Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Barselona haberleri, Barselona son dakika, son dakika Barselona

Son Dakika Barselona Haberleri

Son dakika Barselona haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son barselona haberleri anında burada.


 • 28.11.2023 28 Kas 10:04 Hakan Fidan, Barselona'da ikili görüşmelerde bulundu

  Hakan Fidan, Barselona'da ikili görüşmelerde bulundu Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Akdeniz İçin Birlik (AiB) 8. Bölgesel Forumu'na katılmak üzere gittiği İspanya'nın Barselona kentinde İspanya, İrlanda, İtalya ve Hollanda yetkilileriyle ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 01:39 Borrell: Filistin devleti olmadan İsrail için barış ve güvenlik olmayacaktır

  Borrell: Filistin devleti olmadan İsrail için barış ve güvenlik olmayacaktır Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İsrail'in barış ve güvenlik için Filistin devletinin var olması gerektiğini belirtti. Borrell, Barselona'da düzenlenen bir forumda yaptığı konuşmada, İsrail'in kendini savunma hakkını kullanma biçimini eleştirerek, Gazze'deki acıyı ve yerleşim faaliyetlerini kınadı. Ayrıca, Filistin devletinin olmamasının bölge için stratejik bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 01:38 Bakan Fidan, İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı Albares ile görüştü

  Bakan Fidan, İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı Albares ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen Akdeniz için Birlik (AiB) 8. Bölgesel Forumu kapsamında İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi'ni temsil eden mevkidaşları ile birlikte, İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı José Manuel Albares ile bir araya geldi. Görüşmede, Gazze'deki savaşın durdurulması ve kalıcı barışın sağlanması için neler yapılabileceği ele alındı.

 • 27.11.2023 27 Kas 20:28 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'da mevkidaşıyla bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'da mevkidaşıyla bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Akdeniz İçin Birlik (AiB) 8. Bölgesel Forumu'na katılmak üzere gittiği İspanya'nın Barselona kentinde İspanyol mevkidaşı Jose Manuel Albares ile bir araya geldi. Görüşmede, Gazze'deki savaşın durdurulması ve kalıcı barışın sağlanması için neler yapılabileceği ele alındı.

 • 27.11.2023 27 Kas 20:18 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'da Akdeniz İçin Birlik 8. Bölgesel Forumu'na katıldı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'da Akdeniz İçin Birlik 8. Bölgesel Forumu'na katıldı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Akdeniz İçin Birlik 8. Bölgesel Forumu'na katıldı. Toplantıda Gazze'deki son gelişmeler ve Filistin-İsrail çatışmasının bölgeye etkileri ele alındı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:10 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'da mevkidaşıyla bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya'da mevkidaşıyla bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Akdeniz İçin Birlik (AiB) 8. Bölgesel Forumu'na katılmak üzere gittiği İspanya'nın Barselona kentinde İspanyol mevkidaşı Jose Manuel Albares ile bir araya geldi. Görüşmede, Gazze'deki savaşın durdurulması ve kalıcı barışın sağlanması için neler yapılabileceği ele alındı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:04 Josep Borrell: Filistin devleti olmadan İsrail için barış ve güvenlik olmayacak

  Josep Borrell: Filistin devleti olmadan İsrail için barış ve güvenlik olmayacak Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Barselona'da düzenlenen bir forumda yaptığı konuşmada, Filistin devletinin olmaması durumunda İsrail için barış ve güvenliğin mümkün olmayacağını belirtti. Borrell, İsrail'in kendini savunma hakkını kullanma biçiminin önemli olduğunu vurgulayarak, Gazze'deki sivillerin çektiği acının kabul edilemez olduğunu ifade etti. Ayrıca Borrell, yerleşim faaliyetlerinin arttırılması planını kınadığını ve Filistin otoritesinin yeniden canlandırılması gerektiğini söyledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:01 Barselona'da Akdeniz için Birlik Forumu İsrail ve Filistin sorunuyla başladı

  Barselona'da Akdeniz için Birlik Forumu İsrail ve Filistin sorunuyla başladı İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Akdeniz için Birlik (AiB) Forumu, İsrail ve Filistin sorunu ana gündemiyle başladı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın da katıldığı foruma 27 ülke temsil edildi. Açılış konuşmasında İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, kalıcı barış ve insani yardımın önemine vurgu yaptı. İsrail ve Hamas arasındaki uzlaşıya teşekkür eden Albares, Gazze'ye insani yardımın artırılması gerektiğini belirtti. Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ise BM kararlarının uygulanması gerektiğini vurgulayarak, iki devletli çözümün desteklenmesi gerektiğini söyledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:27 AB Yüksek Temsilcisi Borrell: "Savaşın ortasında İsrail'in daha fazla yasa dışı yerleşim inşası için yeni fon ayıracağını öğrenerek dehşete düştüm....

  AB Yüksek Temsilcisi Borrell: 'Savaşın ortasında İsrail'in daha fazla yasa dışı yerleşim inşası için yeni fon ayıracağını öğrenerek dehşete düştüm.... AB Yüksek Temsilcisi Borrell: "Savaşın ortasında İsrail'in daha fazla yasa dışı yerleşim inşası için yeni fon ayıracağını öğrenerek dehşete düştüm. Bu, meşru müdafaa değildir"

 • 26.11.2023 26 Kas 22:25 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Barselona'ya gidiyor

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Barselona'ya gidiyor Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Akdeniz için Birlik (AiB) 8. Bölgesel Forumu'na katılmak üzere Barselona'yı ziyaret edecek. Forumda Gazze'deki insani kriz ve bölgedeki durum ele alınacak.

 • 26.11.2023 26 Kas 20:33 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Barselona'ya gidiyor

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Barselona'ya gidiyor Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Akdeniz için Birlik 8'inci Bölgesel Forumu'na katılmak üzere Barselona'ya gidiyor. Forum'da Gazze'deki insani kriz ve bölgedeki durum ele alınacak.

 • 25.11.2023 25 Kas 18:39 Hamas, Barselona Belediyesi'nin İsrail ile ilişkileri askıya alma kararını takdir etti

  Hamas, Barselona Belediyesi'nin İsrail ile ilişkileri askıya alma kararını takdir etti Hamas, Barselona Belediyesi'nin Gazze Şeridi'nde kalıcı ateşkese ulaşılana ve Filistin halkının temel hakları garanti altına alınana kadar İsrail ile kurumsal ilişkileri askıya alma kararını cesur bir duruş olarak nitelendirdi. Hamas, diğer şehir ve belediye meclislerine de benzer bir tutum sergilemeleri çağrısında bulundu.

 • 24.11.2023 24 Kas 20:07 Barselona Belediyesi, İsrail ile ilişkileri askıya aldı

  Barselona Belediyesi, İsrail ile ilişkileri askıya aldı Barselona Belediyesi, Gazze Şeridi'nde kalıcı bir ateşkese ulaşılana ve BM kararları ile Filistin halkının temel hakları garanti edilene kadar İsrail ile kurumsal ilişkileri askıya aldığını duyurdu. Belediye Meclisi'nin aldığı kararla İsrail ile ilişkiler kesildi ve Filistin halkının temel hakları talep edildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 19:45 Dani Alves'e 9 yıl hapis cezası talebi

  Dani Alves'e 9 yıl hapis cezası talebi İspanya'nın Barselona kentinde bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Brezilyalı futbolcu Dani Alves için savcılık 9 yıl hapis cezası talep etti. Alves'in cezasını tamamladıktan sonra 10 yıl boyunca adli gözetim altında tutulması ve mağdurun bulunduğu yerlerden en az 1 kilometre uzakta olması istendi.

 • 21.11.2023 21 Kas 22:29 Katalonya'da kuraklık nedeniyle su kısıtlamaları

  Katalonya'da kuraklık nedeniyle su kısıtlamaları İspanya'nın Katalonya özerk yönetiminde kuraklık sorunu nedeniyle 6 milyon kişiyi etkileyen su kısıtlamaları uygulanacak. Barselona ve Girona'da yaşayan vatandaşlar, ev içinde, restoranlarda ve turizm sektöründe su tüketiminde kısıtlamalara tabi tutulacak. Kamuya ait veya özel yeşil alanların sulanması yasaklanırken, ağaçlar için 'damlama' yöntemiyle sulama yapılacak. Katalonya özerk hükümeti, su rezervlerinin düşmesi ve gelecek aylara ilişkin yağış öngörülerinin düşük olması nedeniyle acil durum önlemleri aldı.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:10 Shakira, İspanya'da vergi kaçırmaktan suçlu bulundu

  Shakira, İspanya'da vergi kaçırmaktan suçlu bulundu Barselona İl Mahkemesinde bugün başlayan davada, Shakira'nın 2012 ile 2014 yılları arasında 6 farklı suçla Maliyeden 14,5 milyon avro vergi kaçırmakla suçlandığı ve 2,9 milyon avroluk bir cezayı kabul ederek anlaştığı bildirildi. Eski Barcelonalı futbolcu Gerard Pique ile birlikte olduğu dönemde Barselona'da yaşayan Shakira, ülke yasalarına göre vergi mükellefi olmuştu. Savcılık, Shakira'yı vergi ödemekten kaçınmak için gelirlerini ve varlıklarını gizleyerek, farklı ülkelerdeki şirketlere aktarmakla suçlamıştı. Shakira hakkında 8 yıl 2 ay hapis ve toplamda 23 milyon avroya yakın para cezası talep ediliyordu.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:20 Shakira, vergi kaçırma davasında suçlamaları kabul etti

  Shakira, vergi kaçırma davasında suçlamaları kabul etti Kolombiyalı şarkıcı Shakira, İspanya'da vergi kaçırma iddiasıyla hakkında açılan davada suçlamaları kabul ederek anlaşma yoluna gitti. 2012 ile 2014 yılları arasında 6 farklı suçla Maliyeden 14,5 milyon euro vergi kaçırmakla suçlanan Shakira, 2,9 milyon euroluk bir cezayı da ödemeyi kabul etti.

 • 12.11.2023 12 Kas 11:17 Barselona'da Filistin'e Destek Gösterisinde França Tren İstasyonu İşgal Edildi

  Barselona'da Filistin'e Destek Gösterisinde França Tren İstasyonu İşgal Edildi İspanya'nın Barselona kentinde Filistin'e destek için yapılan gösteride, França tren istasyonunu işgal eden gruba polis müdahalede bulundu. Gösteride İsrail'in Gazze'deki soykırımının sona ermesi talep edildi. Göstericiler, İsrail'e boykot çağrısı yaparken, İspanyol hükümetinin silah ticaretine son vermesini istedi. Göstericilerin tren istasyonunda yaptığı oturma eylemi polis müdahalesiyle son buldu.

 • 07.11.2023 07 Kas 23:53 Barselona Liman İşçileri İsrail ve Filistin'e Silah Taşıyan Gemilere Hizmet Vermeme Kararı Aldı

  Barselona Liman İşçileri İsrail ve Filistin'e Silah Taşıyan Gemilere Hizmet Vermeme Kararı Aldı Barselona Liman İşçileri Örgütü, İsrail ve Filistin'e silah veya askeri malzeme taşıyan gemilere hizmet vermeme kararı aldıklarını açıkladı. Liman işçileri, Gazze'de ateşkes talep ederek, bölgedeki sivillere ve insan haklarına saygı için bu kararı aldıklarını belirtti. İspanya'nın sol koalisyon hükümeti ise İsrail'e silah ihracatı yapmayacağını açıklamış olsa da liman işçileri, İspanya'nın İsrail'den askeri malzeme satın aldığını ve taahhütte bulunduğunu ifade etti.

 • 07.11.2023 07 Kas 13:59 Barselonalı liman işçileri, İsrail'e savaş malzemesi taşıyan gemileri engelleyeceklerini açıkladı

  Barselonalı liman işçileri, İsrail'e savaş malzemesi taşıyan gemileri engelleyeceklerini açıkladı İspanya'nın Barselona kentindeki liman işçileri, İsrail'e savaş malzemesi taşıyan gemileri engellemeye karar verdiklerini duyurdu. Barselona Liman İşçileri Sendikası, sivillerin katledilmesini haklı çıkaracak hiçbir neden olmadığını belirtti. Birleşmiş Milletler'e, derhal ateşkes ilan etmesi ve barışçıl çözümler araması çağrısında bulundu.

