzu ediyoruz ki Türkiye'nin ve dünyanın her noktasında eşitlik olsun, barış olsun ve mutlaka kardeşlik olsun. Dünyanın her noktasında küresel ekonomiye önem veriyoruz, hatta küresel ekonomi yetmez, küresel adalet diyoruz ve de küresel demokrasi diyoruz. Küresel adalet olmadan, küresel demokrasi olmadan bir yere varamayız."

Savaşların nedeninin, bölgesel eşitsizlik ve küresel adaletsizlik olduğunu belirten Sarıgül, "O nedenle adaletin olmadığı yerde barış olmaz. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz" dedi.

"ŞİŞLİ TÜRKİYE'YE MODEL OLMALI"

Bir basın mensubunun, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığınızı açıklamanız bekleniyor. Her gittiğiniz yerde bu soru sizlere soruluyor. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Sarıgül, "Bizim yerel yönetimlerde Şişli modeli, önemli bir model. Yerel yönetimlerde Şişli modelini inşallah İstanbul ve Türkiye modeli yapmamız lazım. Yerel yönetimlerde Şişli modeli Türkiye modeli olduğu zaman herkes mutlu olur" diye konuştu.

Sarıgül, "Bu modele önümüzdeki günlerde, aylarda, yıllarda ne kadar ihtiyaç duyulur, onu zaman içerisinde yurttaşlarımızın takdiri gösterecektir. Tokat'taki yurttaşlarımızın yüzde 75'i İstanbul'da oturuyor. Ben hiçbir siyasi farkı gözetmeden onları kucaklamaya geldim. Bundan sonra da nereye gideceğimize ben karar veremem, yurttaşlarımız karar verir" ifadesini kullandı.

"SANDIKTA MUTLAKA SARIGÜLLER AÇILACAK"

Mustafa Sarıgül, bir gazetecinin "9 Eylül'de partiye geçeceğiniz, 29 Ekim'de adaylığınızı CHP'den açıklayacağınız söyleniyor. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?" sorusuna, "Allah büyüktür. Adaylık bana ait olan bir görüş değildir. Adaylık tamamen yurttaşlarımızın takdiridir, siyasi bir değerlendirmedir ama benim yıllardan beri çalmadığım kapı, sıkmadığım el kalmadı. Bu terler boşa akmıyor, bu terler hak için akıyor. Bu terler inşallah sandıkla buluşacak ve bir gün sandıkta mutlaka Sarıgüller açılacak" şeklinde cevap verdi.

Basın toplantısının ardından Pazar ilçe meydanında halka seslenen Sarıgül, daha sonra Tokat'ın Zile ve Turhal ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.


Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi Silahla Şaka Yaptı, Hamile Karısının Önünde Canından Oldu
Son Dakika! Türk Uçaklarının Bombardıman Anı Kamerada! Sızmaya Çalışan 8 Terörist Öldürüldü