Son Dakika! Tarihi yenilgi sonrası sırra kadem basan Paşinyan sosyal medyada ortaya çıktı - Son Dakika

Son Dakika! Tarihi yenilgi sonrası sırra kadem basan Paşinyan sosyal medyada ortaya çıktı

12.11.2020 13:09

Son dakika! Dağlık Karabağ anlaşmasından sonra ülkesinde eleştirilerin hedefi olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın kaçtığı iddia edilmişti. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Paşinyan, "Anlaşma metnini imzalamasaydım 20 bin Ermeni askeri kuşatmaya düşecekti" dedi. Öte yandan Paşinyan'ın açıklamaları Ermeni kanallarında yer almadı.

Ermenistan 25 Eylül tarihinde Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerini hedef aldı ve sivilleri katletti. Bu saldırıdan sonra kendisini savunmaya geçen Azerbaycan yaklaşık olarak 250 yerleşim yerini Ermeni işgalinden kurtardı.

PAŞİNYAN YENİLGİYİ KABUL ETTİ

Son olarak Şuşa'yı da kurtararak Erivan yönetimini iyice köşeye sıkıştıran Azerbaycan Dağlık Karabağ'a çok yaklaştı. Eli kolu bağlanan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan bu gelişmenin ardından Rusya ve Azerbaycan Devlet Başkanları ile anlaşma imzalayarak yenilgiyi kabul etti.

MUHALEFET İSTİFAYA DAVET ETTİ

Dağlık Karabağ anlaşmasından sonra eleştirilerin hedefi haline gelen Paşinyan'ın kaçtığı belirtilirken, ülkede Paşinyan aleyhine protestolar düzenlendi. Muhalefet partileri bir araya gelerek Paşinyan'ı istifaya davet etti ve bunun için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı.

PAŞİNYAN: 20 BİN ASKER VE SUBAYIN ÇEMBERİNDE KALACAKTIK

Ermeni basını Paşinyan'ın sokağa çıkması durumunda Linç edileceğini belirtirken, Paşinyan günler sonra Facebook üzerinden açıklamada bulundu. Paşinyan yaptığı açıklamada, "Birkaç gün içerisinde önce Hankendi ardından Askeran ve Ağdere'yi kaybedecektik. Bu şehirler kaybedildiğinde 20 bin asker ve subayın çemberinde kalacaktık ve Kelbecer ile Kaşatag'ın düşüşü kaçınılmaz olacaktı" ifadelerini kullandı.

"EN ÖNEMLİ KONU DAĞLIK KARABAĞ'IN STATÜSÜDÜR"

Paşinyan açıklamalarının devamında, "Şu anda en önemli konu Dağlık Karabağ'ın statüsüdür. Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığının tanınması en önemli öncelik olmaya devam ediyor. Bunun için daha ciddi nedenlerimiz var" dedi.

ERMENİ KANALLARI AÇIKLAMAYA YER VERMEDİ

Öte yandan Ermenistan'da yayın yapana kanallar Paşinyan'ın Facebook üzerinden yaptığı yayını vermedi. Haber yapan sitelerde de Paşinyan'ın konuştuğu sırada konuyla ilgili bir haber yer almadı.

Son Dakika! Tarihi yenilgi sonrası sırra kadem basan Paşinyan sosyal medyada ortaya çıktı

Son Dakika Dünya Son Dakika! Tarihi yenilgi sonrası sırra kadem basan Paşinyan sosyal medyada ortaya çıktı - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe Mesut Özil transferi için Arsenal'la ve oyuncuya anlaşmaya varıldığını duyurdu Yeni Malatyaspor maçında sakatlanan Feghouli oyuna devam edemedi Merkel'in halefi Türk Armin'in kameralara poz verdiği 813 numaralı künyenin sırrı ortaya çıktı Alacak-verecek meselesi yüzünden silah ve muştalarla birbirlerine girdiler: 3 yaralı Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Galatasaray zorlu Malatya deplasmanında! Canlı anlatım Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Türk gemisini yarım saat kovalayan korsanlar, balyozla kıramadıkları kapıları taş motoruyla kesmişler