Son dakika Nurettin Özdebir haberleri, Nurettin Özdebir son dakika, son dakika Nurettin Özdebir

Son Dakika Nurettin Özdebir Haberleri

Son dakika Nurettin Özdebir haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son nurettin özdebir haberleri anında burada.

 • 23.10.2019 14:05 Özdebir: İpoteğe değil, projeye kredi verilsin Özdebir: İpoteğe değil, projeye kredi verilsin

  Firmaların kullandıkları kredi karşılığında bankalara sundukları teminatların kriz dönemlerinde değerlerini kaybettiğini belirten Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, bankacılık sisteminin ipoteğe değil, projeye kredi vermesi gerektiğini ifade etti.

 • 23.10.2019 13:06 "Bankalar ipoteğe değil, projeye kredi vermeli"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, firmaların kullandıkları kredi karşılığında bankalara sundukları teminatların kriz dönemlerinde değerlerini kaybettiğini belirterek, "(Teminat) Satamadığınız, paraya çeviremediğiniz için bankaya emanet edilmiş mevduatlarını isteyenlere bunu...

 • 15.10.2019 14:12 "Orta gelir tuzağından kurtulmak için teknolojik sıçrama gerekir"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin orta gelir tuzağından kurtulması için yüksek teknolojiye sıçramasını sağlayacak teknoloji girişimlerine ev sahipliği yapması gerektiğini bildirdi.

 • 15.10.2019 13:37 "Orta gelir tuzağından kurtulmak için teknolojik sıçrama gerekir"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin orta gelir tuzağından kurtulması için yüksek teknolojiye sıçramasını sağlayacak teknoloji girişimlerine ev sahipliği yapması gerektiğini bildirdi.

 • 15.10.2019 13:18 ASO Başkanı Özdebir: ASO Başkanı Özdebir: "Girişimcilik ruhunu korumalı ve buna uygun habitatı oluşturmalıyız"

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, "Yeni teknolojilerin hayatımıza girme hızında gözle görülür bir artış söz konusudur.

 • 14.10.2019 13:57 ASO Sürekli Eğitim Merkezi'nden uzmanlık eğitimi ASO Sürekli Eğitim Merkezi'nden uzmanlık eğitimi

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "İnsanımızı ne kadar iyi eğitirsek, yüksek katma değerli ürünleri üretebilme kabiliyetimiz de o kadar artar." ifadelerini kullandı.

 • 09.10.2019 15:10 ASO Başkanı Özdebir: ASO Başkanı Özdebir: "İş makinesi ihtiyaçlarında yerli üreticileri tercih edelim"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Ankara'da dünyanın en kaliteli malını üreten ve dünyanın her tarafına satan bir makine sektörü var. Lütfen iş makinesi ihtiyaçlarınızda öncelikle yerli üreticileri inceleyin" dedi.

 • 30.09.2019 15:37 ASO'dan YEP değerlendirmesi ASO'dan YEP değerlendirmesi

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Yeni Ekonomi Programı'nda (YEP) ortaya konan ve Türkiye ekonomisindeki değişimin anahtarı olacak plan ve programların yerinde olduğu görünmektedir.

 • 25.09.2019 15:55 ASO Başkanı Özdebir: ASO Başkanı Özdebir: " Enflasyon Eylül ayında daha büyük bir düşüş gösterecektir"

  ASO Başkanı Özdebir: " Enflasyon Eylül ayında daha büyük bir düşüş gösterecektir" Ankara Sanayi Odası Eylül ayı meclis toplantısını gerçekleştirdiANKARA - Ankara Sanayi OdasıBaşkanı Nurettin Özdebir, "Enflasyonda önemli bir mesafe kat ettik.

 • 25.09.2019 14:00 Enflasyonda düşüş bekleniyor Enflasyonda düşüş bekleniyor

  Ankara Sanayi Odası(ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Enflasyonda önemli bir mesafe kat ettik. Enflasyon Eylül ayında baz etkisiyle daha da büyük bir düşüş gösterecek" dedi.

 • 25.09.2019 12:11 TCMB Başkanı Uysal sanayicilerle buluştu TCMB Başkanı Uysal sanayicilerle buluştu

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Merkez Bankasının son iki toplantısında faiz indirimine gitmesinin piyasaların likiditeye ulaşması açısından önemli bir adım olduğunu belirterek, "Faiz indirimi sonrasında kamu bankalarıyla birlikte özel bankaların da piyasayı uygun bir...

