Meclis'te Eylem Var! - Son Dakika
Politika

Meclis'te Eylem Var!

Meclis\'te Eylem Var!

BDP ve bazı bağımsız milletvekilleri, TBMM Genel Kurulu'nda oturma eylemi başlattı.

03.01.2012 21:28  Güncelleme: 09:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

BDP ve bazı bağımsız milletvekilleri, TBMM Genel Kurulu'nda oturma eylemi başlattı.

Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam'ın, çalışma süresinin dolması nedeniyle birleşimi kapatmasının ardından BDP'li milletvekilleri yerlerinden kalkmadı. Aralarında Diyarbakır bağımsız milletvekili Leyla Zana, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk'un da olduğu 19 milletvekili, BDP ve komisyon sıralarına oturmayı sürdürdü.

Daha sonra BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan da Genel Kurul'a gelerek eyleme katıldı.

Milletvekilleri ve görevlilerin salondan ayrılması üzerine BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ayağa kalkarak, kendilerini izleyen basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Demirtaş, protestolarının TBMM'ye yönelik olmadığını belirterek, Meclisteki parti gruplarına yönelik olduğunu söyledi.

Demirtaş, "Bu Meclis'i protesto değil, grupları protestodur. Çözüm üretmeyen, tezkere kararı alan, sorun üreten grupları protesto ediyoruz. Son yaşananlar Türkiye'nin kritik noktada olduğunu gösteriyor. Çözüm bu çatı altındaysa, Hükümet bunun sesini kesmeye kalkıyorsa, bunu oturarak protesto ediyoruz. Meclis çatısı altında sembolik bir eylem yapacağız" dedi.

EYLEM SABAH SONA ERDİ

BDP milletvekillerinin Meclisteki oturma eylemleri sabahın ilk saatlerinde sona erdi.

TBMM Genel Kurulunda oturma eylemi yapan milletvekilleri geceyi geçirmek için BDP grubuna geçti. Sabahın ilk saatlerine kadar burada bekleyen milletvekilleri daha sonra Meclisten ayrıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Meclis'te Eylem Var! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement