Son dakika Konya Ovası Projesi haberleri, Konya Ovası Projesi son dakika, son dakika Konya Ovası Projesi

Son Dakika Konya Ovası Projesi Haberleri

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye, 22 yılda yerli ve milli imkanlarla savunma envanterini üretebilen bir ülke haline geldi
  22 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye, 22 yılda yerli ve milli imkanlarla savunma envanterini üretebilen bir ülke haline geldi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, silahlı kuvvetlerinin kullandığı piyade tüfeğini dahi üretemeyen, savunma envanteri neredeyse tümüyle dışa bağımlı Türkiye'yi, 22 yılda kendi insansız hava araçlarını, savaş uçağını, uçak gemisini, uydularını yerli ve milli imkanlarla üretebilen...

 • Bakan Kacır: 'Çiftçinin ambarı artık sabanın ucunda değil'
  22 Şub Bakan Kacır: "Çiftçinin ambarı artık sabanın ucunda değil"

  Konya'da Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Protokol İmza Törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Çiftçinin ambarı artık sabanın ucunda değil.

 • Koyun Yününün Bileşenlerine Ayrılması Gerektiği Vurgulandı
  20 Şub Koyun Yününün Bileşenlerine Ayrılması Gerektiği Vurgulandı

  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Ulusal Yün ve Nanoteknoloji Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, koyun yününün bileşenlerine ayrılıp sağlık ve yalıtım gibi birçok alanda hayata etkisinin arttırılması gerektiğini vurguladı. İnan, yünün sadece tekstil ürünlerinde değil, sağlığından, keratininden, yalıtımından ve nanosundan da faydalanılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, çalıştayın yün sektöründe önemli tespitlere ve yol haritasına vesile olacağını ifade etti.

 • Yozgat'ta Genç Çiftçi Projesi ile besicilik yapan köylü, sürü sahibi oldu
  17 Şub Yozgat'ta Genç Çiftçi Projesi ile besicilik yapan köylü, sürü sahibi oldu

  Yozgat'ın Karacalar köyünde yaşayan Ali İhsan Bayar, Tarım ve Orman Bakanlığının Genç Çiftçi projesi kapsamında aldığı hibe desteğiyle başladığı besicilikte sürü sahibi oldu. Bayar, zamanla koyun sayısını artırarak 250 anaç koyuna ulaştı. Ayrıca, Konya Ovası Projesi'nin hibeli portatif çadır ağıl desteğiyle de çadır ağıl sahibi oldu. Bayar'ın hedefi ise 500 anaç koyun sahibi olmak.

 • Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Ülke Ekonomisine Destek Oluyor
  17 Oca Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Ülke Ekonomisine Destek Oluyor

  Konya'da bulunan Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Tarım ve Hayvan Sağlığı Bölümü öğrencileri, uygulamalı olarak gördükleri derslerinde seralarda sebze ve mantar yetiştiriyor, kümeste tavuk, ahırda koyun besliyor, tarlada ise buğday üretiyor. Okul Müdürü İlhan Kolay, öğrencilerin bilimsel çalışmalar yaparak üretim yapmalarını ve ülke ekonomisine destek olmalarını amaçladıklarını belirtti. Okulun yanındaki 120 bin metre karelik alanda, Karatay Belediyesi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın desteğiyle tahsis edilen alan, Tarım ve Hayvan Sağlığı bölümü öğrencileri için kullanılmaktadır. Öğrenciler, uygulamalı olarak eğitim görerek seralarda sebze ve mantar yetiştirirken, kümeste tavuk, ahırda koyun besliyor ve tarlada buğday üretiyorlar.

 • Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Üretim Yapıyor
  17 Oca Konya'da Meslek Lisesi Öğrencileri Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği İle Üretim Yapıyor

  Konya'da bulunan Celaleddin Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Tarım ve Hayvan Sağlığı Bölümü öğrencileri, uygulamalı olarak gördükleri derslerde seralarda sebze ve mantar yetiştiriyor, kümeste tavuk, ahırda koyun besliyor ve tarlada buğday üretiyor. Okul yönetimi, öğrencilerin bilimsel çalışmalar yaparak üretim yapmalarını ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Öğrenciler, uygulamalı eğitimlerle çalışırken öğreniyor ve eğleniyorlar. Tarım bölümünün ilk mezunu olan öğrenciler, mezun olduktan sonra kendi mantar seralarını kurmayı düşünüyorlar. Okulun müdürü, elde ettikleri ürünleri satarak gelir elde ettiklerini ve bu geliri tekrar projelerinde kullandıklarını belirtiyor. Ayrıca öğrencilere harçlık tarzında ödemeler yapılarak kendi işlerini kurmaları konusunda destekleniyorlar.

 • Kırşehir Valisi Konya'da çeşitli ziyaretlerde bulundu
  13 Oca Kırşehir Valisi Konya'da çeşitli ziyaretlerde bulundu

  Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Konya Valiliği, Aselsan Konya ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Kırşehir'de devam eden ve yapılacak projeleri değerlendirmek üzere toplantı yapıldı.