 • 02.11.2023 02 Kas 20:43 Barselona'da camiye saldıran Neonazi grup üyelerine hapis cezaları ertelendi

  Barselona'da camiye saldıran Neonazi grup üyelerine hapis cezaları ertelendi İspanya'nın doğusundaki Barselona kentinde 2017-2019 yılları arasında bir camiye belirli aralıklarla saldırıda bulunan Neonazi gruplara bağlı 14 sanığa verilen 1 ila 2,5 yıl hapis cezaları, 30 bin avro tazminat şartıyla ertelendi. Sanıklar, camiyi tehdit etmek ve İslamofobik grafitiler yapmakla suçlanıyor.

 • 17.10.2023 17 Eki 11:19 Antalyaspor Futbolcusunun Oğlu Davi Pereira'nın Cenazesi İstanbul'a Gönderildi

  Antalyaspor Futbolcusunun Oğlu Davi Pereira'nın Cenazesi İstanbul'a Gönderildi Antalyaspor futbolcusu Naldo Pereira'nın oğlu Davi Pereira, 2 otomobil ile motosikletin karıştığı kazada ağır yaralandıktan sonra 40. gününde hayatını kaybetti. Davi'nin cenazesi İstanbul'a götürülerek ardından İspanya'nın Barselona şehrine gönderilecek. Kazada 5 kişi yaralandı. Antalyaspor'un antrenman öncesi ise Davi'yi anmak için karanfil bırakıldı.

 • 17.10.2023 17 Eki 11:16 Antalyaspor Futbolcusunun Oğlu Davi Pereira'nın Cenazesi İstanbul'a Gönderildi

  Antalyaspor Futbolcusunun Oğlu Davi Pereira'nın Cenazesi İstanbul'a Gönderildi Antalyaspor futbolcusu Naldo Pereira'nın oğlu Davi Pereira, 2 otomobil ve bir motosikletin karıştığı kazada ağır yaralandıktan sonra 40 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Davi'nin cenazesi İstanbul'a götürüldü ve ardından İspanya'nın Barselona şehrine götürülecek. Kazada 5 kişi yaralandı ve Davi'nin ambulansta kalbi 2 kez durdu ancak müdahaleyle yeniden çalıştırıldı. Antalyaspor'un antrenman öncesi Davi'yi anmak için karanfil bıraktığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

 • 16.10.2023 16 Eki 14:59 America's Cup Yarışları İspanya'da Başladı

  America's Cup Yarışları İspanya'da Başladı 1851 yılından bu yana düzenlenen America's Cup'ın 37'ncisi, İspanya'nın Barselona şehrine bağlı Vilanova I La Geltrú beldesinde gerçekleşen yarışlarla başladı. Japon deniz motorları üreticisi Yanmar'ın ana sponsorlarından olduğu yarışlara, Yeni Zelanda, Büyük Britanya, ABD, İsviçre ve Fransa'dan gelen takımlar katıldı. Yarışın ikinci ayağı ise Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde gerçekleşecek. America's Cup CEO'su Grant Dalton, bu tarihi yarışın spor tarihi açısından önemli olduğunu belirtirken, Yanmar'ın sürdürülebilirlik ve yenilikçilik değerlerini paylaştıkları için sponsorluklarını sürdürmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Yarışlar, 2024 yılında Barselona'da tamamlanacak.

 • 26.09.2023 26 Eyl 14:16 Shakira'ya İspanya'da vergi kaçırma suçlaması

  Shakira'ya İspanya'da vergi kaçırma suçlaması İspanya'da yaşadığı dönemle bağlantılı olarak vergi kaçırma suçlamasıyla yargılanacak olan Kolombiyalı şarkıcı Shakira hakkında yeni bir suçlama yapıldı. Savcılık, 2018 yılında gelir ve mal varlığı vergilerinde usulsüzlük yaptığı iddiasıyla Shakira'nın 5,3 milyon euro vergi kaçırdığını belirtti. Davanın 20 Kasım'da başlaması planlanıyor ve 12 duruşma sonucunda 14 Aralık'ta sonuçlanması öngörülüyor.

 • 19.09.2023 19 Eyl 20:23 İspanya'da 50 Bin Yıllık Neandertal Kalıntıları Bulundu

  İspanya'da 50 Bin Yıllık Neandertal Kalıntıları Bulundu İspanya'nın doğusundaki Barselona kenti yakınlarındaki Sant Llorenç Savall Doğal Parkı'ndaki Simanya Mağarası'nda, 50 bin yıldan daha eski Neandertal kalıntıları tespit edildi. Katalonya Arkeoloji Müzesi'nde düzenlenen basın toplantısında, kalıntıların 54 parça olduğu ve büyük olasılıkla kadın, genç ve çocuğa ait oldukları ifade edildi. Bu keşif, Neandertal insanların Avrupa coğrafyasındaki dağılımı hakkında da bilgi vermektedir.

 • 16.09.2023 16 Eyl 17:38 Huawei, Barselona'da yeni akıllı saat ve diğer cihazlarını tanıttı

  Huawei, Barselona'da yeni akıllı saat ve diğer cihazlarını tanıttı Çinli telekom devi Huawei, Barselona'da düzenlenen bir etkinlikte yeni akıllı saat ve diğer giyilebilir cihazlarını tanıttı. Şirket, giyilebilir teknoloji sektörüne girişinin 10. yıl dönümünde yeni bir giyilebilir cihazlar dönemini başlatmayı hedeflediğini açıkladı. Yeni akıllı saatlerin tanıtımını ise fitness ve yaşam tarzı fenomeni Pamela Reif ve uzun mesafe koşucusu Mo Farah yapacak. Huawei ayrıca diğer cihazlarını da tanıttı ve ürünlerin Avrupa ve İngiltere'de satışa sunulacağını duyurdu.

 • 15.09.2023 15 Eyl 17:19 Çinli teknoloji şirketleri Barselona'daki FISITA Mobilite Teknolojisi Konferansı'na katıldı

  Çinli teknoloji şirketleri Barselona'daki FISITA Mobilite Teknolojisi Konferansı'na katıldı Çinli teknoloji şirketleri, Barselona'da düzenlenen FISITA Mobilite Teknolojisi Konferansı ve Sergisi'ne katıldı. Etkinlik, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren 38 ülkeden katılımcı ve heyetleri bir araya getirdi. Konferans, otomobil endüstrisinin teknolojik gelişimini ilerletmeyi ve küresel bir forum işlevi görmeyi amaçlıyor.

 • 15.09.2023 15 Eyl 09:44 DJ Burak Yeter: 2,5 ay sonra 55 bin fitte müzik yapacağız

  DJ Burak Yeter: 2,5 ay sonra 55 bin fitte müzik yapacağız DJ Burak Yeter, yaklaşık 2,5 ay sonra Barselona'da yapımı büyük ölçüde tamamlanan kapsül ve helyum balonla 55 bin fite, stratosfere kadar çıkarak, iki yıldır hazırlandığı 'One Day in Space' adlı projesiyle 1 saatlik canlı performans sergileyecek.

 • 11.09.2023 11 Eyl 01:38 Barselona'da tren kazasında 4 kişi hayatını kaybetti

  Barselona'da tren kazasında 4 kişi hayatını kaybetti İspanya'nın doğusundaki Barselona kenti yakınlarında banliyö treninin, raylardan geçen bir gruba çarpması sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 15:25 İspanya Bisiklet Turu'nun Katalonya etabı sabote edilmek istendi

  İspanya Bisiklet Turu'nun Katalonya etabı sabote edilmek istendi İspanya Bisiklet Turu'nun (La Vuelta) Katalonya etabını sabote etmek isteyen bir grup yakalandı. Ayrılıkçı Katalan gruplara bağlı olan 4 kişi, yol güvenliği, çevre kirliliği ve kamu düzenini bozan eylem suçlarından tutuksuz yargılanacak.

