Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Hakan Altınay haberleri, Hakan Altınay son dakika, son dakika Hakan Altınay

Son Dakika Hakan Altınay Haberleri

Son dakika Hakan Altınay haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hakan altınay haberleri anında burada.


 • 04.11.2023 04 Kas 15:13 Kılıçdaroğlu: 'Sırtımdaki Hançerlerle Seçime Girmek Zorunda Kaldım' Kılıçdaroğlu: "Sırtımdaki Hançerlerle Seçime Girmek Zorunda Kaldım"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, “İş, cumhurbaşkanlığı adaylığının seçimine gelince hepinizin malumu olan masadan kalkmalar ve masaya yeniden dönmeler geldi. Fazla ayrıntılara girmek istemiyorum. Ancak sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım. Usta Nazım'ın dediği gibi ateşi ve ihaneti gördük ama yılmadık, yıkılmadık, çalıştık. Yapılan bütün kumpaslara rağmen, beşli çetelere rağmen, vatandaşlık verilen milyonlarca sığınmacıya rağmen, saray devletinin harcadığı milyarlara rağmen çalıştık, yılmadık, yıkılmadık, asla ve asla boyun eğmedik. Çünkü, şuna inanıyordum ve hep inandım: Yolu doğru olanın yükü ağır olur. Yükümüz ağırdı. Üstelik hançerlerle beraber yükümüz ağırdı. Ama beni asıl üzen sırtımdaki yük değildi arkadaşlar. Sırtımdaki hançerlerdi” dedi.

 • 14.10.2023 14 Eki 17:03 MÜSİAD Sanayi ve Teknoloji Zirvesi MUST 18 Ekim'de düzenlenecek MÜSİAD Sanayi ve Teknoloji Zirvesi MUST 18 Ekim'de düzenlenecek

  MÜSİAD tarafından düzenlenen Sanayi ve Teknoloji Zirvesi (MUST), 18 Ekim'de gerçekleştirilecek. Zirvede MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, derneğin yeni manifestosunu duyuracak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, iş dünyasının önde gelen isimleri ve sektör temsilcileri de zirveye katılacak. Zirvede, sanayi ve teknolojideki gelişmeler, imkanlar ve tehditler değerlendirilecek, yeni öneriler sunulacak.

 • 06.10.2023 06 Eki 15:34 Taksim Dayanışması: 'Bu Hukuksuzluk, Bu Adaletsizlik Sona Erinceye Kadar Mücadeleye Devam Edeceğiz' Taksim Dayanışması: "Bu Hukuksuzluk, Bu Adaletsizlik Sona Erinceye Kadar Mücadeleye Devam Edeceğiz"

  Taksim Dayanışması, Yargıtay 3. Ceza Mahkemesi'nin Gezi Davası kararıyla ilgili, "Bu hukuksuzluk, bu keyfilik, bu adaletsizlik, bu vicdansızlık, bu düşmanlık sona erinceye kadar, arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar, dünya hukuk tarihine kara bir leke olarak girecek bu davalardan beraat edinceye kadar mücadeleye devam edecek, arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacağız. Gezi bu toprakların geleceğimizi aydınlatmaya devam edecek eşitlik, özgürlük ve adalet umududur" açıklaması yaptı.

 • 02.10.2023 02 Eki 14:28 Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu'ndan Can Atalay Yorumu: ''Yasa Koyucu Gibi Hareket Etmiştir. Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu'ndan Can Atalay Yorumu: ""Yasa Koyucu Gibi Hareket Etmiştir.

  Anayasa profesörü ve eski CHP milletvekili İbrahim Kaboğlu, Yargıtay’ın TİP Hatay Milletvekili Can Atalay kararında yetki aşımı yaptığına dikkat çekerek, Yargıtay’ın kendisini yasa koyucu yerine koyduğunu açıkladı. Kaboğlu, “Yargıtay, Anayasa Mahkemesi’nin bu kararını ağır bir biçimde eleştirmekle yetinmemiş, adeta bir norm ihdas etme sürecine girmiştir. Yasa koyucu gibi hareket etmiştir. Anayasa Mahkemesi için öngörülen bu yasak, kanun koyucu gibi hareket edemez şeklinde Anayasamızın öngördüğü bu yasak aslında Yargıtay tarafından delinmiştir. Yargıtay kendisi kanun koyucuymuş gibi 14’üncü maddenin nasıl uygulanacağına dair bir tür norm ihdas etmiştir” dedi. Kaboğlu, Atalay’ın milletvekilliği içinse Anayasa Mahkemesi’nin kararının beklenmesi gerektiğine vurgu yaparak, TBMM’nin daha önceki hatalarını yapmaması gerektiğini söyledi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 23:45 TMMOB, Yargıtay'ın Gezi Davası kararını protesto etti TMMOB, Yargıtay'ın Gezi Davası kararını protesto etti

