Türk askerinden Kosova'daki öğrencilere kırtasiye yardımı - Son Dakika

Türk askerinden Kosova'daki öğrencilere kırtasiye yardımı

19.09.2020 12:01
Türk askerinden Kosova'daki öğrencilere kırtasiye yardımı, System.String[]

Kosova Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyeti Başkanlığı katkılarıyla ülkenin güneybatısındaki Prizren şehrinin Jupa bölgesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu.

Kosova Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyeti Başkanlığı katkılarıyla ülkenin güneybatısındaki Prizren şehrinin Jupa bölgesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu.

Prizren Yunus Emre Enstitüsünden (YEE) yapılan açıklamaya göre, Türk Temsil Heyeti Başkanlığı katkılarıyla Jupa bölgesindeki 6 farklı okulda Enstitünün düzenlediği Türkçe kurslarına katılan ihtiyaç sahibi öğrencilere okul çantası ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Dağıtım törenine katılan Kosova'daki YEE Müdürü Mehmet Ülker, hayata öğrencileri hazırlayan en önemli basamağın okul olduğunu ifade ederek öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diledi.

Çanta ve kırtasiye malzemelerini teslim alan okul idarecilerinin Türk kurumlarına teşekkür ettiği dile getirilen açıklamada, Jupa bölgesinde 2014 yılından beri faaliyetlerine devam eden Prizren Yunus Emre Enstitüsü'nün binin üzerinde öğrenciye Türkçe kursu düzenlediği aktarıldı.

Koronavirüs salgınına rağmen Türkçeye olan ilginin her geçen gün arttığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Dijital mecralardaki Türkçe eğitim faaliyetlerine hız veren Priştine, Prizren ve İpek Yunus Emre Enstitüsünün, mayıs ayından itibaren ücretsiz çevrim içi Türkçe kurslarına 846 kişi başvuruda bulundu. Salgını bir kriz ve duraksama olarak değil bir imkan olarak gören Yunus Emre Enstitüsü, Türkçe kurslarını her geçen gün yaygınlaştırıyor. Dört temel beceri esaslı teknolojik araçları da kullanarak dil öğreten Enstitü, dijital mecralarda çok sayıda Türkçe öğretim programı düzenleyerek eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor."

Kosova'da 1 Eylül'de başlaması planlanan yeni eğitim öğretim yılı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 14 Eylül'e ertelenmişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk askerinden Kosova'daki öğrencilere kırtasiye yardımı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Azerbaycan ordusu 13 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı! Aliyev, Berde için intikam yemini etti Boşanmak istemeyen kadın, kocası ve akrabaları tarafından sokak ortasında dövüldü Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdürü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Taş kırma makinesine düşen genç feci şekilde can verdi Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi