Son dakika Rönesans haberleri, Rönesans son dakika, son dakika Rönesans

Son Dakika Rönesans Haberleri

 • Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping
  11 Şub Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping

  BEİJİNG, 11 Şubat (Xinhua) -- Kültür üzerine Xi Jinping Fikriyatı'nın Ekim 2023'te takdim edilmesinden bu yana "kültür" Çin genelinde dillere pelesenk olan bir kelime haline geldi.

 • Hatay'da Rönesans Rezidans depreminde kaybettikleri anlatan bir kadın
  08 Şub Hatay'da Rönesans Rezidans depreminde kaybettikleri anlatan bir kadın

  Hatay'da meydana gelen depremde kızını, damadını ve 3 torununu kaybeden Fatma Doğru, depremin yıl dönümünde enkaz başında gözyaşlarıyla o günleri anlattı. Rönesans Rezidans'ın sağlam olduğunu düşündüğü için endişelenmediğini belirten Doğru, hayallerinin ve her şeyinin yıkıldığını söyledi.

 • Rönesans Rezidans'ın enkazında kaybolan 53 kişi dualarla anıldı
  07 Şub Rönesans Rezidans'ın enkazında kaybolan 53 kişi dualarla anıldı

  Hatay'ın Antakya ilçesinde asrın felaketinde yaklaşık bin kişiye mezar olan Rönesans Rezidans'ın enkazında kaybolan 53 kişi, dualar ve gözyaşlarıyla anıldı. Bir yıl geçmesine rağmen haber alınamayan kayıp kişilerin yakınları, rezidansın bulunduğu alana gelerek dualar etti ve enkazın tekrar araştırılmasını istedi. Rezidansın sloganıyla satılan 'Cennetten bir köşe' olarak bilinen yerde hala kayıp olan 53 kişinin yakınları, acılarının daha da arttığını ifade etti ve bir haber beklediklerini dile getirdi.

 • 'Cenetten bir köşe' denilerek satılan Rönesans Rezidans'ın enkazından kurtarılan teknik adam yaşadıklarını anlattı
  07 Şub 'Cenetten bir köşe' denilerek satılan Rönesans Rezidans'ın enkazından kurtarılan teknik adam yaşadıklarını anlattı

  Hatayspor teknik ekibinden Osman Ateş, Hatay'da meydana gelen depremde yıkılan Rönesans Rezidans'ın enkazından kurtarıldı. Ateş, deprem anında yaşadıklarını anlatarak, enkazdan çıktığında bölgenin mahşer yeri gibi olduğunu ve Hatay'ı tanıyamadıklarını belirtti.

 • Rönesans Rezidans Enkazından Kurtulan Hatayspor Teknik Ekibi Yaşadıklarını Anlattı
  07 Şub Rönesans Rezidans Enkazından Kurtulan Hatayspor Teknik Ekibi Yaşadıklarını Anlattı

  Hatay'da meydana gelen depremde yıkılan Rönesans Rezidans'ın enkazından kurtarılan Hatayspor teknik ekibinden Osman Ateş, felaketin yıl dönümünde yaşadıklarını anlattı. Ateş, deprem anında evladının üzerine kendisini kapattığını ve enkazdan çıktığında bölgenin mahşer yeri gibi olduğunu belirtti.

 • Hatayspor'da futbolcular ve teknik ekip, Christian Atsu ve deprem şehitleri için enkaza karanfiller bıraktı
  06 Şub Hatayspor'da futbolcular ve teknik ekip, Christian Atsu ve deprem şehitleri için enkaza karanfiller bıraktı

  Hatayspor futbolcuları ve teknik ekip, Rönesans Rezidans'ta hayatını kaybeden Christian Atsu ve deprem şehitleri için enkaza karanfiller bıraktı. Hatay'da meydana gelen depremlerde büyük yıkıma uğrayan Rönesans Rezidansı, depremler sonucu yıkılmıştı. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve futbolcular, depremin yıl dönümünde Atsu'yu ve deprem şehitlerini anmak için enkaza karanfil bıraktı.

 • Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, deprem enkazında karanfil bıraktı
  06 Şub Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, deprem enkazında karanfil bıraktı

  Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde futbolcu Christian Atsu ve sportif direktör Taner Savut'un hayatını kaybettiği Rönesans Rezidans'ın enkaz alanını ziyaret edip, karanfil bıraktı. Demirel, ziyaret sırasında Atsu ve Savut'u unutmayacaklarını belirtti.