 • Kırşehir'de Tarım, Hayvancılık ve Ağaçlandırma Projeleriyle Gelişim Sağlanıyor
  31 Ara Kırşehir'de Tarım, Hayvancılık ve Ağaçlandırma Projeleriyle Gelişim Sağlanıyor

  Kırşehir'de 2023 yılında tarım, hayvancılık ve ağaçlandırma çalışmaları kapsamında çeşitli projeler hayata geçirildi. KOP ile Seracılık Yaygınlaşıyor projesiyle 30 çiftçiye yüksek tünel sera, KOP ile Sürü Yöneticilerine Destek Oluyoruz projesiyle 25 yetiştiriciye küçükbaş hayvan ağılı kurulumu sağlandı. Ayrıca, Basınçlı Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi projesiyle 14 üreticiye hibe ödemesi yapıldı ve Kırsal Kalkınmada Uzman Eller projesiyle 13 proje için büyükbaş ve küçükbaş yetiştiriciliğiyle süt ve besi sığırcılığı alanlarında hibe ödemesi gerçekleşti. Ayrıca, 2023 yılında 500 hektar alanda 400 bin fidan dikimi yapılarak Kırşehir'in orman varlığı yüzde 7'ye çıkarıldı.

 • KOP'un Portatif Çadır Ağıl Desteği Küçükbaş Hayvan Sayısını Artırdı
  26 Ara KOP'un Portatif Çadır Ağıl Desteği Küçükbaş Hayvan Sayısını Artırdı

  Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından verilen 'Portatif Çadır Ağıl' desteğiyle küçükbaş hayvan yetiştiricisi Abdullah Eroğlu, hayvan sayısını artırarak daha konforlu ve sağlıklı bir barınma imkanı sağladı.

 • DSİ, 170 milyon metreküp su teminiyle toplamda 5,37 milyar metreküp içme suyu sunacak
  18 Ara DSİ, 170 milyon metreküp su teminiyle toplamda 5,37 milyar metreküp içme suyu sunacak

  Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, gelecek yıl sonuna kadar ilave 170 milyon metreküp daha su teminiyle toplamda 5,37 milyar metreküp içme suyunun vatandaşların hizmetine sunulacağını bildirdi. DSİ'nin 70. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA muhabirine, kurumun çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 • Ticaret ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  15 Ara Ticaret ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Ticaret Bakanlığının fahiş fiyat artışları ve stokçulukla sonuna kadar mücadele ettiğini söyledi.

 • TBMM'de Ticaret ve Sanayi Bakanlıklarının 2024 bütçeleri görüşülmeye başlandı
  15 Ara TBMM'de Ticaret ve Sanayi Bakanlıklarının 2024 bütçeleri görüşülmeye başlandı

  TBMM Genel Kurulu'nda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2024 yılı bütçeleri üzerine görüşmelere başlandı. Ayrıca diğer kurumların bütçeleri de ele alınacak. MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ilk sözü aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve beraberindekiler, yerli otomobil TOGG'lar ile TBMM'ye geldi.

 • TBMM'de bu hafta
  10 Ara TBMM'de bu hafta

  TBMM Genel Kurulunda, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri yarın başlayacak.

 • TBMM Genel Kurulu'nda 14 Gün Sürecek Bütçe Maratonu 11 Aralık'ta Başlıyor
  08 Ara TBMM Genel Kurulu'nda 14 Gün Sürecek Bütçe Maratonu 11 Aralık'ta Başlıyor

  2024 yılı Merkezi Yönetim Bütçesinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşme takvimi belli oldu. Bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu’nda 11 Aralık'ta başlayacak. 14 gün sürecek bütçe görüşmeleri cumartesi ve pazar günleri de dahil olmak üzere aralıksız devam edecek. Bütçe görüşmeleri 24 Aralık’ta tamamlanacak.

 • KOP Projesi ile Yozgat'ta Küçükbaş Hayvanlar İçin Portatif Çadır Ağıl Desteği
  27 Kas KOP Projesi ile Yozgat'ta Küçükbaş Hayvanlar İçin Portatif Çadır Ağıl Desteği

  Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Portatif Çadır Ağıl' projesi ile Yozgat'ta küçükbaş hayvan yetiştiricilerine çadır ağıl desteği sağlanıyor. Proje sayesinde hayvanlar daha konforlu ve sağlıklı bir ortamda barınma imkanına kavuşuyor. Üreticilerin memnuniyeti ve hayvan sayısının artmasıyla birlikte hayvancılık sektörü de gelişiyor.

 • TBMM Genel Kurulunda Bütçe Maratonu Başlıyor
  23 Kas TBMM Genel Kurulunda Bütçe Maratonu Başlıyor

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda tamamlanacak olan bütçe maratonu, 11-22 Aralık tarihleri arasında TBMM Genel Kurulunda sürecek. Bütçe görüşmeleri kesintisiz 12 gün boyunca cumartesi ve pazar günleri dahil olmak üzere devam edecek. Görüşmelerde kamu idarelerinin bütçe ve kesin hesapları ele alınacak ve bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler 22 Aralık Cuma günü tamamlanacak.

