Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ünlü Ressamların Göz Hastalıkları Eserlerine Nasıl Yansıdı? - Son Dakika

Ünlü Ressamların Göz Hastalıkları Eserlerine Nasıl Yansıdı?

Müzede Gördüklerime İnanamayacaksın isimli resimli kitap, ünlü ressamların göz hastalıklarının eserlerine nasıl yansıdığını eğlenceli bir dille anlatıyor. Kitapta Monet, Degas, El Greco, Rembrandt ve Van Gogh gibi ünlü ressamların atölyelerine sihirli bir yolculuk yaparak, görme engelli çocuklar yararına satıştan elde edilen gelirlerle Braille kitaplar bastırılacak olan 'Çocuklar Kitaplarla Buluşsun Diye' projesine destek veriliyor.

Ünlü Ressamların Göz Hastalıkları Eserlerine Nasıl Yansıdı?
21.06.2023 - 10:33,
p>Ünlü ressamların sahip olduğu göz hastalıklarının eserlerini nasıl etkilediğini eğlenceli bir dille anlatan resimli kitap 'Müzede Gördüklerime İnanamayacaksın' raflardaki yerini aldı. Monet, Degas, El Greco, Rembrandt ve Van Gogh gibi ünlü ressamların yer aldığı kitabın gelirleri 'Çocuklar Kitaplarla Buluşsun Diye' projesi kapsamında görme engelli çocuklar yararına kullanılacak.

Melike Kapıcıoğlu tarafından kaleme alınan, Şule Coşkun Balmumcu tarafından çizilen 'Müzede Gördüklerime İnanamayacaksın' çocukların ve yetişkin sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

2018'den bu yana, çocukları nitelikli yayınlar aracılığıyla eğitimlerini desteklediklerini belirten Dünyagöz Vakfı Başkan Yardımcısı Demet Kapıcıoğlu Melik, kitapların satışından elde edilen tüm gelirin, 'Çocuklar Kitaplarla Buluşsun Diye' projesi kapsamında görme engelli çocuklar için bastırılan Braille kitaplara aktarıldığını söyledi.

ALYA, ÜNLÜ RESSAMLARIN ATÖLYELERİNE KONUK OLUYOR

Kitapta, ana karakter Alya'nın müze gezisinde sihirli bir yolculukla ünlü ressamların atölyelerine giderek, ressamların göz hastalıklarından kaynaklı görme sorunlarının eserlerine nasıl yansıdığını sorgulaması anlatılıyor. Zorlukları olsa da farklılıklarımızın bizi biz yapan en önemli özelliğimiz olduğu vurgulanan kitapta ünlü ressamlardan; Monet, Degas, El Greco, Rembrandt ve Van Gogh, Alya'yı atölyelerine misafir ederek, merak ettiği tüm sorularına cevap veriyor.


Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Ünlü Ressamların Göz Hastalıkları Eserlerine Nasıl Yansıdı? - Son Dakika


Advertisement