-
Cı Openair-Yeni Medya Projesi" - Son Dakika

Cı Openair-Yeni Medya Projesi"

23.07.2015 00:37
Cı Openair-Yeni Medya Projesi"

Çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul (CI) ile eş zamanlı başlayacak, "CI Openair-Yeni Medya Projesi" Şişli'de tanıtıldı.

Çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul (CI) ile eş zamanlı başlayacak, "CI Openair-Yeni Medya Projesi" Şişli'de tanıtıldı.

Tanıtım toplantısında AA muhabirine açıklamada bulunan CI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, projenin CI'ın 10. yılı onuruna üretildiğini ifade ederek, Şişli Belediyesi desteğiyle hayata geçirildiğini aktardı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen projenin, gelecek yıllarda da devam edeceğini kaydeden Güreli, "Biri Türkiye'den, diğeri yurtdışından gelen iki ayrı küratörümüz var. Yurtdışından ve Türkiye'den yaklaşık 10 sanatçıyla, Şişli bölgesine yayılan ve İstanbul'u çok daha iyi bir noktaya taşımasını hedeflediğimiz bir projedir" dedi.

Güreli, CI'ın İstanbul'un sanat dünyasına ve Türkiye'nin sanat piyasasına önemli değişiklikler getirdiğini vurgulayarak, "Bunları her zaman daha ileriye götürmek ve büyütmek, İstanbul'a bütün dünyanın daha fazla dikkatini çekmek, İstanbul'u bu yönde konumlandırmak gibi bir hedefimiz var" diye konuştu.

Etkinliğe katılan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ise Güreli ile 55 yıllık bir arkadaşlıkları olduğunu söyleyerek, "Ali'yle birlikte büyüdük. Ali sanata çok meraklıydı. Ben de meraklıyımdır. Belediye başkanı olmadan önceki dönem de meraklıydım. Onun için bu programı birlikte yapmış olmaktan son derece mutluyum ve memnunum" ifadelerini kullandı.

Şişli ve Nişantaşı'ndaki etkinliklerin sponsoru olduklarını dile getiren İnönü, "Biz, 'Şişli Sanattır', düşüncesiyle hareket ediyoruz. Sonbahardan başlayarak, önümüzdeki aylarda devam eden etkinlikler silsilesi göreceğiz" dedi.

Eserler 9 Kasım'da sergilenmeye başlayacak

Proje kapsamında, dört Türk ile dört yabancı sanatçının eserleri, 9 Kasım'dan itibaren, farklı mekanlarda ve açık alanlarda sergilenmeye başlayacak. Yabancı sanatçıların küratörlüğünü Susan Van Hagen, Türk sanatçıların küratörlüğünü ise Ebru Yetişkin üstlendi.

St. Regis Hotel önünde Noel Dolla'nın, Nişantaşı Meydanı'nda Jeongmoon Choi ve Marina Zurkow'un, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Daniel Firman'ın, Harbiye Tüneli'nde Buşra Tunç'un, Dolmabahçe Gazhanesi'nde DECOL ve Can Büyükberber'in, 360 Raket'te Deniz Kader'in, Abdi İpekçi Kavşağı'nda ise Ozan Türkkan'ın eserleri görülebilecek.

"CI Openair-Yeni Medya Projesi"nde yer alan eserler, Ocak 2016'ya kadar sergilenecek.

Contemporary Istanbul, 12-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

YORUMLAR
500
Bakan Nebati'den yerel yönetimlere konut çağrısı: Mahalle aralarında bekleyen arsalarımız yapılaştırılmalı Bakan Nebati'den yerel yönetimlere konut çağrısı: Mahalle aralarında bekleyen arsalarımız yapılaştırılmalı Ali Öztunç'tan Bakan Nebati'ye: 'Enflasyonun Yükselmesinin Sebebi Olarak Enflasyonu Gösteriyor, Müthiş Deha' Ali Öztunç'tan Bakan Nebati'ye: 'Enflasyonun Yükselmesinin Sebebi Olarak Enflasyonu Gösteriyor, Müthiş Deha' TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Çankırı'da konuştu Açıklaması TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Çankırı'da konuştu Açıklaması

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Cı Openair-Yeni Medya Projesi' - Son Dakika


Advertisement