CHP Gümüşhane'de Aday Tanıtımı Yaptı - Son Dakika

CHP Gümüşhane'de Aday Tanıtımı Yaptı

09.03.2014 17:30
CHP Gümüşhane'de Aday Tanıtımı Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane teşkilatı düzenlediği aday tanıtım programıyla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane teşkilatı düzenlediği aday tanıtım programıyla bir araya geldi.

Gökırmak düğün salonunda yapılan toplantıya CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Sena Kaleli, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, İl Başkanı Atilla Sait Özdamar, Belediye Başkan Adayı Cem Köksal, ilçe ve belde belediye başkanı, il genel meclisi ve belediye meclisi adayları ile çok sayıda partili katıldı.

Bursa Milletvekili ve PM üyesi Sena Kaleli, Türkiye'nin artık yoksunluklar ülkesi olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Sevgi, ahlak, vicdan, insaf yoksunluğu var, hak, hukuk, demokrasi, özgürlük yoksulluğu var. Yoksunluklar ülkesi olduk. Artık buna izin vermeyin. Buna el koyma vakti gelmiştir. Her yere el koydular. Türkiye terörizmin finansmanında gri listeden koyu gri listeye geçti."

Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ise Gümüşhane'nin özünde soysal demokrasi yattığını belirterek şunları söyledi: "Önce kendimiz buna inanarak bu seçimi alacağız. Gerçekleri vatandaşlarımıza anlatacağız."

Kadın ve gençlere değer verilmeden iktidara gelinemeyeceğini belirten Işık, "Gezi direnişini küçük görmeyin. Oradaki hiçbir genç bir yere zarar vermedi. O camları kıranlar polislerin kendisiydi" dedi.

Işık, Gümüşhane'de daha önceki seçimlerde başka parti adaylarını desteklediklerini kabul ederek şunları söyledi: "Biz birlik olmazsak hiçbirşey yapamayız. Küsme, darılma lüksümüz yok. 'Gümüşhane'den biz başkan çıkaramayız başka tarafa verelim' olmaz. Birde onlar bize versin. Hep biz vermek zorunda mıyız? Geçen seçimlerde verilmedi mi oy? Verildi seçildiler. Bu seferde onlar bize versin biz seçilelim. Sosyal demokrat belediyecilik neymiş onlara gösterelim."

"SEÇMENİMİZE 'NASILSA KAZANAMAYACAKSINIZ OYUNUZU BİZE VERİN' DİYEN ADAY VAR"

İl Başkanı Atilla Sait Özdamar da konuşmasında, Gümüşhane'de bir adayın CHP seçmenine 'nasıl olsa kazanamayacaksınız oyunuzu bize verin' dediğini iddia ederek, bunun çok ahlaksız, çok çirkin, siyasi etiğe sığmayan bir söylem olduğunu söyledi.

Buna karşı dikkatli olmak, önlem geliştirmek ve tepki koymak zorunda olduklarını dile getiren Özdamar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendilerine güvenemeyenler siyaset yapmasın. Herkes kendi adına siyaset yapsın. Başkalarının adına siyaset yapmasın. Başkalarının adına siyaset yapmaya kalkanlar karşılarında bizi bulur. Önümüzdeki 30 Mart seçimlerinden kesinlikle ve kesinlikle tüm ilçelerimizde başarıyla çıkacağımıza eminiz. Bunun için yapacağımız en önemli şey son bir hafta sahaya inmektir."

CHP Belediye Başkan Adayı Cem Köksal da Gümüşhane'de Belediyeciliğin Sebahattin Aytaç'tan bugüne gelişmediğini belirterek kısa bir konuşma yaptı.

Toplantıda yapılan konuşmaların ardından bütün adaylar basın mensuplarına poz verdi, ortamın hareketlenmesini isteyen Milletvekili Sena Kaleli'nin talebi üzerine CHP'nin seçim müzikleri ve kemençe eşliğinde partililer horon oynadı. - GÜMÜŞHANE

2022 yılı ek bütçesi TBMM Genel Kurulunda 2022 yılı ek bütçesi TBMM Genel Kurulunda Bakan Nebati, TBMM'de 'İhracatımız Arka Arkaya Rekorlar Kırıyor' Dedi; CHP'li Ağbaba 'Nebati'den Masallar' Yanıtını Verdi Bakan Nebati, TBMM'de 'İhracatımız Arka Arkaya Rekorlar Kırıyor' Dedi; CHP'li Ağbaba 'Nebati'den Masallar' Yanıtını Verdi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP Gümüşhane'de Aday Tanıtımı Yaptı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement