CHP'de Çanakkale Belediye Başkanlığı İçin 3 Aday Başvurdu - Son Dakika
Politika

CHP'de Çanakkale Belediye Başkanlığı İçin 3 Aday Başvurdu

CHP\'de Çanakkale Belediye Başkanlığı İçin 3 Aday Başvurdu

CHP, Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayanlar arasına, bir dönem CHP'den milletvekili seçilen İsmail Özay da katıldı.

31.07.2013 19:54  Güncelleme: 10:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayanlar arasına, kentte 13 yılı aşkın Belediye Başkanlığı görevinde kalan ve bir dönem CHP'den milletvekili seçilen İsmail Özay da katıldı. Özay'a destek olmak amacıyla yanında bulunan CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan'a yönelik, "O koltuğun gücünü kendi partine karşı kullanmayacaksın" dedi. Özay'la CHP'nin Çanakkale'deki aday adayı sayısı üçe yükseldi.

Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığını daha önce açıklayan mevcut Başkan Ülgür Gökhan ile Cem Belli'nin ardından yarışa kentte 13 yılı aşkın Belediye Başkanlığı görevinde kalan ve bir dönem CHP'den milletvekili seçilen İsmail Özay da katıldı. CHP'nin Tarla Sokak'taki il ve merkez ilçe başkanlığı binasına saat 17.15'de beraberinde CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, eski milletvekili Ahmet Küçük ve çok sayıda partiliyle gelen İsmail Özay, aday adaylığı için hazırladığı başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder'e verdi. Çanakkale'de 1989-2002 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yürüten Özay'ın aday adaylığını açıkladığı sırada, partililer bir süre slogan attı. Özay, konuşmasında, "Aktif siyaseti bir dönem bıraktığımı açıklamıştım. Şimdi örgütümden gelen, değer verdiğim bazı arkadaşlarımın çağrılarına kulak asarak ve inandığım siyaset ilkeleri üzerine, altını iki kez kırmızı kalemle çizerek topluma korku salanlara, diktatörlere, 'Dur' diyebilecek yürüyüş için buradayım. CHP'nin parti tüzüğünde de yer aldığı gibi, 'Taşeronluk kölecilik' anlayışıdır. Biz buna son vereceğiz. Çanakkale Belediyesi'nin işçisi, dimdik ayakta duran, özgür çalışan işçi olacak" ifadelerini kullandı.

SOYDAN'DAN SERT SÖZLER

CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, "Şimdi sorulacak olabilir. 'Senin aday adayına destek vermenin anlamı ne' diye. Bir gün önce Cem Belli arkadaşımız aday adaylığını açıkladı. Davet edildim ona da destek vermek üzere buraya geldim. Daha önce sayın Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan aday adaylığını açıkladı. Ama çağrılmadım. Çağrılmış davet edilmiş olsaydım, onlarla buraya kadar yürürdüm. Bir belediye başkanına ya da bir aday adayına da davet etmek yakışırdı. Biz bize yakışanı yapmak zorundayız. Biz eğer bir partiyi temsil edeceksek, aday olacaksak, sizin oyunuzu isteyeceksek, örgüt bellidir. Hiç kimse CHP ile kavga etmeyecektir. CHP'nin size vermiş olduğu koltuğu, o koltuğun gücünü kendi partinize karşı kullanmayacaksınız. Senin görevin o koltuğun gücüne daha da güç katmaktır. Uzun bir yolculuğa çıktık. Biz birbirimizle kavga etmeyeceğiz. Bizim kavgamız demokrasi kavgasıdır. Bizim kavgamız özgürlük kavgasıdır. Bizim kavgamız, diktatöre karşı bağımsızlık kavgasıdır. Bizler hep birlikte bu yolda ilerleyeceğiz" dedi. Açıklamaların ardından partililer dağıldı. - Çanakkale

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika CHP'de Çanakkale Belediye Başkanlığı İçin 3 Aday Başvurdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement