Son dakika Mario Levi haberleri, Mario Levi son dakika, son dakika Mario Levi

Son Dakika Mario Levi Haberleri

 • İstanbul Sevgisiyle Tanınan Yazar Mario Levi Son Yolculuğuna Uğurlandı
  01 Şub İstanbul Sevgisiyle Tanınan Yazar Mario Levi Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İstanbul sevgisiyle tanınan ve sayısız eser kaleme alan yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, Acıbadem Musevi Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Levi'nin eşi, ailesi, çalışma arkadaşları ve sanat dünyasından isimler cenazeye katıldı. Levi'nin hayat enerjisi yüksek, komik ve eğlenceli bir insan olduğu belirtilerek, onun eserlerinin ve sözlerinin ilham vermeye devam edeceği vurgulandı. Levi'nin Türkçe'ye olan derin sevgisi ve edebi kişiliği ise büyük takdir topladı.

 • Yazar ve İletişim Eğitmeni Mario Levi Son Yolculuğuna Uğurlandı
  01 Şub Yazar ve İletişim Eğitmeni Mario Levi Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İstanbul sevgisiyle tanınan ve birçok eser kaleme alan yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, Acıbadem Musevi Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Levi'nin eşi, ailesi, çalışma arkadaşları ve sanat dünyasından isimler cenazeye katıldı. Levi'nin ölümü edebiyat dünyasında büyük bir kayıp olarak değerlendirildi ve onun eserleriyle ilham vermeye devam edeceği vurgulandı.

 • Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi'nin cenaze töreni gerçekleştirildi
  01 Şub Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi'nin cenaze töreni gerçekleştirildi

  Dün hayatını kaybeden yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi'nin cenaze töreni Acıbadem Musevi Mezarlığı'nda gerçekleştirildi. Törene Türk Musevi Cemaati Lideri İshak İbrahimzadeh, ailesi, yakınları, dostları ve sevenleri katıldı. Levi'nin yakın arkadaşları ve meslektaşları, onun Türkçe'ye ve edebiyata olan katkılarını vurgulayarak, onun değerini ve derinliğini hatırlattılar. Levi'nin cenazesi dualar eşliğinde defnedildi.

 • İstanbul Sevgisiyle Tanınan Yazar Mario Levi Son Yolculuğuna Uğurlandı
  01 Şub İstanbul Sevgisiyle Tanınan Yazar Mario Levi Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İstanbul sevgisiyle tanınan ve birçok eser kaleme alan yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, Acıbadem Musevi Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Levi'nin çalışma arkadaşları, edebiyat ve sanat dünyasından isimler ile dostları da cenazeye katıldı. Levi'nin ölümü, Türkçe ve edebiyat dünyasında büyük bir kayıp olarak değerlendirildi.

 • Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi hayatını kaybetti
  31 Oca Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi hayatını kaybetti

  Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, bugün yaşamını yitirdi. Buart Sanat Atölyesi, Levi'nin kaybını duyurarak derin üzüntü içinde olduklarını belirtti. Levi'nin yarın Acıbadem Musevi Mezarlığı'nda defnedileceği öğrenildi. Mario Levi, edebiyatımıza ve sevenlerine kattıklarıyla minnettarlıkla anılacak bir isimdi.

 • Ünlü Yazar Mario Levi Hayatını Kaybetti
  31 Oca Ünlü Yazar Mario Levi Hayatını Kaybetti

  İstanbul aşığı olarak tanınan ünlü yazar Mario Levi, 66 yaşında hayatını kaybetti. Levi'nin vefatı Buart Sanat Atölyesi tarafından duyuruldu. Levi, birçok esere imza atan bir yazardı ve İstanbul'un kendisi için bir ilham kaynağı olduğunu belirtmişti. Mario Levi, 1957 yılında İstanbul'da doğdu ve edebiyat dünyasında önemli bir yere sahipti.

 • Ünlü Yazar Mario Levi Hayatını Kaybetti
  31 Oca Ünlü Yazar Mario Levi Hayatını Kaybetti

  İstanbul aşığı olarak tanınan ünlü yazar Mario Levi, 66 yaşında hayatını kaybetti. Levi'nin vefatı, Buart Sanat Atölyesi'nin sosyal medya hesabından duyuruldu. Levi, birçok esere imza atan bir yazardı ve İstanbul'un kendisi için her zaman bir ilham kaynağı olduğunu belirtmişti.

 • Yazar Mario Levi İstanbul'da hayatını kaybetti
  31 Oca Yazar Mario Levi İstanbul'da hayatını kaybetti

  Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, 66 yaşında İstanbul'da vefat etti. Levi'nin ölüm haberi Buart Sanat Atölyesi'nin sosyal medya hesabından duyuruldu. Levi, edebiyat dünyasına önemli eserler kazandırmış bir yazardı.

 • Yazar ve İletişim Eğitmeni Mario Levi İstanbul'da Hayatını Kaybetti
  31 Oca Yazar ve İletişim Eğitmeni Mario Levi İstanbul'da Hayatını Kaybetti

  66 yaşındaki yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, İstanbul'da hayatını kaybetti. Levi'nin vefat haberi Buart Sanat Atölyesi'nin sosyal medya hesabından duyuruldu. Levi, Türk edebiyatına önemli eserler kazandırmış bir isimdi.

 • Yazar Mario Levi 66 yaşında vefat etti
  31 Oca Yazar Mario Levi 66 yaşında vefat etti

  Yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, 66 yaşında hayatını kaybetti. Vefat haberini, Levi'nin de içerisinde yer aldığı Buart Sanat Atölyesi duyurdu.

 • Mario Levi ve Elena Romero Madrid'de Sefarad kültürü hakkında söyleşi yaptı
  22 Haz Mario Levi ve Elena Romero Madrid'de Sefarad kültürü hakkında söyleşi yaptı

  Türk yazar Mario Levi ve İspanyol akademisyen-araştırmacı yazar Elena Romero, Madrid'de Sefarad Yahudilerinin kültürünün aktarıldığı bir söyleşide bir araya geldi. İspanya'dan 1492'de çıkartılan ve bir kısmı Osmanlı'ya giden Sefarad Yahudilerinin kültürleri Levi ve Romero'nun ağzından aktarıldı. Levi, Türkçe yazdığı yeni bir kitabını Yahudi İspanyolcası (Ladino) diline çevirmeye başladığını ve İspanya'dan çıkarılan Yahudilerin göçünü konu olan bu kitabı bir yıl içinde bitirmeyi planladığını söyledi. Romero da Sefaradlar ile Osmanlı İmparatorluğu arasında karşılıklı etkileşimin her iki taraf için de çok olumlu meyveler verdiğini vurguladı.

 • Mario Levi ile Hikaye ve Roman Atölyesi 8 Aralık'ta başlıyor
  04 Ara Mario Levi ile Hikaye ve Roman Atölyesi 8 Aralık'ta başlıyor

  İstanbul Modern'in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, çevrim içi devam ediyor.

 • Yazar Mario Levi: 'Benim en derin vatanım Türkçedir' (3)
  03 Nis Yazar Mario Levi: "Benim en derin vatanım Türkçedir" (3)

  Yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, Türkçe'ye olan sevdasına ilişkin, "Fransızca yazabilirdim. Yazsaydım da işim çok kolaylaşırdı bir dünya yazarı olmak açısından. Bunu tercih etmedim. Zor yolu seçtim belki ama kendi doğallığı içinde gelişti bu.

 • Yazar Mario Levi: 'Benim en derin vatanım Türkçedir' (2)
  03 Nis Yazar Mario Levi: "Benim en derin vatanım Türkçedir" (2)

  Yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, Türkçe'ye olan sevdasına ilişkin, "Fransızca yazabilirdim. Yazsaydım da işim çok kolaylaşırdı bir dünya yazarı olmak açısından. Bunu tercih etmedim. Zor yolu seçtim belki ama kendi doğallığı içinde gelişti bu.

 • Yazar Mario Levi: 'Benim en derin vatanım Türkçedir' (1)
  03 Nis Yazar Mario Levi: "Benim en derin vatanım Türkçedir" (1)

  Yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, Türkçe'ye olan sevdasına ilişkin, "Fransızca yazabilirdim. Yazsaydım da işim çok kolaylaşırdı bir dünya yazarı olmak açısından. Bunu tercih etmedim. Zor yolu seçtim belki ama kendi doğallığı içinde gelişti bu.

