Sahte şeyh mahkemeyi etkilemek için 14 yeni tanık getirtti, hakim sayıyı fazla bulup duruşmayı erteledi - Son Dakika

Sahte şeyh mahkemeyi etkilemek için 14 yeni tanık getirtti, hakim sayıyı fazla bulup duruşmayı erteledi

26.02.2021 14:56

Sakarya'da yanında yaşayan ailenin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Uşşaki Tarikatının sözde şeyhi Eyüp Fatih Şağban'ın yargılanmasına devam edildi. Şağban'ın avukatı 14 yeni tanık olduğunu belirtirken, mahkeme tanık sayısının düşürülmesine karar vererek, mahkemeyi erteledi.

Akyazı ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Uşşaki Tarikatı lideri sözde şeyh Eyüp Fatih Şağban'ın Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. İkinci duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katılan Şağban suçlamaları kabul etmedi.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Sanık avukatları da küçük çocuğun beyanlarının çelişkili olduğunu ve 14 yeni tanık olduğunu belirterek, onların dinlenmesini istedi. Ayrıca küçük kızın ailesinin Fatih Şağban'dan yüklü miktarda para istediğini belirten sanık avukatı, bunlarla ilgili belgeleri ve konuşma dökümlerinin alınmasını talep etti. 14 tanığın dinlenmesinin yargı sürecini uzatacağını göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, tanıkların makul bir sayıya düşürülerek dinlenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 28 Mayıs gününe erteledi.

Sahte şeyhin istismar davasına 14 yeni tanık! Hakim, duruşmayı erteledi

"İSTİSMAR İKİ KİŞİ VE DÖRT DUVAR ARASINDA GEÇER"

Mahkeme sonrasında açıklama yapan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan, "Bugün sanık tarafı 14 tane tanık için mahkeme heyetine dilekçe verdi. Biz Türkiye'nin her yerinde istismar davalarına giriyoruz ve inanın istismarcılar tanıdıklarını, dostlarını, arkadaşlarını tanık olarak getiriyorlar. Bu tanıklar ise iyi adamdır, hoş adamdır, iyi iş adamıdır, iyi dosttur diye tanıklık ediyorlar ama biz her yerde istismarın tanığı olmadığını söylüyoruz. İstismar 2 kişi ve 4 duvar arasında geçer. O iyi dediğiniz şahsın 4 duvar arasında nasıl bir insan olduğunu bilemezsiniz. Umut ediyoruz ki mahkeme heyeti de bu tanıkları dinlese bile dikkate almayacaktır" dedi.

Sahte şeyhin istismar davasına 14 yeni tanık! Hakim, duruşmayı erteledi

"ÇOCUKLAR İÇİN SESİMİZİ GÜR ÇIKARACAĞIZ"

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Saadet Özkan, "Çocuk, sözde bir şeyh tarafından istismara uğramıştır. Çocuk sabah namazına kalktığında, çocuğumuza istismarda bulunulmuştur. İstismarcılar, kimse etrafta yokken çocuklara istismarda bulunurlar. Bu çocuklar bu ülkenin kahramanlarıdır. Bu çocuklar aramızdaki vatan hainlerini temizlemektedir. Bunca şehit hem topraklarımızı korumak hem de çocuklarımızı korumak için kanlarını akıtırken bizler de sesimizi gür çıkarmalıyız. Dava 28 Mayıs saat 10.00'a ertelenmiştir. Çocuklar için sesimizi çok gür çıkaracağız. Çocukla birlikte olunan ses kayıtları ayan beyan ortadadır ve sesleniyorum, istismarcının yakınında olanlar sesini çıkarsınlar ama çocuklar için sesini çıkarsınlar. Çünkü inancımız zaferimiz olacak" diye konuştu.

Sahte şeyhin istismar davasına 14 yeni tanık! Hakim, duruşmayı erteledi

"SES KAYITLARINI MAHKEMEYE SUNDUK"

Şağban avukatı Bülent Demir ise mahkemeden sonra şu açıklamayı yaptı: "Yapılan tüm dosyadaki kriminal de bunu açıkça göstermektedir. Müvekkilimizin, mağdur olduğu iddia edilen kişiye böyle bir fiili asla gerçekleşmemiştir. Dosyada da kriminal delil olarak sunduk. Mağdur olduğu iddia edilen çocuğun annesinin, babasının ve halasının müvekkilimden yüksek miktarda tehdit ve şantaj ile içeren meblağları istediklerine dair ses kayıtlarını mahkemeye sunduk."

Sahte şeyh mahkemeyi etkilemek için 14 yeni tanık getirtti, hakim sayıyı fazla bulup duruşmayı erteledi
Sahte şeyhin istismarına uğrayan küçük kız çocuğu, yaşadığı dehşeti tüm detaylarıyla anlattı 12 yaşındaki kız çocuğunu istismardan tutuklanan sahte şeyh için 42 yıl hapis cezası istendi Kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan sahte şeyh Eyüp Şağban'a eşi boşanma davası açtı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sahte şeyh mahkemeyi etkilemek için 14 yeni tanık getirtti, hakim sayıyı fazla bulup duruşmayı erteledi - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Denetimde sevgilisine ceza yazıldığını düşünen genç kız, gözyaşlarını tutamadı Denetimde sevgilisine ceza yazıldığını düşünen genç kız, gözyaşlarını tutamadı Toprak Mahsulleri Ofisi, üreticilerden patates ve kuru soğan alımına başladı! İhtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak Toprak Mahsulleri Ofisi, üreticilerden patates ve kuru soğan alımına başladı! İhtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak İlk 11'deki yerini Sosa'ya kaptıran Gustavo, sezon sonu da takımdan ayrılıyor İlk 11'deki yerini Sosa'ya kaptıran Gustavo, sezon sonu da takımdan ayrılıyor Ramazan'da tam kapanma olacak mı? Tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde salı günü toplanacak Kabine'de Ramazan'da tam kapanma olacak mı? Tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde salı günü toplanacak Kabine'de Malta, turizmi canlandırmak için harekete geçti! En az 3 günlüğüne adaya gelen turistlere 200 euro verilecek Malta, turizmi canlandırmak için harekete geçti! En az 3 günlüğüne adaya gelen turistlere 200 euro verilecek Erling Haaland hız rekoru kırdı, sosyal medya ayağa kalktı Erling Haaland hız rekoru kırdı, sosyal medya ayağa kalktı "Bahar gelsin" diyen Hazar Ergüçlü, art arda sütyensiz pozlarını paylaştı 1075 yıl hapis cezası alan Adnan Oktar, kedicikleriyle son imajını paylaştı 1075 yıl hapis cezası alan Adnan Oktar, kedicikleriyle son imajını paylaştı