Kılıçdaroğlu Uludere'de - Son Dakika

Kılıçdaroğlu Uludere'de

01.01.2012 08:35

Kemal Kılıçdaroğlu, hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Uludere'ye gitti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Şırnak'ın Uludere ilçesine gitti.

Kılıçdaroğlu, Van'daki gezi ve incelemelerinin ardından konakladığı otelden, sabah saatlerinde Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Mehmet Zeki Gündüz ile Uludere'ye hareket etti.

Hareket öncesi açıklamalarda bulunan Tekin, ziyaretin daha önce helikopterle yapılmasını planlandığını ancak yaşanan sorunlar nedeniyle karayolu ile Uludere'ye gideceklerini söyledi.

Tekin, "Dünkü planlamamızda gerek Sayın Vali'den gerek Ankara'dan aldığımız bilgi üzerine biz helikopterle gidecektik. Geç saatlerde biliyorsunuz bir ara iptal oldu, tekrar yapılan görüşmeler sonucu isimler istendi. İsimleri gönderdik ne garipse gece saat 12.30'da Ankara merkezli bir iptal kararı geldi. Bu gerçekten çok üzücü, bizi incitti. Anamuhalefet liderinin ulaşımı kolaylaştırılmak istenmiyorsa burada ciddi bir kasıt var demektir. Hiçbir gerekçe göstermeden 'Ankara'dan gelen talimat üzerine iptal edildi' denilmesi çok doğru değildir. Türkiye'nin iç barışı için anamuhalefet lideri ciddi bir mücadele ederken iktidarın bu engellerini anlamakta zorluk çekiyorum" diye konuştu.

Tekin, ziyaret sonrası Diyarbakır'dan Ankara'ya döneceklerini, Van'ın Erciş ilçesine bugün planladıkları ziyaretleri ise kentte kalan Genel Başkan Yardımcılarının gerçekleştireceğini kaydetti.

Heyet daha sonra Uludere'ye hareket etti. - VAN

19 Mayıs'ta Anıtkabir'e yürüyen Kılıçdaroğlu gençlere seslendi: Beşli çeteleri de SADAT'larını da ezerek yolumuza devam edeceğiz 19 Mayıs'ta Anıtkabir'e yürüyen Kılıçdaroğlu gençlere seslendi: Beşli çeteleri de SADAT'larını da ezerek yolumuza devam edeceğiz Kılıçdaroğlu'ndan milletvekillerine 'iktidara hazırlık' talimatı Kılıçdaroğlu'ndan milletvekillerine 'iktidara hazırlık' talimatı Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ arasında 'Atatürk havalimanı' atışması: Sureti muhalif görünenlere dikkat edilmeli Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ arasında 'Atatürk havalimanı' atışması: Sureti muhalif görünenlere dikkat edilmeli
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu Uludere'de - Son Dakika


Advertisement