 • Mario Levi: Göç, Ait Olunan Topraklardır
  18 Nis Mario Levi: Göç, Ait Olunan Topraklardır

  Yeditepe Üniversitesi'nde KEKAM Söyleşileri kapsamında 'Göçün Edebiyata Yansıması' konulu söyleşide konuşan yazar Mario Levi, "Göç matem demektir, göç yastır, sadece kayıp değil, ait olunan topraklardır.

 • Feribotta İmza Günü
  04 Eki Feribotta İmza Günü

  Usta yazarlar Ahmet Ümit, Mario Levi, Osman Balcıgil, Bestami Yazgan ve Murat Güloğlu Bandırma Kitap Günleri kapsamında Yenikapı Bandırma Feribotunda kitaplarını hediye ettiler, okurlara kitap imzaladılar.

 • Mario Levi 'Yanlış Tercihler Mahallesi' Kitabı İmza Günü
  23 Eyl Mario Levi "Yanlış Tercihler Mahallesi" Kitabı İmza Günü

  Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim görevlisi, yazar Mario Levi'nin son kitabı "Yanlış Tercihler Mahallesi" Everest Yayınları'ndan çıktı.

 • Serdivan Ajansın 27. Sayısı Çıktı
  21 Ağu Serdivan Ajansın 27. Sayısı Çıktı

  Aylık şehir kültürü gazetesi Serdivan Ajans’ın 27. sayısı çıktı.

 • 9. Kocaeli Kitap Fuarı
  14 May 9. Kocaeli Kitap Fuarı

  Öykü ve roman yazarı Mario Levi, 9. Kocaeli Kitap Fuarı'nda okurlarıyla bir araya geldi.

 • Mario Levi: 'Gönül İnsanı Olamazsanız, Yazdıklarınız Beş Para Etmez'
  14 May Mario Levi: "Gönül İnsanı Olamazsanız, Yazdıklarınız Beş Para Etmez"

  Kocaeli Kitap Fuarı’nda Türkiye’nin en önemli yazarlarından Mario Levi kitapseverler ile buluştu.

 • Atölye Modern'de Bahar Dönemi Başlıyor
  01 Mar Atölye Modern'de Bahar Dönemi Başlıyor

  İSTANBUL Modern'in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı "Atölye Modern"in bahar dönemi, 7 Mart'ta "Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi" seminerleriyle başlayacak.

 • Mario Levi Size Pandispanya Yaptı
  19 Kas Mario Levi Size Pandispanya Yaptı

  Mario Levi ile harika bir etkinlik sizleri bekliyor.

 • Türk Edebiyatı'nın 3 Dev İsmi Okurlarıyla Bir Araya Geldi
  05 Eyl Türk Edebiyatı'nın 3 Dev İsmi Okurlarıyla Bir Araya Geldi

  Türk Edebiyatı’nın 3 dev ismi, İskender Pala, Ahmet Ümit ve Mario Levi Beylikdüzü’nde düzenlenen Çardak Altı Söyleşilerinde okurlarıyla buluştu .

 • 3. Barış ve Sevgi Buluşmaları'
  05 Eyl 3. Barış ve Sevgi Buluşmaları"

  "3. Barış ve Sevgi Buluşmaları" kapsamında düzenlenen Çardak Altı Söyleşileri'ne yazar Ahmet Ümit, Mario Levi ve İskender Pala konuk oldu.

 • Yazarlığının 30. Yılında Mario Levi Sempozyumu
  23 Eki Yazarlığının 30. Yılında Mario Levi Sempozyumu

  Levi, otuz yıl için söz veremeyeceğini ancak yazarlığının 50. yılında yine birlikte olmayı dilediğini söyleyerek iki kitap daha yazma sözü verdi.

 • Mario Levi'nin Kitaplarına Boykota TYS'den Tepki
  25 Tem Mario Levi'nin Kitaplarına Boykota TYS'den Tepki

  Türkiye Yazarlar Sendikası, İsrail'in Gazze operasyonunun ardından İsrail menşeli ürünlere yönelik boykota yazar Mario Levi'nin de eklenmesine tepki gösterdi.