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), İstanbul'da Yargıtay'ın Gezi Davası'nda verdiği kararı protesto etti. TMMOB İstanbul Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Avcı'nın okuduğu açıklamada, Gezi Direnişi'ni ve o direnişin parçası olan arkadaşlarını karalamaya yönelik bu kararın toplum vicdanında meşru olmadığı belirtildi. Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku hakkında verilen 18'er yıl hapis cezalarını onayladı. Ali Hakan Altınay, Yiğit Ali Ekmekçi ve Mücella Yapıcı hakkında verilen 18'er yıl hapis cezalarını ise bozdu.

 • 29.09.2023 29 Eyl 21:17 Tip, Gezi Davası Cezalarının Onanmasını İstanbul'da Protesto Etti. Tip, Gezi Davası Cezalarının Onanmasını İstanbul'da Protesto Etti.

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul İl Örgütü, Gezi Parkı davasında verilen cezaların Yargıtay tarafından onanmasını Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde protesto etti. TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, “Biz hiçbir yere gitmedik, gitmeyeceğiz. Biz bitmedik, bitmeyeceğiz. Bu ülke bizim. Hiçbir yere gitmiyoruz. Gezi ruhuyla direnmeye devam ediyoruz. Ali İsmail’in (Korkmaz) düşlerindeki özgür rüyayı kurana kadar buradayız” dedi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 21:00 Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevdagül Tunçer: Yargıtay'ın kararı Anayasa Mahkemesi'nden dönecek Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevdagül Tunçer: Yargıtay'ın kararı Anayasa Mahkemesi'nden dönecek

  Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı avukat Sevdagül Tunçer, Yargıtay'ın TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği kararın Anayasa Mahkemesi'nden döneceğini savundu.

 • 29.09.2023 29 Eyl 16:09 Yargıtay'ın Gezi Davası Kararı Hukuk Cinayeti Yargıtay'ın Gezi Davası Kararı Hukuk Cinayeti

  Avukat Yiğit Acar, Yargıtay'ın Gezi Davası kararını hukuk cinayeti olarak değerlendirdi. Kararda Can Atalay'ın tahliyesine ilişkin bir açıklama bulunmamasının Anayasa'nın ihlali olduğunu belirten Acar, Can Atalay'ın derhal serbest bırakılması ve mahkeme kararının TBMM'ye bildirilmesi gerektiğini söyledi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 21:49 CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Yargıtay'ın Gezi Parkı kararına tepki gösterdi CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Yargıtay'ın Gezi Parkı kararına tepki gösterdi

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Gezi Parkı davasında Yargıtay'ın 5 sanığın cezasını onaması kararına tepki göstererek, Gezi'nin onur olduğunu ve yargılanamayacağını belirtti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 20:56 Gezi Parkı Davasında Kavala ve Atalay'ın Cezası Onandı Gezi Parkı Davasında Kavala ve Atalay'ın Cezası Onandı

  Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı davasında Mehmet Osman Kavala ile Şerafettin Can Atalay'ın da arasında olduğu 5 sanığın cezasını onaylarken, 3 sanık hakkındaki hükümler ise bozdu. Daire, Kavala ve Atalay'ın hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme suçundan mahkumiyetlerine karar verilmesini doğru bulduğunu belirtti. Ancak diğer sanıkların cezaları bozuldu.

 • 28.09.2023 28 Eyl 19:24 Son Dakika! Gezi Parkı davasında Yargıtay kararını verdi: Osman Kavala ve Can Atalay'ın da aralarında olduğu 5 sanığın cezaları onandı Son Dakika! Gezi Parkı davasında Yargıtay kararını verdi: Osman Kavala ve Can Atalay'ın da aralarında olduğu 5 sanığın cezaları onandı

  Son dakika: Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ile TİP Milletvekili Can Atalay'ın da aralarında olduğu 4 sanığa verilen 18'er yıl hapis cezasını onadı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 19:19 Gezi Parkı davasında verilen cezalar onandı Gezi Parkı davasında verilen cezalar onandı

  Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı davasında Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku'ya verilen 18'er yıl hapis cezalarını onadı. Ali Hakan Altınay, Yiğit Ali Ekmekçi ve Ayşe Mücella Yapıcı hakkında verilen cezalar ise bozuldu.

 • 20.09.2023 20 Eyl 23:37 CHP Grup Başkanı Özel'den Silivri Cezaevi'nde ziyaretler CHP Grup Başkanı Özel'den Silivri Cezaevi'nde ziyaretler

  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Silivri'de tutuklu bulunan Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay'ı ve Merdan Yanardağ'ı ziyaret etti. Özel, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, tutuklu isimlerin durumuyla ilgili endişelerini dile getirdi ve Yargıtay sürecinin olumlu yönde tamamlanmasını talep etti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 16:11 Özgür Özel, Osman Kavala ve diğer tutukluları ziyaret etti Özgür Özel, Osman Kavala ve diğer tutukluları ziyaret etti

  CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'nde Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay ve Merdan Yanardağ'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, cezaevi şartlarında dostça paylaşımların olduğunu belirten Özel, tutukluların durumunu kendisinin ifade etmesinin doğru olmayacağını söyledi. Özgür Özel, en kısa zamanda tutukluların özgür kalmasını umduğunu dile getirdi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 15:46 CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Silivri'de tutuklu bulunan isimleri ziyaret etti CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Silivri'de tutuklu bulunan isimleri ziyaret etti

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Silivri'de tutuklu bulunan Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay'ı ve Merdan Yanardağ'ı ziyaret etti. Özel, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, tutuklu isimlerin durumlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve Yargıtay sürecinin olumlu yönde tamamlanmasını talep etti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 22:23 Gezi Tutuklamalarının 500'üncü Günü... İstanbul'daki TMMOB Önünde Eylem: 'Akp İktidarı, Manipülasyonlarla Gezi'nin Aydınlık Yüzüne Leke Bulaştırmaya... Gezi Tutuklamalarının 500'üncü Günü... İstanbul'daki TMMOB Önünde Eylem: "Akp İktidarı, Manipülasyonlarla Gezi'nin Aydınlık Yüzüne Leke Bulaştırmaya...

  Gezi Parkı davası kapsamında tutuklanan Can Atalay, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Hakan Altınay ile Mine Özerden’in tutukluluklarının 500’üncü günü İstanbul’da protesto edildi. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Koordinasyon Sekreteri Seyfettin Avcı, “AKP milletvekili aday adayı olmuş bir ‘hakim’ kararıyla arkadaşlarımız 500 gündür tutsak. Kendi amaçları doğrultusunda hukuku araçsallaştıran AKP iktidarı, güdümündeki yargı mensupları eliyle, ülke tarihinde en önemli kırılma anlarından biri olan Gezi’yi suçlamaya, manipülasyonlarla Gezi’nin aydınlık yüzüne leke bulaştırmaya çalışmaktadır” dedi.

 • 06.09.2023 06 Eyl 12:58 BİOSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Toplantısı Sonrası Günay Öztürk'e Uğurlama Töreni Düzenlendi BİOSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Toplantısı Sonrası Günay Öztürk'e Uğurlama Töreni Düzenlendi

  Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği'nin (BİOSB) çalışmalarının değerlendirildiği yönetim kurulu ve müteşebbis heyeti toplantısını sonrası, İstanbul Vali Yardımcısı görevinden İzmir Vali Yardımcısı görevine atanan Günay Öztürk için dün Tuzla'da uğurlama töreni düzenlendi.

 • 06.09.2023 06 Eyl 10:42 CHP'li Çakırözer, Gezi Tutukluları ve Gazetecileri Silivri'deki Cezaevinde Ziyaret Etti: 'Türkiye'nin, Demokrasinin Ayıbı, Adalet ve Hukuk Devleti... CHP'li Çakırözer, Gezi Tutukluları ve Gazetecileri Silivri'deki Cezaevinde Ziyaret Etti: "Türkiye'nin, Demokrasinin Ayıbı, Adalet ve Hukuk Devleti...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Gezi Parkı davası tutukluları Osman Kavala, Ali Hakan Altınay, Tayfun Kahraman ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ı ve gazeteciler Merdan Yanardağ ile Barış Pehlivan’ı Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Çakırözer, ziyareti sonrasında; “Türkiye’nin ayıbı, demokrasinin ayıbı, adalet ve hukuk devleti noktasındaki eksiğimizi en iyi gösteren durum” dedi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 15:39 Biyoteknoloji ve Savunma Sanayi Sektörü Temsilcileri Toplantıda Buluştu Biyoteknoloji ve Savunma Sanayi Sektörü Temsilcileri Toplantıda Buluştu

  Altınay Teknoloji Grubu, BİOSB ve BİYOSAD yöneticileri ile MÜSİAD Genel Başkanı, sektörlerinin gelişimi için strateji ve planları ele aldıkları bir toplantıda bir araya geldi. Toplantıda biyoteknoloji ve savunma sanayi sektörlerinin önemi vurgulandı ve Türkiye'nin bu alanlarda dünya çapında bir merkez olması için çalışmaların sürdürüleceği belirtildi.

 • 31.07.2023 31 Tem 12:22 Biyoteknoloji İhtisas Organize Sanayisi Bölgesi Türkiye Ekonomisinin Can Damarlarından Birisi Olacak Biyoteknoloji İhtisas Organize Sanayisi Bölgesi Türkiye Ekonomisinin Can Damarlarından Birisi Olacak

  Biyoteknoloji İhtisas Organize Sanayisi Bölgesi (BİOSB) ve Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Varlıbaş, Türkiye'nin biyoteknoloji sektöründe dünyanın çekim merkezlerinden biri olması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Varlıbaş, BİOSB'nin alanında etkin biyoteknoloji şirketlerinin aynı çatıda yer alacağı bir bölge olduğunu ve Türkiye ekonomisinin can damarlarından biri olacağını ifade etti. Ayrıca, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve Altınay Teknoloji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay da Türkiye'nin savunma sanayi ve ileri teknoloji alanındaki gelişmelerine değinerek, Türk girişimcilerinin kararlı çalışmalarının önemini vurguladılar.

 • 18.07.2023 18 Tem 15:51 Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliye talebi reddedildi Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliye talebi reddedildi

  Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisinden milletvekili seçilen, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Can Atalay'ın tahliye talebinin reddedilmesi kararına karşı avukatlarınca yapılan itirazı reddetti.

 • 13.07.2023 13 Tem 18:59 Yargıtay, Can Atalay'ın tahliyesi ve yargılamanın durması istemini reddetti Yargıtay, Can Atalay'ın tahliyesi ve yargılamanın durması istemini reddetti

  Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliyesi ve hakkındaki yargılamanın durması istemini reddetti.

 • 13.07.2023 13 Tem 18:43 Son Dakika: Yargıtay, cezaevinde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliyesine yönelik başvuruyu reddetti Son Dakika: Yargıtay, cezaevinde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliyesine yönelik başvuruyu reddetti

  Son dakika: Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliyesi ve hakkındaki yargılamanın durması istemini reddetti.

 • 12.07.2023 12 Tem 18:12 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan ve 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay milletvekili seçilen avukat Can Atalay'ı Marmara Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti.

 • 11.07.2023 11 Tem 17:09 Kılıçdaroğlu AB ayrı NATO ayrı Kılıçdaroğlu AB ayrı NATO ayrı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği (AB) ayrı, NATO ayrı. Yalan üzerine dış politika oluşturuyorsunuz. Demokrasinin yolu, AB'nin yolu Can Atalay, Osman Kavala, Merdan Yanardağ, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay bunlardan geçiyor.

 • 11.07.2023 11 Tem 16:11 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AB'nin yolu Selahattin Demirtaş'tan, Emine Şenyaşar'dan, 'tweet attı' diye gözaltına alınan gencecik çocuklardan geçiyor.

 • 11.07.2023 11 Tem 16:02 Kılıçdaroğlu: AB ayrı NATO ayrı Kılıçdaroğlu: AB ayrı NATO ayrı

  Kılıçdaroğlu: AB ayrı NATO ayrıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Avrupa Birliği (AB) ayrı, NATO ayrı. Yalan üzerine dış politika oluşturuyorsunuz. Demokrasinin yolu, AB'nin yolu Can Atalay, Osman Kavala, Merdan Yanardağ, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay bunlardan geçiyor.

 • 11.07.2023 11 Tem 15:47 Kılıçdaroğlu AB'nin yolunu, saydığı isimlere bağlayarak Erdoğan'a çağrı yaptı: Onları serbest bırakmandan geçiyor Kılıçdaroğlu AB'nin yolunu, saydığı isimlere bağlayarak Erdoğan'a çağrı yaptı: Onları serbest bırakmandan geçiyor

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin AB sürecinde destek olması şartıyla İsveç'e NATO bileti vermesini eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklenen Kılıçdaroğlu, "AB'nin yolu Can Atalay, Osman Kavala, Merdan Yanardağ, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay, Selahattin Demirtaş'tan bunlardan geçiyor. Sen bunları serbest bırakacak mısın?" ifadelerini kullandı.

 • 08.07.2023 08 Tem 00:11 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı davasında 7 sanık hakkındaki mahkumiyet hükümlerinin onanmasını istedi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı davasında 7 sanık hakkındaki mahkumiyet hükümlerinin onanmasını istedi

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Osman Kavala ve Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu 8 sanığın yargılandığı Gezi Parkı davasında 7 sanık hakkındaki mahkumiyet hükümlerinin onanmasını talep etti. Tebliğnamede, sanıkların eylemlerinin cebir ve şiddete matuf icrai hareket boyutuna ulaştığı ve atılı suçların sübut bulduğu belirtildi. Ancak sanık Ayşe Mücella Yapıcı hakkındaki hükmün bozulması talep edildi.

 • 06.07.2023 06 Tem 12:00 Utku Çakırözer: 'Merdan Karadağ Zindanda, RTÜK Tele1'e Ceza İçin Toplanacak. Utku Çakırözer: "Merdan Karadağ Zindanda, RTÜK Tele1'e Ceza İçin Toplanacak.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda; “Bugün Merdan Yanardağ zindanda, RTÜK TELE1'e ceza için toplanacak. TELE1 karartılınca, TELE1 kapatılınca ne olacak? Diğer televizyonlara, gazetelere korku salınacak; korku salınsın, sindirilsin ki bu iktidarın yolsuzlukları, kirli pazarlıkları bilinmesin, konuşulmasın isteniyor" dedi.

 • 04.07.2023 04 Tem 16:05 Kılıçdaroğlu: Haramilerin Saltanatlarını Liderler Değil Halklar Yıkmıştır. Bu Saltanatın Yıkılması da Sandığımızdan Çok Daha Yakındır Kılıçdaroğlu: Haramilerin Saltanatlarını Liderler Değil Halklar Yıkmıştır. Bu Saltanatın Yıkılması da Sandığımızdan Çok Daha Yakındır

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında “Devrimlerin tek bir lideri olmaz ama her zaman devrime inanmış halklar olur. Tüm başarı halkın kendisinindir. Biz CHP’nin her bir neferi en az 25 milyondan oluşan haklımız ile birlikte onların lideri olarak değil, yoldaşı olarak; değişime ışık tutmaya devam edeceğiz. Haramilerin saltanatlarını liderler değil halklar yıkmıştır. Emin olun ki bu saltanatın yıkılması da sandığımızdan çok daha yakındır” dedi.

 • 02.07.2023 02 Tem 15:50 Çakırözer, Cezaevinde Ziyaret Ettiği Gezi Tutuklularının Mesajlarını Aktardı. Çakırözer, Cezaevinde Ziyaret Ettiği Gezi Tutuklularının Mesajlarını Aktardı.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, tutuklu Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay ve Gezi tutuklularını, Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti. Tutuklu Milletvekili Atalay, Çakırözer aracılığıyla “14 Mayıs akşamından, yani milletvekili seçildiğim andan itibaren 46 gündür beni burada tutarak millet iradesini gasp ediyorlar. Meclis İnsan Hakları Komisyonu’nun üyesi seçildim ve gelecek hafta bu komisyonun toplantısı var. TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nun bir üyesi hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutulurken toplanması başlı başına büyük bir hukuksuzluk ve hak ihlalidir. Ya buraya gelecekler ya da en doğrusu bir an önce beni çıkaracaklar yeminimi edip görevime başlayacağım. Mutlaka ama mutlaka üyesi olduğum komisyonun toplantısı tam katılımla, eksizsiz yapılmalıdır” mesajını verdi. Çakırözer ise “İçeride geçirdikleri her gün, her saat Türkiye’nin demokrasisinin ayıbı olarak tarihe geçiyor” değerlendirmesini yaptı.

 • 26.06.2023 26 Haz 21:26 CHP İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş, Gezi davası tutuklularını ziyaret etti CHP İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş, Gezi davası tutuklularını ziyaret etti

  CHP İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş, Gezi davası tutuklularından TİP Hatay Milletvekili Can Atalay, Osman Kavala, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay ve Selçuk Kozağaçlı'yı ziyaret ettiğini açıkladı. Özçağdaş, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın hala tutuklu olmasına rağmen mecliste görev aldığı İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyesi olarak ülkemize hizmet etmesini beklediklerini belirtti ve Türkiye'nin demokratik, hukuk devleti olarak çalışmasını sağlamak için çabalarının süreceğini vurguladı.

 • 19.06.2023 19 Haz 12:42 CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, cezaevindeki siyasi tutukluları ziyaret etti CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, cezaevindeki siyasi tutukluları ziyaret etti

  CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Marmara Cezaevi'ndeki (Silivri) Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay, iş insanı Osman Kavala, Avukat Selçuk Kozağaçlı, İBB Şehircilik Proje Koordinatörü Dr. Tayfun Kahraman ve akademisyen Hakan Altınay'ı ziyaret etti. Bülbül, cezaevindeki siyasi tutukluların mesajlarını da iletti. Atalay, Hatay Milletvekili olarak görevine başlamak istediğini belirtirken, Kavala, Kozağaçlı, Altınay ve Kahraman ise hukuk devleti ve demokrasi mücadelesinin devam edeceğini ifade etti.

 • 16.06.2023 16 Haz 21:33 Berkin Elvan, Vurulduğu Sokakta Anıldı. Berkin Elvan, Vurulduğu Sokakta Anıldı.

  Gezi Parkı direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle 16 Haziran 2013’te vurulup 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan, Okmeydanı’nda vurulduğu sokakta anıldı. Baba Sami Elvan, “Yeni Adalet Bakanı’na sesleniyorum. İsmini de kim olduğunu da bilmiyorum. Sayın Adalet Bakanı. Eğer ki ‘sayın’ kelimesini hak ediyorsanız bir an önce bu katili tutuklarsınız. Yoksa sizin de katilden bir farkınız yoktur” dedi.

 • 31.05.2023 31 May 21:03 Gezi Parkı protestolarının 10. yılında Taksim'de eylem yapıldı Gezi Parkı protestolarının 10. yılında Taksim'de eylem yapıldı

  Taksim Dayanışması üyeleri, Gezi Parkı protestolarının 10'uncu yılında; Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin önünde eylem yaptı. Grup adına konuşan Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen, 'Gezi'de kapısını araladığımız o coşkulu, heyecanlı, bir arada, umutlu, paylaşımcı, dirençli 'bir başka dünya' için mücadele etmeye devam ediyoruz. Bilsinler ki bizim pusulamız Gezi'dir. İnsanca, özgür, adil, refah içinde, demokratik bir yaşam talebimiz ve hak arayışımız hep sürecek. 10'uncu yaşında da Gezi'yi hep genç kılan, bizi hep ayakta tutan, tüm hayallerimiz gerçek olana kadar dilimizden düşmeyecek olan sloganıyla anıyoruz Gezi direnişini ve bu sloganla karşılıyoruz önümüzdeki dönemi. Karanlık gider, Gezi kalır' dedi.

 • 31.05.2023 31 May 20:26 TMMOB İzmir Şubesi Gezi Parkı protestolarının 10. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı TMMOB İzmir Şubesi Gezi Parkı protestolarının 10. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı

  TMMOB İzmir Şubesi, Gezi Parkı protestolarının 10'uncu yıl dönümünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "5 buçuk yıldır hapiste tutulan Osman Kavala ile Gezi'nin onurlu bakiyesini bizler adına taşıyan, tutuklulukları bir yılı aşan Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay, Çiğdem Mater, Can Atalay ve Mine Özerden ile gurur duyuyoruz.

 • 27.05.2023 27 May 17:28 Taksim Dayanışması bileşenleri Gezi Parkı direnişinin 10. yılında toplandı Taksim Dayanışması bileşenleri Gezi Parkı direnişinin 10. yılında toplandı

  Taksim Dayanışması bileşenleri, Gezi Parkı direnişinin 10'uncu yılı nedeniyle toplantı düzenledi. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen, "Bu pazar, cehennemin kapılarını kapatmak için Gezi'de kapısını araladığımız o coşkulu, heyecanlı, bir arada, umutlu, paylaşımcı, dirençli bir başka dünyaya bir adım yaklaşmak amacıyla sandık başında ve sandık nöbetinde olacağız.

 • 06.05.2023 06 May 17:33 SAHA İstanbul 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı SAHA İstanbul 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı

  SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, genel kurulda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yüksek teknoloji geliştirme konusunda özgüven kazandığını belirterek, savunma sanayindeki çalışmaları anlattı. Genel kurulda SAHA'nın yeni yönetim kurulu da seçildi.

 • 06.05.2023 06 May 17:30 SAHA İstanbul Genel Kurulu Gerçekleştirildi SAHA İstanbul Genel Kurulu Gerçekleştirildi

  SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, 5'inci olağan Genel Kurul Toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yüksek teknoloji geliştirme konusunda öz güven kazandığını ve savunma sanayinde dünya çapında dikkat çeken insansız hava araçları, savaş gemileri, jet motorlu uçaklar, önemli kabiliyetlere sahip kara araçlarının envantere kazandırılmasına katkı sağladıklarını belirtti. SAHA'nın yeni yönetim kurulu da seçildi.

 • 27.04.2023 27 Nis 17:32 Adalet Nöbeti'nin 123'üncüsü Gezi Davası Tutukluları İçin Tutuldu: 'Gezi, Bu Ülkenin Onurudur, Mücadelemizden Vazgeçmeyeceğiz' Adalet Nöbeti'nin 123'üncüsü Gezi Davası Tutukluları İçin Tutuldu: "Gezi, Bu Ülkenin Onurudur, Mücadelemizden Vazgeçmeyeceğiz"

  Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ndeki 'Adalet Nöbeti' eyleminin 123'üncüsü Gezi Davası tutukluları için yapıldı. Gezi Davası tutuklularının aileleri ile avukatlarının katıldığı 'Adalet Nöbeti'nde “Gezi, bu ülkenin onurudur, mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” açıklaması yapıldı.

 • 23.04.2023 23 Nis 22:04 Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası tutuklusu Tayfun Kahraman'ın kızının mesajını paylaştı Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası tutuklusu Tayfun Kahraman'ın kızının mesajını paylaştı

  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası tutuklularından şehir plancısı Tayfun Kahraman'ın kızı Veranın kendisine selam gönderdiği videoyu Twitter hesabında paylaştı.

 • 23.04.2023 23 Nis 15:16 Osman Kavala tutukluluğunun 2000. gününde paylaştığı mesajda 14 Mayıs'ı işaret etti Osman Kavala tutukluluğunun 2000. gününde paylaştığı mesajda 14 Mayıs'ı işaret etti

  Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbete mahkum edilen iş insanı Osman Kavala, tutukluluğunun 2000'inci gününde avukatları aracılığıyla bir mesaj yayımladı. Kavala, "14 Mayıs'tan sonra yargıda ve tüm kamu kurumlarında hukuk ilkelerine, insan haysiyetine ve insan haklarına saygı gösteren bir anlayışın hakim hale geleceğini ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

 • 12.04.2023 12 Nis 13:52 Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek

  Bakırköy Cezaevi ve Marmara Cezaevi’ndeki Gezi Davası tutuklularını ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’nin artık insanları düşündüğü için, ifade ettiği için cezaevine atıldığı bir ülke olmamalı. Burada hiçbir belge olmadan, hiçbir somut iddia olmadan, kanıt olmadan haksız hukuksuz yere insanların zindanda tutulması kabul edilemez. 14 Mayıs’ta Türkiye bu hukuksuzluklara artık ‘Dur’ diyecek. İnanıyorum ki, Gezi Davası tutuklularına da 14 Mayıs’ta bahar gelecek” dedi.

 • 12.04.2023 12 Nis 13:52 Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek

  Bakırköy Cezaevi ve Marmara Cezaevi’ndeki Gezi Davası tutuklularını ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’nin artık insanları düşündüğü için, ifade ettiği için cezaevine atıldığı bir ülke olmamalı. Burada hiçbir belge olmadan, hiçbir somut iddia olmadan, kanıt olmadan haksız hukuksuz yere insanların zindanda tutulması kabul edilemez. 14 Mayıs’ta Türkiye bu hukuksuzluklara artık ‘Dur’ diyecek. İnanıyorum ki, Gezi Davası tutuklularına da 14 Mayıs’ta bahar gelecek” dedi.

 • 06.04.2023 06 Nis 16:52 Utku Çakırözer: 'Engellenen Alan Adı Sayısı 700 Bini Aşmış Durumda. Utku Çakırözer: "Engellenen Alan Adı Sayısı 700 Bini Aşmış Durumda.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Bu Meclis’ten geçen yasalar kullanılarak ‘erişim engelleri’ adı altında büyük bir sansür döneminden geçilmektedir. Ucu AKP iktidarına uzanan hangi yolsuzluk, rüşvet, usulsüzlük, taciz ve ihmal haberi varsa hepsine erişim engeli getirilmekte. Buradan ilk defa duyuruyorum, bu iktidar tarafından 2021 yılında engellenen alan adı sayısı 575 bin iken bu sayı 2022 yılında 700 bini aşmış durumda. 2021 yılı sonu itibarıyla 150 bin haber linki, 55 bin tweet’ engelli. Bu yapılan sadece sansür değil, aslında Türkiye'nin hafızasının yok edilmesidir. RTÜK bu iktidar döneminde misyonundan saparak iktidarı koruma kollama görevine soyunmuştur. 2022 yılında 505, sadece mart ayında 56 gazeteci hâkim karşısındaydı, 30 gazeteci tutuklandı. Diyarbakır'da tutuklu 16 gazeteci on aydır hâkim karşısına çıkarılmayı bekliyor. İnanıyorum ki Millet İttifakı'nın Meclis çoğunluğunda az önce sıraladığım tüm demokrasi ayıplarını da birlikte ortadan kaldıracağız. 14 Mayıs’ta oluşacak yeni Meclisin ilk görevi ifade ve basın özgürlüğünün Türkiye'de tam anlamıyla sağlanmasını güvence altına almak olacaktır” dedi.

 • 15.03.2023 15 Mar 15:57 Teknoloji liderleri 20 Mart'ta bir araya gelecek Teknoloji liderleri 20 Mart'ta bir araya gelecek

  DataExpert'in katkıları ve BMI Business School'un organizasyonuyla Türkiye'nin teknoloji alanındaki önemli karar alıcılarını ve düşünce önderlerini bir araya getirecek Teknoloji Liderleri Zirvesi, 20 Mart'ta düzenlenecek.

 • 11.03.2023 11 Mar 17:29 Berkin Elvan, Ölümünün 9'uncu Yılında Mezarı Başında Anıldı Berkin Elvan, Ölümünün 9'uncu Yılında Mezarı Başında Anıldı

  Gezi Parkı direnişi sırasında polisin attığı biber gazı fişeğiyle başından vurulup 269 gün komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014’te yaşamını yitiren Berkin Elvan, ölümünün 9’uncu yılında mezarı başında anıldı. Anne Gülsüm Elvan, “Başka analar acı çekmesin, artık yeter diyorum” dedi. Baba Sami Elvan da “Bizim oğlumuzun katili şu an dışarıda. Eşimle ben, 8,5 yılla yargılanıyoruz” diye konuştu.

 • 02.03.2023 02 Mar 18:23 CHP'li Karaca, Silivri'de Gezi Tutuklularını Ziyaret Etti: 'İçerideki Onurlu İnsanların Ortak Olmadığı Bu Felaketten Duydukları Sorumluluk Duygusunun... CHP'li Karaca, Silivri'de Gezi Tutuklularını Ziyaret Etti: "İçerideki Onurlu İnsanların Ortak Olmadığı Bu Felaketten Duydukları Sorumluluk Duygusunun...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, İstanbul’un Silivri ilçesinde bulunan Marmara Kapalı Cezaevi’nde Gezi Parkı davası tutukluları Osman Kavala, Can Atalay, Hakan Altınay ile Tayfun Kahraman’ı ziyareti sonrasında; 6 Şubat depreminin üzerinden 25 gün geçmesine rağmen, bugünkü yıkımın ve bundan sonraki risklerin gerçek sorumlularının hala toplumdan özür dileme basiretini gösteremediklerini belirterek, istifa çağrısı yaptı. Karaca, “İçerideki onurlu insanların dahil olmadığı, ortak olmadığı bu felaketten duydukları sorumluluk duygusunun zerresini yüreğinizde hissedin ve istifa edin” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 23:26 Sodev'in '2022 İnsan Hakları Ödülü' Gezi Tutuklularına Verildi... Ayşe Buğra: 'Adaletin Varlığı, Birlikte Yaşamanın Ön Koşuludur' Sodev'in '2022 İnsan Hakları Ödülü' Gezi Tutuklularına Verildi... Ayşe Buğra: "Adaletin Varlığı, Birlikte Yaşamanın Ön Koşuludur"

  Sosyal Demokrasi Vakfı’nın (SODEV) ‘İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü’ne, 2022 yılında Gezi Parkı davası tutukluları layık görüldü. İstanbul’da düzenlenen törende konuşan iş insanı Osman Kavala’nın eşi Ayşe Buğra, “Büyük bir adaletsizliğe, büyük bir gaddarlığa maruz kalan insanlar için, bu adaletsizliğin ve bu gaddarlığın farkında olanların varlığı son derece önemli. Adaletin, bağımsız bir yargı sisteminin varlığı, birlikte yaşamanın bir ön koşuludur” dedi.

Advertisement