 • 28.08.2023 28 Ağu 14:03 Çin'in Shenzhen Havayolları, Shenzhen ile Barselona arasında direkt uçuş rotası başlattı

  Çin'in Shenzhen Havayolları, Shenzhen ile Barselona arasında direkt uçuş rotası başlattı Çin'in Shenzhen Havayolları, Shenzhen ile İspanya'nın Barselona kentini birbirine bağlayan direkt bir uçuş rotası başlattı. Bu rotadaki ilk uçuş Pazartesi günü gerçekleşti.

 • 08.08.2023 08 Ağu 11:53 İspanya, sahilleri iklim değişikliğinden korumak için insansız hava araçları kullanıyor

  İspanya, sahilleri iklim değişikliğinden korumak için insansız hava araçları kullanıyor İspanya'da sahilleri iklim değişikliğinin etkilerinden korumak için bazı bölgelere insansız hava araçları konuşlandırılıyor. Sahillerin korunmasına yardımcı olmak amacıyla, yüksek çözünürlüklü kameralar ve çok bantlı sensörlerle donatılmış insansız hava araçları, kum hacmini ölçmek, veri toplamak ve sahil yenileme önlemlerinin etkisini takip etmekte kullanılıyor. İspanya'nın kuzeydoğusundaki Katalonya bölgesinde yer alan sahil kasabası Calafell, iklim değişikliğine uyum önlemlerine yönelik yürütülen AB projesi Impetus'a dahil oldu. İnsansız hava araçları, Calafell'de bölgesel kumul yapısını yenilemek ve kasabanın 4,2 kilometrelik plajlarını kötü hava koşullarından kaynaklanan erozyona karşı daha dayanıklı hale getirmek için kullanılıyor. Proje, 2025 yılına kadar devam edecek ve kumul yapısının nasıl yenileneceğine ilişkin öneriler, Impetus programının kapsadığı yedi bölgeden biri olan Akdeniz kıyılarının tamamına genişletilebilecek.

 • 04.08.2023 04 Ağu 10:54 İspanya'da Rus turist ailesine büyük soygun

  İspanya'da Rus turist ailesine büyük soygun İspanya'nın kuzeybatısında, Rus bir turist ailesinin 8 milyon euro değerindeki mücevher ve para dolu çantası çalındı. Polis, hırsızları güvenlik kamerası görüntülerinden tespit ederek kısa sürede yakaladı ve çantaya el koydu.

 • 30.07.2023 30 Tem 14:53 Çinli Turistler İspanya'ya Akın Ediyor

  Çinli Turistler İspanya'ya Akın Ediyor Kovid-19 pandemisinin etkilerinin hafiflemesiyle Çinli turistler İspanya'ya akın etti. İspanya'da turizm sektörü çalışanları, bu pozitif trendin, ülkenin turizm sektörünün toparlanmasını hızlandırmasını umuyor. İspanya'daki turizm acenteleri ile kent ve bölgeler, Çinli turistleri çekmek için çeşitli etkinlikler düzenledi. İspanyol yetkililerin verilerine göre pandemiden önceki yıl olan 2019'da İspanya'yı yaklaşık 700.000 Çinli turist ziyaret etti, ortalama 8 gün ülkede kaldı ve kişi başı ortalama 2.400 euro harcadı.

 • 28.07.2023 28 Tem 18:23 İspanya'ya Giden Çinli Turist Sayısında Büyük Artış Görüldü

  İspanya'ya Giden Çinli Turist Sayısında Büyük Artış Görüldü BARSELONA, 28 Temmuz (Xinhua) -- İspanya'nın Barselona kentindeki Sagrada Familia kilisesini ziyaret eden Çinli turistler, 26 Temmuz 2023. Kovid-19 pandemisinin etkilerinin hafiflemesiyle Çinli turistler İspanya'ya akın etti.

 • 21.07.2023 21 Tem 03:45 Shakira hakkında yeni bir soruşturma başlatıldı

  Shakira hakkında yeni bir soruşturma başlatıldı İspanya'nın Katalan bölgesinde yer alan Barselona yakınlarındaki bir mahkeme, dünyaca ünlü şarkıcı Shakira hakkında 2018 yılında gelir ve servet vergisinde dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla yeni bir soruşturma başlattığını duyurdu. Mahkeme, Shakira hakkında sekiz yıla kadar hapis cezası talep etti. 46 yaşındaki şarkıcının, 2012-2014 yılları arasında 14,5 milyon Euro (yaklaşık 437 milyon TL) vergi borcuyla ilgili bir başka davada yıl sonuna doğru hakim karşısına çıkması bekleniyor.

 • 20.07.2023 20 Tem 19:45 Shakira'ya İspanya'da vergi kaçırma suçlamasıyla yeni dava açıldı

  Shakira'ya İspanya'da vergi kaçırma suçlamasıyla yeni dava açıldı İspanya'da yaşayan Kolombiyalı şarkıcı Shakira hakkında vergi kaçırma iddiasıyla yeni bir dava dosyası açıldı. Barselona'daki mahkeme, Shakira'nın 2018'de vergi usulsüzlüğü yaptığı iddiasıyla dava açtığını duyurdu. Shakira, daha önce açılan başka bir davada da 14,5 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanıyor. Savcılık, Shakira hakkında 8 yıl 2 ay hapis ve 23,8 milyon avro para cezası talep ediyor.

 • 07.07.2023 07 Tem 00:26 İspanya'yı sel vurdu, mahsur kalan kişi aracın üzerinde yardım bekledi

  İspanya'yı sel vurdu, mahsur kalan kişi aracın üzerinde yardım bekledi İspanya'nın Zaragoza kentinde etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen selde bir kişi aracın üzerinde mahsur kaldı. Sel sularında sürüklenen araçlar ve su basan evler nedeniyle kentte ulaşım felç oldu. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kişi sel sularına kapılmaktan kurtarıldı. Şu ana kadar selde ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

 • 29.06.2023 29 Haz 14:01 İspanya'da suçsuz yere hüküm giyen Fas vatandaşı için adalet sağlandı

  İspanya'da suçsuz yere hüküm giyen Fas vatandaşı için adalet sağlandı İspanya'da cinsel saldırı suçundan 15 yıl hapis yatan Ahmed Tommouhi'nin suçsuz olduğu ortaya çıktı. Yüksek Mahkeme, Tommouhi'nin haksız yere hüküm giydiğini açıkladı. Tommouhi'nin aldığı hapis cezası iptal edildi ve tazminat miktarı ileriki günlerde belirlenecek.

 • 27.06.2023 27 Haz 21:57 Barselona'da Katalonya Meydanı metro istasyonu sahte bomba alarmları nedeniyle boşaltıldı

  Barselona'da Katalonya Meydanı metro istasyonu sahte bomba alarmları nedeniyle boşaltıldı Barselona'nın merkezindeki Katalonya Meydanı'nın metro istasyonu son iki gündür art arda gelen ve sahte olduğu ortaya çıkan bomba alarmlarından dolayı boşaltıldı. İstasyona gönderilen bomba imha ekiplerinin çalışmaları sonrasında, çöp kutusunda hiçbir risk taşımadığı belirtilen hırsız alarm sistemi bulunduğu ve verilen alarmın sahte çıktığı kaydedildi. Güvenlik sebebiyle boşaltılan metro istasyonunun ve seferlerin durdurulduğu bağlantılı üç metro tren hattının, yaklaşık 1,5 saat sonra tekrar açılıp normale döndüğü duyuruldu.

 • 12.06.2023 12 Haz 15:12 Brezilyalı futbolcu Dani Alves'in tutuksuz yargılanma talebi reddedildi

  Brezilyalı futbolcu Dani Alves'in tutuksuz yargılanma talebi reddedildi İspanya'nın Barselona kentinde diskotekte bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Dani Alves'in tutuksuz yargılanma talebi bir kez daha reddedildi. Mahkeme, artık davanın görülüp, hakimin alacağı kararın bekleneceğini belirtti. Alves'in avukatı, çocuklarının ikametini Barselona'ya aldırdığı ve İspanya'dan kaçma riski olmadığı gerekçesiyle tutuksuz yargılanma talebinde bulunmuştu. Alves'in manken eşi Joana Sanz, söz konusu cinsel saldırı iddialarının ardından Brezilyalı eski futbolcudan ayrıldığını açıklasa da henüz resmi olarak boşanma gerçekleşmedi.

