Son dakika Nobel Ödülleri haberleri, Nobel Ödülleri son dakika, son dakika Nobel Ödülleri

Son Dakika Nobel Ödülleri Haberleri

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı Viyana'da konuştu
  21 Ara Prof. Dr. İlber Ortaylı Viyana'da konuştu

  Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Viyana'da düzenlenen '100. Yılında Cumhuriyet' başlıklı konferansta Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihte kurulmuş Türk devletlerinden biri olduğunu ve Cumhuriyet ile devamlılığın sürdürüldüğünü anlattı. Ayrıca, Cumhuriyet'in ilk yıllarında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sanayi ve tarımsal kalkınma politikalarını da anlattı.

 • Bilal Erdoğan: 'Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz'
  15 Ara Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz"

  - Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz" Bilal Erdoğan: "Nobel'in nasıl verildiğini kimse bilmiyor, Tayyip Erdoğan çoktan hak etmişti" Bilal Erdoğan: "Cumhurbaşkanımızı liderliğinden dolayı dışlıyorlar,...

 • Bilal Erdoğan: 'Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz'
  15 Ara Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz"

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan yarın gerçekleştirilecek ödül töreni öncesi, "Hakikaten fikir insanlarına ihtiyacımız var, Selçuk Beylerin insansız hava araçlarındaki başarısı dünyada çığır açtı.

 • 2023 Nobel Barış Ödülü törenle sahibini buldu
  10 Ara 2023 Nobel Barış Ödülü törenle sahibini buldu

  Nobel Barış Ödülü, Narges Mohammadi'nin yerine çocukları Kiana ve Ali Rahmani'ye verildi. Mohammadi'nin cezaevinde bulunması nedeniyle ödülü çocukları aldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Ara Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Anısına Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı
  01 Ara Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Anısına Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı

  TÜRK Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi başladı. Kongreye Türkiye, Avrupa ve Türk dünyasından birçok akademisyen ve bilim insanı katıldı.

 • Nobel ödülü nedir, kimlere verilir? Nobel ödülü ilk ne zaman verildi?
  01 Kas Nobel ödülü nedir, kimlere verilir? Nobel ödülü ilk ne zaman verildi?

  Nobel ödülü, dünya çapında en prestijli ödüllerden biri olarak kabul edilir. Bu ödül, barış, edebiyat, fizik, kimya, tıp ve ekonomi dallarında olağanüstü başarıları ödüllendirmek için her yıl verilir. Peki, Nobel ödülü nedir, kimlere verilir? Nobel ödülü ilk ne zaman verildi? İşte detaylar...

 • Çin, 1. Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na ev sahipliği yapacak
  31 Eki Çin, 1. Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı'na ev sahipliği yapacak

  Çin Devlet Konseyi Enformasyon Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, 1. Kuşak ve Yol Bilim ve Teknoloji Etkileşim Konferansı, 6-7 Kasım tarihlerinde Chongqing Belediyesi'nde düzenlenecek. Konferans, hükümetler arası işbirliği, halklar arası etkileşim, endüstriyel inovasyon, paradigma değişikliği, geleceğin tıbbı, açık bilim ve büyük veri gibi konulara odaklanacak. Konferansa 70'ten fazla ülkeden 300'ü aşkın yabancı katılımcı davet edilirken, Çin'den de akademisyenler, üniversite rektörleri ve işletme temsilcileri katılacak.

 • CUMHURİYET'İN 100. YILI - Aziz Sancar: 'Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak'
  28 Eki CUMHURİYET'İN 100. YILI - Aziz Sancar: "Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak"

  Nobel Ödülü'nü kazanarak ismini Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk 100 yılına yazdıran Aziz Sancar, "Türkiye'nin ikinci yüzyılı, Türk dünyasının ikinci yüzyılı olacak.

 • Ekim Ayında Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler
  27 Eki Ekim Ayında Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler

  Ekim ayında, memelilerin insan sesinden korktuğunun tespit edilmesi, çiçekli bitkilerin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunun belirlenmesi, James Webb Teleskobu'nun keşifleri ve Nobel ödüllerinin sahiplerini bulması gibi birçok önemli bilimsel gelişme yaşandı.

 • Kayseri 6. Kitap Fuarı Açıldı
  13 Eki Kayseri 6. Kitap Fuarı Açıldı

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6'ncı Kayseri Kitap Fuarı Açılış Töreni, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, milletvekilleri, Kayseri protokolü ile yazar, şair ve düşünürlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

 • ESOGÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Japonya'da Türkiye'yi Temsil Etti
  11 Eki ESOGÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Japonya'da Türkiye'yi Temsil Etti

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümünde görevli Dr. Öğr. Üyesi Recep Yüksel, Japonya'nın Kyoto kentinde düzenlenen 'Toplumda Bilim ve Teknoloji Forumu'nda Türkiye'yi temsil etti.

 • Claudia Goldin'e Nobel Ekonomi Ödülü verildi
  09 Eki Claudia Goldin'e Nobel Ekonomi Ödülü verildi

  İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, 2023 Nobel Ekonomi Ödülü'nü, kadınlar ve erkekler arasındaki maaş eşitsizliğini inceleyen ekonomi tarihçisi Claudia Goldin’e verdi. Goldin’in çalışmaları, maaş eşitsizliğinin kaynağını açıkladığı gibi değişimin nedenlerini de ortaya koyuyor. Goldin, ABD’nin 200 yıllık arşivlerini çalışarak büyük bir emek ortaya koydu. Goldin, Nobel Ekonomi Ödülü’nü alan üçüncü kadın oldu.

 • Mardinli İş İnsanı Mehmet Samsa, Avrupa Fair Play Hareketi'nden 2022 Şeref Diploması Ödülü Aldı
  09 Eki Mardinli İş İnsanı Mehmet Samsa, Avrupa Fair Play Hareketi'nden 2022 Şeref Diploması Ödülü Aldı

  Mardinli İş insanı Mehmet Samsa, Avrupa Fair Play Hareketi (EFPM) jürisi tarafından 2022 Şeref Diploması ödülüne layık görüldü. Samsa, Mardin halkını bisiklet sporu ile tanıştırarak, bu sporun o tarihi kentte sevilip, ülke çapında başarılı sporcular yetiştirilmesini sağladığı için bu ödüle layık görüldü. Ödülünü önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir törenle alacak olan Samsa, ödülünü zor şartlar altında spor çalışmaları yaparak başarılar kazanan Türkiye'nin çocuklarına ithaf etti.

 • Harvard Profesörü Claudia Goldin, 2023 Nobel Ekonomi Ödülü'nü kazandı
  09 Eki Harvard Profesörü Claudia Goldin, 2023 Nobel Ekonomi Ödülü'nü kazandı

  Harvard Üniversitesi'nde görevli Amerikalı Profesör Claudia Goldin, kadınların iş gücündeki yerine ilişkin çalışmalarıyla 2023 Nobel Ekonomi Ödülü'nü kazandı. Goldin'in yaptığı çalışmalar, kadınların iş gücü piyasasına etkilerini anlamamızı ilerletti ve cinsiyet farklılıklarının temel etkenlerini ortaya çıkardı. Ayrıca, Goldin'in kadınların iş gücüne katılımının geçmişten günümüze değişimini ve cinsiyetler arası gelir dağılımındaki adaletsiz uçurumu açıkladığı belirtildi.

 • 2023 Nobel Ekonomi Ödülü sahibini buldu
  09 Eki 2023 Nobel Ekonomi Ödülü sahibini buldu

  2023 Nobel Ekonomi Ödülü'nü ''kadınların iş gücündeki yeri'' ile ilgili çalışmalarından dolayı ABD'li Claudia Goldin kazandı. Goldin, 1 milyon dolarlık para ödülünü de cebine koyacak.

 • Hapishanedeki İranlı aktivist Narges Mohammadi, kadın hakları mücadelesinden dolayı Nobel Barış Ödülü'nü Kazandı
  06 Eki Hapishanedeki İranlı aktivist Narges Mohammadi, kadın hakları mücadelesinden dolayı Nobel Barış Ödülü'nü Kazandı

  İranlı aktivist Narges Mohammadi, kadınların baskısına karşı verdiği mücadele nedeniyle Nobel Barış Ödülü'ne layık görüldü. Mohammadi, 2019'da bir anma törenine katıldıktan sonra tutuklandı ve 2022'de sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hapishaneye girmeden önce, yasaklanmış İnsan Hakları Savunucuları Merkezi'nin başkan yardımcısıydı ve İranlı Nobel Barış Ödülü sahibi Shirin Ebadi ile yakın ilişkileri vardı.

 • Nobel edebiyat ödülünü Norveçli yazar Jon Fosse kazandı
  05 Eki Nobel edebiyat ödülünü Norveçli yazar Jon Fosse kazandı

  Norveçli yazar Jon Fosse, Nobel Edebiyat Ödülü'nü, "söylenemeyeni dile getiren" çalışmalarıyla kazandı. Fosse, 40'tan fazla oyun ve diğer eserleriyle tanınan bir dramatisttir. Ödül, Norveçli bir yazarın dördüncü Nobel ödülüdür.

 • Bitmeyen tartışma: Nobel Ödülleri
  05 Eki Bitmeyen tartışma: Nobel Ödülleri

  Anadolu Ajansı (AA) Stratejik Analiz Masası, geçmişten bugüne dünyadan ve Türkiye'den entelektüellerin Nobel Ödüllerine dair görüşlerini derledi.

 • 2023 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan isimler mail yoluyla sızdırılmış
  04 Eki 2023 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan isimler mail yoluyla sızdırılmış

  İsveç medyası kuruluşları, 2023 Nobel Kimya Ödülü'nü kazananların isimlerini resmi açıklamadan yaklaşık 4 saat önce e-posta yoluyla öğrendi. İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, bu durumdan dolayı üzüntü duyduklarını ve konuyu araştırdıklarını belirtti.

 • Nobel Kimya Ödülü sahiplerini buldu
  04 Eki Nobel Kimya Ödülü sahiplerini buldu

  2023 Nobel Kimya Ödülü, kuantum noktalarının keşfi ve sentezi alanındaki çalışmalarıyla Moungi G. Bawendi, Louis E. Brus ve Alexei I. Ekimov'a verildi. Bu ödül, nanoteknolojinin en küçük bileşenleri olan kuantum noktalarının LED ışıklarda, televizyon ekranlarında ve kanserli dokuyu temizlemede kullanılabilme potansiyelini tanımlamaktadır.

 • Nobel Ödülleri nedir ve neden önemliler?
  04 Eki Nobel Ödülleri nedir ve neden önemliler?

  Nobel ödülleri bu yıl da sahiplerini bulmaya başladı.

 • 2023 Nobel Kimya Ödülü Kuantum Noktalarının Keşfi ve Sentezi İçin Verildi
  04 Eki 2023 Nobel Kimya Ödülü Kuantum Noktalarının Keşfi ve Sentezi İçin Verildi

  Moungi Gabriel Bawendi, Louis E. Brus ve Alexei I. Ekimov, kuantum noktalarının keşfi ve senteziyle ilgili çalışmalarından dolayı 2023 Nobel Kimya Ödülü'nü kazandı. İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi tarafından yapılan açıklamada, ödülün bağımsız çalışmalarında kuantum noktalarını oluşturan Ekimov ve Brus ile söz konusu kimyasalın üretimini kökten değiştiren Bawendi'ye verildiği belirtildi. Kuantum noktalarının, LED ışıklı lambalarını geliştirmede, bilgisayar ve televizyon ekranlarının aydınlatılmasında, biyokimya ve tıpta biyolojik dokuların haritasını çıkarmada kullanıldığı ifade edildi.