 • Niğde Valiliği İl Özel İdaresi 2024 Yılı Bütçesini Açıkladı
  20 Kas Niğde Valiliği İl Özel İdaresi 2024 Yılı Bütçesini Açıkladı

  Niğde Valiliği İl Özel İdaresi, 2024 yılı bütçesini 430 milyon lira olarak belirledi. Vali Cahit Çelik, İl Genel Meclisi toplantısında bütçenin kabul edildiğini ve emeği geçenlere teşekkür etti. Bütçede eğitim, yol, köylerin içme suyu yapımı, kanalizasyon ve tarım hizmetleri için ayrılan ödenekler de açıklandı.

 • Başkan Altay: 'Şehrimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz'
  16 Kas Başkan Altay: "Şehrimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz"

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi ile Ilgın Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ilgın Kültür Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

 • 10. Ulusal KOP Bölgesel Sempozyumu Yozgat'ta yapıldı
  15 Kas 10. Ulusal KOP Bölgesel Sempozyumu Yozgat'ta yapıldı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) iş birliğinde düzenlenen 10. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Bozok Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Yozgat'ta yapıldı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (2)
  07 Kas Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (2)

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bakanlığın dijital arşivinde bulunan tüm bilginin, başta KYK yurtları olmak üzere vatandaşa açık hale getireceklerini belirterek, "Asansörlerdeki karekodları okutan vatandaşlarımız, asansörlerin üretim adımından tüm periyodik kontrollerine...

 • TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2024 bütçesi görüşülmeye başlandı
  07 Kas TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2024 bütçesi görüşülmeye başlandı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçesini görüşmek üzere toplandı. Komisyonda, bakanlık yanı sıra diğer kurumların bütçe, kesin hesap ve raporları ele alınacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, bakanlığının bütçesinin sunumuna başladı.

 • Karatay'a günlük 700 ton kapasiteli 'Tahıl Kurutma Tesisi' kazandırılıyor
  06 Eki Karatay'a günlük 700 ton kapasiteli "Tahıl Kurutma Tesisi" kazandırılıyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, tarıma yönelik yenilikçi çalışmalarıyla üreticiyi desteklemek için Kızören ve Yarma Mahallelerinde "Tahıl Kurutma Tesisi" kuracak.

 • Huğlu'daki KOP tekstil atölyesinin üretim kapasitesi artırılıyor
  03 Eki Huğlu'daki KOP tekstil atölyesinin üretim kapasitesi artırılıyor

  Beyşehir ilçesinde av tüfeği üretim merkezlerinden Huğlu Mahallesi'nde kurulu bulunan KOP Tekstil Atölyesi'nin üretim kapasitesi artırılacak.

 • Çumra'da çiftçiler su sorununa tepki gösterdi
  02 Eyl Çumra'da çiftçiler su sorununa tepki gösterdi

  Konya'nın Çumra ilçesinde çiftçiler, üretmek için sula bulamadıklarını belirterek yolu kapattı. Çiftçiler, Apa Hotamış İletim Kanalı ve Konya Ovası Projesi'nden bekledikleri suyun kendilerine iletilmemesine tepki gösterdi.

 • Yozgat'ın Yenifakılı İlçesinde Yerel Tohumlar Çoğaltılıp, Halka Ücretsiz Dağıtılıyor
  14 Ağu Yozgat'ın Yenifakılı İlçesinde Yerel Tohumlar Çoğaltılıp, Halka Ücretsiz Dağıtılıyor

  Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve belediye öncülüğünde hazırlanan 'KOP ile yaz seracılığı' projesiyle kurulan iki serada yetiştirilen tohumlar ilçe halkına dağıtılarak, geleneksel organik tarımsal ürünlerin üretiminin yapılması sağlanıyor. Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın, “Tohumlarımız ortadan hızla kaybolmadan biz bunları sahiplenmek istedik ve bunu yaptık” dedi. Yalçın serada çoğalttıkları tohumları halka ücretsiz dağıtmaya devam ettiklerini söyledi.

 • Türkiye'nin ilk elma borsası hızla yükseliyor
  06 Ağu Türkiye'nin ilk elma borsası hızla yükseliyor

  Karaman'a Konya Ovası Projesi destekli yapılan Türkiye'nin ilk Elma Borsası hızla yükseliyor. Vali Tuncay Akkoyun, borsa inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Elma Borsası'nın tamamlandığında üreticilere önemli bir yatırım olacak.

 • Karaman'da Türkiye'nin İlk Elma Borsası Yükseliyor
  06 Ağu Karaman'da Türkiye'nin İlk Elma Borsası Yükseliyor

  Karaman'da Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında yapılan Türkiye'nin ilk Elma Borsası binası hızla yükseliyor. Borsa binası ve Sınıflandırma ve Paketleme Tesisi 3 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Vali Tuncay Akkoyun, inşaatın yüzde 70 seviyesine geldiğini ve birinci etabının kısa süre içinde tamamlanacağını belirtti. Elma Borsası'nın tamamlandığında saatte 7 ton, günlük 170 tona yakın elma sınıflandırılacak ve pazara hazır hale getirilecek. Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram da, elma borsasının kurulmasının üreticiler için çok etkili olacağını ifade etti.

 • KOMEK, TOGG'un ahşap oyuncaklarını üretiyor
  28 Tem KOMEK, TOGG'un ahşap oyuncaklarını üretiyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Türkiye'nin seri üretim ilk yerli ve milli otomobili TOGG'un ahşaptan yapılan oyuncaklarını üretiyor. KOMEK Ahşap Oyuncak Eğitim ve Tasarım Atölyesi, TOGG'un ahşap oyuncaklarını yapboz, tren, araba, uçak, at, topaç, bulmaca gibi oyuncak yelpazesine ekleyerek çocukların ilgisini çekmeyi hedefliyor. Anatoya Ahşap Oyuncak Üretim Atölyesi, KOMEK bünyesinde kurulan bir projedir ve kendi tasarımlarıyla eğitici, geleneksel, robotik, teknolojik oyuncaklar üretmektedir. TOGG'un ahşap oyuncakları 7 farklı renkte üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

 • Konya'da Togg'un ahşaptan oyuncakları üretiliyor
  28 Tem Konya'da Togg'un ahşaptan oyuncakları üretiliyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) bünyesinde faaliyet yürüten Anatoya Ahşap Oyuncak Eğitim ve Tasarım Atölyesi, Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un ahşaptan yapılan oyuncaklarını üretiyor. Atölye, çocuklar için yapboz, tren, araba gibi oyuncakların yanı sıra Togg'u da üretiyor. Oyuncaklar, doğal boyama teknikleriyle üretiliyor ve talebe göre kapıları açılan ve sayısı artırılabilen modeller olarak tasarlanıyor. Üretilen oyuncaklar, Anatoya markasıyla internet üzerinden satışa sunuluyor.

 • Konya'nın Hüyük ilçesinde lavanta üretimi artıyor
  21 Tem Konya'nın Hüyük ilçesinde lavanta üretimi artıyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen 'KOP ile Hüyük'te lavanta üretimi artıyor' projesiyle ilçede lavanta üretimi artmaya başladı. Lavanta çilek üretimi yapılamayan kıraç arazilerde vatandaşlara ek bir gelir kapısı oluşturuyor. Yaklaşık 300 dekar alanda lavanta yetiştirilmektedir.

 • Kapadokya'da Doğal Soğuk Hava Depolarında Mantar Üretimi
  21 Tem Kapadokya'da Doğal Soğuk Hava Depolarında Mantar Üretimi

  Kapadokya bölgesinde bulunan soğuk hava depolarında yetiştirilen mantarların tadı ve aroması diğerlerinden farklı. Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde 'KOP ile Mağarada Mantar Yetiştiriciliği' projesi kapsamında doğal soğuk hava depolarında organik mantar üretimi yapılıyor. Mantar yetiştiriciliğinde elektrik ve iklimlendirme maliyetini minimum seviyeye düşüren bu depolar, aylık 4-5 ton mantar hasadı yapmaktadır.

 • Selçuk Üniversitesi ve KOP iş birliğiyle Mor Havuç Islahı Projesi tamamlandı
  19 Tem Selçuk Üniversitesi ve KOP iş birliğiyle Mor Havuç Islahı Projesi tamamlandı

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 'KOP ile Yerli ve Milli Mor Havuç Islahı Projesi' kapanış programı düzenlendi. Proje, yerli tohum üretimini geliştirerek bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca mor havuç, gıda ve tekstil gibi birçok alanda kullanılabilecek özelliklere sahip olmasıyla önem taşıyor.

 • 2 bin 535 rakımlı Küpe Dağı'nın eteklerinde şifa kaynağı arı sütü üretiyor
  11 Tem 2 bin 535 rakımlı Küpe Dağı'nın eteklerinde şifa kaynağı arı sütü üretiyor

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde 2 bin 535 rakımlı Küpe Dağı'nın eteklerinde arı sütü üreten Ali Topçu, soğuk zincirle Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyor. Arıcılığı çocuklarına öğretmeye çalışan Topçu, Arı Sütü Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi ile üretimini artırarak insanlara şifa sunmayı hedefliyor. Kilogramı 10 bin liradan satılan arı sütü, perakende satışlarda talep görüyor ve soğuk zincirde muhafaza ediliyor.

 • Karapınar'da Lavanta Hasadı ile 200 Öğrenciye Eğitim Desteği Sağlanacak
  20 Haz Karapınar'da Lavanta Hasadı ile 200 Öğrenciye Eğitim Desteği Sağlanacak

  Konya'nın Karapınar ilçesinde oluşturulan lavanta bahçesinden elde edilecek gelirle 200 öğrenciye eğitim desteği sağlanacak. Karapınar Kaymakamlığı, Karapınar Belediyesi ve KOP tarafından geçen yıl başlatılan proje kapsamında oluşturulan lavanta bahçesi, bölgenin sosyal hayatını canlandırdı. Karapınar Kadın Kooperatifi aracılığıyla elde edilecek ürünlerin gelirleri de üniversitede okuyan Karapınarlı kızlara burs olacak.

 • Karaman'da Türkiye'nin ilk Elma Borsası'nın temeli atıldı
  16 Haz Karaman'da Türkiye'nin ilk Elma Borsası'nın temeli atıldı

  Karaman'da KOP destekli Türkiye'nin ilk Elma Borsası'nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

 • Karaman'da Türkiye'nin ilk Elma Borsasının temeli atıldı
  16 Haz Karaman'da Türkiye'nin ilk Elma Borsasının temeli atıldı

  - Karaman'da Türkiye'nin ilk Elma Borsasının temeli atıldı Karaman'da KOP destekli Türkiye'nin ilk Elma Borsasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

 • Karaman'da Elma Sınıflandırma ve Paketleme Tesisi Temeli Atıldı
  16 Haz Karaman'da Elma Sınıflandırma ve Paketleme Tesisi Temeli Atıldı

  Karaman'da KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen Elma Borsası, Elma Sınıflandırma ve Paketleme tesisisin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, tesisin ilimizin tarımsal kalkınmasına ve elmaya dayalı sanayimizin ilerlemesine büyük ölçüde katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti. Tesisin saatte 7 ton ve her gün 170 tona yakın elma sınıflandıracağı ve vatandaşlara istihdam sağlayacağı da açıklandı.

 • Nevşehir'de selin ardından zarar tespiti çalışmaları sürüyor
  12 Haz Nevşehir'de selin ardından zarar tespiti çalışmaları sürüyor

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Acıgöl, Kozaklı ve Avanos ilçelerinde selin ardından oluşan zararın tespiti için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Yağışların bir süre daha devam edeceğini belirterek, vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulunan Becel, ekiplerin selin yarattığı olumsuzlukları giderme noktasında zaman ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığını söyledi.

 • KOP 2024 Yılı Mali Destek Çağrı Programı başladı
  26 May KOP 2024 Yılı Mali Destek Çağrı Programı başladı

  Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresi Başkanlığı, 2024 yılında finansman desteği sağlayacağı projelerin belirlenmesi için '2024 Yılı KOP Mali Destek Çağrı Programı'nı başlattı.

 • Arıcıların yeni gelir kapısı organik bal: Kilogramı 400 lira
  17 May Arıcıların yeni gelir kapısı organik bal: Kilogramı 400 lira

  Kırıkkale'de KOP destekli projeden faydalanan arıcılar, bin 744 rakımlı Dinek Dağı'ndaki zengin bitki örtüsüne sahip vadide organik bal üretiyor.

 • AK Partili Eroğlu GAPı kitaplaştırdı
  11 May AK Partili Eroğlu GAPı kitaplaştırdı

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Güneydoğu Anadolu Projesi'ni (GAP) 'Suyun Hayat Verdiği Topraklar' adıyla kitaplaştırdı. Eroğlu, kitabı Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırladığını belirterek, GAP'ın Türkiye için önemine değindi.

 • AK Parti'li Eroğlu, GAP'ı kitaplaştırdı
  11 May AK Parti'li Eroğlu, GAP'ı kitaplaştırdı

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Güneydoğu Anadolu Projesi'ni (GAP) 'Suyun Hayat Verdiği Topraklar' adıyla kitaplaştırdı. Eroğlu, kitabı Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel hazırladığını belirterek, projenin Türkiye için önemine dikkat çekti.

 • AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, GAP'ı Kitaplaştırdı
  11 May AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, GAP'ı Kitaplaştırdı

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Güneydoğu Anadolu Projesi'ni (GAP) 'Suyun Hayat Verdiği Topraklar' adıyla kitaplaştırdı. Eroğlu, kitabı Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel hazırladığını belirterek, GAP'ın Türkiye için önemine dikkat çekti.

 • AK Parti'li Eroğlu: 'Türkiye'de ve başka ülkelerde gıda sıkıntısı yoksa bunu GAP ve KOP'a borçluyuz'
  11 May AK Parti'li Eroğlu: "Türkiye'de ve başka ülkelerde gıda sıkıntısı yoksa bunu GAP ve KOP'a borçluyuz"

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP), Türkiye'nin en büyük, dünyanın da sayılı entegre kalkınma projelerinden olduğunu belirterek, "Türkiye'de ve başka ülkelerde gıda sıkıntısı yoksa bunu GAP ve KOP'a borçluyuz." dedi.

 • Niğde Valiliği ve KOP arasında 27 milyon liralık sulama projesi imzalandı
  09 May Niğde Valiliği ve KOP arasında 27 milyon liralık sulama projesi imzalandı

  Niğde Valiliği ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında Küçük Ölçekli Sulama İşleri Projesi (KOSİP) kapsamında 27 milyon 570 bin lira bedelli iki yer üstü sulama projesinin protokolü imzalandı. Vali Mustafa Koç, KOP Bölge Kalkınma İdaresi ile iş birliği içerisinde her yıl tarımsal sulamadan enerjiye eğitimden hayvancılığa birçok farklı sektörlerde projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

 • AK Parti'li Eroğlu, Çoruh Nehri ve Konya Ovası baraj projeleri sürecini kitaplaştırdı
  04 May AK Parti'li Eroğlu, Çoruh Nehri ve Konya Ovası baraj projeleri sürecini kitaplaştırdı

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Yusufeli Barajı'nın da yer aldığı Çoruh Nehri üzerindeki barajların yapım sürecini "Çoruh Nehrine Altın Gerdanlıklar", Konya Ovası Projesi sürecini "Asırlık Mavi Rüya Konya Ovası Projesi" adıyla kitaplaştırdı.

 • Aksaray'da Kadınların Üyesi Olduğu Kooperatifin KOP Projesi Onaylandı
  04 May Aksaray'da Kadınların Üyesi Olduğu Kooperatifin KOP Projesi Onaylandı

  Aksaray'ın Gülağaç ilçesinde kaymakamlık teşviki ile kurulan ve kadınların üyesi olduğu Aşıklı Üretim ve Pazarlama Kooperatifinin örtü altı yetiştiriciliği için 932 bin TL tutarındaki Konya Ovası Projesi (KOP) projesi onaylandı. Yöresel ürünlerin üretim ve satışını yapan kooperatif yeni yatırım ile ilçede dezavantajlı kadınların istihdamını önemli katkı sağlayacak.

 • Davutoğlu Konya'da esnaf ziyaretinde bulundu
  28 Nis Davutoğlu Konya'da esnaf ziyaretinde bulundu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Karapınar ve Ereğli ilçelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında halka hitap ederek, Türkiye'nin 14 Mayıs'ta bir yol ayrımında olduğunu ve milletin temiz bir siyasete karar vereceğini belirtti. Ayrıca Konya Ovası Projesi'ni hayata geçirerek, milleti refahla buluşturacaklarını söyledi.

 • Yozgat'ta devlet desteğiyle kurulan tesiste günlük 500 kilogram mantar üretiliyor
  27 Nis Yozgat'ta devlet desteğiyle kurulan tesiste günlük 500 kilogram mantar üretiliyor

  Yozgat'ta Çandır Belediyesinin Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteğiyle 100 metrekarelik çadırda başlattığı istiridye mantarı üretiminde, Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansının da katkısıyla 12 çadır ve 1200 metrekare alana ulaşıldı.

 • Konya'da Apa Barajı Sulaması Kanal Rehabilitasyon Projesi'nin ikinci kısmı hayata geçirildi
  26 Nis Konya'da Apa Barajı Sulaması Kanal Rehabilitasyon Projesi'nin ikinci kısmı hayata geçirildi

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay Belediyesi, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı iş birliğiyle Apa Barajı Sulaması Kanal Rehabilitasyon Projesi'nin ikinci kısmının hayata geçirildiği açıklandı. Projenin amacı, 70 milyon metreküplük su kaybını önlemek ve kanalların toprak kanaldan kaplama beton kanala dönüştürülmesi.

 • KOP ile Gönül Havzası Tırı Antakya'da
  17 Nis KOP ile Gönül Havzası Tırı Antakya'da

  KOP ile Gönül Havzası Tırı Antakya'daHATAY KOP İdaresi Başkanlığının 'KOP ile Gönül Havzası Sahnede' projesi çerçevesinde finansman desteği sağladığı Mobil Tiyatro Tırı, deprem afetinden etkilenen çocukların yüzünü güldürmek amacıyla Deprem Turnesi gerçekleştirdi.

 • DSİ geçen yıl 396 tesisi tamamlayarak hizmete sundu
  03 Nis DSİ geçen yıl 396 tesisi tamamlayarak hizmete sundu

  Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, geçen yıl 62'si baraj, 72'si sulama ve 146'sı taşkın kontrol amaçlı olmak üzere toplam 396 tesisi hizmete aldı.

 • Kılıçdaroğlu'nun Konya'da Dinlediği Çiftçi, TMO'nun İthalat Yapmasından Yakındı, 'Yırtılan Hacıbekir'in Yakası' Dedi.
  28 Mar Kılıçdaroğlu'nun Konya'da Dinlediği Çiftçi, TMO'nun İthalat Yapmasından Yakındı, "Yırtılan Hacıbekir'in Yakası" Dedi.

  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Konya’nın Karapınar köyündeki üreticilerle buluştu. Bir üretici, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO), hasat zamanı ithalat yapmasına tepki gösterdi. Üretici, Kılıçdaroğlu’na; “Bir ithalatçı ekip oraya toplanmış orada rant elde ediyorlar. Ama bizim buralarda bir tabir vardır, ‘Yırtılan Hacı Bekir’in yakası’ diye. Türk çiftçisinin yakası yırtılıyor” dedi. Kılıçdaroğlu çiftçiye, “Hacıbekir’in yakasını dikeceğiz, hiç merak etmeyin. Hacıbekirler kazanacak… Alın teri dökenler kazanacak. Toprak Mahsulleri Ofisi sizinle rekabet etmeyecek, sizi destekleyecek” karşılığını verdi.

 • SÜ ve KOP, hayvan hastanesinde hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor
  16 Mar SÜ ve KOP, hayvan hastanesinde hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Murat Karakoyunlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi çerçevesinde "Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinin Klinik Eğitimi ve Kırsala Yönelik...

 • Kırşehir'de devlet desteğiyle kurduğu serada 12 ay boyunca sebze üretiyor
  08 Mar Kırşehir'de devlet desteğiyle kurduğu serada 12 ay boyunca sebze üretiyor

  Kırşehir'in Kaman ilçesinde yaşayan Mahser Güven, 4 yıl önce devlet desteğiyle kurduğu serasında yılın 12 ayında da üretim yapıyor.

 • KOP Başkanı Karakoyunlu Yozgat'ın Aydıncık ilçesini ziyaret etti
  28 Oca KOP Başkanı Karakoyunlu Yozgat'ın Aydıncık ilçesini ziyaret etti

  Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Murat Karakoyunlu, Yozgat'ın Aydıncık Kaymakamı Mustafa Turan ve Belediye Başkanı Ahmet Koçak'ı ziyaret etti.

 • Kapadokya jeotermal kaynakla sağlık turizminde de ön plana çıkacak
  27 Oca Kapadokya jeotermal kaynakla sağlık turizminde de ön plana çıkacak

  Doğa, tarih ve kültür turizmi alanındaki zenginlikleriyle bilinen Kapadokya, jeotermal kaynaklarıyla sağlık turizminde de ön plana çıkmaya hazırlanıyor.

 • Kapadokya bölgesine yeni destinasyon alanları açılıyor
  25 Oca Kapadokya bölgesine yeni destinasyon alanları açılıyor

  Kapadokya bölgesine yeni destinasyon alanları açılıyor Türkiye'nin en önemli Kültür Turizmi merkezlerinden birisi olan Kapadokya bölgesinde yen destinasyon alanlarının oluşturulmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

 • Kapadokya'da turizme açılacak Manastır Vadisi'ndeki çalışmalar sürüyor
  25 Oca Kapadokya'da turizme açılacak Manastır Vadisi'ndeki çalışmalar sürüyor

  Kapadokya bölgesinde turizmin daha geniş alana yayılması amacıyla Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa köyündeki Manastır Vadisi'nde yürütülen çalışmalar devam ediyor.

 • TZOB Genel Başkanı Bayraktar: 'Bazı bölgelerde kuraklık riski sürüyor'
  12 Oca TZOB Genel Başkanı Bayraktar: "Bazı bölgelerde kuraklık riski sürüyor"

  TZOB Genel Başkanı Bayraktar: "Bazı bölgelerde kuraklık riski sürüyor" Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bazı bölgelerde kuraklık riskinin sürdüğünü belirterek, tedbir alınması gerektiğini söyledi.

 • TZOB Genel Başkanı Bayraktar son yağışları ve kuraklık riskini değerlendirdi
  12 Oca TZOB Genel Başkanı Bayraktar son yağışları ve kuraklık riskini değerlendirdi

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ege ve Marmara bölgelerinde devam eden son yağışların özellikle kuru alanlarda üretim yapan üreticileri sevindirdiğini belirterek, "Bu bölgelerde kuraklık riski şimdilik azaldı.

 • Aksaraylı kadın girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste kültür mantarı üretiyor
  11 Oca Aksaraylı kadın girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste kültür mantarı üretiyor

  Aksaray'da yaşayan Meral Çelik, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından aldığı yüzde 70 hibe destekle kurduğu tesiste kültür mantarı üretiyor.

 • DSİ 69 yaşında
  17 Ara DSİ 69 yaşında

  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede "Su Vatandır" anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 • Sanayi ve Teknoloji ile Milli Eğitim bakanlıklarının 2023 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
  12 Ara Sanayi ve Teknoloji ile Milli Eğitim bakanlıklarının 2023 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının 2023 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

 • Sanayi ve Teknoloji ile Milli Eğitim bakanlıklarının 2023 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  11 Ara Sanayi ve Teknoloji ile Milli Eğitim bakanlıklarının 2023 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın Meclis'e Togg ile geldiğini anımsatarak, "Bu, tarihe bir not düşmektir.

 • Sanayi ve Teknoloji ile Milli Eğitim bakanlıklarının 2023 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı
  11 Ara Sanayi ve Teknoloji ile Milli Eğitim bakanlıklarının 2023 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı

  TBMM Genel Kurulunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının 2023 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı.