 • 20.09.2019 07:55 ASO ‘krizden çıkış’ için iki formül önerdi ASO ‘krizden çıkış’ için iki formül önerdi

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, talep daralmasına bağlı olarak piyasada ciddi tıkanıklık bulunduğunu belirterek, krizden çıkış için iki formülü Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'a sundu.

 • 19.09.2019 11:25 Ticari kredi kartları için limit çağrısı Ticari kredi kartları için limit çağrısı

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ekonomide son aylarda reel sektör firmalarının birbirine kredi vermeyi durdurduğunu belirterek, "Bu durumda yeni ödeme araçlarının geliştirilmesi önemli. Bu nedenle ticari kredi kartlarının limitlerinin arttırılması gerekiyor" dedi.

 • 19.09.2019 11:13 "Ticari kredi kartlarının limitleri arttırılmalı"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ekonomide son aylarda reel sektör firmalarının birbirine kredi vermeyi durdurduğunu belirterek, "Bu durumda yeni ödeme araçlarının geliştirilmesi önemli. Bu nedenle ticari kredi kartlarının limitlerinin arttırılması gerekiyor.

 • 02.09.2019 14:27 ASO Başkanı Özdebir: ASO Başkanı Özdebir: "Sanayinin ikinci çeyrekte yüzde 2.7 oranı ile Türkiye genelinin üstünde...

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, büyüme rakamlarını değerlendirdi.

 • 28.08.2019 12:03 ASO Başkanı Özdebir: ASO Başkanı Özdebir: "Kadına yönelik tüm saldırıları şiddetle kınıyorum"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Kadına yönelik tüm saldırıları ben de şiddetle kınıyorum.

 • 28.08.2019 11:41 Özdebir: Enflasyonda kalıcı düşüş için milli bir tarım politikası lazım Özdebir: Enflasyonda kalıcı düşüş için milli bir tarım politikası lazım

  ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Enflasyonda kalıcı düşüşün sağlanması için gıda enflasyonuna odaklanılması, milli bir tarım politikası ile tarım ve hayvancılıkta yapısal reformların uygulamaya konulması gerekiyor.

 • 31.07.2019 12:03 ASO temmuz ayı meclis toplantısı

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Merkez Bankasının geçen hafta yaptığı 425 baz puanlık indirim, reel sektörün krediye ulaşma imkanlarını önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

 • 22.07.2019 11:26 ASO'dan Kurban Bayramı tatilinin uzatılması önerilerine itiraz

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Kurban Bayramı tatilinin uzatılmaması gerektiğini belirterek, "Ülke olarak zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz, şu an daha fazla tatile değil daha fazla üretime ihtiyacımız var." değerlendirmesinde bulundu.

 • 22.07.2019 11:17 ASO Başkanı Özdebir: "Tatil değil, üretim zamanı"

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması önerilerine karşı çıktı.

 • 08.07.2019 05:23 ASO'dan devlete 'barter' usulü para basma önerisi ASO'dan devlete 'barter' usulü para basma önerisi

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, piyasada çarkları durduğunu, bu çarkı döndürebilmek için devletin reel sektöre olan 161 liralık borca karşılık tıpkı kripto para gibi Hazine'nin barter parası basmasını önerdi.

 • 05.07.2019 11:08 ASO'dan ASO'dan "kredi paketi" değerlendirmesi

  ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Kredi paketlerinde daha önce inşaat sanayisinde yoğunlaşma vardı ama ilk defa imalat sanayisinde ağırlıklı olarak bu kredilerin kullandırılmasına karar verildi.

 • 26.06.2019 13:27 ASO Başkanı Özdebir: "Üçüncü çeyrekle birlikte Türkiye ekonomisi bir büyüme trendine girecektir"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Ekonomimiz, kur, enflasyon ve faiz temelli bir daralma süreci ile karşı karşıyadır.

 • 11.06.2019 13:33 Elektrik sektöründe "geri kazanım" atağı

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Elektrik Sektöründe SF6 Gazı Kullanımı ile İklim Projesi, bu gazın rehabilite edilerek tekrar kullanılmasına imkan sağlayacak son derece hayırlı bir iş." dedi.

