Haritayı gören sokağa çıkmaktan vazgeçiyor! Zonguldak'ta koronavirüs haritası kırmızıya boyandı - Son Dakika

Haritayı gören sokağa çıkmaktan vazgeçiyor! Zonguldak'ta koronavirüs haritası kırmızıya boyandı

01.12.2020 08:36

Zonguldak'ta günlük 800'lere ulaşan vaka sayılarının ardından koronavirüs vaka artışı Hayat Eve Sığar mobil uygulamasına da yansıdı. Kent merkezinin tamamı, risk haritasında 'kırmızı' renge boyandı. Vatandaşlardan biri, "14 gün boyunca kısıtlama yapsalar bence bunu bitirirler" diye konuştu.

Zonguldak Valiliği ve kaymakamlıklar, artan vaka sayılarının önüne alınan tedbirlerle geçmeye çalışıyor. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de 24 saat çalışarak salgının önüne geçmek için büyük mücadele veriyor. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de kent merkezlerinde halkın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları için sık sık uyarılarda bulunuyor.

Zonguldak'ta koronavirüs vaka artışı HES'e yansıdı

"DAHA FAZLA TEDBİR ALINMASI GEREKİYOR"

Vatandaşlardan Uğur Kutoğlu, vaka artışını durdurmak için daha fazla tedbir alınması gerektiğini ifade etti. Kutoğlu, şehirlerarası yolcu taşımacılığında da kısıtlama getirilmesi gerektiğini söyleyerek, "Özellikle İstanbul'dan gelen vakalar engellenmiş olsa bir de 14 gün boyunca kısıtlama yapsalar bence bunu bitirirler. Öyle kısıtlamalarla bu işin düzeleceğini sanmıyorum" diye konuştu.

Zonguldak'ta koronavirüs vaka artışı HES'e yansıdı

"İŞİ OLAN OLMAYAN HERKES SOKAKTA"

Kent merkezine bir iş için indiğini ifade eden Aynur Taba ise işi olanın da olmayanın da sokakta gezdiğini ve bunun da salgını artırdığını söyledi.

Zonguldak'ta koronavirüs vaka artışı HES'e yansıdı
Haritayı gören sokağa çıkmaktan vazgeçiyor! Zonguldak'ta koronavirüs haritası kırmızıya boyandı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Haritayı gören sokağa çıkmaktan vazgeçiyor! Zonguldak'ta koronavirüs haritası kırmızıya boyandı - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi