Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Deva Partisi haberleri, Deva Partisi son dakika, son dakika Deva Partisi

Son Dakika Deva Partisi Haberleri

Son dakika Deva Partisi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son deva partisi haberleri anında burada.


 • 13:15 DEVA Partisi Milletvekili Seda Kaya Ösen: Kadın hakları demokrasi ve insan hakları düşüncesini hızlandırıyor

  DEVA Partisi Milletvekili Seda Kaya Ösen: Kadın hakları demokrasi ve insan hakları düşüncesini hızlandırıyor DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme seçilme hakkının tanınmasının 89. yıl dönümü dolayısıyla kadın haklarının demokrasi ve insan hakları düşüncesinin gelişimini hızlandırdığını belirtti.

 • 01:28 Eski Diyanet İşleri Başkanı Doğan için cenaze namazı kılındı

  Eski Diyanet İşleri Başkanı Doğan için cenaze namazı kılındı Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan için Hacı Bayram Veli Camii'nde cenaze namazı kılındı. Doğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cenaze namazına, birçok siyasi ve vatandaş katıldı. Doğan, Süleymaniye Haziresi'ne defnedilecek.

 • Dün Dün 16:55 DEVA Partisi Milletvekili Selma Aliye Kavaf, engelliler için 3 kanun teklifi sundu

  DEVA Partisi Milletvekili Selma Aliye Kavaf, engelliler için 3 kanun teklifi sundu DEVA Partisi Manisa Milletvekili Selma Aliye Kavaf, engellilerin yaşadığı sorunların çözümüne yönelik yasal düzenlemeler yapılması için 3 kanun teklifi hazırladıklarını ve TBMM Başkanlığına sunduklarını açıkladı. Kavaf, engellilerin erişilebilirlik, maaş kesintilerinin iadesi ve sağlık kurulu raporlarının uluslararası protokollere göre yapılması gibi konularda düzenlemeler yapılmasını istediklerini belirtti.

 • Dün Dün 16:47 Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, hayatını kaybetti

  Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, hayatını kaybetti ESKİ Diyanet İşleri Başkanı ve İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan (93), hayatını kaybetti. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde çeşitli sağlık sorunları nedeniyle tedavi gören Lütfü Doğan, bugün sabah yaşamını yitirdi. Doğan'ın cenazesinin, yarın öğle namazı sonrası Süleymaniye Camii'nde kılınacak namazın ardından caminin haziresine defnedileceği belirtildi.

 • Dün Dün 16:12 GAGİAD Ödül Töreninde ALG Spor'a spor ödülü verildi

  GAGİAD Ödül Töreninde ALG Spor'a spor ödülü verildi Gaziantep Genç İş Adamları Derneği'nin (GAGIAD) geleneksel ödül töreninde, Kadınlar Süper Ligi ve Avrupa'da başarı elde eden Gaziantep ALG Spor'a spor ödülü verildi. ALG Spor takımı, ödülü kulüp başkanı Ali Gözcü'nün aldığı törene takım halinde katıldı.

 • Dün Dün 13:00 DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, Elbistan'ın il yapılmasını talep etti

  DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, Elbistan'ın il yapılmasını talep etti DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinin, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde il yapılmasını talep etti. Karatutlu, Elbistan'ın konumu itibarıyla önemli bir noktada yer aldığını ve depremden bu yana sorunların yaşandığını belirtti.

 • Dün Dün 11:20 Meclis'in ilk kadın vekili, kürsüden dünyaya seslenerek, "eksiksiz bir bütünüz" mesajı verdi

  Meclis'in ilk kadın vekili, kürsüden dünyaya seslenerek, 'eksiksiz bir bütünüz' mesajı verdi Türkiye'de 89 yıl önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının ardından 1935 yılında Erzurum milletvekili olarak TBMM'ye gelen Nakiye Elgün, Genel Kuruldaki ilk konuşmasında, dünyaya seslenerek, "eksiksiz bir bütünüz" mesajı verdi.

 • Dün Dün 07:54 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: "Meral Hanım 'Ne Teklif Ediyorsunuz' Diye Sordu"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Meral Hanım 'Ne Teklif Ediyorsunuz' Diye Sordu' CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya’daki CHP kampında basın mensupları ile yaptığı toplantıda, İYİ Parti ile işbirliği görüşmesine ilişkin “Meral Hanım bana ‘Ne teklif ediyorsunuz’ diye sordu, ben de ‘Kararınızı alırsanız, masa kuralım ve başına geçelim. İstanbul, Ankara’dan başlayarak,  11 büyükşehirden başlayarak, Türkiye’yi konuşalım’. Bunun dışında, böyle çok alçak bir şey vermem lazım ya da çok indirgenmiş bir şey söylemem lazım. İkisi de işbirliğinin önünü tıkayabilir. İYİ Parti’nin şöyle bir şeyi olabilir, ‘Şu, şu, şu gibi noktalarda ne diyorsunuz? Biz bunlara olumlu cevap verirseniz müzakere yaparız’ dese onu müzakere ederiz. Ama ne teklif ediyorsunuz dediklerinde, biz onlara çalışma masası teklif ettik. Çünkü her şey çok kolay değil. Sadece bir ilin seçiminden bahsediyorsak, bir teklif götürürüz. Sırf İstanbul ile ilgili bir teklif götürsem, iş çözülecek mi? Şu olsun, bu olmasın. Sonuçta teoride 81 il, 1271 ilçede konuşacağız” dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 21:02 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Genel seçimlerde topladığımız takdiri, farkındalığı, bilinirliği; yerel seçimlerde insanları yeniden DEVA Partisi'ne ikna ederek taçlandırmak zorundayız." dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:12 Deva Partisi, 51 Belediye Başkan Adayını Tanıttı.

  Deva Partisi, 51 Belediye Başkan Adayını Tanıttı. DEVA Partisi bugün 51 belediye başkan adayını açıkladı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Biliyoruz ki bu kafayla, bu hukuksuzluk ve adaletsizlikle bu iktidar sonuç üretemeyecek. Onun için bu yerel seçimlerde diyorum ki ‘Gelin, sarı kartı gösterelim.’ Ama genel seçimlerde de hep beraber kırmızı kartlarımızı hazırlayalım ve genel seçimlerde de artık kırmızı kartı gösterip bu görevi beraberce sona erdirelim. Sarı kartı gösterelim ki dikkat etsinler. Sarı kartı gösterelim ki hukuktan, adaletten saptıklarının farkına varsınlar. Bu yerel seçimlerde, DEVA'ya yakışan bir sonuç alalım ki iktidar, genel seçime kadar iki elinin arasına başını alıp biraz düşünsün, kendine gelsin. Nasıl genel seçimlerde o 52/48 sarstıysa, bir rasyonalite arayışına az da olsa girdilerse bu yerel seçimlerde bizim iyi sonuç almamız, genel seçimlere kadar da ülkenin daha iyi yönetilme çabasını bir miktar oluşturabilir. Sarı kartı gösterelim ki pervasızlıktan, vurdumduymazlıktan vazgeçsinler. DEVA Partisi buna hazır. Belediyecilik anlayışımızla hazırız” dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:01 Babacan: İktidara yerel seçimlerde sarı kart, genel seçimlerde ise kırmızı kart gösterelim

  Babacan: İktidara yerel seçimlerde sarı kart, genel seçimlerde ise kırmızı kart gösterelim DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il ve ilçe belediye başkanı adaylarının açıklandığı programda, 'Biliyoruz ki iktidar bu kafa ile sonuç üretemeyecek. Onun için yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim ama genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım ve genel seçimlerde kırmızı kartı gösterip bu dönemi beraberce sona erdirelim' dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:01 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim, genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim, genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il ve ilçe belediye başkanı adaylarının açıklandığı programda, iktidarın sonuç üretemeyeceğini belirterek, yerel seçimlerde sarı kartı gösterip genel seçimlerde kırmızı kartı göstererek bu dönemi sona erdirmeyi hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, DEVA Partisi'nin 51 il ve ilçe belediye başkan adayı da açıklandı.

 • 03.12.2023 03 Ara 00:36 DEVA Partisi Milletvekili Engellilerin Sorunlarını Meclis'e Taşıdı

  DEVA Partisi Milletvekili Engellilerin Sorunlarını Meclis'e Taşıdı DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, engelli vatandaşların sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Ösen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'na evde bakım hizmeti ve rehabilitasyon merkezlerinin engellilerin özgürce yaşamasına imkan sağlayıp sağlamadığını sordu.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:28 Ali Babacan: "Bu Hükümet Alın ve Akıl Teri Dökerek Kazanç Elde Etme Yerine; Ölçüsüz Rant, Rüşvet, Yolsuzluk ve Köşe Dönme Anlayışıyla Kısa Yoldan...

  Ali Babacan: 'Bu Hükümet Alın ve Akıl Teri Dökerek Kazanç Elde Etme Yerine; Ölçüsüz Rant, Rüşvet, Yolsuzluk ve Köşe Dönme Anlayışıyla Kısa Yoldan... DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TBMM'de, "Son günlerde gizli fon dolandırıcılığı, sosyal medya fenomenleri üzerinden kara para aklama, kayıt dışı para aklama, vergi kaçırma gibi hadiselere sıklıkla şahit oluyoruz. Bu tür hadiseler iktidarın ekonomi, hukuk ve şeffaflık alanında oluşturduğu yozlaşmış bir ortamın tezahürüdür. Bu hükümet alın ve akıl teri dökerek kazanç elde etme yerine; ölçüsüz rant, rüşvet, yolsuzluk ve köşe dönme anlayışıyla kısa yoldan zengin olmayı özendiren bir ekonomik iklim yaratmıştır. Bu ülkede hakkaniyetle, alın teriyle, bilek gücüyle, helalinden kazanmanın zorlaştığı bir ortam oluşmuştur. Bu ülkede bu iklimi oluşturan ve bu işin asıl sorumlusu hükümettir ve Sayın Erdoğan'dır" dedi. Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için de “Bahçeli geldi Erdoğan'a ortak oldu. O günden bu yana ülke bir krizden diğerine savruluyor. Nerede kriz, o resmin içinde Bahçeli var. Ekonomik kriz deseniz öyle, yargı krizi deseniz öyle” ifadelerini kullandı.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:04 Ali Babacan: Asgari ücret artışı gerçek enflasyonun altında tutulmak isteniyor

  Ali Babacan: Asgari ücret artışı gerçek enflasyonun altında tutulmak isteniyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin asgari ücretin sınırlı tutulması çabasında olduğunu belirterek, bu yıl oluşan enflasyon farkının halka unutturularak, gelecek yıl için açıklanan düşük bir enflasyon üzerinden zam yapılacağını söyledi. Babacan ayrıca, TBMM'de kabul edilen ekonomik düzenlemelere ilişkin kanun teklifinde haksız servet transferini önleyecek, imar rantlarını vergilendirecek, vergide adaleti ve öngörülebilirliği sağlayacak hiçbir adım olmadığını ifade etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:03 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, gündemi değerlendirdi Açıklaması DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme verilerine ilişkin, "Türkiye'deki en önemli sorun büyümenin kalitesi. Enflasyon konusunda açıkladığı rakamlara güvenilmeyen TÜİK'in büyüme rakamlarına ne kadar itibar ederiz ayrı konu. Vatandaş 'alışveriş torbam küçüldü' diyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:14 DEVA Partisi Milletvekili: AK Parti'nin plansız tarım politikaları üreticiyi ve tüketiciyi mağdur ediyor

  DEVA Partisi Milletvekili: AK Parti'nin plansız tarım politikaları üreticiyi ve tüketiciyi mağdur ediyor DEVA Partisi Gaziantep Milletvekili Ertuğrul Kaya, AK Parti iktidarının plansız tarım politikaları nedeniyle üreticinin de tüketicinin de mağdur olduğunu öne sürdü. Kaya, gıda enflasyonunda dünya rekoru kırıldığını ve Türkiye'de en pahalı gıda ürünlerinin satıldığını belirtti. Tarım alanında plansız ve iş bilmez politikalar yüzünden üretici ve tüketici aç hale getirildiğini ifade eden Kaya, iktidarın gıda enflasyonunu yüzde 100'ün üzerine çıkardığını söyledi.

 • 29.11.2023 29 Kas 16:23 DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık: Ekonomik buhran toplumsal barışı bozar hale geldi

  DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık: Ekonomik buhran toplumsal barışı bozar hale geldi DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, enflasyonun ülkenin kanayan yarası haline geldiğini ve vatandaşların artan hayat pahalılığı nedeniyle daha da yoksullaştığını belirtti. Kısacık, Türkiye'de orta sınıfın kalmadığını ve ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan kavgaların bazen cinayetle sonuçlandığını ifade etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:03 DEVA Partisi Milletvekili Burak Dalgın'dan kolay para ve kayıt dışılıkla mücadele çağrısı

  DEVA Partisi Milletvekili Burak Dalgın'dan kolay para ve kayıt dışılıkla mücadele çağrısı DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, Türkiye'de yüksek enflasyon ve kredi batağı sorunlarına dikkat çekerek, kolay para, kara para ve kayıt dışılıkla mücadelenin sonuna kadar sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Dalgın, gelir vergisi dilimlerinin güncellenmesi, temel tüketim ürünlerindeki vergilerin indirilmesi ve enflasyonla gerçek anlamda mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:01 MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ali Babacan'ın açıklamasına yanıt verdi

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ali Babacan'ın açıklamasına yanıt verdi MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın MHP'ye yönelik açıklamalarına cevap vererek, MHP'nin Türk varlığının kayyımı olduğunu ve liderleri Devlet Bahçeli'nin liderliğinde milletin bekası için kıyamete kadar kıyamda olacağını belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:45 Deva Partili Elif Esen: "İstiyoruz Ki Ülkemizi, İlimizi, İlçemizi Yöneten Kurullarda Daha Çok Kadın Olsun"

  Deva Partili Elif Esen: 'İstiyoruz Ki Ülkemizi, İlimizi, İlçemizi Yöneten Kurullarda Daha Çok Kadın Olsun' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, “Ülkemizde yaşanan sorunları, zorlukları, ihtiyaçları ancak kadın erkek hep birlikte çalışarak aşabiliriz. İçinde bulunduğumuz şehirlere ruh ve değer katabiliriz. Kadın bakış açısıyla hayatı daha yaşanabilir ve güvenli hale getirebiliriz. Ve sonuçta ülke çapında kalkınmayı gerçekleştirebiliriz. İşte bu yüzden, tüm bu hassasiyetler sebebiyle biz de kolları sıvadık. ‘Yerelde kadına yer var’ diyerek yola çıktık. İstiyoruz ki ülkemizi, ilimizi, ilçemizi yöneten kurullarda daha çok kadın olsun” dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:11 DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, tüm kadınları kampanya toplantısına davet etti

  DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, tüm kadınları kampanya toplantısına davet etti DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Elif Esen, hangi partiden ve görüşten olursa olsun tüm kadınların, partisinin 'Yerelde Kadına Yer Var' kampanyasının seçim ve adaylık bilgilendirme toplantısına katılabileceğini bildirdi.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:24 İdris Şahin: Sayın Erdoğan Seçim Meydanlarında Faizi Arttırmayacağız Diye 85 Milyonu Aldattı. Erdoğan Seçim Öncesinde Halkı Kandırmıştır

  İdris Şahin: Sayın Erdoğan Seçim Meydanlarında Faizi Arttırmayacağız Diye 85 Milyonu Aldattı. Erdoğan Seçim Öncesinde Halkı Kandırmıştır DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin, Çorum’da Merkez Bankası’nın faiz kararını yüzde 40’a çıkarmasına ilişkin, “Bu konuda iktidarın başta sınıfta kaldığını ifade etmek isterim. Çünkü ekonomi akılla bilimle yönetilir. Yaklaşık 5-6 yıldır mevcut hükümet aklın dışında rasyonel ekonomi politikalarıyla ülkeyi yönetti. Şu an itibarıyla 216 gün önce Sayın Erdoğan seçim meydanlarında faizi arttırmayacağız diye 85 milyonu aldattı. Bugün Merkez Bankası'nın faiz oranı yüzde 40 oldu. Bunun özellikle iş dünyasına tahvil ettiğinizde yüzde 60’larla vatandaş kredi kullanamaz hale geldi. Merkez Bankası’nın bankalar arasındaki faiz oranının yüzde 40. Bunun üzerine bankaların bugün itibarıyla üreticiye, sanayiciye esnafa kullandıracağı kredi oranlarını siz düşünün. Dolayısıyla vatandaşı aldatan, bir dönem 'ne aldanan olacağız ne aldatan olacağız' diyen sayın Erdoğan seçim öncesinde halkı kandırmıştır" dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:20 DEVA Partisi'nden AK Parti'ye geçen üye sayısı 800 değil, 71 çıktı

  DEVA Partisi'nden AK Parti'ye geçen üye sayısı 800 değil, 71 çıktı DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, Horasan ilçe teşkilatından istifa ederek AK Parti'ye geçen üye sayısının 800 değil, 71 olduğunu söyledi. Bingöl, AK Parti'nin kamuoyunu yanılttığını ve manipüle ettiğini belirtti.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:18 DEVA Partisi Horasan İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu AK Parti'ye katıldı

  DEVA Partisi Horasan İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu AK Parti'ye katıldı DEVA Partisi Horasan İlçe Başkanı Kenan Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti'ye katıldı. Katılım programına AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Akarsu ve AK Parti Horasan İlçe Başkanı Recep Karataş da katıldı. Milletvekili Mehmet Emin Öz, bu katılımın partinin hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir adım olduğunu belirtti ve ülkenin daha parlak bir geleceğe ulaşması için birlik ve beraberlikle çalışacaklarını söyledi.

 • 25.11.2023 25 Kas 18:30 DEVA Milletvekili Ekmen, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hutbelerin siyasi mesaj verdiği şikayetlerine dikkat çekti

  DEVA Milletvekili Ekmen, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hutbelerin siyasi mesaj verdiği şikayetlerine dikkat çekti DEVA Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın cami cemaatinin hutbeleri dinledikten sonra nasıl bir hissiyatla camiden ayrıldığına dair bir çalışma yapması gerektiğini belirtti. Ayrıca, bütçe düzenlemeleri ve tasarruf genelgeleri konusunda da eleştirilerde bulundu.

 • 25.11.2023 25 Kas 17:17 Ali Babacan: Hukuk ve adalet olmadığında para kaçıyor

  Ali Babacan: Hukuk ve adalet olmadığında para kaçıyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gölbaşı'nda vatandaşlarla bir araya gelerek, hukuk ve adaletin önemine vurgu yaptı. Babacan, 200 TL'lik banknotun değerinin hukuk ve adaletle ilişkili olduğunu belirterek, hukuk olmadığında ve adalet olmadığında paranın kaçtığını ifade etti. Ayrıca, çiftçilerin unutulduğunu ve sürekli ithalat yapıldığını söyledi.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:51 Erzurum'da DEVA Partisi'nden istifa kararı alan 800 kişi AK Parti'ye katıldı

  Erzurum'da DEVA Partisi'nden istifa kararı alan 800 kişi AK Parti'ye katıldı Erzurum'un Horasan ve Karayazı ilçelerinde DEVA Partisi'nden istifa eden 800 kişi, AK Parti'ye katıldı. AK Parti Erzurum İl Binası'nda düzenlenen katılım töreninde, istifa edenlere AK Parti rozetleri takıldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:34 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, Cumhurbaşkanlığı bütçesini değerlendirdi

  DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, Cumhurbaşkanlığı bütçesini değerlendirdi DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Cumhurbaşkanlığı bütçesini değerlendirdi. Dalgın, bütçenin itibar, hukuk, demokrasi, milli para, pasaport, kadınların katılımı ve gençlerin geleceği gibi konularda yanlış arayışlara sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, harcamaların itibar getirmediğini, algı yönetimiyle de sanal bir itibar oluştuğunu ifade etti.

 • 24.11.2023 24 Kas 21:09 Cumhurbaşkanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Cumhurbaşkanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin, "Bu ülkenin insanında, toprağında, girişimcisinde, işvereninde, çalışanında, emekçisinde Türkiye'yi çok daha öteye taşıyacak heyecan da potansiyel de kaynak da vardır.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:37 DEVA Partisi Milletvekili: Batman'da derelerin ıslah edilmesi gerekiyor

  DEVA Partisi Milletvekili: Batman'da derelerin ıslah edilmesi gerekiyor DEVA Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Batman'da yaşanan sel felaketi sonrasında yerleşim yerleri yakınındaki derelerin ıslah edilmesi gerektiğini belirtti. Ekmen, bölgedeki derelerin DSİ tarafından ıslah programına alınmasını istedi ve taşkın riskine dikkat çekti.

 • 23.11.2023 23 Kas 14:27 Babacan: Gelin, bu sistemi değiştirelim

  Babacan: Gelin, bu sistemi değiştirelim DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 50+1 tartışması ile ilgili, "Gelin bu sistemi değiştirelim. Ülkemizi, 100 yılı aşmış Cumhuriyetimizi, 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' ile taçlandıralım" dedi.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:42 Ali Babacan: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni Değiştirelim

  Ali Babacan: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni Değiştirelim DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, cumhurbaşkanı seçimindeki 'yüzde 50+1' tartışmalarıyla ilgili olarak, 'Gelin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni değiştirelim. Yüz yılını aşmış Cumhuriyetimizi parlamenter sistemle taçlandıralım.' dedi. Babacan ayrıca, maden kazası, çocuk hakları, kadına yönelik şiddet ve öğretmenlerin zor koşullarıyla ilgili konuştu.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:50 DEVA Partisi Milletvekili Plastik Kullanımının Azaltılmasını İstiyor

  DEVA Partisi Milletvekili Plastik Kullanımının Azaltılmasını İstiyor DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Evrim Rızvanoğlu, Türkiye'nin plastik atık ithalatında rekor kırdığını ve plastik kullanımının azaltılması gerektiğini belirtti. Rızvanoğlu, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'un başlattığı Kağıtsız Parlamento Projesi'ni desteklediklerini ve aynı azaltım projesinin plastik kullanımı için de yapılmasını temenni ettiklerini söyledi.

 • 21.11.2023 21 Kas 21:53 Adalet Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Adalet Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, gayelerinin, milletin devlete olan güveninin zedelenmemesi, hukukun üstünlüğü ilkesine halel getirilmemesi olduğunu belirtti.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:04 Fevzi Sayan, Tutak Belediye Başkanlığı için başvurusunu gerçekleştirdi

  Fevzi Sayan, Tutak Belediye Başkanlığı için başvurusunu gerçekleştirdi Fevzi Sayan, siyasi ve toplum liderleriyle birlikte AK Parti Tutak İlçe Başkanlığına başvuruda bulundu. Sayan, Tutak ilçesine hizmet etmek ve birlik beraberlik sağlamak amacıyla aday adaylığını açıkladı. Ayrıca, yemek programında konuşan Sayan, hizmetkar olmayı hedeflediklerini ve ilçedeki hizmet bayrağını daha ileriye taşımak istediklerini belirtti. Tutaklı vatandaşlar ise Sayan'ın iş insanı kimliğiyle ilçeye katkı sağladığını ve toplumun her kesimiyle uyumlu olduğunu vurguladılar.

 • 20.11.2023 20 Kas 20:56 Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmeleri devam ediyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:21 Mustafa Yeneroğlu'dan İktidara İsrail Tepkisi: "Türkiye'nin, İsrail'e Kuvvetle Muhtemel Askeri Sanayisi İçin de Kullandığı Demir-Çeliğin Yüzde 65'ini...

  Mustafa Yeneroğlu'dan İktidara İsrail Tepkisi: 'Türkiye'nin, İsrail'e Kuvvetle Muhtemel Askeri Sanayisi İçin de Kullandığı Demir-Çeliğin Yüzde 65'ini... DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de, "7 Ekim'den bu yana Türk limanlarından, İsrail limanlarına 300'e yakın yük gemisinin; jet yakıtı dahil, akaryakıt, çimento, gıda, demir-çelik taşınmasını ayrıca her gün düzenli hava kargo seferleri yapılmasını nasıl izah ediyorsunuz? Bugün Türkiye maalesef bu desteğiyle Filistin'deki insanlık suçlarının İsrail tarafından işlenmesine bir şekilde dolaylı olarak destek vermiş olmuyor mu? Bu destekler karşısında sizin iç kamuoyuna yönelik haykırışınızı nasıl izah edeceğiz? Türkiye'nin, İsrail'e kuvvetle muhtemel askeri sanayisi için de kullandığı demir-çeliğin yüzde 65'ini tedarik etmesinin bir açıklaması var mı? İsrail’in savaş suçlarına ortak olma noktasında bu İsrail'e yönelik desteği mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin gözden geçirmesini bu tutumuyla da daha inandırıcı bir tavır ortaya koymasını bekliyoruz" dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:13 Yeneroğlu: Türkiye'nin Gazze'ye yönelik katliamı durdurabilecek ağırlığı yok

  Yeneroğlu: Türkiye'nin Gazze'ye yönelik katliamı durdurabilecek ağırlığı yok DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin, Gazze'ye yönelik saldırıları durdurabilecek ağırlığının olmadığını belirtti. Yeneroğlu, Türkiye'nin bölgede güçlü ve saygın bir ülke konumunda olmadığını ifade ederek, iktidarın Filistin için bir şey yapmadığını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin demokrasi ve hukukun üstünlüğü kriterlerinde dünyada son sıralarda yer aldığını ve dünyaya adalet dersleri vermenin ciddiye alınmayacağını vurguladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 12:42 Yeni Kurulan Partiler Yükselişiyle Dikkat Çekiyor

  Yeni Kurulan Partiler Yükselişiyle Dikkat Çekiyor Medya Net Haber, yerel seçimler öncesinde vatandaşın nabzını tutmak için yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Ankete göre, Yerli ve Milli Parti en yüksek büyüme yüzdesine sahip parti olarak öne çıktı. Yeniden Refah Partisi, Milli Yol Partisi, Zafer Partisi ve DEVA Partisi de yeni kurulan partiler arasında büyümeye devam edenler arasında yer aldı.

 • 17.11.2023 17 Kas 20:05 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, "Enerji diplomasisi enerjinin önemli bir unsurudur ve Türkiye jeostratejik konumu itibarıyla merkez ülkelerden birisidir.

 • 17.11.2023 17 Kas 20:01 Bakan Kacır'dan DEVA Partisi Milletvekili Dalgın'a ''Kızılelma''lı yanıt

  Bakan Kacır'dan DEVA Partisi Milletvekili Dalgın'a ''Kızılelma''lı yanıt DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın'ın, sosyal medya hesabından ''2023 yılında F-16 almak için lobi yapmak zorunda kaldığımızı görünce hüzünle hatırladığım...'' notuyla yaptığı paylaşımına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan yanıt geldi. Bakan Kacır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde poz verdiği, Baykar üretimi Kızılelma'nın fotoğrafını paylaştı.

 • 17.11.2023 17 Kas 15:04 DEVA Partisi, yerel seçimlerde 81 ilde aday gösterecek

  DEVA Partisi, yerel seçimlerde 81 ilde aday gösterecek DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, Eskişehir'de yaptığı konuşmada, vatandaşların talepleri doğrultusunda yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı. Esen, ayrıca Deva Partisi'nin 81 ilde ve 922 ilçede amblemini gösterme kararı aldığını belirtti.

 • 16.11.2023 16 Kas 15:22 DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, Mevcut Anayasa'yı Tanımayanlara Destek Vermeyeceklerini Belirtti

  DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, Mevcut Anayasa'yı Tanımayanlara Destek Vermeyeceklerini Belirtti DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı basın toplantısında, mevcut Anayasa'yı tanımayanlara destek vermeyeceklerini belirtti. Babacan, ayrıca yüksek yargıya ilişkin tartışmalara da değinerek, iktidarın küçük ortağının Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması için çağrıda bulunduğunu ve Yargıtay'ın AYM'nin görevini yaptığı için suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AYM'ye ilişkin sözlerine de tepki göstererek, Bahçeli'nin krizlerin ortağı olduğunu ifade etti. Ayrıca, Hrant Dink cinayeti tetikçisi Ogün Samast'ın serbest bırakılmasına ilişkin de konuşan Babacan, hukuk ve adaletin olmadığı bir ortamda kamu vicdanının rahatlamayacağını vurguladı. Son olarak, DEVA Partisi'nin 2. Olağan Kongre sürecinin başladığını ve aday adaylığı sürecinin önümüzdeki pazartesi gününden itibaren resmen başlayacağını duyurdu.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:18 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan gündemi değerlendirdi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan gündemi değerlendirdi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin hükümlüsü Ogün Samast'ın şartlı tahliyesinin, kamu vicdanında karşılığını bulmuş bir gelişme olmadığını belirtti.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:51 DEVA Partisi lideri Ali Babacan: Mevcut Anayasa'yı tanımayanlara itibar etmemiz mümkün değil

  DEVA Partisi lideri Ali Babacan: Mevcut Anayasa'yı tanımayanlara itibar etmemiz mümkün değil DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı basın toplantısında, mevcut Anayasa'yı tanımayanların yeni anayasa laflarına itibar etmelerinin mümkün olmadığını belirtti. Babacan ayrıca, yüksek yargıya ilişkin tartışmalara ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AYM'ye ilişkin sözlerine değindi.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:37 Babacan'dan Dink'in Katili Samast'ın Tahliye Edilmesine Tepki: "Kamu Vicdanında Karşılığını Bulmuş Bir Gelişme Değil"

  Babacan'dan Dink'in Katili Samast'ın Tahliye Edilmesine Tepki: 'Kamu Vicdanında Karşılığını Bulmuş Bir Gelişme Değil' Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliye edilmesine ilişkin; “Bütün bu infaz yasasıyla ilgili düzenlemeler ve bunların uygulama detaylarının bu Meclis altında tartışılması lazım. Biz onun için 12 Temmuz’daki torba maddeyle bu işin düzenlemesine karşı çıktık. Öyle anlaşılıyor ki dün akşamdan bugüne kadar yapılan tartışmalara baktığımızda hukuki olup olmadığı hukukçuların teknik olarak bakması gereken bir konu ama bu serbest bırakılma kamu vicdanında karşılığını bulmuş bir gelişme değil. Kamu vicdanında bu yerini bulmadı” açıklamasını yaptı.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:28 Kılıçdaroğlu'nun yeni mekanı! 6'lı masadan ortaklarına komşu oldu

  Kılıçdaroğlu'nun yeni mekanı! 6'lı masadan ortaklarına komşu oldu CHP Genel Başkanlığı görevini Özgür Özel'e devrettikten sonra Ankara'da yeni bir ofis açan Kemal Kılıçdaroğlu, burada ilk ziyaretçilerini de kabul etmeye başladı. Kılıçdaroğlu, 6'lı masa ortaklarından Davutoğlu, Akşener ve Babacan'ın ofislerine komşu bir konumda bulunuyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 16:20 Mustafa Yeneroğlu: "Seçim Beyannamesinde Ak Parti, Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlarımıza Yönelik 27 Somut Vaade Yer Verdi.

  Mustafa Yeneroğlu: 'Seçim Beyannamesinde Ak Parti, Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlarımıza Yönelik 27 Somut Vaade Yer Verdi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, “Son genel seçim öncesi yayınlanan seçim beyannamesinde AK Parti, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik 27 somut vaade yer verdi. Bu vaatlerin hiçbirisi yerine getirilmedi. Söz verdin, niye yerine getirmiyorsun? Sayın Cumhurbaşkanına çağrıda bulunuyorum: Cuma günü Almanya’ya gideceksiniz. Diasporamızın yarısı Almanya’da yaşıyor. Oradaki vatandaşlarımıza verdiğiniz, ikisi bir talimatlık, imzalık, bu sözleri yerine getirin. Diğeriyle ilgili de kanuni düzenleme konusunda hemen Meclis’e getirin biz de her türlü desteği vereceğiz” dedi.

 • 15.11.2023 15 Kas 15:22 DEVA Parti'li Yeneroğlu: "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ikinci plana atıldı"

  DEVA Parti'li Yeneroğlu: 'Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ikinci plana atıldı' DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurt dışında yaşayan vatandaşların sorunlarının "ikinci plana atıldığını" savundu.

Advertisement