#039;türkiye'nin En Uzun Bacaklı Mankeni' Yağmur Ayaz'dan 'doğurmayan Kadın Eksiktir' Tartışmasına Felsefik Yorum - Son Dakika
Magazin

#039;türkiye'nin En Uzun Bacaklı Mankeni' Yağmur Ayaz'dan 'doğurmayan Kadın Eksiktir' Tartışmasına Felsefik Yorum

#039;türkiye\'nin En Uzun Bacaklı Mankeni\' Yağmur Ayaz\'dan \'doğurmayan Kadın Eksiktir\' Tartışmasına Felsefik Yorum

Vizyoner markalar defilesi için İzmir'de podyuma çıkan ünlü model Yağmur Ayaz, giydiği gelinlik ve güzelliğiyle dikkat çekti.

27.11.2022 14:19  Güncelleme: 14:23

Felsefe alanında doktora yapan 'Türkiye'nin en uzun bacaklı mankeni' Yağmur Ayaz, doğurmayan kadın eksiktir tartışmasına felsefik bir yorumda bulundu.

Güzel model, "Bu konuya daha psişik ve spesifik olarak yaklaşıyorum. Aslında bunu 2 boyutlu ele almak gerekiyor. Şöyle ki; Varlığını bilmediğin bir kavramın yokluğu seni çok acıtmıyor. Dolayısıyla, çocuk dünyaya getiren, onun her aşamasını yaşayan, bu mucizeye tanık olan bir kadın için, çocuğunun olmamış olması bir eksikliktir. Çünkü o duyguyla tanışıktır artık. Ama çocuk dünyaya getirmeyen bir kadın o kavramla tanışık olmadığı için, onun eksikliği senin için gerçek bir eksiklik olmaktan çıkmıştır. Dolayısıyla buradaki eksiklik kavramı da her 2 gruba göre göreceli bir eksikliği içerir. Günseli Kato'nun bu yorumunu yüzeysel eleştirmek yerine konuyu daha derinlemesine ele almayı tercih ediyorum" dedi.

Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin #039;türkiye'nin En Uzun Bacaklı Mankeni' Yağmur Ayaz'dan 'doğurmayan Kadın Eksiktir' Tartışmasına Felsefik Yorum - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement