Son dakika: BAE ile Türkiye arasında 64 milyar liralık swap anlaşması yapıldı - Son Dakika

Son dakika: BAE ile Türkiye arasında 64 milyar liralık swap anlaşması yapıldı

19.01.2022 10:19

Son dakika: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 64 milyar liralık swap anlaşması imzalandı. Anlaşma 3 yıl sürecek.

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında swap anlaşması imzalandı. Konuyla ilgili Merkez Bankası'ndan bir açıklama yapıldı. Anlaşmanın büyüklüğünün 18 milyar BAE dirhemi ile 64 milyar Türk lirası olduğu duyuruldu.

ANLAŞMA 3 YIL SÜRECEK

İki ülke arasındaki finansal iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla imzalanan anlaşma 3 yıl geçerli olacak. Karşılıklı mutabakat durumunda anlaşma uzatılabilecek.

BALAMA: İŞ BİRLİĞİNİ ARTIRMA GÖSTERGESİ

BAE Merkez Bankası Başkanı Khaled Mohamed Balama, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile imzalanan bu anlaşma her iki ülkenin finansal konularda, özellikle de iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımlar alanında ikili iş birliğini artırma iradesinin bir göstergesidir" dedi.

KAVCIOĞLU: KARARLILIĞI GÖSTERMEKTEDİR

Başkan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ise, "Bu anlaşma, iki ülke merkez bankasının, ülkeleri arasındaki ekonomik ve mali ilişkilerin geliştirilmesi için yerel para birimleri üzerinden karşılıklı ticaretin derinleştirilmesine yönelik kararlılığını göstermektedir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (1)
  • savaş Ferik: Anlaşmanın içeriğini bir vatandaş olarak bilmek isterim....Ne verildi bu anlaşma için...nereler satıldı... Biz ne aldık .... Kazancımiz ne .... Kaybımız varmı? Meclis soru önergesi gibi oldu ama idare edin...vatandaşız nede olsa ülke azda olsa bizede ait dimi?? Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
İsveç'ten kritik hamle geldi! NATO görüşmeleri için Türkiye'ye diplomatlardan oluşan bir heyet gönderecek İsveç'ten kritik hamle geldi! NATO görüşmeleri için Türkiye'ye diplomatlardan oluşan bir heyet gönderecek CHP'li Özdemir: 'İktidar, muhalefeti sindirmek isterken, ülkemizin itibar kaybetmesine neden oldu' CHP'li Özdemir: 'İktidar, muhalefeti sindirmek isterken, ülkemizin itibar kaybetmesine neden oldu' Btp Genel Başkanı Baş: 'Öyle Bir Tehlike Bizi Bekliyor Ki… Bu Ülkeyi Karıştırmak İstiyorlar' Btp Genel Başkanı Baş: 'Öyle Bir Tehlike Bizi Bekliyor Ki… Bu Ülkeyi Karıştırmak İstiyorlar'

Son Dakika Finans Son dakika: BAE ile Türkiye arasında 64 milyar liralık swap anlaşması yapıldı - Son Dakika


Advertisement