 • Bakan Çelik'ten Masum ile Zalimi Ayıralım Çağrısı
  24 Tem Bakan Çelik'ten Masum ile Zalimi Ayıralım Çağrısı

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sosyal medyada Gazze’de katliam yapan İsrail Hükümeti’ne karşı başlatılan protestoda boykot listesine Mario Levi’nin kitaplarının da dahil edilmesini yine sosyal medyadan eleştirdi.

 • Kitap Festivali Fatma Şahin'in Şiiri İle Son Buldu
  05 May Kitap Festivali Fatma Şahin'in Şiiri İle Son Buldu

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde gerçekleşecek ve 3 gün süren 1. Uluslararası Kitap Festivali önceki gün sona erdi.

 • Ahmet Ümit Kitap Festivalini Değerlendirdi
  28 Nis Ahmet Ümit Kitap Festivalini Değerlendirdi

  "Gaziantep'i marka şehir ve dünya kültür başkenti yapacağız"

 • Mario Levi ile Romana Dair Benzersiz Bir Serüven
  26 Şub Mario Levi ile Romana Dair Benzersiz Bir Serüven

  Mario Levi'nin, Gümüşlük Akademisi'nin Arnavutköy'de gerçekleştirdiği roman çalışmalarının ikincisi; 28 Şubat Cuma günü başlıyor!

 • Mario Levi ile Romana Dair Benzersiz Bir Serüven
  18 Şub Mario Levi ile Romana Dair Benzersiz Bir Serüven

  Usta romancı Mario Levi'nin, Gümüşlük Akademisi'nin Arnavutköy'de gerçekleştirdiği roman çalışmalarının ikincisi; 28 Şubat Cuma günü başlıyor!

 • Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Mario Levi'yi Konuk Edecek
  18 Kas Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Mario Levi'yi Konuk Edecek

  Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Mario Levi’yi konuk edecek.

 • Tanpınar Festivali'nde Şehir ve Oyun
  15 Eki Tanpınar Festivali'nde Şehir ve Oyun

  İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, şehrin en önemli edebiyat etkinliklerinden biri haline geldi. 30 Ekim’de başlayacak festivalin açılış konuşmalarını Oya Baydar ve Mario Levi yapacak.

 • Mario Levi'yle Pera Palace Hotel Jumeirah'da Tarihin Tatlarına Yolculuk
  14 Eyl Mario Levi'yle Pera Palace Hotel Jumeirah'da Tarihin Tatlarına Yolculuk

  Palace Hotel Jumeirah, gelenekselleşen Perşembe Buluşmaları'nın 3. sezonunu usta yazar Mario Levi ile açıyor.

 • Atölye Modern'in Sonbahar 2012 Dönemi Başlıyor
  24 Eyl Atölye Modern'in Sonbahar 2012 Dönemi Başlıyor

  İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern Sonbahar 2012 dönemi, 31 Ekim'de başlıyor.

 • Kadına Şiddet, Hürriyet Gazetesi'nin Desteğiyle Tiyatro Sahnesinde
  02 Mar Kadına Şiddet, Hürriyet Gazetesi'nin Desteğiyle Tiyatro Sahnesinde

  -hürriyet Gazetesi'nin 'Aile İçi Şiddete Son' kampanyasının desteğiyle sahnelenen 'Düğün' adlı tiyatro oyununun özel gösterimi yapıldı.

 • Kadına Şiddet, Hürriyet Gazetesi'nin Desteğiyle Tiyatro Sahnesinde
  02 Mar Kadına Şiddet, Hürriyet Gazetesi'nin Desteğiyle Tiyatro Sahnesinde

  Hürriyet Gazetesi'nin "Aile İçi Şiddete Son" kampanyasının desteğiyle sahnelenen "Düğün" adlı tiyatro oyununun özel gösterimi yapıldı.

 • Mario Levi, Işık'ta
  02 Mar Mario Levi, Işık'ta

  Mario Levi Dünya Kadınlar Günü kutlaması kapsamında 6 Mart'ta FMV Ayazağa Işık Okulları'nda okurlarıyla buluşuyor.

 • Düğün Özel Gösterim
  27 Şub Düğün Özel Gösterim

  Tüm kadrosu kadınlardan oluşan tiyatro oyunu Düğün'e erkek yazarlardan destek

Advertisement