Son dakika Afrika haberleri, Afrika son dakika, son dakika Afrika

Son Dakika Afrika Haberleri

 • Honor, 2023 yılında yüzde 200 büyüme gösterdi!
  00:14 Honor, 2023 yılında yüzde 200 büyüme gösterdi!

  Honor, Huawei'den ayrıldıktan sonra büyük bir ilerleme kaydetti ve geçen yıl Avrupa Birliği ülkelerinde yüzde 200'den fazla artış yaşadı. Şirket, 2024 yılı için yüzde 100 büyüme hedefliyor ve küresel olarak toplam telefon satışlarında yüzde 50 pay sahibi olmayı amaçlıyor. Honor, yapay zeka alanına daha fazla yatırım yaparak büyümeyi sürdürmeyi planlıyor.

 • Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak
  22:12 Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak

  Rusya, tüketicilerin ve çiftçilerin artan talebi ve rafinerilerinde planladığı bakım çalışmaları öncesinde iç talebi karşılamaya yetecek yakıtı garanti altına almak için 1 Mart'tan itibaren petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacağını açıkladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak'ın duyurduğu karar, 2023 yılında Rusya'nın en büyük ihracatçıları arasında olan Türkiye'yi de etkileyecek.

 • TBMM Genel Kurulu toplantı yeter sayısı bulunamadığı için kapandı
  19:46 TBMM Genel Kurulu toplantı yeter sayısı bulunamadığı için kapandı

  TBMM Genel Kurulu, Saadet Partisinin 'Gazze' ile ilgili araştırma komisyonu kurulmasına dair önergesinin bugün ele alınması önerisi görüşüldü. Ancak toplantı yeter sayısı sağlanamadığı için Genel Kurul kapatıldı. Öneri üzerinde söz alan milletvekilleri, Gazze'deki insani krize dikkat çekerek uluslararası yardımların önemini vurguladılar. Saadet Partisi ve DEM Parti'nin grup önerileri de kabul edilmedi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Zalimler için işleri kolay değil
  19:06 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Zalimler için işleri kolay değil

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, zalimlerin bebekleri purolarını içerek izleyebileceğini ancak mazlumlardan yana olanların ayağa kalktığını belirtti. Gazze'deki katliama susanlara karşı insanlık cephesinin kurulduğunu vurgulayan Kurtulmuş, zalimlerin ve destekçilerinin işlerinin kolay olmadığını ifade etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Zalimlerin işleri kolay değil
  17:09 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Zalimlerin işleri kolay değil

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazze'deki katliama susanlar olduğu gibi ayağa kalkanlar olduğunu belirterek, dünyada zulme karşı insanlık cephesi kurulduğunu ve zalimlerin işlerinin kolay olmadığını söyledi. Kurtulmuş ayrıca, Netanyahu ile Hitler'in aynı kategoriye girdiğini ifade etti ve Filistin davasına destek veren Güney Afrika Cumhuriyeti'nin aktif rol aldığını belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünyada zulme karşı bir insanlık cephesi kurulmuştur
  17:03 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünyada zulme karşı bir insanlık cephesi kurulmuştur

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Zalimler, kuvözlerde ölen bebekleri purolarını içerek izleyebilirler.

 • Türk ve Afrikalı iş insanları WCI Forumu'nda küresel işbirliği fırsatı için bir araya geldi
  16:45 Türk ve Afrikalı iş insanları WCI Forumu'nda küresel işbirliği fırsatı için bir araya geldi

  İstanbul 10'uncu Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu'na (WCI Forum) ev sahipliği yapan Türkiye, Afrika'nın 50 farklı ülkesinden gelen 1500'e yakın iş insanı ile buluştu. İki gün süren etkinlikte, işbirliği fırsatları değerlendirildi ve gelecekteki ticaret ve yatırım potansiyeli tartışıldı. Türkiye'nin Afrika'ya olan ihracatı ve hizmet ihracatının artırılması hedefleniyor.

 • Web Summit Katar'da Türkiye Adası Kuruldu
  16:12 Web Summit Katar'da Türkiye Adası Kuruldu

  Dünyanın en önemli teknoloji ve girişimcilik etkinliklerinden biri olan Web Summit, Katar'ın ev sahipliğinde düzenleniyor. Türkiye'den 24 teknoloji girişimi etkinliğe katılırken, Türkiye Adası'nda lojistik, eğitim, sağlık, tarım gibi farklı alanlarda yenilikçi çözümler sunan girişimler sergileniyor. Etkinlik, Türk girişimlerin Ortadoğu ve Afrika pazarına yönelik ilgisini de çekiyor.

 • Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
  15:59 Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden sahasında meydana toprak kaymasında sorumlulukları bulunanların yargı tarafından ortaya çıkarılacağını belirterek, "Kim sorumluysa bu kazadan, yargı önünde elbette ki hesabını verecektir.

 • İstanbul'da düzenlenen WCI Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyor
  15:58 İstanbul'da düzenlenen WCI Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyor

  İstanbul, 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu'na ev sahipliği yapıyor. Afrika'nın 50 farklı ülkesinden gelen 1500'e yakın iş insanı ile Türkiye'den 400'ü aşkın üretici, İstanbul'da buluştu. Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendirmek amacıyla düzenleniyor. İki gün sürecek olan etkinlikte, iş insanları ve üreticiler ikili iş görüşmeleri yapacak ve işbirliği fırsatlarını değerlendirecekler.

 • Afrika kıtasının iş insanlarını Türk üreticilerle buluşturan 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu İstanbul'da başladı
  13:18 Afrika kıtasının iş insanlarını Türk üreticilerle buluşturan 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu İstanbul'da başladı

  Afrika kıtasının iş insanlarını Türk üreticilerle buluşturan 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu (WCI Forum) İstanbul'da başladı. Forum, ihracatçılara yeni fırsatlar sunarak işbirliği ve sanayi alanında kapasitenin artırılmasına yardımcı olacak. Sudan ve Gambiya gibi ülkelerin temsilcileri, tarım ve ticaret alanındaki potansiyellerini paylaştılar. Forumda, 2 gün boyunca ürün ve hizmetler tanıtılacak.

 • İHH, Ramazan Ayında 60 Ülkede 3.5 Milyon Kişiye Yardım Edecek
  13:04 İHH, Ramazan Ayında 60 Ülkede 3.5 Milyon Kişiye Yardım Edecek

  İHH İnsani Yardım Vakfı, ramazan ayında 60 ülkede yapacağı yardım çalışmalarıyla 3 buçuk milyon kişiye ulaşmayı planlıyor. İHH, iftariyelik ve kumanya dağıtımı yapacak, çocuklara bayramlık hediye edecek ve zekat, fidye ve fitreleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Ayrıca, Türkiye'de 50 bin aileye, yurt dışında ise 45 bin aileye gıda kumanyası dağıtılacak. İHH'nın hedefi, 3.5 milyon kişinin yardımlardan istifade etmesini sağlamak.

 • Sakarya'da Koltuk Yıkama İşinden Endüstriyel Temizlik Makineleri Üretimine
  11:31 Sakarya'da Koltuk Yıkama İşinden Endüstriyel Temizlik Makineleri Üretimine

  Sakarya'da okul harçlığını çıkarmak için aile işletmesinde koltuk yıkama hizmeti veren Mustafa Volkan Ayyıldız, ağabeylerinin yönlendirmesiyle üretimine başladığı endüstriyel temizlik makinelerini ve kimyasalları 65 ülkeye ihraç ediyor. Ayyıldız, ihracat yapılan ülke sayısını artırarak ülke ekonomisine daha fazla döviz kazandırmayı hedefliyor.

 • TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İsrail zulmün ve istikrarsızlığın merkezi
  11:15 TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İsrail zulmün ve istikrarsızlığın merkezi

  TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail'in Filistin'deki işgal ve ilhak uygulamalarına ilişkin yapılan sunuma katıldı. Yüksel, İsrail'in hem Filistinliler hem de İslam dünyası için zulmün ve istikrarsızlığın başlıca merkezi olduğunu belirtti. Türkiye'nin sunumunda, İsrail'in Filistin'deki işgalinin derhal sona ermesi gerektiği vurgulandı ve kalıcı bir çözüme ulaşılması çağrısı yapıldı.

 • WHO üyesi ülkeler yeni pandemileri önlemek ve aşının adil dağıtımını sağlamak için bir anlaşma üzerinde çalışıyor
  04:06 WHO üyesi ülkeler yeni pandemileri önlemek ve aşının adil dağıtımını sağlamak için bir anlaşma üzerinde çalışıyor

  Covid-19 pandemisi sırasında gelişmekte olan ülkeler, zengin ülkeler tarafından satın alınan hayati önemdeki aşılara erişmede zorlanırken, dünya genelinde yaklaşık yedi milyon insan hayatını kaybetti.

 • İsrail, UAD'nin tedbir kararlarının üstünden geçen bir ayda Gazze'de savaş suçlarına devam etti
  00:09 İsrail, UAD'nin tedbir kararlarının üstünden geçen bir ayda Gazze'de savaş suçlarına devam etti

  Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) Güney Afrika'nın açtığı "soykırım" davası kapsamında İsrail aleyhinde alınan ara kararların üzerinden bir ay geçmesine rağmen Tel Aviv, Gazze Şeridi'ndeki 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı felaketi derinleştiren politikalarını sürdürüyor.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Sınırlarımızın yakınlarında teröristan bölgeciklerinin, devletçiklerinin kurdurulmaya çalışıldığını biliyoruz'
  26 Şub AK Parti Sözcüsü Çelik: "Sınırlarımızın yakınlarında teröristan bölgeciklerinin, devletçiklerinin kurdurulmaya çalışıldığını biliyoruz"

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı gibi hareketler çok güçlü bir şekilde yapılmasaydı birtakım siyasi projeler, bölgenin haritasını değiştirmek isteyen bir takım karanlık emeller çerçevesinde sınırlarımızın da yakınlarında bir takım teröristan bölgeciklerinin,...

 • AK Parti Sözcüsü: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla Terörist Devletçikler Önleniyor
  26 Şub AK Parti Sözcüsü: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla Terörist Devletçikler Önleniyor

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Eğer Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi harekatlar çok güçlü bir şekilde yapılmasaydı birtakım siyasi projeler, bölgenin haritasını değiştirmek isteyen birtakım karanlık emeller çerçevesinde sınırlarımızın da yakınlarında...

 • Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız: Danışma görüşü önemlidir
  26 Şub Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız: Danışma görüşü önemlidir

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız, Uluslararası Adalet Divanı'nda yaptığı sunumun ardından uluslararası basına hitap etti. Yıldız, İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarının ele alındığı duruşmalarda Türkiye adına yaptığı beyanında işgalin hukuka aykırılığına odaklandığını belirtti. Yıldız, Divan'ın vereceği danışma görüşüyle, uluslararası topluma, Filistin'deki meselede işgalin önemini hatırlatmayı umduğunu ifade etti. Ayrıca Yıldız, İsrail'in Kudüs'ün statüsünü değiştirme girişimlerinin tehlikeli olduğunu ve bölgenin felakete sürüklenebileceği uyarısında bulundu.

 • Güney Koreli implant firması Türkiye'ye sağlık yatırımına geliyor
  26 Şub Güney Koreli implant firması Türkiye'ye sağlık yatırımına geliyor

  Güney Koreli diş implantı üreticisi MegaGen, Türkiye'ye kuracağı fabrikayla ilk aşamada 15 milyon dolarlık, 5 yıl sonra 100 milyon dolarlık yatırım yapacak. MegaGen, Türkiye'de üretim yaparak Avrupa'ya ürünlerini göndermeyi hedefliyor. Ayrıca, Türkiye'den İran, Birleşik Arap Emirlikleri ve Afrika ülkelerine ihracat yapmayı planlıyor. MegaGen, Türkiye'deki yatırımıyla diğer Güney Koreli şirketlere de örnek olacak.

 • Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail'in Filistin İşgali Davası Görülüyor
  26 Şub Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail'in Filistin İşgali Davası Görülüyor

  İsrail'in Filistin topraklarını işgaline ilişkin Uluslararası Adalet Divanı’nda (ICJ) görülen davanın son gününde, yani bugün, Türkiye, İspanya, Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Afrika Birliği sözlü beyanda bulunacak.

 • Antalya Diplomasi Forumu'na 100'ü aşkın ülkeden 90 bakan katılacak
  25 Şub Antalya Diplomasi Forumu'na 100'ü aşkın ülkeden 90 bakan katılacak

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, Antalya Diplomasi Forumu'nun (ADF), 100'ü aşkın ülkeden 20'den fazla devlet ve hükümet başkanı ile 60'dan fazlası dışişleri bakanı olmak üzere yaklaşık 90 bakanın katılımıyla düzenleneceğini bildirdi. Forumda, Orta Doğu'dan Asya-Pasifik'e, Afrika'dan Latin Amerika'ya farklı coğrafyaları ilgilendiren konular ele alınacak ve oturumlar TRT aracılığıyla canlı yayımlanacak.

 • Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Uçar: Oyun anlamında gelişme var ancak daha iyi oynamalıyız
  25 Şub Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Uçar: Oyun anlamında gelişme var ancak daha iyi oynamalıyız

  Beşiktaş'ın İstanbulspor'u mağlup ettiği maçın ardından futbol şube sorumlusu Feyyaz Uçar, takımın oyun anlamında gelişme gösterdiğini ancak daha iyi performans sergilemeleri gerektiğini söyledi. Uçar ayrıca, önümüzdeki hafta oynayacakları Konyaspor ve Galatasaray maçlarının önemine değindi ve Semih'in milli takıma çağrılması gerektiğini belirtti.

 • Nijer İletişim Bakanı: Türkiye ile medya ve kültürel ilişkiler güçlendirilmeli
  25 Şub Nijer İletişim Bakanı: Türkiye ile medya ve kültürel ilişkiler güçlendirilmeli

  Nijer İletişim, Posta ve Dijital Ekonomi Bakanı Sidi Mohamed Raliou, Türkiye ile ülkesi arasındaki medya ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Kayıoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile yapılan görüşmede, Kayı Tv'nin Afrika'ya yönelik yayın stratejileri ve içerikleri hakkında bilgi alındı. Kayı Tv'nin nisan ayında gerçekleştirilecek büyük bir lansmanla resmi yayın hayatına başlayacağı duyuruldu. Türk-Afrika yapımı ortak diziler, filmler, belgeseller ve programlar da yayınlanacak. Bakan Raliou, Türkiye ve Nijer arasındaki medya ve kültürel ilişkilere yönelik işbirliği imkanlarının masaya yatırıldığını belirtti.

 • Erdoğan'dan CHP yönetimine sert sözler: Neredeyse Kılıçdaroğlu'nun kedisi Şero'yu bile kapıdan içeri sokmayacaklar
  25 Şub Erdoğan'dan CHP yönetimine sert sözler: Neredeyse Kılıçdaroğlu'nun kedisi Şero'yu bile kapıdan içeri sokmayacaklar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da düzenlediği mitingde ana muhalefet partisine yüklendi. Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partiden uzaklaştırılmasına atıfta bulunan Erdoğan, ''Yere göğe sığdıramadıkları genel başkanlarını partiden öyle bir kazıyıp attılar ki neredeyse kedisi Şero'yu bile kapıdan içeri sokmayacaklar. Halbuki seçim gecesi hepsi de ne diyordu? 'Kazandık, kazanıyoruz.' Bu nakaratla milletin aklıyla dalga geçiyorlardı.'' dedi.

 • Abdullah Avcı: Oyuncularım hedefe doğru gitmemize yardımcı oluyor
  25 Şub Abdullah Avcı: Oyuncularım hedefe doğru gitmemize yardımcı oluyor

  Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Yukatel Adana Demirspor'u 1-0 yendikleri maçın ardından oyuncularının hedefe doğru gitmelerine en iyi şekilde yardımcı olduğunu söyledi. Avcı, son 4 resmi karşılaşmayı galibiyetle kapadıklarını ve oyun kalitesinin arttığını belirtti. Avcı ayrıca, Afrika Kupası'ndan dönen oyuncuların fiziksel olarak süreç ve zaman alacaklarını ifade ederek, takımın daha iyi performans göstermesi için sürelerini artırmak istediklerini söyledi. Avcı, Umut Güneş'in takıma katkı sağladığını ve diğer oyunculardan da aynı şekilde katkı beklediklerini vurguladı. Avcı, taraftara teşekkür ederken, hakemle ilgili özür diledi ve Adana Demirspor'a başarılar diledi.

 • Abdullah Avcı: Oyun kalitemiz yükseliyor, hedefimize doğru ilerliyoruz
  25 Şub Abdullah Avcı: Oyun kalitemiz yükseliyor, hedefimize doğru ilerliyoruz

  Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Adana Demirspor maçının ardından oyun kalitesinin arttığını ve hedeflerine doğru ilerlediklerini belirtti. Avcı, takımın performansının yükseldiğini ve oyuncuların oyun disiplinine sadık kalarak hedefe doğru ilerlediğini söyledi. Ayrıca, Umut Güneş'in takıma katkı verdiğini ve diğer oyuncuların da katkılarını beklediğini ifade etti. Avcı, taraftarlara da teşekkür ederek, onların desteğiyle yarı finale ulaşmak istediklerini belirtti.

 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Adana mitinginde konuştu: (2)
  25 Şub Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Adana mitinginde konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizdeki mankurtlaştırılmış zihinler KAAN'a bakınca kalorifer peteği veya süpürge sapı görüyor.

 • Trabzonspor, Adana Demirspor maçına tek değişiklikle çıktı
  25 Şub Trabzonspor, Adana Demirspor maçına tek değişiklikle çıktı

  Trabzonspor, Yukatel Adana Demirspor'u konuk ettiği maça eksik kadro ile çıktı. Sakatlıklar ve milli takım dönüşleri nedeniyle bazı oyuncular forma giyemedi. Trabzonsporlu futbolcular, maç öncesinde epilepsi hastalığına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan bir pankartla sahaya çıktı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'nin savunma sanayi hamleleri konuşuluyor'
  25 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'nin savunma sanayi hamleleri konuşuluyor'

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da yaptığı konuşmada Türkiye'nin savunma sanayi hamlelerinin konuşulduğunu ve dostlarımızın bu başarılarla gurur duyduğunu belirtti. Erdoğan, Türkiye'nin büyük işlere imza attığını ve rakiplerinin endişeye kapıldığını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya KAAN'ı konuşuyor, yeni müjdelerimiz yolda
  25 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya KAAN'ı konuşuyor, yeni müjdelerimiz yolda

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Adana mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin savunma sanayi alanında elde ettiği başarıları vurgulayarak, KAAN adlı uçağın dünya genelinde büyük ilgi gördüğünü belirtti.

 • İtalya Başbakanı: Rusya Ukrayna'yı işgal etmeseydi Hamas İsrail'e saldırmazdı
  25 Şub İtalya Başbakanı: Rusya Ukrayna'yı işgal etmeseydi Hamas İsrail'e saldırmazdı

  İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin yıldönümünde yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeseydi Hamas'ın İsrail'e saldırmayacağını belirtti. Meloni ayrıca, uluslararası hukukun yeniden tesis edilmezse çatışmaların artarak devam edeceğini ifade etti. Bu açıklamalar, İtalya'da düzenlenen Filistin'e destek gösterileri ve polis müdahalesiyle birlikte tartışmalara yol açtı.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
  25 Şub TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Refah Sınır Kapısı'na sığınanlara yönelik tehdidinin İsrail Başbakanı Netanyahu'yu sonu belli olmayan bir yola soktuğunu belirterek, "Uluslararası savaş suçları mahkemesinde Karadzic gibi, Ratko Mladic gibi hesap vermesi ve ceza alması mukadderdir.

 • Galatasaray, Bitexen Antalyaspor maçıyla liderliği korumak istiyor
  25 Şub Galatasaray, Bitexen Antalyaspor maçıyla liderliği korumak istiyor

  Galatasaray, Trendyol Süper Lig'in 27. hafta kapanış maçında Bitexen Antalyaspor ile karşılaşacak. Sarı-kırmızılı takım, liderlik koltuğunu korumak için sahaya çıkacak. Galatasaray'ın evindeki üst üste galibiyet serisi devam ediyor. Okan Buruk, Antalyaspor'a karşı mağlubiyet yaşamadı.

 • İstanbul'da gerçekleştirilen Filistin Sempozyumu'nda İsrail'in Gazze saldırıları tartışıldı
  24 Şub İstanbul'da gerçekleştirilen Filistin Sempozyumu'nda İsrail'in Gazze saldırıları tartışıldı

  İstanbul'da düzenlenen Filistin Sempozyumu'na katılan akademisyenler ve uzmanlar, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların algıları değiştirdiğini vurguladı. Sempozyumda, İsrail'in suç işleme niyetinde olduğu, etnik temizlik planları yaptığı ve uluslararası toplumun tepkisizliği eleştirildi. Ayrıca, boykotun İsrail'e baskı oluşturma potansiyeline sahip olduğu ve destek veren şirketlerin de boykot edilmesi gerektiği belirtildi.

 • Fenerbahçelilerin kabusu bitmiyor! Hem Osayi hem de İrfan sakatlandı
  24 Şub Fenerbahçelilerin kabusu bitmiyor! Hem Osayi hem de İrfan sakatlandı

  Fenerbahçe'nin yıldız futbolcuları İrfan Can Kahveci ve Osayi Samuel, Kasımpaşa maçı öncesi sakatlandı. İrfan'ın adale sakatlığı ve yırtık oluştuğu belirtilirken, Osayi'nin durumu henüz net değil.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Filistin'e ziyaret gerçekleştirecek
  24 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Filistin'e ziyaret gerçekleştirecek

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Madrid'de düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Konsey Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Filistin'e yapacağı ziyaret ile Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekmek istediğini bildirdi. Özel ayrıca, Türkiye'ye destek sağlayan ülkelere teşekkürlerini iletti ve CHP'nin adaletli bir ekonomik düzen oluşturma ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışını yaygınlaştırma hedeflerini vurguladı. Ayrıca, iklim krizi, düzensiz göç ve aşırı sağ akımlar gibi sorunların çözümü için ülkelerin birlikte çalışması gerektiğini belirtti.

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Afrika Diasporası Forumu düzenlendi
  24 Şub İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Afrika Diasporası Forumu düzenlendi

  İstanbul Ticaret Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Afrika Diasporası Forumu'na, üniversite rektörü, YTB İstanbul Koordinatörü ve birçok Afrikalı akademisyen ve öğrenci katıldı. Forumda, Afrika'nın potansiyeli ve kültürel bağların önemi vurgulandı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Demokrasiye İnananlar Güç Birliği Yapmalı
  24 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Demokrasiye İnananlar Güç Birliği Yapmalı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Madrid'de düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Konsey Toplantısı'nda, demokrasiye inananların ve yeni bir ekonomik düzeni kurma iradesini taşıyanların güç birliği yapması gerektiğini belirtti. Özel, aşırı sağın yükselişine ve artan popülizme karşı mücadelede partilerin, kurumların ve Sosyalist Enternasyonal'in neoliberal ekonomik düzenin sömürdüğü insanların yanında olması gerektiğini vurguladı.

