Son dakika AKM haberleri, AKM son dakika, son dakika AKM

Son Dakika Akm Haberleri

 • Başkan Böcek, Runtalya'da koştu
  17:02 Başkan Böcek, Runtalya'da koştu

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte 19. Antalya Maratonu'nun startını vererek, koşuya katıldı. Maratonda, 52 ülkeden 1600'ü yabancı toplam 9 bin 600 sporcu koştu.

 • İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak
  16:39 İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak

  İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklerle, yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Şehir Tiyatroları, İstanbul Devlet Opera ve Balesi gibi kurumlar tarafından sahnelenecek oyunlar ve operalar, müzisyenlerin konserleri, atölye etkinlikleri ve devam eden sergilerle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19. Antalya Maratonu Runtalya'nın startını verdi
  15:38 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19. Antalya Maratonu Runtalya'nın startını verdi

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte 19. Antalya Maratonu Runtalya'nın startını vererek, koşuya katıldı. Maratonda, 52 ülkeden bin 600'ü yabancı toplam 9 bin 600 sporcu koştu.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19. Antalya Maratonu'na katıldı
  15:36 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19. Antalya Maratonu'na katıldı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte 19. Antalya Maratonu'nun startını vererek, koşuya katıldı. Maratonda, 52 ülkeden 1600'ü yabancı toplam 9 bin 600 sporcu koştu.

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı Antalya'da AntTalks Etkinliğinde Konuştu
  12:30 Prof. Dr. İlber Ortaylı Antalya'da AntTalks Etkinliğinde Konuştu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği AntTalks etkinliği kapsamında Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalyalılarla buluştu ve yerel yönetim geleneği konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalya'da Anttalks Etkinliğiyle Buluştu
  12:29 Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalya'da Anttalks Etkinliğiyle Buluştu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Anttalks etkinliği kapsamında, tarihçi ve akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalyalılarla bir araya geldi. Ortaylı, söyleşisinde yerel yönetim geleneği, tarımın önemi ve köyden şehre göç gibi konulara değindi. Ayrıca, belediyelerin gelecekte değişime gitmesi gerektiğini vurguladı.

 • Muğla Yeşilay Şubesi, gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti
  11:40 Muğla Yeşilay Şubesi, gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti

  Muğla Yeşilay Şubesi, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında gençlere teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 'Sosyal İkilem' filmini ücretsiz olarak izletti. Film, internetin yaygınlaşması ve sosyal medyanın etkin kullanımının gençlerin manipülasyonuna ve demokrasinin tahrip edilmesine nasıl yol açtığını anlatıyor. Film gösterimi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve halkın ilgisiyle dikkat çekti.

 • Trabzonspor Seçimli Olağan Divan Kurulu'nda Mahmut Ören başkan seçildi
  18:42 Trabzonspor Seçimli Olağan Divan Kurulu'nda Mahmut Ören başkan seçildi

  Trabzonspor Seçimli Olağan Divan Kurulu'nda yapılan seçimlerde Mahmut Ören, yeni divan başkanı seçildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seçimlerde 653 oy alan Ören, diğer adayları geride bıraktı. Ören, Trabzonspor Divan Başkanı olarak kulübün yanında olacaklarını ve şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini söyledi.

 • Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı'na Mahmut Ören seçildi
  17:44 Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı'na Mahmut Ören seçildi

  Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı'na Mahmut Ören, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan genel kurulda yapılan oylama sonucunda seçildi. Mahmut Ören, genel kurulun ardından yaptığı konuşmada, kulübe layık olmaya çalışacaklarını ve şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini belirtti.

 • Trabzonspor Divan Kurulu'nda Mahmut Ören Yeni Başkan Seçildi
  17:36 Trabzonspor Divan Kurulu'nda Mahmut Ören Yeni Başkan Seçildi

  Trabzonspor 55. Seçimli Olağan Divan Kurulu'nda oy kullanma hakkı bulunan 2 bin 90 üyeden bin 166'sı oy kullandı. Mahmut Ören, 653 oy alarak yeni divan kurulu başkanı seçildi. Diğer adaylar Hayrettin Hacısalihoğlu 278 ve Emin Kahraman da 233 oy aldı. Yeni başkan Mahmut Ören, kulübün yanında olacaklarını ve şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini belirtti.

 • Trabzonspor'un 55. Seçimli Divan Olağan Genel Kurulu Başladı
  13:24 Trabzonspor'un 55. Seçimli Divan Olağan Genel Kurulu Başladı

  Trabzonspor'un 55. Seçimli Divan Olağan Genel Kurulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. Divan başkanlığına Hakan Orhan seçildi. Genel kurula Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ve Teknik Direktör Şenol Güneş de katıldı. Ali Sürmen, veda konuşması yaparak Ertuğrul Doğan'a teşekkür etti. Başkan adayları da konuşmalarını yaptıktan sonra oy verme işlemi başladı.

 • Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlık Seçimi Başladı
  12:51 Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlık Seçimi Başladı

  Trabzonspor Kulübü, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen genel kurulda divan kurulu başkanlık seçimine başladı. Eski başkanlar, teknik direktör ve başkan adayları da katıldı. Mevcut başkan Ali Sürmen, genel kurulun kaybedenin olmayacağını belirtti. Başkan adayları da konuşmalarını yaptıktan sonra oy verme işlemi başladı.

 • Genç Kart Başvuruları Başladı
  00:13 Genç Kart Başvuruları Başladı

  Uzun bir süredir merakla beklenen Genç Kart uygulaması, Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile birlikte nihayet başladı. Genç Kart, 18 yaşına giren gençlerin kültür ve sanat etkinliklerine ücretsiz veya indirimli şekilde katılım sağlamalarını sağlayan bir karttır. Başvurular e-Devlet platformu üzerinden yapılabilecektir.

 • Prof. Dr. Mustafa Kaçar: Fuat Sezgin'in eseri araştırmaya dayalı
  01 Mar Prof. Dr. Mustafa Kaçar: Fuat Sezgin'in eseri araştırmaya dayalı

  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Bilim Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, Prof. Dr. Fuat Sezgin'in 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' isimli eserinin her satırının bir araştırmaya dayalı olduğunu söyledi. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından yayımlanan 17 ciltlik eser, Müslümanların bilim dünyasına öncülük ettiği 8-16. yüzyıla dair temel başvuru kaynağı niteliği taşıyor.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi AntTalks Etkinliği: İlber Ortaylı Antalyalılarla Buluşacak
  01 Mar Antalya Büyükşehir Belediyesi AntTalks Etkinliği: İlber Ortaylı Antalyalılarla Buluşacak

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen AntTalks etkinliği kapsamında tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, 2 Mart Cumartesi 19.00'da AKM'de Antalyalılarla buluşacak. Büyükşehir Belediyesi'nin paylaşmaya değer fikirleri, yaşamları ve deneyimleri, başta gençler olmak üzere Antalyalılarla paylaşmak için başlattığı AntTalks söyleşileri ünlü tarihçi İlber Ortaylı söyleşisi ile devam edecek.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Anttalks Etkinliği: İlber Ortaylı ile Söyleşi
  01 Mar Antalya Büyükşehir Belediyesi Anttalks Etkinliği: İlber Ortaylı ile Söyleşi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Anttalks etkinliği kapsamında yarın saat 19.00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde, tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalyalılarla buluşacak.

 • Antalya için uyarıda bulunan Naci Görür: Depremde binalar ya ters döner ya da suyun için batarlar
  01 Mar Antalya için uyarıda bulunan Naci Görür: Depremde binalar ya ters döner ya da suyun için batarlar

  Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Antalya'da katıldığı "Deprem Dirençli Antalya" söyleşisinde önemli uyarılarda bulundu. Antalya'nın doğusundaki risklere dikkat çeken Görür, "Depremde Antalya'nın doğusunda binalar ya ters döner ya da suyun içine batarlar" dedi.

 • Deprem Riski Hiçbir Zaman Sona Ermeyecek
  29 Şub Deprem Riski Hiçbir Zaman Sona Ermeyecek

  İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'de deprem riskinin hiçbir zaman sona ermeyeceğini belirterek, kentlerin depreme dayanıklı hale getirilmesinin kritik önem taşıdığını vurguladı. Görür, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin deprem riskini yok saymanın mümkün olmadığını ve her kentin depreme dirençli hale getirilmesinin önemini dile getirdi. Ayrıca, Antalya'nın zemin yapısı ve tektonik hatlar nedeniyle depreme karşı daha hassas olduğunu belirtti ve kentin depreme dayanıklı hale getirilmesi için mikro bölgeleme, fay analizi, risk analizi ve risk azaltma çalışmalarının yapılması gerektiğini söyledi.

 • 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' kitap lansmanı ve '100'üncü Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa' töreni AKM'de yapıldı
  28 Şub "Arap-İslam Bilimler Tarihi" kitap lansmanı ve "100'üncü Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa" töreni AKM'de yapıldı

  "Arap-İslam Bilimler Tarihi" kitap lansmanı ve "100'üncü Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa" töreni AKM'de yapıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "İslam kültür ve medeniyetinin zengin mirasını gelecek nesillere aktarıyoruz" Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Bu programın...

 • Alaeddin Yavaşca Anma Konseri Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek
  28 Şub Alaeddin Yavaşca Anma Konseri Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek

  Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Alaeddin Yavaşca Anma Konseri'nde, ünlü sanatçı Ahmet Özhan sahne alacak. Konserde, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu eşliğinde 18 parça seslendirilecek. Konser, Prof. Dr. Yavaşca'nın doğum günü haftasında saat 20.00'de başlayacak.

 • Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa Programı Paneli Düzenlendi
  28 Şub Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa Programı Paneli Düzenlendi

  Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından düzenlenen '100. Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa' programı kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde panel düzenlendi. Panelde, Fuat Sezgin'in 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' adlı eserinin tanıtımı yapıldı ve konuşmalar gerçekleştirildi. Bilal Erdoğan, panelde yaptığı konuşmada, İslam medeniyetinin bilimler tarihindeki önemine vurgu yaparak, Fuat Sezgin'in çalışmalarının önemini vurguladı. Ayrıca, Fuat Sezgin'in eserlerinin dijitalleştirilerek yaygın erişime açılacağı ve çevirilerinin yapılacağı belirtildi.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Fuat Sezgin'in eserinin çevirisini tanıttı
  28 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Fuat Sezgin'in eserinin çevirisini tanıttı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Prof. Dr. Fuat Sezgin'in 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' isimli eserinin çevirisinin tanıtımını yaptı. Bakan Tekin, Fuat Sezgin'in çalışmalarının önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin bilimsel eserlerle dünyaya tanıtılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, müfredatta yapılacak revizyonlarda Prof. Dr. Sezgin'in de yer alacağını söyledi.

 • Antalya'da Deprem Direnci Konuşulacak
  28 Şub Antalya'da Deprem Direnci Konuşulacak

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Anttalks etkinliği kapsamında Prof. Dr. Naci Görür, 'Deprem Dirençli Antalya'yı anlatacak. Yer Bilimci Prof. Dr. Görür, 'Antalya'da deprem bekleniyor mu' ve 'Depreme nasıl hazırlıklı olmalıyız' başlıklarını ele alacak.

 • Bakan Kacır, 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' kitabının tanıtım etkinliğinde konuştu Açıklaması
  28 Şub Bakan Kacır, "Arap-İslam Bilimler Tarihi" kitabının tanıtım etkinliğinde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, eserlerinin Türkçeye çevrildiğini görmenin Prof. Dr. Fuat Sezgin'in en önemli hedeflerinden biri olduğunu belirterek, "Yürütülen titiz bir çalışmayla Fuat Sezgin hocamızın İslam bilim tarihinde başvuru eser niteliğindeki Arap-İslam Bilimler...

 • Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Takviminde Filistin meselesini anlatan tiyatro oyunu sahnelendi
  28 Şub Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Takviminde Filistin meselesini anlatan tiyatro oyunu sahnelendi

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Şubat Kültür Takvimi çerçevesinde sahnelenen ve Filistin halkına yapılan zulmü anlatan 'Kudüs ya da Leyla' tiyatro oyunu, AKM'de izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

 • Bornova Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Türk Halk Müziği Korosu Kış Konseri
  28 Şub Bornova Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Türk Halk Müziği Korosu Kış Konseri

  Bornova Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Türk Halk Müziği Korosu tarafından düzenlenen Kış Konseri, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Şef Selda Kesgi Dinç yönetimindeki koro, Türk Halk Müziği'nin en güzel eserlerini seslendirdi.

 • Mardin'de düzenlenen konserde sanatçılar Gazze'ye destek verdi
  27 Şub Mardin'de düzenlenen konserde sanatçılar Gazze'ye destek verdi

  Mardin'de düzenlenen 'Gazze İçin Ben de Oradayım' konserinde sanatçılar, Gazze'ye destek amacıyla eserlerini seslendirdi. Programda yapılan çağrıyla Gazze'ye yönelik saldırıların durması istendi. Konserde Yavuz Bingöl, Ömer Karaoğlu, Sinan Akçıl ve Alim Qasımov gibi sanatçılar sahne aldı. Mardin Diller ve Dinler Korosu da Türkçe, Arapça, Kürtçe ve Süryanice şarkılar söyledi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Filistin topraklarında yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, Mardin'in birlikte yaşamanın en güzel örneği olduğunu vurguladı. Konserde toplanan gelirin yardım kolileri olarak Gazze'ye ulaştırılacağı belirtildi.

 • İzmir ve Sivas Devlet Tiyatroları Yeni Oyunlarını Sahneleyecek
  27 Şub İzmir ve Sivas Devlet Tiyatroları Yeni Oyunlarını Sahneleyecek

  İzmir Devlet Tiyatrosu, yarın William Shakespeare'in ünlü eseri Hamlet'i sahneleyecek. Sivas Devlet Tiyatrosu ise perşembe günü Branko Ruzic'in yazdığı Donör oyununu prömiyer yapacak. İki tiyatro da seyircileriyle buluşacakları oyunlarında farklı hikayeleri anlatacaklar.

 • Cumhuriyet Orkestrası 'Ustalara Saygı' Konseri Verdi
  26 Şub Cumhuriyet Orkestrası 'Ustalara Saygı' Konseri Verdi

  Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Antalya Üstün Kent Orkestrası'nın oluşturduğu 112 kişilik Cumhuriyet Orkestrası, 'Ustalara Saygı' konseri verdi. Konserin geliri SMA hastası Yusuf Yiğit Bakırdağ'ın ailesine gönderilecek.

 • Dünyaca Ünlü Kanun Sanatçısı Ahmet Baran Gaziemir'de Unutulmaz Bir Konser Verdi
  26 Şub Dünyaca Ünlü Kanun Sanatçısı Ahmet Baran Gaziemir'de Unutulmaz Bir Konser Verdi

  Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği konserde sahne alan dünyaca ünlü kanun virtüözü Ahmet Baran, dinleyenlere unutamayacakları bir konser yaşattı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, 'Bir dünya yıldızı olan Ahmet Baran'ı sizlerle buluşturmak beni çok mutlu etti. Beş yıl boyunca bu sahneden birçok sanatçı geldi geçti. Ancak Ahmet Baran'ın performansı bir başkaydı' diye konuştu.

 • AK Parti Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeni dönem projelerini anlattı
  25 Şub AK Parti Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeni dönem projelerini anlattı

  AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeni dönemde hayata geçirecekleri projelerini anlattı.

 • İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak
  25 Şub İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak

  İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklerle, yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak. Emin Barın'ın sergisi, Mehmet Arif Vural'ın hüsn-i hat sergisi, Magnum'un özel sergisi, dans gösterileri, söyleşiler, konserler ve tiyatro oyunları gibi birçok etkinlik sanatseverlerle buluşacak.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Anttalks Etkinliği
  25 Şub Antalya Büyükşehir Belediyesi Anttalks Etkinliği

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Anttalks etkinliği, eski Merkez Bankası Başkanı ve ekonomist Durmuş Yılmaz'ı ağırladı. Etkinlikte Yılmaz, ekonomi ve cumhuriyet konulu söyleşi gerçekleştirdi ve Türkiye'nin ekonomik durumu hakkında endişelerini dile getirdi.

 • İstanbul Devlet Opera ve Balesi, II. Mehmet operasını sahneledi
  24 Şub İstanbul Devlet Opera ve Balesi, II. Mehmet operasını sahneledi

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Gioachino Rossini ve librettist Cesare della Valle tarafından kaleme alınan II. Mehmet operasını sanatseverlerle buluşturdu. Fatih Sultan Mehmet'in 1470'te Venedik Cumhuriyeti hakimiyetindeki Eğriboz adası kuşatması sırasında aşık olduğu Anna ile hikayesini işleyen eserin prömiyeri, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Eserde Burak Bilgili II Mehmet, Gülbin Günay Anna, Esen Demirci Calbo, Mert Süngü Paolo Erisso, Berk Dalkılıç Condulmiero, Anıl Önder ise Selim karakterini canlandırdı. İDOB Orkestrasını Alessandro de Marchi yönetti.

 • Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Antalya'da belediye başkan adaylarını tanıttı
  24 Şub Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Antalya'da belediye başkan adaylarını tanıttı

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Antalya'da düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. Özdağ, partisinin oylarının arttığını belirterek Türkiye'yi dolaşarak halkın dertlerini dinlemeye devam ettiklerini söyledi. Programda Zafer Partisi'nin Antalya'daki belediye başkan adayları da sahneye çıktı.

 • Turgutlu'da kamyonetle çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı
  24 Şub Turgutlu'da kamyonetle çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Ahi Evran Caddesi'nin Fatih Sanayi Sitesi girişinde meydana gelen kazada, Hüseyin Hatun'un kullandığı kamyonet ile Yunus Emre Fidan'ın kullandığı motosiklet çarpıştı. Kazada yaralanan motosikletli kurye Fidan, sağlık ekiplerince Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 • Dünyaca ünlü besteci Rossini'nin '2. Mehmet' operası AKM'de prömiyer yapacak
  24 Şub Dünyaca ünlü besteci Rossini'nin '2. Mehmet' operası AKM'de prömiyer yapacak

  Gioachino Rossini ve Cesare della Valle tarafından kaleme alınan '2. Mehmet' operasının prömiyeri bu akşam Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan eser, Fatih Sultan Mehmet'in Venedik Cumhuriyeti hakimiyetindeki Eğriboz kuşatması sırasında yaşadıklarını anlatıyor. Eser, Rossini'nin en yenilikçi ve iddialı operası olarak değerlendiriliyor.

 • Türk ve Meksikalı gazeteciler Mexico City'de buluştu
  24 Şub Türk ve Meksikalı gazeteciler Mexico City'de buluştu

  MEXİCO Meksika'nın başkenti Mexico City'de Yunus Emre Enstitüsü (YEE) koordinesinde "Türkiye-Meksika Medya Buluşmaları" etkinliği düzenlendi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Heyeti'nin 'Sevda Türküleri Konseri'ne katıldı
  23 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Heyeti'nin 'Sevda Türküleri Konseri'ne katıldı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği (THM) İcra Heyeti'nin 'Sevda Türküleri Konseri'ne katıldı. Konser, Şef Tuğça Uşaklı yönetiminde sahneye çıkan Ritim Grubu'nun performansı ile başladı. Daha sonra Şef Yiğit Aktı yönetimindeki İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı THM İcra Heyeti sahne aldı. Konuk Sanatçı Özlem Özdemir de sesiyle ve seslendirdiği türkülerle konsere renk kattı. Başkan Böcek, konservatuvarın konseriyle programına ara vererek sanatçılara çiçek ve plaket takdim etti.

 • İstanbul Devlet Opera ve Balesi, II. Mehmet operasını sahneye taşıyor
  22 Şub İstanbul Devlet Opera ve Balesi, II. Mehmet operasını sahneye taşıyor

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Gioachino Rossini ve Cesare della Valle tarafından kaleme alınan II. Mehmet operasını sanatseverlerle buluşturacak. Eserin prömiyeri 24 Şubat'ta Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Kostüm ve dekor tasarımı etkileyici olan eserde 138 kişi için 250 kostüm ve 300 şapka hazırlandı. II. Mehmet operası, Fatih Sultan Mehmet'in Anna ile olan aşk hikayesini anlatıyor.

 • Kızılırmak'ta Tarih Söyleşileri Programı Düzenlendi
  22 Şub Kızılırmak'ta Tarih Söyleşileri Programı Düzenlendi

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Oku! Anla! Yaşa! Projesi' kapsamında düzenlenen 'Yazar Buluşmaları' etkinliğinde tarihçi yazar Şükrü Altın, Atatürk Kültür Merkezi'nde seminer verdi. Seminere öğretmen ve öğrenciler katıldı. Çankırı TÜGVA İl Başkanı Batuhan Dinlemez'e desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

 • Anttalks: Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz Antalyalılarla Buluşacak
  22 Şub Anttalks: Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz Antalyalılarla Buluşacak

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Anttalks' etkinliği kapsamında eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, 24 Şubat Cumartesi günü 19.00'da AKM'de vatandaşlarla buluşacak.

 • İstanbul'un Renkleri ve Zıtlıkları Fotoğraf Sergisinde Buluştu
  22 Şub İstanbul'un Renkleri ve Zıtlıkları Fotoğraf Sergisinde Buluştu

  Ayşegül Ekin Odabaşı, İstanbul'un tarihine tanıklık eden sokaklarından, gizemli köşelerine kadar birçok farklı noktasından ilham alarak, 'Renkli Renksiz' adını verdiği fotoğraf sergisini sanatseverlere ulaştırdı. Sergi, İstanbul'un zıtlıklarını ve güzelliklerini yansıtan 97 eserden oluşuyor ve izleyicilere şehrin sosyolojik çeşitliliğini keşfetme fırsatı sunuyor. Sergi, 4 Mart'a kadar Atatürk Kültür Merkezi'nde ziyaret edilebilir.

 • Büyükçekmece Belediyesi Engelli İzci Grubu ile Dünya İzcilik ve Düşünce Günü kutlandı
  21 Şub Büyükçekmece Belediyesi Engelli İzci Grubu ile Dünya İzcilik ve Düşünce Günü kutlandı

  Büyükçekmece Belediyesi, Türkiye'nin ilk ve tek Engelli İzci Grubu olan Gökkuşağı Engelli İzci Grubu ile birlikte Dünya İzcilik ve Düşünce Günü'nü coşkuyla kutladı. Etkinlikte öğrencilerin gösterileri büyük ilgi gördü.

 • Karabük'te tehlikeli yolculuk yapan sürücüye 2 bin 886 lira para cezası
  20 Şub Karabük'te tehlikeli yolculuk yapan sürücüye 2 bin 886 lira para cezası

  Karabük'te bir sürücü, motosikletin önünü kaldırarak tehlikeli bir şekilde ilerlediği için 2 bin 886 lira para cezası aldı. Polis ekipleri, sürücünün ihlalini fark ederek cezai işlem uyguladı. Sürücüye ayrıca kask takmamaktan dolayı da ceza kesildi.

 • Karabük'te tek teker üzerinde trafiği tehlikeye atan sürücüye ve yolcuya ceza kesildi
  20 Şub Karabük'te tek teker üzerinde trafiği tehlikeye atan sürücüye ve yolcuya ceza kesildi

  Karabük'te motosikletiyle tek teker üzerinde giderek trafiği tehlikeye atan sürücüye ve yanındaki yolcuya toplam 3 bin 576 TL ceza kesildi. Sürücü ve yolcu kasksız olarak motosikletin tek tekerini havaya kaldırırken, polis ekiplerinin uyarılarına uymadılar. Sürücüye 2 bin 886 TL, yolcuya ise 690 TL trafik idari para cezası uygulandı.

 • En Güzel Parçam 2042 Oyunu Gaziemir'de Sahnelendi
  20 Şub En Güzel Parçam 2042 Oyunu Gaziemir'de Sahnelendi

  Zeynep Özyağcılar'ın yazdığı ve oynadığı En Güzel Parçam 2042 oyunu, Gaziemirli seyirciden tam not aldı. Oyunda yapay zeka ile insanın aşkı ve toplumun kadınlara yüklediği roller ele alınıyor.

 • Ezo Sunal Antalyalılarla Buluştu
  19 Şub Ezo Sunal Antalyalılarla Buluştu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Anttalks etkinliği kapsamında yazar, eğitimci ve oyuncu Ezo Sunal, çocuklar için mutlu bir aile ve eğitim ortamının önemini anlattı.

 • Ezo Sunal Antalyalılarla Buluştu
  19 Şub Ezo Sunal Antalyalılarla Buluştu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Anttalks etkinliği kapsamında yazar, eğitimci ve oyuncu Ezo Sunal, çocuklar için mutlu bir aile ve eğitim ortamının önemini anlattı.

 • İstanbul Valisi: Farklılıklarımız zenginliğimizdir
  18 Şub İstanbul Valisi: Farklılıklarımız zenginliğimizdir

  İstanbul Valisi Davut Gül, Türkiye'nin farklılıklarıyla zengin ve güçlü bir ülke olduğunu belirterek, Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) tarafından düzenlenen '2. Uluslararası Alevilik ve Bektaşilik Çalışmaları Bilim Ödülleri Töreni'nde konuştu. Gül, farklılıkların zenginlik olduğunu vurgulayarak, kimseyi dönüştürmeden, değiştirmeden, nasıl inanıyorsa ve nasıl ibadet etmek istiyorsa insanların var olmaya devam edeceğini söyledi. Programda Alevi ve Bektaşi çalışmaları üzerine yapılan akademik çalışmalara ödüller verildi.

 • İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu
  18 Şub İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu

  İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak. Ünlü Fransız soprano Emma Shapplin'in konseri, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin prömiyeri, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşecek konserler ve tiyatro oyunları, şehirdeki sanatseverleri ağırlayacak. Ayrıca, ressam Merih Yıldız'ın sergisi ve Andy Warhol Pop-Art Sergisi de sanatseverlerin ilgisini çekecek etkinlikler arasında yer alıyor.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz'
  17 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz'

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da düzenlenen 'Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, devletin deprem bölgesinde olduğunu ve yıkılan evlerin daha iyisi yapılacağını söyledi. Yerlikaya, dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştirdiklerini ve hedeflerinin 75 bin konutun teslimini yapmak olduğunu belirtti.

 • Makina Mühendisleri Odası'nda genel kurul heyecanı başladı
  17 Şub Makina Mühendisleri Odası'nda genel kurul heyecanı başladı

  Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi'nde 17. Olağan Genel Kurul heyecanı başladı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  17 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  16 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel: 'Bütün Demokratlar Birleşin ve Kentlerinizi Tek Adamdan Koruyun, Cumhuriyeti Koruyun'
  16 Şub Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel: "Bütün Demokratlar Birleşin ve Kentlerinizi Tek Adamdan Koruyun, Cumhuriyeti Koruyun"

  Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, İzmir Dikili halk buluşmasında yaptığı konuşmada, yerel seçimlerde seçmen ittifakına duyduğu güveni dile getirdi. Özel, “Bu seçimlere kendi adaylarımızla giriyoruz. Geçen seçimleri kazandığımız seçmen yerli yerinde duruyor. O seçmen, yüreğinde vatan, millet sevgisi olan, Atatürk sevgisi olan, saraya itirazı olan, tek adam rejimine itirazı olan seçmen. Devlet Bahçeli’nin 180 derecelik ‘U dönüşü’ne itirazı olan seçmen. O seçmen demokrat, Atatürkçü, o seçmen hala Dikili, İzmir, Ankara, İstanbul ve hala 81 ilde beraber. Ben buradan bütün demokratlara sesleniyorum, bakın sosyal demokratlar, muhafazakar, milliyetçi demokratlar burada. Bütün demokratlar birleşin ve kentlerinizi tek adamdan koruyun. Cumhuriyeti koruyun” dedi.

 • Fenerbahçe'nin İngiliz takımına karşı zaferini anlatan Zaferin Rengi filminin galası yapıldı
  16 Şub Fenerbahçe'nin İngiliz takımına karşı zaferini anlatan Zaferin Rengi filminin galası yapıldı

  İngiliz işgal kuvvetleri kumandanı General Harington'ın İstanbul'dan ayrılırken düzenlediği futbol maçında Fenerbahçe'nin zaferini anlatan 'Zaferin Rengi' filminin galası yapıldı. Film, Fenerbahçe'nin kuruluşundan Cumhuriyet'in kuruluşuna olan dönemi anlatıyor.

 • Ali Koç: 'Türkiye Cumhuriyeti neyle mücadele ediyorsa, Fenerbahçe hep ön safhalarda olmuştur'
  16 Şub Ali Koç: "Türkiye Cumhuriyeti neyle mücadele ediyorsa, Fenerbahçe hep ön safhalarda olmuştur"

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Zaferin Rengi filmi galasında yaptığı konuşmada, Fenerbahçe'nin tarihi boyunca yaşadığı haksızlıklara karşı duruşunu vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti neyle mücadele ediyorsa, Fenerbahçe'nin bu mücadelelerde hep ön safhalarda olduğunu belirtti. Ayrıca, Fenerbahçe'nin FETÖ terör örgütüne karşı direnişin ateşini yakmış olduğunu ve Osmanlı'ya da Cumhuriyet'e de sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

 • Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında ek toplu iş sözleşmesi imzalandı
  15 Şub Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında ek toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 911 işçiyi ilgilendiren ek toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işçilere yapılan zam oranlarını ve sosyal hakları açıkladı. Sendika yetkilileri ise sözleşmeyi olumlu bir şekilde değerlendirdi.

 • Gaziemir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Unutulmaz Bir Konser Verdi
  15 Şub Gaziemir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Unutulmaz Bir Konser Verdi

  Gaziemir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Şef Ali Hikmet Gökçen yönetiminde sahne alarak seyircilere duygu dolu bir konser yaşattı. Koronun başarılı performansı ve müzikseverlerin yoğun ilgisiyle unutulmaz saatler yaşandı.

 • Aytaç Doğan, Çerkezköy'de konser verdi
  15 Şub Aytaç Doğan, Çerkezköy'de konser verdi

  Çerkezköy Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında dünyaca ünlü kanun virtüözü Aytaç Doğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde konser verdi. Konser öncesinde Sevgililer Günü dolayısıyla karanfil dağıtıldı. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Doğan ve ekibini performanslarından dolayı tebrik etti.

 • Narlıdere Belediyesi 14 Şubat'ta 7 çiftin nikahını kıydı
  14 Şub Narlıdere Belediyesi 14 Şubat'ta 7 çiftin nikahını kıydı

  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde dünya evine giren çiftlerin nikahını kıydı. Başkan Engin, çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diledi.

 • Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Arasında Ek Toplu Sözleşme İmzalandı
  14 Şub Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Arasında Ek Toplu Sözleşme İmzalandı

  Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 911 işçiyi ilgilendiren ek toplu sözleşme imzalandı. En düşük işçi maaşı 30 bin 515 TL oldu. İşçiye yüzde 93 oranında zam yapıldı. Sosyal haklara da aynı oranda zam yapıldı.

 • İDOB Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, 'Winterreise' eseriyle sanatseverlerle buluşacak
  14 Şub İDOB Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, 'Winterreise' eseriyle sanatseverlerle buluşacak

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, Franz Schubert'in bestelediği 'Winterreise' eserini yorumlayacak. Eser, aşkı kaybeden bir yolcunun varoluşunu sorgulamasını anlatıyor. Etkinlik, atık kağıtların kullanıldığı dekor ve kostüm tasarımlarıyla dikkat çekecek.

 • Gaziemir Belediyesi ve Sağlıklı Yaşıyoruz Platformu İş Birliğiyle Sağlıklı Yaş Alma Buluşmaları Düzenlendi
  13 Şub Gaziemir Belediyesi ve Sağlıklı Yaşıyoruz Platformu İş Birliğiyle Sağlıklı Yaş Alma Buluşmaları Düzenlendi

  Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz platformunun iş birliğinde düzenlenen 'Sağlıklı Yaş Alma' temalı toplantıların dördüncüsü Kalp ve Damar Sağlığı konusunda yapıldı. Doktorlar, kalp-damar hastalıklarını ve tedavi yöntemlerini anlattı.

 • Mersin'de düzenlenen LEGO turnuvası sona erdi
  12 Şub Mersin'de düzenlenen LEGO turnuvası sona erdi

  Mersin Yenişehir Belediyesi ve Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle düzenlenen LEGO turnuvası sona erdi. Ödül töreninde çocuklara seslenen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 'Atatürk'ün izinden, bilimin rehberliğinden ayrılmayın' dedi.

 • Manavgat Belediyesi THM Topluluğu Arabesk Konseri Verdi
  12 Şub Manavgat Belediyesi THM Topluluğu Arabesk Konseri Verdi

  Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu, kültür ve sanat buluşmaları kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde 'Arabesk' konseri verdi. Şef Onur Gök yönetiminde sahneye çıkan 95 kişilik Manavgat Belediyesi THM Korosu, Orhan Gencebay, Selami Şahin, Müslüm Gürses ve diğer sanatçıların sevilen eserlerini seslendirdi.

 • Kosova'nın Kurtuluş Günü'nde konser verecek korodan Samsun'da prova
  10 Şub Kosova'nın Kurtuluş Günü'nde konser verecek korodan Samsun'da prova

  Samsun Güzel Sanat Merkezi Derneği Türk Müziği Korosu, Kosova'nın Kurtuluş Günü'nde Üsküp'te, Prizren ve Mamuşa şehirlerinde konser verecek. İlkadım ilçesinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde provalarına devam eden koro, 7. Uluslararası Türk Müziği Günleri çerçevesinde 14 Şubat'ta Kosova'ya gidecek. 36 kişiden oluşan koro burada ağırlıklı Rumeli Türkülerinden oluşan 30 şarkılık bir konser verecek.

 • Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Kızılay-Esenboğa Metro Hattı'nın ihalesini kısa zamanda yapacağız
  10 Şub Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Kızılay-Esenboğa Metro Hattı'nın ihalesini kısa zamanda yapacağız

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Kahramankazan yolu ile Veterinerlik, Bitik, İmrendi farklı seviyeli kavşaklarının açılışını gerçekleştirdi. Uraloğlu, 2024 Yılı Yatırım Programı'na Kızılay-Esenboğa Metro Hattı'nı da aldıklarını belirterek, 'Kısa zamanda ihalesini yapacağız.' dedi.

 • Bakan Uraloğlu: Ankaralının tercihine saygı duyduk
  10 Şub Bakan Uraloğlu: Ankaralının tercihine saygı duyduk

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Kahramankazan yolunda inşa edilen farklı seviyeli kavşakların açılış törenine katıldı. Uraloğlu, Ankaralının tercihine saygı duyduklarını ve hizmet etmeye devam ettiklerini belirtti. Ayrıca, bölünmüş yol uzunluğunun arttığını, tünel ve köprü sayısının yükseldiğini ve Ankara'ya daha fazla hizmet sunacaklarını ifade etti.

 • Antalya'da Ustalara Saygı Konseri
  10 Şub Antalya'da Ustalara Saygı Konseri

  Antalya'da, Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray, Ayten Alpman ve Neşet Ertaş'ı anmak için 'Ustalara Saygı' konseri düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası tarafından verilen konserde, Türk müziğinin unutulmaz isimlerinin şarkıları seslendirildi. Salonu dolduranlar, Türk bayrakları sallayarak usta sanatçıların eserlerine eşlik etti.

 • Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Ankara'da metro inşaatını durdurduk çünkü Ankaralının tercihine saygı duyduk
  10 Şub Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Ankara'da metro inşaatını durdurduk çünkü Ankaralının tercihine saygı duyduk

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bizim 2019 yılından beri durdurduğumuz bir metro inşaatını hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsunuz. Niye; çünkü biz Ankaralının tercihine saygı duyduk ve hizmet etmeye de devam ettik" dedi.

 • Antalya Şanlıurfalılar Buluşması'na Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Katıldı
  10 Şub Antalya Şanlıurfalılar Buluşması'na Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Katıldı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Şanlıurfalılar Buluşması etkinliğine katılarak birleştirici çalışmalarını vurguladı.

 • Antalya Şanlıurfalılar Buluşması'na Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Katıldı
  10 Şub Antalya Şanlıurfalılar Buluşması'na Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Katıldı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Şanlıurfalılar Buluşması'na katılarak yaptığı konuşmada, 5 yıl boyunca hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet ettiklerini ve birleştirici bir çalışma sergilediklerini belirtti. Başkan Böcek, tüm hemşeri derneklerine hizmet ettiğini ve yine herkesin belediye başkanı olacağını söyledi.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi 'Ustalara Saygı' Konseriyle Türk Müzik Tarihini Anıyor
  10 Şub Antalya Büyükşehir Belediyesi 'Ustalara Saygı' Konseriyle Türk Müzik Tarihini Anıyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray, Ayten Alpman ve Neşet Ertaş'ı 'Ustalara Saygı' konseri ile anıyor. Konserde, unutulmaz şarkılar sevgi ve özlemle seslendiriliyor.

 • Bakan Işıkhan: 'Kadınlarımıza sunulmak üzere 1 milyar lira destek ile projemize ilk adımı atıyoruz'
  09 Şub Bakan Işıkhan: "Kadınlarımıza sunulmak üzere 1 milyar lira destek ile projemize ilk adımı atıyoruz"

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kadınların çalışma hayatına katılmaları ve sürekliliğin sağlanması için hayata geçirilen "İş Pozitif" programının tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, "Kadınlarımıza sunulmak üzere 1 milyar lira destek ile projemize ilk adımı atıyoruz" dedi.

 • YÜZYILIN KADIN İSTİHDAMI 'İŞ-POZİTİF' PROJESİ TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  09 Şub YÜZYILIN KADIN İSTİHDAMI 'İŞ-POZİTİF' PROJESİ TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın katılımıyla İŞ-Pozitif Kadın İstihdam projesi tanıtıldı. Proje kapsamında mobil uygulama ve internet sitesi aracılığıyla işveren ve iş arayan kadınlar buluşturulacak. Ayrıca, kadın istihdam oranının yüzde 25'ten yüzde 32'ye çıktığı belirtildi.

 • Emine Erdoğan: Güçlü bir Türkiye için güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü toplum gereklidir
  09 Şub Emine Erdoğan: Güçlü bir Türkiye için güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü toplum gereklidir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Güçlü bir Türkiye, üç temel üzerinde yükselir; güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü toplum.

 • Emine Erdoğan: Kadın istihdamı için destek mekanizmaları oluşturduk
  09 Şub Emine Erdoğan: Kadın istihdamı için destek mekanizmaları oluşturduk

  Emine Erdoğan, 'İş-Pozitif' tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 20 yılda kadınların hak ve fırsatlardan eşit yararlanmaları için destek mekanizmaları oluşturduğunu belirtti. Kadın istihdamının artırılması amacıyla kurulan platformda işveren ve iş arayan kadınların buluşturulması hedefleniyor.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk teknoloji girişimlerinin 4'ü kadın girişimcilerden oluşuyor
  09 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türk teknoloji girişimlerinin 4'ü kadın girişimcilerden oluşuyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türk teknoloji girişimlerinin değerlemesini aşan 7 Turcornun 4'ünün kadın girişimcilerden oluştuğunu belirtti. Kacır, 2030 yılında 100 Turcorn hedefine ulaşmak için girişimci kadınlarla birlikte çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, kadın istihdamını artırmak ve kadın girişimciliğini teşvik etmek amacıyla çeşitli programlar ve destekler sağlandığını vurguladı.

Advertisement