 • 2023 Nobel Kimya Ödülü'nü 'kuantum noktalarının keşfi ve sentezi'nden dolayı bilim insanları Moungi Bawendi, Louis Brus ve Alexei Ekimov kazandı.
  04 Eki 2023 Nobel Kimya Ödülü'nü "kuantum noktalarının keşfi ve sentezi"nden dolayı bilim insanları Moungi Bawendi, Louis Brus ve Alexei Ekimov kazandı.

  2023 Nobel Kimya Ödülü'nü "kuantum noktalarının keşfi ve sentezi"nden dolayı bilim insanları Moungi Bawendi, Louis Brus ve Alexei Ekimov kazandı.

 • mRNA teknolojisi kanser ve diğer hastalıklara karşı bağışıklık kazandırabilir mi?
  04 Eki mRNA teknolojisi kanser ve diğer hastalıklara karşı bağışıklık kazandırabilir mi?

  Yakın zamana kadar çoğu insan mRNA aşılarının adını bile duymamıştı.

 • Nobel Fizik Ödülü sahiplerini buldu
  03 Eki Nobel Fizik Ödülü sahiplerini buldu

  Dünyanın en prestijli ödülü olan 2023 Nobel Ödülleri'nde Fizik Ödülü, Pierre Agostini, Ferenc Krausz ve Anne L'Huillier'e verildi. Bu ödül, maddedeki elektron dinamiklerinin incelenmesi için oldukça kısa bir sürede ışık darbeleri üreten deneysel yöntemleri keşfettikleri için verildi.

 • 2023 Nobel Fizik Ödülü, Elektron Dinamikleri Çalışmalarıyla Agostini, Krausz ve L'Huillier'e Verildi
  03 Eki 2023 Nobel Fizik Ödülü, Elektron Dinamikleri Çalışmalarıyla Agostini, Krausz ve L'Huillier'e Verildi

  ABD'li fizikçi Pierre Agostini, Macar fizikçi Ferenc Krausz ve Fransız fizikçi Anne L'Huillier, maddedeki elektron dinamikleriyle ilgili çalışmalarından dolayı 2023 Nobel Fizik Ödülü'nü kazandı. Agostini, Krausz ve L'Huillier'in, elektronların hareket ettiği veya enerji değiştirdiği süreçleri ölçmek için kullanılabilecek kısa ışık darbeleri yaratmanın bir yolunu keşfettikleri açıklandı.

 • 2023 Nobel Fizik Ödülü, Atom ve Moleküllerin İçindeki Elektronların Keşfi İçin Verildi
  03 Eki 2023 Nobel Fizik Ödülü, Atom ve Moleküllerin İçindeki Elektronların Keşfi İçin Verildi

  2023 Nobel Fizik Ödülü, Pierre Agostini, Ferenc Krausz ve Anne L'Huillier'e, atom ve moleküllerin içindeki elektronların dünyasını keşfetmek için yeni araçlar sağlayan deneyleri nedeniyle verildi. Üç bilim insanı, madde içindeki elektron dinamiklerini incelemek için atosaniye ışık atımları üreten deneysel yöntemler geliştirdi.

 • 2023 Nobel Fizik Ödülü 3 bilim insanına verildi
  03 Eki 2023 Nobel Fizik Ödülü 3 bilim insanına verildi

  2023 Nobel Fizik Ödülü'nü maddedeki elektron dinamikleriyle ilgili çalışmalarından dolayı bilim insanları Pierre Agostini, Ferenc Krausz ve Anne L'Huillier kazandı.

 • Alternatif Nobel Ödülü Kazanan Çevre Aktivistlerinin İsveç'e Seyahati Yasaklandı
  02 Eki Alternatif Nobel Ödülü Kazanan Çevre Aktivistlerinin İsveç'e Seyahati Yasaklandı

  Kamboçya'da haklarındaki ertelenmiş hapis cezası nedeniyle yurt dışına çıkışları yasak olan 3 çevre aktivisti, İsveç'teki Alternatif Nobel Ödülü törenine katılmak için başvuruda bulundu. Ancak mahkeme, seyahatin gerekli olmadığına karar vererek izin vermedi. Aktivistler, ülkenin doğal kaynaklarını korumaya yönelik faaliyetleri nedeniyle hapis cezasına çarptırılmıştı.

 • Nobel Tıp Ödülü, mRNA Covid aşısının bulunmasını sağlayan bilim insanlarına verildi
  02 Eki Nobel Tıp Ödülü, mRNA Covid aşısının bulunmasını sağlayan bilim insanlarına verildi

  Nobel Tıp Ödülü, mRNA Covid aşısının bulunmasını sağlayan teknolojiyi geliştiren Katalin Kariko ve Drew Weissman'a verildi. Ödülü kazanan bilim insanları 11 milyon İsveç kronu (yaklaşık 1 milyon dolar) para ödülünü paylaşacak. Nobel Tıp Ödülü'nü geçen yıl insanın evrimi konusundaki çalışmaları nedeniyle paleogenetik biliminin kurucularından Svante Paabo kazanmıştı. Ödülün miktarı İsveç kronunun değer kaybetmesi nedeniyle ödül miktarı bu yıl 1 milyon kron artırıldı.

 • 2023 Nobel Tıp Ödülü'nü Katalin Kariko ve Drew Weissman kazandı
  02 Eki 2023 Nobel Tıp Ödülü'nü Katalin Kariko ve Drew Weissman kazandı

  2023 Nobel Tıp Ödülü'nü, MRNA aşısıyla ilgili çalışmaları nedeniyle Macar asıllı Katalin Kariko ve ABD'li Drew Weissman kazandı. İki isim 11 milyon İsveç kronu (yaklaşık 1 milyon dolar) para ödülünü paylaşacak.

 • Doğru Yaşam Ödülü Kazananları Açıklandı
  28 Eyl Doğru Yaşam Ödülü Kazananları Açıklandı

  Alternatif Nobel Ödülü olarak bilinen Doğru Yaşam Ödülü'nün bu yılki kazananları belli oldu. Kenya'dan çevre aktivisti Phyllis Omido, Kamboçya'dan çevre savunucusu grup Mother Nature Cambodia ve Avrupa merkezli sivil toplum kuruluşu SOS Mediterranee ödüle layık görüldü. Gana'dan kadın hakları savunucusu Eunice Brookman-Amissah ise 2023 Onur Ödülü'ne layık görüldü. Ödül kazananların hayat kurtarmak, doğayı korumak, toplulukların onurunu ve geçim kaynaklarını korumak için mücadele ettikleri vurgulandı. Ödül töreni 29 Kasım'da Stockholm'de düzenlenecek.

 • Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var
  14 Eyl Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var

  Nobel Ödülü alan ilk Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, İsmimi Google'a yazdığınızda Nobel ödülü alan ilk Türk bilim insanı olduğumu okuyacaksınız. Biraz daha merak edip okumaya devam ederseniz bilimsel çalışmalarımı ve kariyerimi göreceksiniz. Ama Google'ın yazmadığı şeyler de var. Google, Mardin'in Savur ilçesindeki bir çocukken hangi motivasyonlarla Nobel'e uzanan bir yolculuğa çıktığımı yazmaz. Çünkü o motivasyon genlerimizde, tarihi mirasımızda, kültürel kodlarımızda var. Eğer bizi bugüne getiren düne dönebilirsek, yarınınızı da öngörebilir ve geleceğe yönelik projeksiyonlarımızı daha sağlam yapabiliriz? dedi.

 • Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var
  14 Eyl Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var

  Nobel Ödülü alan ilk Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Batman Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir programda konuştu. Sancar, Google'ın kendisi hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğini ancak Mardin'in Savur ilçesindeki çocukluk döneminden Nobel'e uzanan motivasyonunu yazmadığını belirtti. Sancar, Türk bilim insanlarının genlerinde, tarihi miraslarında ve kültürel kodlarında bu motivasyonun olduğunu vurgulayarak, geçmişe dönerek geleceğe yönelik projeksiyonların daha sağlam yapılacağını ifade etti. Ayrıca, başarının sırrının azim, inanç ve çaba olduğunu vurguladı.

 • Boston-Malatya hattındaki bilimsel çalışma 33 karaciğer hastasını sağlığına kavuşturdu
  12 Eyl Boston-Malatya hattındaki bilimsel çalışma 33 karaciğer hastasını sağlığına kavuşturdu

  ABD'nin Boston College'de görev yapan Türk bilim insanı Prof. Dr. Tayfun Sönmez ve Prof. Dr. Utku Ünver'in algoritma ve bilgisayar yazılımı kullanarak yaptıkları karaciğer nakli için vericileri eşleştiren sistemi uygulayan Malatya'daki İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde 33 hasta...

 • Nobel Vakfı, Rusya, Belarus ve İran'ı Ödül Törenine Davet Etme Kararını Geri Çekti
  02 Eyl Nobel Vakfı, Rusya, Belarus ve İran'ı Ödül Törenine Davet Etme Kararını Geri Çekti

  Nobel Vakfı, 10 Aralık'ta düzenlenecek Nobel Ödülleri Töreni'ne Rusya, Belarus ve İran'ı davet etme kararının geri çekildiğini duyurdu. Karar, hükümet, muhalefet ve kraliyet ailesinden sert tepkiler almıştı.

 • Nobel Vakfı, Rusya, Belarus ve İran Büyükelçilerini Törene Davet Etmiyor
  02 Eyl Nobel Vakfı, Rusya, Belarus ve İran Büyükelçilerini Törene Davet Etmiyor

  Nobel Vakfı, Stockholm'deki Nobel Ödül Töreni'ne Rusya, Belarus ve İran'ın büyükelçilerini davet etmeme kararı aldı. Geçen yıl olduğu gibi bu ülkelerin büyükelçileri törene katılmayacak.

 • Rusya, Belarus ve İran Nobel Ödülleri Töreni'ne davet edildi
  01 Eyl Rusya, Belarus ve İran Nobel Ödülleri Töreni'ne davet edildi

  Rusya, Belarus ve İran'ın 10 Aralık'ta yapılacak Nobel Ödülleri Töreni'ne davet edildiği bildirildi. İsveç Başbakanı Ulf Kristersson kararı 'şaşkınlıkla' karşıladığını belirtti.

 • Nobel Ödüllü Muhammed Yunus'a destek çağrısı
  31 Ağu Nobel Ödüllü Muhammed Yunus'a destek çağrısı

  Nobel Ödülü sahibi iş insanı Muhammed Yunus'a yönelik hukuki işlemlerin durdurulması için 176 kişi çağrıda bulundu. Eski ABD Başkanı Barack Obama ve eski BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon da destek verdi.

 • Mardinli çobanın Chicago'ya uzanan başarı hikayesi
  09 Ağu Mardinli çobanın Chicago'ya uzanan başarı hikayesi

  Mardin'de çobanlık yaparken hazırlandığı üniversite sınavında dereceye girerek tam burslu kazandığı İbn Haldun Üniversitesini birincilikle bitiren Yılmaz Acar, memleketinden yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki Chicago Üniversitesinde yüksek lisansa kabul edildi.

 • Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: 'Umuyorum Nobel'i kucaklarız'
  08 Ağu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: 'Umuyorum Nobel'i kucaklarız'

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, ilk rahim naklinin 12. yıl dönümünde konuştu. Kayıtlara geçen büyük başarı için 9 yıl çok ciddi uğraş verdiklerini vurgulayan Özkan, 'Bizden sonra yapan, bizim yardım ettiğimiz ekip İsveç ekibi. Nobel'i de İsveç ekibi veriyor. Bu anlamda sanırım onların kafalarında kendileri alma yönünde bir şeyler var. Umuyorum Nobel'i kucaklarız' dedi. Dünyada ve Türkiye ilk olarak Akdeniz Üniversitesinde 8 Ağustos 2011 yılında yapılan operasyonla rahim nakli olan Derya Sert, nakilden 9 sene sonra 4 Haziran 2020 yılında annelik sevinci yaşadı. Bebeğe, operasyonu gerçekleştiren ekibin başındaki isim olan Prof. Dr. Ömer Özkan'ın ismini verildi. Dünya tarihindeki ilk rahim nakli ameliyatı olarak kayıtlara geçen büyük başarı, bugün 12. yılını doldurdu.

 • Erzurum Teknik Üniversitesi Öğrencisi Sigma Xi Bilimsel Araştırma Onur Topluluğu'na Tam Üye Oldu
  03 Ağu Erzurum Teknik Üniversitesi Öğrencisi Sigma Xi Bilimsel Araştırma Onur Topluluğu'na Tam Üye Oldu

  Erzurum Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Sena Öner, dünyanın en prestijli bilim topluluklarından olan Sigma Xi Bilimsel Araştırma Onur Topluluğu'na tam üye olarak kabul edildi. Sigma Xi, akademisyenlerin araştırma yeteneklerini geliştirmeyi ve yeni bir araştırmacı kuşağının yayılmasını teşvik etmeyi amaçlayan uluslararası bir bilimsel araştırma onur topluluğudur. ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Sena'nın topluluğun nörobilim alanındaki tek Türk temsilcisi olduğunu belirterek, başarılarının devamını diledi.

 • Oppenheimer ve Einstein'ın karmaşık ilişkisi
  02 Ağu Oppenheimer ve Einstein'ın karmaşık ilişkisi

  Princeton'da aynı dönemlerde çalışan iki fizikçi Einstein ve Oppenheimer, dönemin en önemli bilim insanlarındandı.

 • Muğla Ortacalı Bilim İnsanı Dr. Veli Vural Uslu, 2023 John Kendrew Ödülü'nü Kazandı
  01 Ağu Muğla Ortacalı Bilim İnsanı Dr. Veli Vural Uslu, 2023 John Kendrew Ödülü'nü Kazandı

  Muğla Ortacalı bilim insanı Dr. Veli Vural Uslu, bilim ve bilim iletişimi alanındaki çalışmalarıyla 2023 yılı John Kendrew ödülüne layık görüldü. Ödül, Sir John Kendrew adına her yıl bir kişiye verilmekte olup daha önce dünyanın önde gelen üniversitelerinde araştırma yapan değerli bilim insanlarına verilmiştir. Dr. Uslu, ödül töreninde yaptığı konuşmada bilimin herkesin anlayabileceği hale getirilmesi için sanatın önemine vurgu yapmıştır. Ayrıca, ödülünü Muğla'da orman yangınlarıyla mücadele eden bölge halkına ithaf etmiştir. Dr. Uslu, Almanya'da AgroScience Bitki Araştırma Enstitüsü'nde çalışmalarına devam etmekte ve aynı zamanda Heidelberg Üniversitesi'nde doçent olarak dersler vermektedir.

 • Güney Kore'de Geliştirilen Süper İletken Malzeme LK-99 Teknolojide Çağ Atlatacak
  30 Tem Güney Kore'de Geliştirilen Süper İletken Malzeme LK-99 Teknolojide Çağ Atlatacak

  Güney Kore'de geliştirilen LK-99 adlı süper iletken malzeme, oda sıcaklığında süper iletkenliğe ulaşmayı başarmıştır. Bu malzeme gelecekte birçok alanda kullanılacak ve teknolojide büyük ilerlemeler sağlayacaktır. LK-99 sayesinde elektrik iletiminde kayıplar azalacak, kuantum bilgisayarlar daha kullanılabilir hale gelecek, elektrikli araçların menzilleri artacak, telefonlar ve bilgisayarlar ısınmayacak, tıbbi görüntüleme teknolojileri gelişecek, manyetik levitasyon sistemleri yaygınlaşacak ve daha birçok yenilikçi uygulama mümkün hale gelecektir.

 • IEA Başkanı Fatih Birol'a Çin'den uluslararası ödül
  07 Tem IEA Başkanı Fatih Birol'a Çin'den uluslararası ödül

  Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, Çin Mühendislik Akademisi tarafından mühendislik, bilim ve teknoloji alanında en yüksek uluslararası ödül olan 'Yabancı Akademisyen' unvanıyla onurlandırıldı. Birol, ödülü Çin'e yaptığı resmi ziyaret sırasında aldı ve aynı zamanda Çin Mühendislik Akademisi'nin resmi üyesi oldu. Ödül töreninde konuşan Çin Mühendislik Akademisi Başkanı Li Xiaohong, Birol'un enerji mühendisliği, iklim değişikliğiyle mücadele ve ekonomi alanındaki seçkin hizmetlerini vurgulayarak, uluslararası işbirliği ve alışverişin geliştirilmesinde kritik öneme sahip olduğunu belirtti. Birol ise ödülü almaktan onur duyduğunu ifade ederek, mühendislerin küresel enerji dönüşümün temelini oluşturduğunu ve bu alanda yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti.

 • Haftanın tarihine bakış
  02 Tem Haftanın tarihine bakış

  Mustafa Kemal Paşa, Samsun'dan İstanbul'a dönmesi için saraydan yapılan ısrarlı geri çağırmalar karşısında 8 Temmuz 1919 gecesi görevinden ve askerlik mesleğinden istifa etti.

 • Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü, Gökkuşağı Alabalığının Hastalıklara Direncini Geliştirmek İçin Genetik Çalışma Yürütüyor
  30 Haz Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü, Gökkuşağı Alabalığının Hastalıklara Direncini Geliştirmek İçin Genetik Çalışma Yürütüyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü, gökkuşağı alabalığının hastalıklara karşı direncini geliştirmek için genetik çalışma yürütüyor. Enstitüye ait Ulusal Su Ürünleri Gen Bankasındaki Moleküler Genetik Laboratuvarı'nda, CRISPR-Cas9 sistemini kullanarak viral hastalıklara çözüm bulmak için araştırma yapılıyor. Proje kapsamında alabalıklara virüs enjekte edilerek hastalıklara karşı bağışıklık düşüklüğü test ediliyor. Islah ve Genetik Bölüm Başkanı Şirin Firidin, projenin Ulusal Su Ürünleri Gen Bankası'nda veri tabanı oluşturulmasına katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, gen düzenleme yöntemleri ile balıkların ticari öneme sahip özelliklerinin iyileştirilerek sürdürülebilir su ürünleri yetiştiriciliğine katkı sağlandığı ifade edildi.

 • Dünya hidroelektrik enerjisinde kapasite artışı yaşadı
  13 Haz Dünya hidroelektrik enerjisinde kapasite artışı yaşadı

  Dünya genelinde hidroelektrik enerjisinde kurulu güç geçen yıl bir önceki yıla göre 34 bin megavat artarak 1 milyon 397 bin megavata yükseldi. Türkiye ise hidroelektrikte 32 bin megavat kurulu güçle dünyada 9. sırada yer aldı. Diğer haberler arasında Kaynak Holding yöneticilerinin FETÖ davasında sona yaklaşıldığı, Fed'in politikasını, kredi ve para piyasası koşullarındaki sıkılaşmanın boyutunun belirleyebileceği, Karay kültürü ve dili Litvanya'nın Trakai şehrinde yaşatılırken, albinizmle yaşamayı öğrenen psikolojik danışman öğrencilere umut oluyor ve Süper Lig'de teknik direktör istikrarı yine sağlanamadı gibi konular yer alıyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göreve Başlama Töreni'ne katılan konuklara teşekkür etti
  03 Haz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göreve Başlama Töreni'ne katılan konuklara teşekkür etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Göreve Başlama Töreni'ne katılan konuk devlet başkanları, başbakanlar ile Cumhur İttifak'ı liderleri ve ittifaka destek veren siyasilere teşekkür etti. Erdoğan, Anıtkabir ziyareti sonrasında makam aracına eşlik eden atlı birlikler ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geldi.

 • Sabancı Üniversitesi Rektörü Avrupa Akademisi üyeliğine davet edildi
  02 Haz Sabancı Üniversitesi Rektörü Avrupa Akademisi üyeliğine davet edildi

  Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Nobel Ödülü, Fields Madalyası gibi prestijli akademi ödülleri kazanmış bilim insanlarının yer aldığı Avrupa Akademisi (Academia Europaea) üyeliğine davet edildi.

 • TRT ekranlarından propaganda yaptılar! İşte 4 cumhurbaşkanı adayının konuşması
  08 May TRT ekranlarından propaganda yaptılar! İşte 4 cumhurbaşkanı adayının konuşması

  TRT'de cumhurbaşkanı adaylarının propaganda mesajları yayınlandı. İlk konuşmayı Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleştirirken, daha sonra sırasıyla Sinan Oğan, Muharrem İnce ve Recep Tayyip Erdoğan söz aldı. İşte adayların o konuşmaları.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tercihinizi Türkiye Yüzyılından yana yapın
  08 May Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tercihinizi Türkiye Yüzyılından yana yapın

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'de yaptığı propaganda konuşmasında, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için tercihinizi Türkiye Yüzyılından yana yapmanızı istedi. Türkiye'nin son 21 yılında hayata geçirdiği reformlarla ülkenin demokrasi ve kalkınma altyapısının eksiklerini tamamladıklarını belirten Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nı milletin ortak hayali olarak inşa etmeye hazırlandıklarını söyledi.

 • Erdoğan: Tercihinizi Türkiye Yüzyılı'ndan yana yapın
  07 May Erdoğan: Tercihinizi Türkiye Yüzyılı'ndan yana yapın

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'deki propaganda konuşmasında Türkiye Yüzyılı'nı milletin ortak hayali olarak inşa etmeye hazırlandıklarını söyledi ve 14 Mayıs seçimlerinde tercihinizi Türkiye Yüzyılı'ndan yana yapın çağrısı yaptı.

 • Erdoğan: Öyle bir kazanacağız ki bu ülkenin hiçbir ferdi kaybetmeyecek
  07 May Erdoğan: Öyle bir kazanacağız ki bu ülkenin hiçbir ferdi kaybetmeyecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde propaganda konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında Türkiye'nin son 21 yılında hayata geçirdiği reformları ve Türkiye Yüzyılı hedeflerini vurgulayan Erdoğan, tercihinizi Türkiye Yüzyılı'ndan yana yapın çağrısında bulundu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '14 Mayıs'ta öyle bir kazanacağız ki bu ülkenin hiçbir ferdi kaybetmeyecek'
  07 May Cumhurbaşkanı Erdoğan: "14 Mayıs'ta öyle bir kazanacağız ki bu ülkenin hiçbir ferdi kaybetmeyecek"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "14 Mayıs'ta tercihinizi Türkiye Yüzyılı'ndan yana yapın.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '14 Mayıs'ta tercihinizi Türkiye Yüzyılı'ndan yana yapın'
  07 May Cumhurbaşkanı Erdoğan: '14 Mayıs'ta tercihinizi Türkiye Yüzyılı'ndan yana yapın'

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, TRT'de propaganda konuşmasının ilkini gerçekleştirdi. Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'na atıfta bulunarak, '14 Mayıs seçimlerini işte bu kritik dönemecin sembolü yapmak istiyoruz' dedi.

 • ATO Başkanı Baran'dan Macar iş insanlarına Ankara'ya yatırım daveti
  04 May ATO Başkanı Baran'dan Macar iş insanlarına Ankara'ya yatırım daveti

  Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı-HEPA Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten M. Yalçın Orhon, HEPA Türkiye Eski Genel Müdürü ve Polat Holding Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı Fikret Nas ve HEPA Türkiye Kamu ile İlişkiler Müdürü Merve Taşçı'yla birlikte ATO Başkanı Gürsel Baran'ı...

 • Geleceğin bilim insanlarından sağlıkta umutlandıran projeler
  16 Nis Geleceğin bilim insanlarından sağlıkta umutlandıran projeler

  Bahçeşehir Üniversitesi tarafından bilim insanlarının yetiştirilmesine destek olmak ve hastalıkların tedavilerini geliştirme çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla 5'inci kez düzenlenen Bilim İnsanı Seçme Proje Yarışması'nın (BİSEP) kazananları belli oldu.

 • GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINDAN SAĞLIKTA UMUTLANDIRAN PROJELER
  16 Nis GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINDAN SAĞLIKTA UMUTLANDIRAN PROJELER

  Bahçeşehir Üniversitesi tarafından bilim insanlarının yetiştirilmesine destek olmak ve hastalıkların tedavilerini geliştirme çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla 5'inci kez düzenlenen Bilim İnsanı Seçme Proje Yarışması'nın (BİSEP) kazananları belli oldu.

 • Üsküdar Üniversitesi'nden ramazan değerlendirmesi
  01 Nis Üsküdar Üniversitesi'nden ramazan değerlendirmesi

  Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ramazan ayının en çok insanı hata yapmaktan koruyucu etkisinin olduğunu kaydetti.

 • İklim kriziyle mücadelede çığır açan Fransız buzul bilimci Claude Lorius 91 yaşında öldü
  24 Mar İklim kriziyle mücadelede çığır açan Fransız buzul bilimci Claude Lorius 91 yaşında öldü

  İnsan faaliyetlerinin küresel ısınmaya sebep olduğunun kanıtlanmasında önemli bir rol oynayan Fransız buzul bilimci Claude Lorius, 91 yaşında yaşamını yitirdi.

 • Haftanın tarihine bakış
  12 Mar Haftanın tarihine bakış

  Çanakkale'de 18 Mart 1915'te elde edilen deniz zaferi, Türkiye'nin geleceği için bir dönüm noktası oldu, Çanakkale'nin geçilemeyeceğini de kanıtladı.

 • Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti Nevşehir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu: (2)
  28 Oca Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti Nevşehir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu: (2)

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Buradan çok net söylüyorum.

 • Mardinliler havalimanına Prof. Dr. Aziz Sancar'ın isminin verilmesinden memnun
  26 Oca Mardinliler havalimanına Prof. Dr. Aziz Sancar'ın isminin verilmesinden memnun

  Bölgenin önemli turizmi merkezlerinden Mardin'de havalimanına Prof. Dr. Aziz Sancar'ın isminin verilmesi Mardinlileri memnun etti.

 • Mardin Havalimanı'nın Yeni Adı, 'Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı' Oldu
  26 Oca Mardin Havalimanı'nın Yeni Adı, 'Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı' Oldu

  Mardin Havalimanı'nın adı, 'Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı' olarak değiştirildi. Sancar, Nobel Ödülü kazanan ilk Türk bilim insanı olmuştu.

 • Tıp literatürüne giren rahim naklinin yaygınlaşması için mevzuat bekleniyor
  17 Oca Tıp literatürüne giren rahim naklinin yaygınlaşması için mevzuat bekleniyor

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, tıp literatürüne giren rahim naklinin yaygınlaşması için Sağlık Bakanlığı ile yürütülen mevzuat çalışmalarının tamamlanmasının beklendiğini bildirdi.

 • Asya Parlamenter Asamblesi 3. Genel Kurulu başladı
  09 Oca Asya Parlamenter Asamblesi 3. Genel Kurulu başladı

  Asya Parlamenter Asamblesi 3. Genel Kurulu başladı 9 adet karar tasarısı ve Antalya Deklarasyonu kabul edilecek TBMM Başkanı Başkanı Mustafa Şentop: "Sorunlarımız ortak" "Türkiye olarak tüm uluslararası meselelere yapıcı, sorunları çözücü ve ortak menfaatleri güçlendirici bir...

 • Erdoğan Toprak, Sinan Ateş Cinayetini Susurluk Olayı'na Benzetti: 'Siyasi İktidar Bağlantılarına Uzanan Bir Yapılanmanın Varlığını Tüm Topluma...
  08 Oca Erdoğan Toprak, Sinan Ateş Cinayetini Susurluk Olayı'na Benzetti: "Siyasi İktidar Bağlantılarına Uzanan Bir Yapılanmanın Varlığını Tüm Topluma...

  CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetini Susurluk Olayı’na benzeterek, “İstanbul’dan Ankara’ya, organize suç örgütlerinden para karşılığı cinayet şebekelerine, uyuşturucu tacirlerine, emniyet teşkilatına ve nihayet siyasi iktidar bağlantılarına uzanan bir yapılanmanın varlığını tüm topluma gösterdi” dedi. Toprak, iktidarın seçimi 18 Haziran öncesine almak istemesini de “İktidarın şimdiden cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağı doğrultusunda bir zihni ve siyasi kabullenmişlik içinde olduğunu işaret ediyor” diye yorumladı.

