Tiyatroda Yeni Sahne Yeni Dönem - Son Dakika

Tiyatroda Yeni Sahne Yeni Dönem

İzmir Devlet Tiyatrosu, yeni sezonda 4 sahnede 10 oyunun prömiyeri ile sanatseverleri ağırlayacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu, yeni sezonda 4 sahnede 10 oyunun prömiyeri ile sanatseverleri ağırlayacak.


Tiyatro müdürü Levent Ulukut, yeni sezonda sahnelenecek oyunların yönetmenleri ile İzmir Ticaret Odasında düzenlediği basın toplantısında 2018-2019 programı hakkında bilgi verdi.


Dönemi müjdelerle açtıklarını Konak ve Urla AKM sahnelerinin yanında 2 yeni sahneye daha kavuşacaklarını belirten Ulukut, "Seyircilerimize dört sahne ve bini aşan koltuk kapasitesiyle ulaşacağız. Köklü seyir geleneğine sahip İzmir seyircisine beklenen kaliteyi sunma heyecanı ve coşkusunu yaşıyoruz." dedi.


Ulukut, yapımı birkaç yıldır devam eden Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi'nin 315 koltuk kapasitesiyle, Bornova Kültür Merkezi'nin de 380 koltuk kapasitesiyle yeni dönemde hizmet vermeye başlayacağını belirtti.


Yeni sezonu yeni sahnelerde seyircilerine layık biçimde karşılamak için çok çalıştıklarını aktaran Ulukut, 2'si çocuk oyunu olmak üzere 10 prömiyer yapacaklarını söyledi.


Yeni oyunlar


İzmir Devlet Tiyatrosu, 2 Ekim'de Konak Sahnesi'nde H. Alp Tahmaz'ın yazdığı ve Volkan Özgömeç'in yönettiği "Nereye" adlı oyunla perdelerini açacak.


Valentin Krasnogorov'un kaleminden Prömiyer Partisi, Saydam Yeniay yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşacak.


Haldun Dormen'in yazdığı, Sabri Özmener'in yönettiği "Kantocu" adlı oyunla Bornova Sahnesi'nin açılışı yapılacak.


Metin Oyman'ın yönettiği Musahipzade Celal'in "Kaşıkçılar" ve Barış Eren yönetmenliğindeki Gert Hofmann'ın "Oğul" isimli eserler de prömiyer oyunları arasında yer alacak.


Urla Sahnesi'nde Michael Frayn'ın yazdığı ve Yusuf Köksal'ın yönettiği "İkimizin Dünyası" oyunun prömiyeri yapılacak.


Flavia Coste'nin "Paraya Hayır" oyunu da İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut yönetmenliğinde sahnelenecek.


Arf sabitini bularak matematikte çözümsüz bir problemi çözme başarısı gösteren ünlü matematikçi Cahit Arf"in hikayesini anlatan "Arf Sabiti" de Feraye Şahin'in kaleminden Sadık Yağcı'nın yönetmenliğinde seyirciye ulaşacak.


Yeni sezon çocuk oyunları ise Gürol Tonbul'un derlediği ve yönettiği "Bizden Masallar" ile Evren Serter'in yönettiği Ünal Yeter'in eseri "İki Köyün Masalı" olacak.


İzmir Devlet Tiyatrosu, "Bizden Masallar" oyunuyla cezaevindeki çocuklara da ulaşmayı hedefliyor.

YORUMLAR

Son Dakika

03:28 Aksaray'da su yerine yanlışlıkla tiner içen çoçuk, hastanelik oldu 00:34 Anadolu Üniversitesi, AÖF yaz okulunun açılmasına karar verdi 21:28 Bakan müjdeyi verdi! Türkiye, koronavirüs tedavisinde kullanılan Favipiravir ilacını üretecek 19:52 "Ölüm raporunda neden koronavirüs yazmıyor" diyen şahıs, başhekim yardımcısına saldırdı 19:29 İddia için 40 metrelik falezlerden denize atlayan Rus genç, hayatını kaybetti 18:46 Siyanürlü şerbetle anne ve babasını öldüren sanıktan tuhaf sözler: Cezaevinde sıkıldım 18:43 Sakarya'da 14 büyükbaş hayvanın ölmesi 18'inin de hastalanması nedeniyle alım satım işlemlerini durduruldu 18:41 Aydınlı genç, çenesinden 420 gram tümör alınınca hayata yeniden döndü 18:20 Vakaların arttığı Gaziantep'te Kaymakam'dan vatandaşlara çağrı: Evlerinizde kalmanız ve tedbirlere uymanız önemli 18:10 Brezilyalı futbolcu Jailson, Fenerbahçe'den ayrılmak istiyor 16:30 Mardin Büyükşehir Belediyesi'ndeki birçok üst düzey yönetici yolsuzluk ve usulsüzlük sebebiyle görevden alındı 15:45 Hız limitini aşan sürücünün gösterdiği korkunç gerekçe cezadan yırtmasını sağladı 15:21 "Aşk 101'deki Osman eşcinsel olarak kurgulandı" diyen Mahir Ünal'a dizi oyuncusu Kubilay Aka'dan cevap 13:50 Sevgilisinin arkadaşıyla yatakta basılan eski manken için mahkemeden zorla getirilme kararı 13:16 Yolcu taşımacılığının efsane firması Varan, Türkiye yollarına geri döndü