Çanakkale'de Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Düzenlendi - Son Dakika
Politika

Çanakkale'de Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Düzenlendi

Çanakkale\'de Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Düzenlendi

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları', Çanakkale'de gerçekleştirildi. Etkinliğe Vali İlhami Aktaş, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Özcan Aygün ve birçok STK temsilcisi katıldı. Programda konuşmalar ve sunumlar yapılarak, sivil toplumun önemi vurgulandı ve derneklerin denetimi hakkında bilgilendirme yapıldı.

23.11.2023 13:02  Güncelleme: 13:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları" Çanakkale'de gerçekleştirildi.

Kentteki bir otelde düzenlenen etkinlikte, Çanakkale'deki sivil toplum kuruluşlarına Cumhuriyet'in 100. yılında sivil toplum sektörünün gelişimi, derneklerin denetiminde incelenen hususlar, derneklere rehberlik faaliyetleri, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü'nün 8 numaralı tavsiyesi, proje destek sistemi konularında bilgilendirme sunumu ile Yardım Toplama Kanunu ve Yardım Toplama Yönetmeliği kapsamında bilgilendirmede bulunuldu.

Toplantıda konuşan Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, sivil toplum kuruluşlarının önemli görevler üstlendiklerini belirtti.

Aktaş, 11 ildeki "Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları"nın Çanakkale'de de düzenlenmesine vesile olan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Bakan Yardımcısı Bülent Turan'a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Vizyonu, Sivil Toplum Sektörün Genel Tanıtımı Sunumuna yer verildi..

Toplantıya, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Özcan Aygün, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, İşlemler ve Mevzuat Daire Başkanı Adnan Zengin, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü İçişleri Uzmanı Büşra Ergin, Dernekler Denetçisi Fatih Onmuş, İl Planlama Uzmanı Yavuz Selim Üçüncü, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdür Vekili Aykut Kuzey ve Çanakkale'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Çanakkale'de Cumhuriyetin 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şimşek: Harcamaları kontrol edecek ve kesintiye gideceğiz
  04:48 Şimşek: Harcamaları kontrol edecek ve kesintiye gideceğiz

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, harcamaları kontrol etmek ve kesintiye gitmek için çaba göstereceklerini belirtti. Şimşek, enflasyonu düşürmek, mali disiplini sağlamak ve yapısal reformları hayata geçirmek gibi hedeflerinin olduğunu ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin uluslararası yatırımcıların güvenini yeniden kazandığını ve ekonomide ilerleme kaydedildiğini söyledi.

 • ABD, Filistin'in BM'ye tam üyeliği istenilen karar tasarısını veto etti
  00:23 ABD, Filistin'in BM'ye tam üyeliği istenilen karar tasarısını veto etti

  ABD, BM Güvenlik Konseyi'nde Filistin'in BM'ye tam üyeliği talep edilen karar tasarısını veto etti. Oylamada 12 evet, 2 çekimser oy kullanılırken, ABD tasarıyı veto etti.

 • Bolu Belediye Meclisi, Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapıların kiralanması maddesini komisyona iade etti
  23:43 Bolu Belediye Meclisi, Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapıların kiralanması maddesini komisyona iade etti

  Bolu Belediye Meclisi'nde yapılan toplantıda, Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapıların kiralanması konusu görüşüldü. Gölcük Platformu üyeleri, bungalovların kullanımına karşı çıkarak protesto gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Tanju Özcan, maddenin komisyona iade edileceğini açıkladı.

 • Bosna Hersek'te Srebrenitsa Soykırımı İnkar Edildi
  23:38 Bosna Hersek'te Srebrenitsa Soykırımı İnkar Edildi

  Bosna Hersek'in Sırp Cumhuriyeti'nde düzenlenen gösteride binlerce Bosnalı Sırp, Srebrenitsa soykırımının inkar edildiği bir protestoya katıldı. Gösteride RS Başkanı Milorad Dodik ve diğer önemli Sırp yetkililer konuşma yaptı. Dodik, Srebrenitsa'da yaşananların savaş sonucu işlenen bir suç olduğunu ancak soykırım olmadığını savundu. RS hükümeti, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda görüşülecek olan Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü karar taslağına tepki olarak bu gösteriyi düzenledi.

 • Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'nın başkan yardımcıları belli oldu
  22:52 Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'nın başkan yardımcıları belli oldu

  Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'nın başkan yardımcıları Belediye Meclis üyeleri Abdullah Burak Livan ve Eda Büyükdemirci olarak atanmıştır.

 • Kastamonu Belediye Başkanı Ulaşım Sorununu Çözmek İçin Toplantı Yaptı
  22:47 Kastamonu Belediye Başkanı Ulaşım Sorununu Çözmek İçin Toplantı Yaptı

  Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, göreve başlamasının ardından şehir içi ulaşım problemini çözmek için S.S. Kastamonu Özel Halk Otobüsü İşletmesi ile toplantı gerçekleştirdi. Ulaşım master planı, mesafeye göre ücret, sarı otobüs ve otoparklar gibi konuları bilimsel ve akılcı çözümlerle hayata geçireceklerini belirtti.


Advertisement