 • ANKARA-ANKARA'DA 'ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ' KUTLANDI
  19 Ara ANKARA-ANKARA'DA 'ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ' KUTLANDI

  Ankara'da 'Uluslararası Göçmenler Günü' kutlandıGÖÇMENLERİN yaşamları ve sorunları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 18 Aralık'ta kutlanan 'Uluslararası Göçmenler Günü' dolayısıyla Ankara'daki bir otelde 'Her göç bir hikayedir' etiketi ile etkinlik düzenlendi.

 • Haftanın tarihine bakış
  04 Ara Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları, 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu : 'Devlet 7 gün 24 saat çalışacak'
  03 Ara CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu : "Devlet 7 gün 24 saat çalışacak"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, detaylarını açıklayacağı alanında uzman 70 kişinin yer aldığı sisteme ilişkin, "Bu değerli isimlerle kurduğum sistem, Türkiye'yi hızlıca karanlıktan çekip, aydınlığa çıkaracak.

 • CHP'nin 'İkinci Yüzyıla Çağrı' Buluşması... Kılıçdaroğlu: 'Bizler Siyasi ve Siyaset Üstü; Rozetli ve Rozetsiz Hepimiz Ülke İçin, Vatan İçin...
  03 Ara CHP'nin "İkinci Yüzyıla Çağrı" Buluşması... Kılıçdaroğlu: "Bizler Siyasi ve Siyaset Üstü; Rozetli ve Rozetsiz Hepimiz Ülke İçin, Vatan İçin...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İkinci Yüzyıla Çağrı" sloganıyla İstanbul'da düzenlenen vizyon toplantısının açılışında; "Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür. Bunun için yönetim anlayışımızı, yaklaşımımızı kökten değiştirmeliyiz. Ancak bunun çaresi, mevcut tek adam gitsin, başka bir tek adam gelsin değildir. Tek adam gitsin mi? Evet gitsin. Tek adam rejimi bitsin mi? Evet bitsin. Ancak yerine yeni bir sistem, çalışan yeni bir sistem gelsin. Yeni bir tek adam aramıyoruz. Bugün bizden bambaşka bir sistemin altyapısını dinleyeceksiniz" dedi. Bilim, teknoloji alanında 70 kişilik bir ekip ile çalıştıklarını ifade eden  bahseden Kılıçdaroğlu, "Unutmayın, bizler siyasi ve siyaset üstü; rozetli ve rozetsiz hepimiz ülke için, vatan için birlikteyiz" diye konuştu.

 • Trump, Biden ile uğraşmaya devam ediyor! Şehir şehir gezip Biden'ın laflarını herkese izletiyor
  10 Kas Trump, Biden ile uğraşmaya devam ediyor! Şehir şehir gezip Biden'ın laflarını herkese izletiyor

  2024 seçimlerinde aday olabileceğinin sinyalini veren eski ABD Başkanı Donald Trump, son dönemdeki gaflarıyla gündemden düşmeyen ABD Başkanı Biden'ı dalga konusu yaptı. Son mitinginde coşkulu bir kalabalığa hitap eden Trump, Biden'ın gaflarından ve ilginç hareketlerinden oluşan videoyu herkese izletti.

 • 5. Dünya Ödül Sahipleri Forumu Shanghai'da Düzenleniyor
  07 Kas 5. Dünya Ödül Sahipleri Forumu Shanghai'da Düzenleniyor

  SHANGHAİ, 7 Kasım (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Shanghai'da düzenlenen 5. Dünya Ödül Sahipleri Forumu'nda Dünya Ödül Sahipleri Birliği (WLA) Başkanı ve 2006 Kimya dalında Nobel Ödülü sahibi Roger Kornberg, açılış töreninde konuşma yapıyor, 6 Kasım 2022.

 • ABD Başkanı Biden'ın ilginç açıklamaları devam ediyor! Kendisi doğmadan vefat eden bilim insanıyla konuştuğunu iddia etti
  02 Kas ABD Başkanı Biden'ın ilginç açıklamaları devam ediyor! Kendisi doğmadan vefat eden bilim insanıyla konuştuğunu iddia etti

  ABD Başkanı Biden, yaptığı açıklamayla son zamanlardaki gaflarına bir yenisini ekledi. ABD lideri, insülini icat eden ve kendisi doğmadan 1 yıl önce hayatını kaybeden Dr. Frederick Banting ile konuştuğunu ifade ederek, "Kaçınız diyabet hastası ve insüline ihtiyaç duyuyor? Bu ilaç, patentinin herkese açık olmasını isteyen bir adam tarafından üretildi. Onunla konuştum. Tamam mı?" dedi.

 • Bakan Bilgin: 'Türkiye 250 milyar dolarlık ihracat hedefine doğru devam ediyor'
  28 Eki Bakan Bilgin: "Türkiye 250 milyar dolarlık ihracat hedefine doğru devam ediyor"

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "21. Yüzyıl Türkiye yüzyılı olacak iddiası vardır rahmetli Özal'ın.

 • BAKAN BİLGİN TÜRKİYE'NİN ÜRETİM GÜCÜNÜN ARTMASI, BAĞIMSIZLIĞIN TEMELLERİNİ OLUŞTURUYOR
  27 Eki BAKAN BİLGİN TÜRKİYE'NİN ÜRETİM GÜCÜNÜN ARTMASI, BAĞIMSIZLIĞIN TEMELLERİNİ OLUŞTURUYOR

  ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) düzenlediği Türkiye Yeterlilik Çerçevesi Uluslararası Konferansı'nda konuştu.

 • Bakan Bilgin, Türkiye Yeterlilik Çerçevesi Uluslararası Konferansı'nda konuştu Açıklaması
  27 Eki Bakan Bilgin, Türkiye Yeterlilik Çerçevesi Uluslararası Konferansı'nda konuştu Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın "21. yüzyıl, Türkiye yüzyılı olacak" iddiasının bugün büyüyerek devam ettiğini belirterek, "Neyle devam ediyor?

Advertisement