Yangını Koklayarak Buldular - Son Dakika

Yangını Koklayarak Buldular

25.07.2012 14:29
Yangını Koklayarak Buldular

Kütahya Emet Orman İşletme Müdürlüğü Emet ve Örencik Orman İşletme Şeflikleri sınırında bulunan Tepeköy kulesindeki duman avcıları, yaklaşık bin hektarlık alanı yanmaktan kurtardı.

Kütahya Emet Orman İşletme Müdürlüğü Emet ve Örencik Orman İşletme Şeflikleri sınırında bulunan Tepeköy kulesindeki duman avcıları, yaklaşık bin hektarlık alanı yanmaktan kurtardı.

Tepeköy kulesinde görev yapan İsmail Korkmaz ve Ramazan Akyol, dün saat 21: 00 civarında duman kokusu aldılar ve hemen Emet Orman İşletme Müdürlüğü Merkez ve Örencik Yangın İlk Müdahale ekiplerini harekete geçirdiler. İşletme Müdürü Savaş Ünle beraberinde İşletme Şefleri Haydar Cengiz, Regaip Bektaş ve İbrahim Yalçın ile Tepeköy kulesine gelerek, dumanın kaynağını yangın ekipleri ile beraber araştırmaya başladı. Yapılan araştırma neticesinde Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisindeki ormanlık arazide 300 metrekarelik bir sahanın yandığı ve alev boyunun 1 metreye kadar ulaştığı görüldü. Yapılan erken müdahale ile yangın tabakalı ormana girmeden kontrol altına alındı.

Emet Orman İşletme Müdürü Savaş Ünle, Tepeköy Kulesi Yangın Gözetleme Görevlileri İsmail Korkmaz ve Ramazan Akyol' a bu hassasiyetleri ve ısrarlı davranışlarıyla ekipleri yönlendirmelerinden dolayı teşekkür etti.

GÖREV AŞKI YANGINA İZİN VERMEDİ

Yangın duman kokusu ile tespit edilemese yaklaşık 100 hektarlık orman yanmış olacaktı. Yangın, gözetleme işçilerinin gayretli çalışmaları ve dikkatleri sonucu farkedildi.

Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, görevdeki hassasiyetleri için İsmail Korkmaz ve Ramazan Akyol'a takdir belgesi sunarak, kendilerine bundan sonraki çalışmalarında sağlık ve başarılar diledi. - KÜTAHYA

Emet'e kurban satış alanı kuruldu Emet'e kurban satış alanı kuruldu Son dakika haberleri! Manisa'da çıkan yangın 1 hektarlık orman arazisine zarar verdi Son dakika haberleri! Manisa'da çıkan yangın 1 hektarlık orman arazisine zarar verdi Son dakika haberleri! Manisa'da kamyonetle çarpışan motosikletli hayatını kaybetti Son dakika haberleri! Manisa'da kamyonetle çarpışan motosikletli hayatını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yangını Koklayarak Buldular - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement