DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, Elbistan'ın il yapılmasını talep etti - Son Dakika
Politika

DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, Elbistan'ın il yapılmasını talep etti

DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, Elbistan\'ın il yapılmasını talep etti

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinin, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde il yapılmasını talep etti. Karatutlu, Elbistan'ın konumu itibarıyla önemli bir noktada yer aldığını ve depremden bu yana sorunların yaşandığını belirtti.

04.12.2023 13:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinin, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde il yapılmasını talep etti.

Karatutlu, Meclis'te yaptığı basın toplantısında, Kahramanmaraş'ın en büyük ilçelerinden biri olan Elbistan'ın, konumu itibarıyla Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin kesiştiği noktada yer aldığını hatırlattı.

6 Şubat'taki depremlerde Elbistan'ın merkez üslerinden biri olduğunu anımsatan Karatutlu, depremden bu yana Elbistan'da sorunların yaşanmaya devam ettiğini savundu.

Ağır hasarlı binaların çoğunun yıkılmadığını, demir ayıklama işleminin kent merkezinde yapılması nedeniyle tozların şehre yayıldığını söyleyen Karatutlu, Elbistan'da "iktidara yakın müteahhitlerin yaptığı ve ağır hasarlı olan binaların orta hasarlı bina olarak değiştirildiğini" öne sürdü.

Karatutlu, 2020 yılı nüfus sayımına göre 142 bin kişinin yaşadığı Elbistan'ın, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde il yapılmasını istedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, Elbistan'ın il yapılmasını talep etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.

 • Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu
  12:17 Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

  TFF, Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihini açıkladı. Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig 9, 10, 11 ve 12 Ağustos 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

 • Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu
  12:04 Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu

  Küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 • Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  12:03 Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de casusluk faaliyetleri kapsamında elde ettikleri bilgi ve belgeleri Fransa ve Çin istihbarat servislerine aktardıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Şüpheliler arasında kendini sözde aktivist ve gazeteci olarak tanıtan Ahmed Katie de bulunuyor. Katie'nin, Türkiye'deki siyasi partilerle irtibat kurmaya çalıştığı ve Türk devlet yetkililerinden sözde tehditler aldığını ileri sürdüğü belirlendi. Ayrıca, Katie'nin Fransız istihbaratının direktifleriyle Türkiye'deki faaliyetlerini Halep Dostları Topluluğu yöneticileri üzerinden ilettiği tespit edildi. Çin istihbarat birimine bilgi aktaran 7 şüpheliye de operasyon düzenlendi ve çok sayıda dijital materyal ile para ve silah ele geçirildi.

 • Acun Ilıcalı, Survivor'ı heyecanlı şekilde izleyen gençleri Dominik'e davet etti
  11:48 Acun Ilıcalı, Survivor'ı heyecanlı şekilde izleyen gençleri Dominik'e davet etti

  Acun Ilıcalı, Survivor All Star'ı heyecanlı şekilde izledikleri anları kayda alarak yayınlayan gençleri Dominik'e davet etti. Gençler de Ilıcalı'nın teklifini geri çevirmedi.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin'e küfretti
  11:33 ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin'e küfretti

  ABD Başkanı Joe Biden, seçim kampanyası konuşmasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ağır sözler kullanarak küfretti. Biden, Putin'in neden olduğu sürekli nükleer çatışma endişesine dikkat çekerek, asıl tehdidin iklim olduğunu belirtti. Ayrıca, Biden, eski ABD Başkanı Donald Trump'ı da Putin hakkında konuşmamakla eleştirdi.

 • Kurum maden faciasıyla ilgili suçlamalara yanıt verdi: ÇED raporuyla, toprak kaymasının ne alakası var?
  11:31 Kurum maden faciasıyla ilgili suçlamalara yanıt verdi: ÇED raporuyla, toprak kaymasının ne alakası var?

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum, Çevre Bakanı olduğu dönemde facianın yaşandığı İliç'teki madeni işleten Anagold firmasına ÇED olumlu raporu verilmesiyle ilgili eleştirilere ilk kez yanıt verdi. Kurum, "Faaliyet iznini biz vermiyoruz. Şimdi oraya siz ÇED verdiğiniz için burası kaydı diyorlar ÇED raporu ile toprak kaymasının ne ilgisi var?" dedi.

 • Dedesine tuzak kurup silahla vurdu
  11:12 Dedesine tuzak kurup silahla vurdu

  İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir torun, zile basıp saklanarak dedesini kapıyı açtığında bacağından vurdu. Olay güvenlik kamerasına yansırken, şüpheli polis tarafından yakalandı. Yaralı dede ise hastanede tedavi altına alındı.


Advertisement