 • 31.05.2019 13:14 ASO Başkanı Özdebir: ASO Başkanı Özdebir: "Türkiye'nin gerçek performansı bu değil"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, yılın ilk çeyreğindeki yüzde 2,6'lık daralmaya ilişkin, Türkiye'nin gerçek performansının bu olmadığını belirterek, açıklanan yapısal tedbirlerin hayata geçmesi ve Türkiye'nin risk primini yükselten olumsuz dış politik gelişmelerin son bulması...

 • 31.05.2019 12:15 ASO'dan büyüme değerlendirmesi

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Geçen senenin ilk çeyreğinde yüzde 7,4 gibi ciddi bir büyüme performansı gösteren Türkiye ekonomisinin 2019 yılının aynı döneminde yüzde 2,6 oranında daralması, ülkenin gerçek performansının bu olmadığını bize söylemektedir.

 • 29.05.2019 14:23 ASO Başkanı Özdebir: ASO Başkanı Özdebir: "Etkin yapısal dönüşüm politikaları devreye girmelidir"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Ekonomi, yapısal sorunların çözümü noktasında yetersiz kalmış, yapısal dönüşüme ve üretime odaklanılması zaruri hale gelmiştir.

 • 29.05.2019 13:16 ASO mayıs ayı meclis toplantısı

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi"nin iç piyasada likidite darboğazının aşılmasında etkili olacağını belirterek, "Bankalardan finansman sağlanmakta zorlanıldığı bir dönemde bu tedbirlerin yerinde olduğunu düşünüyorum.

 • 23.05.2019 16:54 ASO Başkanı Özdebir: "Yöntem doğru, önemli olan uygulama"

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "İleri, Verimli, Milli Endüstri" (İVME) Finansman Paketi'ni, "Yöntem doğru ama önemli olan uygulama" sözleriyle değerlendirdi.

 • 23.05.2019 16:36 ASO'dan İVME Finansman Paketi'ne destek

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi"ne ilişkin "Kategorik olarak yeni finansman paketi doğru sektörlere yönlendirilmiş görünmektedir.

 • 23.05.2019 12:39 7. Uluslararası Enerji ve Değer Konferansı

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, enerji alanındaki düzenleyici otoritelerin öngörülebilir ve adil bir pazar yapısı tesis etmesi gerektiğini belirterek, "Sanayiciler olarak sektörümüz ne olursa olsun, en temel girdilerimizin başında gelen enerjinin maliyetini düşürecek ve...

 • 21.05.2019 12:36 Siteler'i Canlandırmak İçin Komite Kurulacak

  ASO Başkanı Nurettin Özdebir, buradaki konuşmasında, Siteler'de çağın gerektirdiği değişim ve dönüşümün gerçekleştirilemediğine işaret etti

 • 18.05.2019 11:51 Aso ve 2. Osb Yönetimi Engelli Bireylerle Buluştu Aso ve 2. Osb Yönetimi Engelli Bireylerle Buluştu

  ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Burada amacımız sadece onlara bir yemek vermek değil, hem yönetim kurullarımızla, hem de çalışanlarımızla sıcak bir ortamda onlarla bir arada olabilmek" dedi.

 • 17.05.2019 10:21 Aso Teknik Koleji Öğrencilerinden Karma Sergi Aso Teknik Koleji Öğrencilerinden Karma Sergi

  Gençlik Haftası nedeniyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen serginin açılışını ASO Başkanı Nurettin Özdebir yaptı

 • 16.05.2019 10:13 Aso Başkanı Nurettin Özdebir Gençlerle Bir Araya Geldi

  Ankara Sanayi Odasından (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, üniversite öğrencilerine seslenerek, "Türkiye'nin gerçek gündemi olan yenilikçilik, girişimcilik konularının ilk muhatabı sizlersiniz.

 • 16.05.2019 10:05 Aso Başkanı Özdebir: Aso Başkanı Özdebir: "Gerçek Gündeminiz Girişimcilik ve Yenilikçilik Olmalıdır"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Gerçek gündeminiz girişimcilik ve yenilikçilik olmalıdır" dedi.

 • 15.05.2019 08:40 Aso Başkanı Nurettin Özdebir: Aso Başkanı Nurettin Özdebir: "Kadınlarımızın Pozitif Ayrımcılığa İhtiyacı Yok"

  Toplantıya, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve eşi Oya Özdebir, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Dinçer, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Başar, TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Belma Yılmazyiğit ve kadın girişimciler kurulu üyeleri katıldı

 • 14.05.2019 11:54 Aso'da 5g Konferansı Düzenlendi

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "5G bizim hayatımızı kolaylaştıracak, işlerimizi hızlandıracak, şimdiye göre belki binlerce katı aleti, nesneyi insanı birbirine bağlayacak.

 • 24.04.2019 12:34 Aso Başkanı Özdebir: Aso Başkanı Özdebir: "İstanbul ve Anadolu Yaklaşımı Yeniden Değerlendirilebilir"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Kriz nedeniyle kaynak kaybına uğrayan ve ağır borç yükü altına giren üretici sektörlere, bankalar aracılığıyla kaynak aktarımı yapılabilir.

 • 22.04.2019 13:28 Aso'dan Başkan Oğuz'a Ziyaret

  Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

 • 19.04.2019 11:08 Aso'ya En Verimli Sanayi Odası Ödülü Aso'ya En Verimli Sanayi Odası Ödülü

  Yılın en verimli kişi ve kuruluşlarına ödül verilen törene Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof

 • 18.04.2019 11:17 Özdebir: Özdebir: "Kültüre Sahip Çıkmak, Geleceğe Sahip Çıkmanın Bir Gereğidir"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Vakıf19 tarafından düzenlenen "Dünya Hitit Günü" panelinin açılışında, "Kültüre sahip çıkmak, geleceğe sahip çıkmanın bir gereğidir" dedi.

 • 01.04.2019 11:41 Özdebir: Özdebir: "Seçimler Bitti, Artık Ekonomiye Odaklanalım"

  Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, seçim sonuçlarının ülkemize ve tüm siyasi partilere hayırlı olmasını diledi.

 • 16.03.2019 12:34 Aso Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin güçlü olabilmesinin yolunun üretimden geçtiğini belirterek, "Bize düşen daha fazla çalışmak ve üretmek.

 • 11.03.2019 15:22 Aso Başkanı Özdebir: "4. Çeyrekteki Daralmaya Rağmen En Fazla Büyüyen 6. Ekonomi Olduk"

  2018 yılı son çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, "2018 yılını son çeyreğinde yüzde 3 küçülme ile ekonomide daralma beklentileri gerçekleşmiş oldu.

 • 11.03.2019 14:54 Daralmaya Rağmen En Fazla Büyüyen 6. Ekonomiyiz"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Küresel piyasalarda daralma göz önüne alındığında Türkiye ekonomisinin yıllık bazda yüzde 2,6 büyüme performansı ve 4. çeyrekteki daralmaya rağmen dünyanın en fazla büyüyen 6. ekonomisi olması büyüme açısından önemli." ifadesini kullandı.

 • 02.03.2019 13:48 Aso Başkanı Özdebir: Aso Başkanı Özdebir: "İşletmelerimizin Gücü Ülkenin Gücüdür"

  Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir, "İşletmelerimizin toplam karlılığı, yani gücü; ülkenin gücü demektir.

 • 01.03.2019 12:26 Aso Başkanı Özdebir: Aso Başkanı Özdebir: "Sanayi Üretimi Artarsa Ülke Büyür"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, sanayi üretiminin arttığı dönemlerde Türkiye ekonomisinde büyümenin arttığını belirterek, "Türkiye'nin gündemi üretim olmalı. Sanayi üretimi ne kadar artarsa büyüme artıyor, istihdam artıyor.

 • 21.02.2019 12:28 Endüstri 4.0'a Çabuk Adapte Olabiliriz Endüstri 4.0'a Çabuk Adapte Olabiliriz"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin Endüstri 4.0 devrimine çabuk adapte olabileceğini belirterek, "Bunu yakalayamazsak sanayide ve üretimde yıkıcı rekabetin altında kalırız." dedi.

 • 20.02.2019 12:45 Cari Açık Sorunu İçin Birlikte Hareket Edilmeli"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, cari açık sorununun çözülmesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirterek, "Yabancıyı tercih ettiğimiz zaman ülkenin kaynaklarını başka ülkelere transfer etmiş oluyoruz ama ülkemizden aldığımızda paramız ekonomimizin içinde kalıyor.