Van kayyumunun Genel Sekreteri Yalçın: 653 kişiyi işten çıkarırken çok büyük keyif aldım - Son Dakika

Van kayyumunun Genel Sekreteri Yalçın: 653 kişiyi işten çıkarırken çok büyük keyif aldım

4 ay önce

31 Mart yerel seçimleri öncesi Van Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyumun Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, belediyede gerçekleştirdikleri işten çıkarmaları anlatırken çok büyük keyif aldığını, büyük bir zevkle işten çıkarmaları yaptığını söyledi.

Van Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyumun Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ın işçileri, çalışanları işten çıkarırken büyük keyif aldığını ifade ettiği sözlerinin bulunduğu video sosyal medyada tepki topladı.

Halen Kayseri Talas Belediye Başkanı olan Mustafa Yalçın, tepki çeken videoda "Tabii bunların hepsini yok etmek üzere… 653 kişiydi galiba benim imzamla işten çıkardığımız. Bir o kadar da kanun hükmünde kararname ile işlerine son verilenler oldu. Ama şunu söyleyeyim: Ben işten uzaklaştırmaları yaparken çok büyük keyif aldım, zevk aldım" ifadelerini kullanıyor.

HDP'Lİ VEKİL TWITTER'DAN PAYLAŞTI

Yalçın'ın büyük tepki çeken konuşmasını kişisel Twitter hesabından paylaşan HDP Kocaeli Millletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Kayyum döneminde Kayseri'den getirilerek Van Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreter yapılan Mustafa Yalçın KHK ile ihraç etmenin ne kadar hukuki olduğunu zevkle anlatıyor!" yorumunda bulundu.

MUSTAFA YALÇIN KİMDİR?

Mustafa Yalçın, KASKİ Genel Müdürlüğünden sonra 1999 yılından 2015 yılına kadar Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapmıştı. Kay-Tur A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Belediye Teftiş Kurulunda görev yapan Mustafa Yalçın, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Van Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Van Valisi İbrahim Taşyapan'ın genel sekreterliğine atanmıştı.

Yalçın, şu anda Kayseri'nin Talas ilçesinde belediye başkanlığı görevini yürütmektedir.

Van kayyumunun Genel Sekreteri Yalçın: 653 kişiyi işten çıkarırken çok büyük keyif aldım
Haber Yayın Tarihi: 31.08.2019 09:05 Son Dakika

Davutoğlu'nun tanıtım programında en çok ve en az kullandığı kelimeler dikkat çekti
Karısını kendi yatağında başka bir adamla basan şahıs kurşun yağdırdı! ATV'nin "Kimse Bilmez"i ekranlara veda ediyor!