Vodafone Türkiye, Mobil Dünya Kongresi'ne Katılacak - Son Dakika
Güncel

Vodafone Türkiye, Mobil Dünya Kongresi'ne Katılacak

Vodafone Türkiye, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2013'te sunacağı içerik ve etkinliklerle yer alacak.

21.02.2013 10:34
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Vodafone Türkiye, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2013'te sunacağı içerik ve etkinliklerle yer alacak.

Yapılan açıklamaya göre, ana teması "Mobil Ufuk" olarak belirlenen Mobil Dünya Kongresi 2013'te Vodafone Grup Üst Yöneticisi (CEO) Vittorio Colao, ana konuşmacılar arasında bulunacak. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise "Mobil Tarım" konulu panelde Türkiye'den bir başarı hikayesi olarak Vodafone Çiftçi Kulübü'nün sosyal iş modeli ve kazanımlarını anlatacak. Vodafone Türkiye ayrıca Mobil Dünya Kongresi 2013 kapsamında yeni işbirliklerini ilk kez açıklayacak.

Kongre kapsamında, mobil iletişim dünyasının en prestijli ödüllerinden 18. Global Mobil Ödülleri de sahiplerine verilecek. Vodafone Grup, 8 kategoride ve 37 dalda projelerin yarışacağı 18. Global Mobil Ödülleri'nde, "En İyi Mobil Sağlık Servisi", "Otomotivde En iyi Mobil Servis", "Akıllı Şehirler İçin En İyi Mobil İnovasyon", "Tüketicinin Hayatını Kolaylaştıran En İyi Elektronik Cihaz" ve "Mobilin Acil Durumlarda En İyi Kullanımı" olmak üzere toplam 5 kategoride yarışacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, bugün 6 milyar insanın birbiriyle bağlantılı yaşamasını sağlayan mobil teknolojilerin, yalnızca iletişimi sağlamanın ötesinde bilgiye erişimde fırsat eşitliği gibi toplumsal gelişim ve refah için değerli nimetleri insanlığın hizmetine sunarak toplumsal ve iş dinamiklerini baştan aşağı değiştirdiğini kaydetti.

Eğitimden sağlığa, finanstan tarıma ve devlet uygulamalarına a mobil teknolojilerin insanlığın önünde yeni ufuklar açtığına işaret eden Timuray,

"Vodafone Türkiye olarak, çifte sorumluluk ilkesi doğrultusunda, ticari yatırımlarımız kadar sosyal sorumluluklarımızı da önemsiyor, fırsat eşitliği anlayışıyla faaliyetlerimizle ekonomik ve toplumsal değer üretmeye odaklanıyoruz. Bu anlayışla 2009 yılında hayata geçirdiğimiz ve Grup CEO'muz Vittorio Colao'nun dünyaya örnek gösterdiği Vodafone Çiftçi Kulübü'nü, Türkiye'de stratejik segment olarak önceliklendirdiğimiz tarım çalışanlarına ve çiftçilere 'sosyal bir iş modeli' olarak kurguladık" dedi.

Timuray, "Sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya, özellikle de gelişmekte olan ülkelere örnek oluşturan sosyal bir iş modeli yaratarak, Vodafone Türkiye olarak bu iş modelimizle uluslararası arenada öncü bir konuma geldik. Vodafone Çiftçi Kulübü'yle elde ettiğimiz başarıları, dünya mobil iletişim sektörünün kalbinin attığı Mobil Dünya Kongresi'nde paylaşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mücahid Eker

Yayıncı: Ali Bayaslan - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vodafone Türkiye, Mobil Dünya Kongresi'ne Katılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erzurum'da İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları başladı
  18:04 Erzurum'da İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları başladı

  Erzurum'da resmi açılışı yarın yapılacak 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nda futsal müsabakaları başladı. Kadınlarda Türkiye, Almanya'ya 8-1 yenildi. Curling branşında ise Türkiye, Macaristan'a 11-0 yenildi. Yarın ise erkekler futsal ve curling müsabakaları yapılacak.

 • Bartın'da Belediye Başkan Adayları Oy Kullanamayacak
  18:02 Bartın'da Belediye Başkan Adayları Oy Kullanamayacak

  Bartın'ın Ulus ilçesindeki 2 belediye başkan adayı, adres değişikliği taleplerinin kabul edilmemesi nedeniyle oy kullanamayacak.

 • DP Milletvekili Altıntaş: Türkiye'de seçimler hür, eşit ve adil yapılmıyor
  18:00 DP Milletvekili Altıntaş: Türkiye'de seçimler hür, eşit ve adil yapılmıyor

  DP İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, seçmen listeleri üzerinden oluşan şüphe ve şaibeleri göz önüne alarak Türkiye'de seçimlerin hakim teminatında, hür, eşit ve adil yapıldığını söyleyemeyeceğimizi belirtti. Altıntaş, adalet kurumu ve devlet kurumlarının siyasallaştığını savundu ve YSK'nin bazı kararlarını eleştirdi. Partisinin Balıkesir'in Ayvalık ilçesi belediye başkan adayının başvurusunun reddedilmesinin siyasi gerekçelerle yapıldığını düşündüklerini ifade etti.

 • Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Yeni Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti
  17:59 Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Yeni Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti

  Isparta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Yeni Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, esnafın şehrin gelişimine katkı sağlayacak planlarında önemli bir paydaş olduğunu belirtti.

 • Hayvancılık Yapan Çiftçi, Organize Sanayi Bölgesine Tepki Gösterdi
  17:59 Hayvancılık Yapan Çiftçi, Organize Sanayi Bölgesine Tepki Gösterdi

  Amasya'nın Taşova ilçesinde hayvancılık yapan Hasan Dönmez, köylerine yapılmak istenen organize sanayi bölgesine tepki gösterdi. Dönmez, yetkililerin kendilerini ziyaret etmediklerini ve sorunlarına çözüm bulmadıklarını belirterek eleştirilerde bulundu.

 • Hatay'da 600 bin makaron ve 590 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi
  17:57 Hatay'da 600 bin makaron ve 590 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi

  Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, Dörtyol Yeniköy mahallesinde durdurulan bir kamyonette 600 bin adet gümrük kaçağı makaron ve Payas ilçesinde yapılan bir aramada ise 590 paket sigara ele geçirildi. M.K. ve M.S. isimli şahıslar gözaltına alındı ve yasal işlem uygulandı.

 • Çorum Polisi Şok Denetimde Çok Sayıda Silah Ele Geçirdi
  17:56 Çorum Polisi Şok Denetimde Çok Sayıda Silah Ele Geçirdi

  Çorum polisi, suç ve suçlularla mücadele kapsamında il merkezinde gerçekleştirdiği şok denetimlerde çok sayıda silah ele geçirdi. Denetimler sonucunda 7 tabanca, 3 kurusıkı tabanca, 5 av tüfeği, 11 adet kesici ve delici alet, 10 adet şarjör, 65 adet fişek, 97 adet sentetik ecza maddesi, 1,93 gram esrar, 1 gram metamfetamin, 4,09 gram bonzai ile 3 adet altın bilezik bulundu.

 • Tokat'ta park halindeki araçta yangın çıktı
  17:55 Tokat'ta park halindeki araçta yangın çıktı

  Tokat'ta park halindeki bir araçta çıkan yangın sonucunda otomobil kullanılamaz hale geldi. Sürücü durumu itfaiye ekiplerine bildirdi ve yangın kısa sürede söndürüldü. Yangının çıkış sebebi henüz bilinmiyor.


Advertisement