 • Atama kararları Resmi Gazete'de
  10 Ara Atama kararları Resmi Gazete'de

  Bazı bakanlık, kurum ile kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

 • TBMM'de başlayan bütçe görüşmelerine damga vuran olay! Fuat Oktay konuşurken AK Parti sıraları bomboş kaldı
  05 Ara TBMM'de başlayan bütçe görüşmelerine damga vuran olay! Fuat Oktay konuşurken AK Parti sıraları bomboş kaldı

  TBMM Genel Kurulunda kesintisiz 12 gün devam edecek 2023 yılı bütçe görüşmeleri bugün başladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşma esnasında AK Parti sıralarındaki katılım azlığı dikkatlerden kaçmazken, fotoğrafları CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medyadan paylaştı. Tanal, "Dört dönemdir parlamentodayım. AK Parti milletvekilleri bu yılki bütçe görüşmelerine en az katıldıkları, heyecansız süreci izliyoruz. Sıralar boş" dedi.

 • Meclis'in en hareketli iki haftası bugün başlıyor! 2023 bütçeleri masaya yatırılacak
  05 Ara Meclis'in en hareketli iki haftası bugün başlıyor! 2023 bütçeleri masaya yatırılacak

  TBMM Genel Kurulunda kesintisiz 12 gün devam edecek 2023 yılı bütçe maratonu bugün itibariyle başlıyor. Bu hafta Meclis ve 15 bakanlığın bütçesi masaya yatırılacak. Yarın Adalet Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, çarşamba günü ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın bütçeleri görüşülecek.

 • Karaman'da Taşkale halısı projesine destek
  03 Ara Karaman'da Taşkale halısı projesine destek

  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nin (KMÜ) yürütücülüğünü yaptığı "Karaman Taşkale Halılarına KOP Desteği Projesi" Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) tarafından kabul edilerek hibe almaya hak kazandı.

 • Bütçe görüşmeleri 5 Aralık'ta TBMM'de başlıyor
  30 Kas Bütçe görüşmeleri 5 Aralık'ta TBMM'de başlıyor

  Gaziantep Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, 21 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın sunuşuyla başlayan ve komisyonda kabul edilen 2021 kesin hesap ile 2023 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşmelerinin 5 Aralık'ta başlayacağını bildirdi.

 • Bakan Varank: 'Üniversiteleri ideolojilerin ve siyasetin arka bahçesi olmaktan çıkarıp özgürleştirdik'
  23 Kas Bakan Varank: "Üniversiteleri ideolojilerin ve siyasetin arka bahçesi olmaktan çıkarıp özgürleştirdik"

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlığının 2023 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı (5)Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank:...

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
  23 Kas Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı.

 • 'İklim Dostu' Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 56 ton atık topladı
  22 Kas "İklim Dostu" Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 56 ton atık topladı

  Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ), sürdürülebilir, doğayla uyumlu ve çevreye asgari düzeyde zarar veren kampüs olma yolunda çalışma yürütüyor.

 • Niğde İl Özel İdaresinin 2023 yılı bütçesi 230 milyon lira
  21 Kas Niğde İl Özel İdaresinin 2023 yılı bütçesi 230 milyon lira

  Niğde Valiliği İl Özel İdaresinin 2023 yılı bütçesi 230 milyon lira olarak belirlendi.

 • Buharlı Tren Projesiyle kazanan KOP turizmi olacak
  12 Kas Buharlı Tren Projesiyle kazanan KOP turizmi olacak

  KOP İdaresi Başkanlığı, 8 ilden oluşan KOP Bölgesinin turizm potansiyelini geliştirmek, tarihi demiryolu mirasına sahip çıkmak ve bölgeyi Türkiye'nin önemli bir turizm destinasyonu haline dönüştürebilmek adına 'KOP Bölgesi Buharlı Tren Turizmi Çalıştayı düzenledi.

 • Buharlı Tren Projesiyle kazanan KOP turizmi olacak
  11 Kas Buharlı Tren Projesiyle kazanan KOP turizmi olacak

  Buharlı Tren Projesiyle kazanan KOP turizmi olacak KOP İdaresi Başkanlığı, 8 ilden oluşan KOP Bölgesinin turizm potansiyelini geliştirmek, tarihi demiryolu mirasına sahip çıkmak ve bölgeyi Türkiye'nin önemli bir turizm destinasyonu haline dönüştürebilmek adına 'KOP Bölgesi Buharlı Tren...

 • Hüyük'te üreticilere 170 bin adet lavanda fidesi dağıtıldı
  09 Kas Hüyük'te üreticilere 170 bin adet lavanda fidesi dağıtıldı

  Konya'nın Hüyük ilçesinde üreticilere 170 bin adet lavanda fidesi desteğinde bulunuldu.

 • BAKAN VARANK, NEVŞEHİR ACIGÖL TEKSTİLKENT TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI - 1
  18 Eki BAKAN VARANK, NEVŞEHİR ACIGÖL TEKSTİLKENT TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI - 1

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nevşehir Acıgöl Tekstilkent Temel Atma ile KOP-AHİKA tarafından hayata geçirilen projelerin resmi açılış törenine katıldı.

 • Varank: 'Türkiye'de müthiş bir yatırım iştahı var'
  17 Eki Varank: "Türkiye'de müthiş bir yatırım iştahı var"

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Milli Teknoloji Hamlesi'ni tahkim edecek 20 milyar liralık bu büyük yatırım hamlesini önemsiyoruz, vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Advertisement