Son Dakika Haberleri: Zafer Bayramı'nda Murat Boz Antalyalıları Coşturdu

Zafer Bayramı'nda Murat Boz Antalyalıları Coşturdu

3 ay önce

Antalya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ünlü sanatçı Murat Boz ile Büyükşehir Belediyesi’nin yenileyerek adına yakışır hale getirdiği Cumhuriyet Meydanı’nda kutladı.

Zafer Bayramı'nda Murat Boz Antalyalıları Coşturdu, System.String[]
Antalya,  30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ünlü sanatçı  Murat Boz ile Büyükşehir Belediyesi'nin yenileyerek adına yakışır hale getirdiği Cumhuriyet Meydanı'nda kutladı. Konser öncesinde Antalyalılara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel, " Atatürk ve arkadaşlarının dalgalandırdığı şanlı bayrağımız  Antalya'da aynı ruh ve heyecanla dalgalanmaya devam edecektir" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin Kentsel Tasarım Projesi kapsamında düzenlediği Cumhuriyet Meydanı, yenilenen çehresiyle açılarak ilk etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sevilen sanatçı  Murat Boz, ' 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ve Cumhuriyet Meydanı Açılışı' kapsamında verdiği konserde Antalyalılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Konsere Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya,  Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve onbinlerce Antalyalı katıldı.

30 Ağustos coşkusu

Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği gecede konuşan Başkan  Menderes Türel, sözlerine Antalyalıların  Zafer Bayramı'nı kutlayarak başladı. Türel, "95 yıl önce hürriyet ve istiklal savaşını kazanan Büyük komutan Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. 95 yıl önce  Sakarya'da,  Dumlupınar'da dalgalanan şanlı bayrağımız, bugün burada,  Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda aynı heyecanla dalgalanmaktadır. Bayrağımızı yere düşürmeyen bütün kahramanları ve şehitlerimizi saygıyla anıyor, 30 Ağustos coşkusu için sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hem kutlama hem açılış

Atatürk'ün "Hiç şüphesiz ki  Antalya dünyanın en güzel yeridir" sözünü hatırlatan Başkan Türel, "Bizim hedefimiz de  Atatürk'ün sözünü yerine getirmek ve  Antalya'yı bu sıfata layıkıyla taşımaktır. 2023'te, yani Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında bu hedefe tam anlamıyla ulaşmak mecburiyetindeyiz.  Antalya'yı hep birlikte güzelleştireceğiz. Bugün, 30 Ağustos vesilesiyle hem  Zafer Bayramı kutlaması hem de Cumhuriyet Meydanı yenileme projesinin açılışını birlikte yapıyoruz. Ben geçmişte  Atatürk Parkı'nın, adına layık güzel bir park olması için çalışmıştım. Bugün de Cumhuriyet Meydanı'nı adına layık bir meydan yapmanın gururunu yaşıyorum. Cumhuriyet Meydanımız gerçekten  Antalya'ya, sizlere yakışan güzel bir proje oldu. Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Milli birlik ve beraberlik vurgusu

Konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yapan  Menderes Türel, "95 yıl önce işgal ordusuna karşı kılıç ve tüfekle ama milli birlik ve beraberlikle karşı duran Türk milleti, bugün ve yarın da aynı ruh ve inançla hürriyet ve istiklal mücadelesi vermektedir. Hiç bir güç, bizi bölemeyecek ve tuzağa düşüremeyecektir. Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi her zaman bir ve beraber olacağız.  Atatürk ve arkadaşlarının dalgalandırdığı şanlı bayrağımız  Antalya'da aynı ruh ve heyecanla dalgalanmaya devam edecektir" diye konuştu.

Bayramınız kutlu olsun

Başkan Türel, konuşmasını şu şöyle tamamladı:

Murat Boz kardeşimle beraber 30 Ağustos coşkusunu ve gururunu yaşayalım. Kendinizle gurur duyun,  Antalya ile gurur duyun. Bu cennet vatanla ve mazlum milletlerin koruyucusu olan  Türkiye Cumhuriyeti ile gurur duyun. Sizlere güveniyor, sizlerle gurur duyuyorum. Hepinize sevgilerimi sunuyorum, bayramınız kutlu olsun."

Antalya'ya iyi geldiniz

Hem yenilenen Cumhuriyet Meydanı'nın açılışı hem de  30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunun bir arada yaşandığı gecede ünlü sanatçı  Murat Boz, sevilen şarkılarıyla onbinlerce Antalyalıya muhteşem bir akşam yaşattı. Konseri vatandaşların arasında dinleyen  Menderes Türel, Antalyalıların  Zafer Bayramı coşkusuna ortak oldu. Konser arasında  Murat Boz'a çiçek takdim eden Başkan Türel, "Bu çiçeği sizler adına,  Antalya adına takdim ediyorum, Murat kardeşime çok teşekkür ediyorum" dedi. Sevilen sanatçı  Murat Boz da  Antalya'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizi sizlerle buluşturan Başkanımız  Menderes Türel'e çok teşekkür ediyorum. Başkanım,  Antalya'ya iyi geldiniz" diyerek karşılık verdi. - ANTALYA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı Eser Yenenler, Acun Ilıcalı'yı İfşa Etti: Onun En Çirkin Hallerini Gördüm
Karın Ağrısı Şikayeti ile Hastaneye Giden Adamın Anüsünden Yılan Balığı Çıktı