 • Uluslararası Vuslat Platformu Balıkesir'de Konferans Düzenledi
  24 Şub Uluslararası Vuslat Platformu Balıkesir'de Konferans Düzenledi

  Uluslararası Vuslat Platformu, Balıkesir'de düzenlenen 'Yerelden Genele Hizmet Anlayışımız' konferansıyla bir araya geldi. Programda yapılan kahvaltının ardından Berat Kandili dolayısıyla dua ve Kur'an tilaveti gerçekleştirildi. Konuşmalarda Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlığını koruduğu vurgulandı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa yapım sürecinin yegane merciidir
  24 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa yapım sürecinin yegane merciidir

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Anayasa yapım sürecinin yegane merci, yegane yeri, ortamı Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin çatısıdır.

 • Türkiye'deki Afrika Diasporası Forumu İstanbul'da Gerçekleştirildi
  24 Şub Türkiye'deki Afrika Diasporası Forumu İstanbul'da Gerçekleştirildi

  Bizim Afrika Platformu tarafından düzenlenen Türkiye'deki Afrika Diasporası Forumu, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde yapıldı. Forumda, Afrika diasporasının sorunları ve çözüm yolları konuşuldu. Türkiye'deki Afrika diasporasının birlik ve beraberliği için çalışmaların devam edeceği vurgulandı. Ayrıca, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Afrika'da yapılan çalışmalar da ele alındı.

 • Düzce Belediye Başkanı Standard Profil Fabrikası'nı ziyaret etti
  24 Şub Düzce Belediye Başkanı Standard Profil Fabrikası'nı ziyaret etti

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Standard Profil Fabrikası'nı ziyaret etti. Ziyarete Fabrika Genel Müdürü Afşin Dakiki, İdari İşler Yöneticisi Olcay Özgiray eşlik etti.

 • TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, Uluslararası Adalet Divanı'ndaki İsrail-Filistin duruşmalarını takip edecek
  24 Şub TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, Uluslararası Adalet Divanı'ndaki İsrail-Filistin duruşmalarını takip edecek

  TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel, Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD), İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarının ele alınacağı ve danışma görüşünün verileceği duruşmalarda 26 Şubat'ta Türkiye adına Dışişleri Bakanlığının yapacağı sunumu takip edeceklerini bildirdi.

 • Karmod, Avrupa pazarındaki payını artırmayı hedefliyor
  24 Şub Karmod, Avrupa pazarındaki payını artırmayı hedefliyor

  Kahramanmaraş merkezli şirket Karmod, yurt dışındaki çalışmalarıyla pazar payını büyütmeyi hedefliyor. Karmod Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çankaya, Avrupa pazarındaki paylarını artırmak için yapı standartlarını Avrupa ve ABD'nin taleplerine uygun hale getirdiklerini belirtti. Şirket, Almanya, Fransa ve İngiltere'de doğrudan satış ofislerine sahip olmasının yanı sıra Afrika'da da bayi ağını geliştirdi. Çankaya, yurt dışı satışlarının yüzde 35'ini oluşturan Avrupa pazarındaki paylarını 5 yıllık süreçte yüzde 60'a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

 • 10 Yaşındaki Tesla Model S 2 Milyon Kilometreyi Aştı
  24 Şub 10 Yaşındaki Tesla Model S 2 Milyon Kilometreyi Aştı

  Almanya'da yaşayan bir Tesla sahibi, 10 yaşındaki Model S'iyle 2 milyon kilometreye yakın yol yaparak dikkatleri üzerine çekti. Araç, uzun ömrü boyunca birçok batarya ve elektrik motoru değişimi geçirmiş olsa da hala çalışır durumda.

 • Japonya İmparatoru Naruhito'nun doğum günü ve Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıl dönümü kutlandı
  23 Şub Japonya İmparatoru Naruhito'nun doğum günü ve Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıl dönümü kutlandı

  Japonya İmparatoru Naruhito'nun 64. doğum günü ve Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıl dönümü, Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata'nın ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Etkinlikte, Türk ve Japon kültürlerinden müzik dinletisi sunuldu ve Japonya'ya ait ürünler tanıtıldı. Büyükelçi Katsumata ve Bakan Şimşek, ilişkilerin daha da güçlendirileceğini vurguladı ve ticari iş birliğinin önemine dikkat çekti.

 • Japonya İmparatoru Naruhito'nun Doğum Günü ve Türkiye-Japonya İlişkileri Resepsiyonu
  23 Şub Japonya İmparatoru Naruhito'nun Doğum Günü ve Türkiye-Japonya İlişkileri Resepsiyonu

  Japonya İmparatoru Naruhito'nun 64. doğum günü ve Japonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yıl dönümü vesilesiyle başkentte resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata ve çok sayıda davetli katıldı. Konserde Bilkent Brass Quintet Grubu'nun performansıyla başlayan etkinlik, iki ülkenin marşlarının okunmasıyla devam etti. Bakan Şimşek, Türkiye ile Japonya arasındaki ikili ilişkilerin uzun yıllara dayandığını vurgulayarak, Japonya'nın Türkiye'ye verdiği destekleri de hatırlattı. Büyükelçi Katsumata ise iki ülke arasındaki dostluğun 100. yıl dönümünde İmparator Naruhito'nun doğum gününü kutlamaktan onur duyduğunu belirtti ve Türkiye'nin uluslararası meselelerdeki rolünün önemine değindi.

 • Türkiye ve Somali Arasında Savunma ve Ekonomik İşbirliği Anlaşması İmzalandı
  23 Şub Türkiye ve Somali Arasında Savunma ve Ekonomik İşbirliği Anlaşması İmzalandı

  İki ülke arasında 2011’den bu yana sürekli gelişen siyasi, ekonomik ve askeri ilişkiler 8 Şubat’ta imzalanan “Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması” ile yeni bir aşamaya evriliyor.

 • Starlink'in Türkiye'ye gelmesi gecikebilir
  23 Şub Starlink'in Türkiye'ye gelmesi gecikebilir

  Türkiye'de Starlink hizmetinin 2024 yılında hizmete girmesi beklenirken şirketin internet sitesinde yeni bir gelişme paylaşıldı. Bu yüzden Türkiye'deki kullanıcılara sunulacak hizmetin gecikebileceğini söyleyebiliriz.

 • Almanya'da İsrail'e destek suçlamasıyla suç duyurusu
  23 Şub Almanya'da İsrail'e destek suçlamasıyla suç duyurusu

  Almanya'da Filistinliler adına yapılan suç duyurusunda, Başbakan Olaf Scholz ve diğer hükümet yetkilileri, İsrail'in Gazze'deki soykırımına destek oldukları gerekçesiyle suçlanmaktadır. Suç duyurusunda, Alman hükümetinin İsrail'e silah ihracatına onay vermesi, diplomatik ve siyasi destek sağlaması ile Birleşmiş Milletler Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na yardım ödemelerini kesmesi gibi gerekçeler gösterilmektedir. Suç duyurusunu destekleyen kuruluşlar arasında Avrupa Hukuki Destek Merkezi, Filistin Kamu Diplomasisi Enstitüsü, Filistin için Hukuk ve Filistin için Adalet ve Hesap Verebilirlik Girişimi bulunmaktadır.

 • Cadı olmakla suçladıkları kadını el ve ayaklarını bağlayıp diri diri yaktılar
  23 Şub Cadı olmakla suçladıkları kadını el ve ayaklarını bağlayıp diri diri yaktılar

  Afrika'da cadı olarak suçlanan bir kadın diri diri yakıldı. El ve ayakları bağlanarak ateşe verilen kadının alevler içinde kaldığı görüntüler sosyal medyada infial yarattı.

 • İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan: İsrail özür dilemeli ve hesap vermeli
  23 Şub İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan: İsrail özür dilemeli ve hesap vermeli

  İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, İsrail'in varlığını sürdürebilmesi için özür dilemeli, yaptıklarının hesabını vermeli ve sorumluları cezalandırmalıdır. Erdoğan, Filistin Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, insanlık vicdanının birlikteliğinin kaybolduğunu ve uluslararası sistemin sonuçlarıyla yüzleşilmesi gerektiğini belirtti. Sempozyumda İsrail'in soykırımının gelecekte dünya düzenine etkileri tartışılacak.

 • Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu Memur-Sen ev sahipliğinde gerçekleştirildi
  23 Şub Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu Memur-Sen ev sahipliğinde gerçekleştirildi

  Memur-Sen'in çağrısıyla 25 ülkeden 33 konfederasyonun katılımıyla kurulan Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu, Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Programda, dünyadaki ekonomik krizler, gelir dağılımındaki uçurum ve uluslararası hukukun zayıflığı gibi konular ele alındı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, insanı merkeze alan bir sistem ve dayanışma çağrısı yaptı.

 • Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti
  23 Şub Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti

  İstanbul merkezli Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, küresel büyümenin önündeki zorluklara odaklanarak başladı. Zirvede barış, iklim değişikliği, su tedariki ve yapay zeka gibi küresel meseleler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de zirveye mesaj gönderdi. Zirveye 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı katıldı.

 • Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti
  23 Şub Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti

  İstanbul'da düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, küresel büyümenin önündeki zorluklara odaklanıyor. Zirvede barış, iklim değişikliği, su tedariki ve yapay zeka gibi küresel meseleler ele alınıyor. Etkinliğe 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı katılıyor.

 • 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi İstanbul'da başladı
  23 Şub 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi İstanbul'da başladı

  İstanbul merkezli Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, küresel büyümenin önündeki zorluklara odaklanıyor. Zirvede barış, iklim değişikliği, su tedariki ve yapay zeka gibi küresel meseleler ele alınıyor. Etkinliğe yaklaşık 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı katılıyor.

 • MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımların lisans haklarını devretti
  23 Şub MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımların lisans haklarını devretti

  MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımlara ilişkin lisans haklarının New York merkezli MIA Tech Corporation unvanlı iştirakine devredilmesi ve iştirak şirketinin yüzde 51 hissesinin ABD merkezli yatırımcı firmaya satılmasına ilişkin imzaladığı sözleşme ile Türkiye'yi küresel sağlık...

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brezilya'da görüşmeler yaptı
  23 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brezilya'da görüşmeler yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Brezilya'da Brezilya ve Güney Afrika Dışişleri Bakanları ile görüştü. Ayrıca Rio de Janerio'da Rusya, Meksika, Suudi Arabistan ve Fransa Dışişleri Bakanları ile de bir araya geldi.

 • İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları 5-7 Mart'ta düzenlenecek
  23 Şub İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları 5-7 Mart'ta düzenlenecek

  Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği tarafından düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu Rami Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek. Program, Türk ve uluslararası yayıncıları bir araya getirerek hem fiziki hem de online B2B görüşmelerine imkan sağlayacak. Bu yılın odak ülkesi Meksika olacak ve Meksika edebiyatı üzerine konuşmalar yapılacak. Programa 93 ülkeden bin başvuru alınmış olup, 383 katılımcı programa davet edilmiştir. Hedef ise 3 bin kitap telif anlaşması yapmak.

 • Güney Afrika Büyükelçisi, İsrail'in soykırım suçundan ceza alması için tüm ülkeleri tanıklığa çağırdı
  23 Şub Güney Afrika Büyükelçisi, İsrail'in soykırım suçundan ceza alması için tüm ülkeleri tanıklığa çağırdı

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Lahey Büyükelçisi Vusi Madonsela, Filistin halkının mücadelesine empatiyle yaklaştığını belirterek, Uluslararası Adalet Divanında (UAD) açtıkları davada İsrail'in soykırım suçundan ceza alması için tüm ülkeleri tanıklığa çağırdı. Madonsela, apartheid deneyimi nedeniyle Filistin halkının mücadelesine destek verdiklerini ve İsrail'in hesap vermesi gereken bir dava olduğuna inandıklarını söyledi. Ayrıca, UAD'deki sürecin sonunda İsrail'in Filistin topraklarında devam eden işgalinin yasa dışı olduğunun ilan edilmesini beklediklerini ve İsrail'in uygun şekilde cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Güney Afrika Bakanı ile Görüştü
  23 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Güney Afrika Bakanı ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Brezilya'da Güney Afrika Cumhuriyeti Uluslararası İlişkiler ve İşbirliği Bakanı Naledi Pandor ile görüştü.

 • Bakan Uraloğlu, Süveyş Kanalı'na alternatif Fav Limanı projesini anlattı
  22 Şub Bakan Uraloğlu, Süveyş Kanalı'na alternatif Fav Limanı projesini anlattı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa'da bir araya geldiği muhtarlara Süveyş Kanalı'na alternatif olacak Fav Limanı projesini anlattı. Uraloğlu, projenin ülkenin ufkunu açacağını belirtti.

 • İtalya, göçmenleri Arnavutluk'ta kurulacak merkezlere yollama planını kabul etti
  22 Şub İtalya, göçmenleri Arnavutluk'ta kurulacak merkezlere yollama planını kabul etti

  İtalya'nın sığınma başvurusunu değerlendirdiği göçmenleri Arnavutluk'ta kurulacak merkezlere yollama planı Arnavutluk parlamentosunda kabul edildi.

 • TİKA, Etiyopya'da Yeniden Kullanılabilir Hijyenik Ped Üretim Projesi'ni Hayata Geçirdi
  22 Şub TİKA, Etiyopya'da Yeniden Kullanılabilir Hijyenik Ped Üretim Projesi'ni Hayata Geçirdi

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Etiyopya'da 'Yeniden Kullanılabilir Hijyenik Ped Üretim Projesi'ni başlattı. Proje, kadın istihdamı, sürdürülebilirlik, çevreye duyarlılık gibi kriterleri bünyesinde barındırarak örnek bir proje olarak değerlendiriliyor.

 • Abdullah Avcı: 'Hızlı mesafe kat etmek istiyoruz'
  22 Şub Abdullah Avcı: 'Hızlı mesafe kat etmek istiyoruz'

  Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, gelecek sezonun planlaması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve hızlı mesafe kat etmek istediklerini ifade etti. Avcı, takımın durumu, Orsic'in tedavi süreci ve yeni transfer Meunier hakkında da açıklamalarda bulundu.

 • Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı
  22 Şub Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa'da yaptığı ve yapacağı projeler hakkında bilgi verdi. Şanlıurfa'nın ulaşım ve iletişim altyapısı için yaklaşık 58 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 kilometre uzunluğunda yeni bir otoyol inşa edileceğini açıkladı.

 • İran Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Filistinlilere yönelik hukuk ihlalleri cezalandırılmalı
  22 Şub İran Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Filistinlilere yönelik hukuk ihlalleri cezalandırılmalı

  İran Dışişleri Bakanlığı Hukuk ve Uluslararası İşler Bakan Yardımcısı Rıza Necefi, Uluslararası Adalet Divanı duruşmasında yaptığı açıklamada, İsrail'in Filistinlilere yönelik hukuk ihlalleri ve işgali nedeniyle cezalandırılması gerektiğini belirterek, 'Soykırım suçlularının cezalandırılması gerekiyor' dedi.

 • Avrupa Parlamentosunda Gazze'deki Soykırımın Hukuki ve Siyasi Sonuçları Tartışıldı
  22 Şub Avrupa Parlamentosunda Gazze'deki Soykırımın Hukuki ve Siyasi Sonuçları Tartışıldı

  Avrupa Parlamentosunda düzenlenen etkinlikte, Gazze'deki soykırım nitelemesinin hukuki ve siyasi sonuçları ele alındı. Panelde, insan hakları uzmanları ve aktivistler, İsrail'in Gazze'deki eylemlerini kınayarak uluslararası dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Avrupa hükümetlerine İsrail'e baskı yapma çağrısı yapıldı ve Filistin devletinin tanınması talep edildi.

 • Abdullah Avcı: Trabzonspor'un hedefi üçüncülük, dördüncülük ve Türkiye Kupası
  22 Şub Abdullah Avcı: Trabzonspor'un hedefi üçüncülük, dördüncülük ve Türkiye Kupası

  Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, takımın hedeflerini açıkladı. Avcı, üçüncülük, dördüncülük ve Türkiye Kupası'nı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, gelecek sezon planlamasıyla ilgili çalışmaların yapıldığını ve mevcut oyunculardan maksimum verim almayı hedeflediklerini söyledi. Avcı, Yukatel Adana Demirspor maçına taraftarları davet etti.

 • Abdullah Avcı: Gelecek sezon için hızlı mesafe kat etmek istiyoruz
  22 Şub Abdullah Avcı: Gelecek sezon için hızlı mesafe kat etmek istiyoruz

  Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, gelecek sezonun planlaması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve hızlı mesafe kat etmek istediklerini ifade etti. Avcı, antrenman öncesinde yaptığı açıklamada, takımın içerideki oyunculardan maksimum verim almayı hedeflediklerini ve Afrika Kupası'ndan dönen oyuncuların fiziksel durumlarını en iyi şekilde planlamaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, tedavi süreci devam eden Orsic'in durumu hakkında bilgi veren Avcı, yeni transfer Meunier'in takıma hızlı bir şekilde adapte olduğunu ve onunla çalışmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

 • Filistin Kültür Bakanı: İsrail, Gazze'deki müzeleri yağmalama konusunda Moğolları bile geride bıraktı
  22 Şub Filistin Kültür Bakanı: İsrail, Gazze'deki müzeleri yağmalama konusunda Moğolları bile geride bıraktı

  Filistin Kültür Bakanı Atıf Ebu Seyf, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sırasında müzeleri yıkıp yağmalama konusunda Moğolların Bağdat'ta yaptıklarını bile geride bıraktığını söyledi. Ebu Seyf, İsrail'in Gazze'de benzeri görülmemiş bir yıkım yaptığını ve kültürel mirası yok etmeye çalıştığını belirtti. İsrail'in Gazze'den çaldığı tarihi eserleri geri almak için uluslararası hukuk yoluyla mücadele edeceklerini ifade etti.

 • Bakan Uraloğlu Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı
  22 Şub Bakan Uraloğlu Şanlıurfa'ya müjdeleri sıraladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa'da gerçekleştirilen ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi. Şanlıurfa'nın ulaşım ve iletişim altyapısı için 58 milyar liralık yatırım yapıldığını belirten Bakan Uraloğlu, Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 kilometre uzunluğunda yeni bir otoyol inşa edileceğini duyurdu.

 • Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 kilometrelik yeni bir otoyol inşa edecek
  22 Şub Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 kilometrelik yeni bir otoyol inşa edecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kalkınma Yolu Projesi kapsamında, Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 kilometre uzunluğunda yeni bir otoyol inşa edeceklerini belirtti. Bu proje ile Hindistan, Doğu Asya ve Basra Körfezi ülkelerinden Irak'ın güneyinde inşa edilmekte olan FAV Limanı'na gelecek yüklerin, 1200 kilometrelik çift yönlü otoyol ve demir yolu inşa ederek Türkiye'ye ulaşmasını planlıyoruz.

 • Afrika Vakfı, Doğu Afrika'daki Okullarda Tarihi Yanlışları Düzeltiyor
  22 Şub Afrika Vakfı, Doğu Afrika'daki Okullarda Tarihi Yanlışları Düzeltiyor

  Afrika Vakfı, Doğu Afrika ülkelerindeki okullarda yer alan ders kitaplarının içeriğindeki yanlışları düzeltmek için çalışmalar yürütüyor. İlk olarak Sudan'da başlayan çalışmalar, tarihi olayların anlatımını gözden geçirerek Osmanlı ve Türkiye algısını düzeltmeyi hedefliyor. Afrika Vakfı Başkanı Mehmet Köse, Türkiye-Afrika ilişkilerini iyileştirmek ve yanlış algıları düzeltmek amacıyla bu çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Sudan ile ilgili araştırma raporu Türkçe ve Arapça olarak hazırlandı ve Sudan'ın Ankara Büyükelçisi'ne sunuldu.

 • ASELSAN, NATO'ya yönelerek ihracatı artırmayı hedefliyor
  22 Şub ASELSAN, NATO'ya yönelerek ihracatı artırmayı hedefliyor

  ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda NATO'ya yönelik ihalelere gireceklerini belirtti. Akyol, Türkiye'nin savunma sanayisinde ihracatı artırmak için çalıştıklarını ifade etti.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: İnsanlık, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durdurulmasını talep ediyor
  22 Şub TBMM Başkanı Kurtulmuş: İnsanlık, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durdurulmasını talep ediyor

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi'nde yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayarak, insanlık suçlarının durdurulmasını talep etti. Kurtulmuş, Asya'da işbirliği ve dayanışmayı artırmak için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı ve yeni bir küresel barış mekanizması çağrısında bulundu.

 • Kayserispor Başkanı Ali Çamlı: Takımda işler yoluna girmeye başladı
  22 Şub Kayserispor Başkanı Ali Çamlı: Takımda işler yoluna girmeye başladı

  Kayserispor'un kulüp başkanı Ali Çamlı, takımda işlerin yoluna girmeye başladığını ve daha iyi yerlere geleceklerine inandıklarını söyledi. Çamlı, takımın son galibiyetinin camia açısından değerli olduğunu belirtti ve takımın daha iyi performans sergileyeceğine inandığını dile getirdi. Ayrıca, genç teknik direktör Burak Yılmaz'ın başarılı olacağına olan inancını vurguladı ve takımın aile ortamının oluştuğunu ifade etti. Çamlı, transfer tahtasını açarak takıma yeni oyuncular kazandırdıklarını ve Kayserispor'un üst sıralarda tutunabileceğini söyledi.

 • Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi uzmanlardan tahmin: Bu kez sabit kalacak
  21 Şub Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi uzmanlardan tahmin: Bu kez sabit kalacak

  Merkez Bankası, Şubat ayı faiz kararını yarın saat 14.00'da açıklayacak. Piyasaların merakla beklediği faiz kararına ilişkin ekonomistler tek bir tahminde birleşti. Uzmanlar TCMB'nin politika faizini yüzde 45 seviyesinde sabit tutacağını öngördüklerini dile getirdi.

 • Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti
  21 Şub Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti

  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevini Birleşmiş Milletlerde (BM) Daimi Temsilcilik pozisyonunda bulunan Büyükelçi Sedat Önal, Önal'dan boşalacak görevi de Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız üstlenecek. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni görevleri telefonla tebliğ etti.

Advertisement