Afrogitano - Son Dakika

Afrogitano

21.10.2016 20:05
Afrogitano

Afrogitano (Afro-Çigan) tarzının yaratıcısı ünlü İspanyol flamenko dansçısı Curro de Candela, 21-22-23 Ekim'de kültür ve sanatın merkezi TİM Show Center'da izleyicisiyle buluşacak!

Afrogitano (Afro-Çigan) tarzının yaratıcısı ünlü İspanyol flamenko dansçısı Curro de Candela, 21-22-23 Ekim'de kültür ve sanatın merkezi TİM Show Center'da izleyicisiyle buluşacak!

Mutluluk, sevinç, tutku, yalnızlık, umutsuzluk ve acı gibi evrensel duyguları dansında birleştiren Curro de Candela, Afro- Küba ve Afro-Amerikan esintileri taşıyan kendine özgü dans stilini Türker İnanoğlu Maslak Show Center sahnesine taşıyor.

21 ve 22 Ekim'de saat 21: 00'de, 23 Ekim'de ise saat 15: 00'te dans tutkunlarına muhteşem bir flamenko gösterisi sunacak olan Curro de Candela, kendi yarattığı Afrogitano tarzıyla izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor.

Curro de Candela, aralarında modern ve Afrika danslarının usta ismi Suramy Suarez Maldonado, ünlü gitarist ve yapımcı Juan José Suárez Salazar "Paquete" ve flamenko şarkıcısı Enrique "El Piculabe"nin de olduğu kalabalık bir ekiple sahne alacak.

Klasik, çağdaş, Afro-Küba, İspanyol ve flamenko gibi bir çok dans türünde ustalaşan başarılı dansçı Curro de Candela, sahip olduğu inanılmaz fiziksel, dışavurumcu, zarif ve armonik güçten ötürüe eleştirmenler tarafından "sahne hayvanı" olarak tanımlanıyor.

Gösteri günleri

21 Ekim 2016, Cuma/ 21: 00

22 Ekim 2016, Cumartesi/ 21: 00

23 Ekim 2016, Pazar/ 15: 00

Curro de Candela Hakkında

Curro de Candela, İspanyol dansının uluslararası çaptaki ilk önemli starı olan amcası José Greco'un başlattığı artistik hanedanlığın son ve en genç temsilcisi. Bu hanedanlığa, Curro'un babasının kuzeni olan Ulusal Dans Ödülü sahibi flamenko dansçısı Lola Greco da dahil. Aileden gelen doğal bir yeteneğe sahip olan Curro de Candela, kendi alanının en iyi okullarından biri olan Amor de Dios Dans Okulu'nda flamenko eğitimine başladı. 17 yaşındayken Joaquín Cortés dans topluluğuna girdi ve özgün stilinin temellerini burada attı. Maria Juncal, Antonio Reyes gibi dünyaca ünlü sanatçıların gruplarıyla sahne alarak kendini geliştirdi. Ayrıca Madrid'in ünlü dans salonlarında boy gösterdi.

Ünlü koreograf René de Cardenas tarafından Sonlar gösterisinde konuk sanatçı olarak yer alması için Küba'ya davet edilen Curro de Candela, klasik çağdaş ve Afrika dansına ilişkin bilgisini burada geliştirdi. Curro de Candela, dans ve flamenko karışımı bir tarz üzerine çalışarak ülke çapında bir turneye çıktı. Diğer yandan Küba İspanyol Balesi'nde ve Litz Alfonso Dans Topluluğu'nda master dersleri verdi. Kısa süre sonra Juan Ramon Lucas'ın teklifi üzerine, İspanya'nın en önemli flamenko festivallerinden El Festival Las Minas'ın açılışının koreografisini ve müziklerini hazırladı. Buradaki katılımıyla hem eleştirmenlerin hem de halkın övgüsünü ve takdirini kazandı.

Sanatçı, 22 yaşına geldiğinde kendi gösterisini yapmaya karar verdi. İlk gösterisi sadece flamenkodan oluşuyordu. Galası Casino de Aranjuez'de yapılan gösteriyle İtalya'da turneye çıktı. Bu esnada Kübalı bir dansçıyı da ekibine katarak gösterisine sarsıcı ve yenilikçi etmenler ekledi. Sonucunda Afrogitano (Afro-Çigan) tarzı ortaya çıktı. 2012'de flamenko dünyasının en iyi 25 çağdaş sanatçısını buluşturan Impacto Production'ın (New York Wine Miami) yapımcısı, artistik direktörü ve yıldızı oldu. Dancing with the Stars (ABD), Our Latin Beauty (Univision yapımı) ve Latin Grammy Ödülleri gibi uluslararası TV programlarına misafir sanatçı olarak katıldı.

YORUMLAR
500

Advertisement