 • 10.06.2023 10 Haz 13:46 İspanya'daki uluslararası zirveye İstanbul damgası

  İspanya'daki uluslararası zirveye İstanbul damgası ULUSLARARASI Toplu Taşımacılar Birliği UITP'nin İspanya'nın Barselona kentinde gerçekleşen küresel zirvesine İstanbul damgasını vurdu.

 • 10.06.2023 10 Haz 12:34 İSPANYA- İSPANYA'DAKİ ULUSLARARASI ZİRVEYE İSTANBUL DAMGASI - 1

  İSPANYA- İSPANYA'DAKİ ULUSLARARASI ZİRVEYE İSTANBUL DAMGASI - 1 ULUSLARARASI Toplu Taşımacılar Birliği UITP'nin İspanya'nın Barselona kentinde gerçekleşen küresel zirvesine İstanbul damgasını vurdu.

 • 10.06.2023 10 Haz 12:06 İspanya'daki uluslararası zirveye İstanbul damgası

  İspanya'daki uluslararası zirveye İstanbul damgası ULUSLARARASI Toplu Taşımacılar Birliği UITP'nin İspanya'nın Barselona kentinde gerçekleşen küresel zirvesine İstanbul damgasını vurdu.

 • 09.06.2023 09 Haz 19:02 Brezilyalı futbolcu Dani Alves, tutuksuz yargılama talebiyle mahkemeye başvurdu

  Brezilyalı futbolcu Dani Alves, tutuksuz yargılama talebiyle mahkemeye başvurdu Barselona'da bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Dani Alves, tutuksuz yargılama talebiyle mahkemeye başvurdu. Alves'in avukatları, ailevi sebepleri gerekçe göstererek tutuksuz yargılanmasını talep etti. Mahkeme, kararını önümüzdeki günlerde verecek.

 • 09.06.2023 09 Haz 13:23 Toplu ulaşımın geleceğine elektrikli araçlar damga vurdu

  Toplu ulaşımın geleceğine elektrikli araçlar damga vurdu DÜNYADA toplu taşımacılık sektörünün en büyük kuruluşu olan Uluslararası Toplu Taşıma Birliği'nin (UITP) küresel zirvesi 85 ülkeden katılımcılarla İspanya'nın Barselona kentinde yapıldı.

 • 09.06.2023 09 Haz 12:52 İSPANYA - TOPLU ULAŞIMIN GELECEĞİNE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DAMGA VURDU

  İSPANYA - TOPLU ULAŞIMIN GELECEĞİNE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DAMGA VURDU DÜNYADA toplu taşımacılık sektörünün en büyük kuruluşu olan Uluslararası Toplu Taşıma Birliği'nin (UITP) küresel zirvesi 85 ülkeden katılımcılarla İspanya'nın Barselona kentinde yapıldı.

 • 09.06.2023 09 Haz 12:28 Toplu ulaşımın geleceğine elektrikli araçlar damga vurdu

  Toplu ulaşımın geleceğine elektrikli araçlar damga vurdu DÜNYADA toplu taşımacılık sektörünün en büyük kuruluşu olan Uluslararası Toplu Taşıma Birliği'nin (UITP) küresel zirvesi 85 ülkeden katılımcılarla İspanya'nın Barselona kentinde yapıldı.

 • 09.06.2023 09 Haz 12:16 TOPLU ULAŞIMIN GELECEĞİNE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DAMGA VURDU

  TOPLU ULAŞIMIN GELECEĞİNE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DAMGA VURDU DÜNYADA toplu taşımacılık sektörünün en büyük kuruluşu olan Uluslararası Toplu Taşıma Birliği'nin (UITP) küresel zirvesi 85 ülkeden katılımcılarla İspanya'nın Barselona kentinde yapıldı.

Advertisement