 • Hatay'da depremde yıkılan Rönesans Rezidans'ta yaşamını yitirenler anıldı
  06 Şub Hatay'da depremde yıkılan Rönesans Rezidans'ta yaşamını yitirenler anıldı

  Hatay'da 6 Şubat 2023'teki depremlerde yıkılan Rönesans Rezidans'ta yaşamını yitirenler için anma töreni düzenlendi. Aile yakınları, enkaz altından kurtulanlar ve vatandaşlar, binanın bulunduğu alanda bir araya gelerek dua etti ve çiçek bıraktı. Depremzedeler arasında yer alan Fatma Karadeniz, enkaz altında geçirdiği zorlu sürecin ardından geri dönmekten duyduğu zorluğu dile getirdi.

 • Hatayspor, depremde kaybedilenleri anma etkinliği düzenledi
  06 Şub Hatayspor, depremde kaybedilenleri anma etkinliği düzenledi

  Trendyol Süper Lig temsilcisi Atakaş Hatayspor, 6 Şubat 2023'teki depremlerde hayatını kaybeden Ganalı futbolcu Christian Atsu ve diğer kayıpları anmak için bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe kulüp başkanı, teknik direktör, yöneticiler ve oyuncular katıldı. Rönesans Rezidans'ın bulunduğu alanda yapılan anma etkinliğinde karanfiller bırakıldı. Depremde sağ kurtulan antrenör Osman Ateş ise felaketi yaşadığı yere geri dönmekten zorlandığını ifade etti.

 • Vatikan Bahçeleri'ne Zeytin Ağacı Dikildi
  06 Şub Vatikan Bahçeleri'ne Zeytin Ağacı Dikildi

  Vatikan Şehir Devleti'nin ünlü bahçelerine, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlerin anısına ve Vatikan'a gösterilen desteğe teşekkür amacıyla bir zeytin ağacı dikildi. Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Ufuk Ulutaş tarafından gerçekleştirilen bu jest, uluslararası dayanışmayı ve depremzedelerin anısını yaşatmayı amaçlıyor.

 • 6 Şubat depremlerinde neden en yeni binalar bile yıkıldı, yapı denetim sistemindeki sorunlar neler?
  06 Şub 6 Şubat depremlerinde neden en yeni binalar bile yıkıldı, yapı denetim sistemindeki sorunlar neler?

  2011’de dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müfettişlerince hazırlanan denetim raporu, 2000’li yıllardan itibaren Türkiye’de yapı denetim sisteminde birçok eksik olduğunu ortaya koydu.

 • Türkiye'de Saatler 04: 17'de Durdu: Kaderine Terk Edilmiş Şehirler, Yıkılmayı Bekleyen Binalar; Suya, Hastaneye Muhtaç İnsanlar.
  06 Şub Türkiye'de Saatler 04: 17'de Durdu: Kaderine Terk Edilmiş Şehirler, Yıkılmayı Bekleyen Binalar; Suya, Hastaneye Muhtaç İnsanlar.

  Türkiye’de saatler, 6 Şubat 2023 gecesi 04:17’de durdu. 53 bin 537 kişinin yaşamını yitirdiği Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden tam bir yıl geçti, ama etkileri hâlâ tam olarak ortadan kaldırılabilmiş değil. Hatay’da çadır, konteyner bulamayan depremzedeler hayatta kalma mücadelesi verirken Adıyaman’da yurttaşlar hastaneye erişemiyor. Deprem bölgesinde hâlâ kaldırılmayan enkazlar var. Yıkılmayı bekleyen hasarlı binalar ise insanları tedirgin ediyor.

 • Denizli İtfaiyecileri Depremde Yaşadıklarını Anlattı
  05 Şub Denizli İtfaiyecileri Depremde Yaşadıklarını Anlattı

  11 kentte yıkıma yol açan 6 Şubat depremlerinde arama kurtarma çalışmalarına katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli, yaşadıklarını paylaştı. Bir çocuğu rahatsızlığı nedeniyle kaybettiklerini anlatan itfaiyeci, enkazın içerisine girerek ağladığını söyledi.

 • Hatay'da depremde kaybolan ailenin acılı bekleyişi devam ediyor
  05 Şub Hatay'da depremde kaybolan ailenin acılı bekleyişi devam ediyor

  Aksaray'da yaşayan Ahmet Karaman ile Suna Öztürk, 6 Şubat depremlerinde yıkılan Hatay'daki Rönesans Rezidans'ta oturan öğretmen kızı Tuğba Koşar (36) ile torunları Mustafa Kemal (3) ve Mehmet Akif Koşar'dan (1) 1 yıldır haber alamıyor. Karaman, 'Yetkililerden çocuklarımızdan bir toz tanesi olsa dahi bulmalarını istiyoruz' dedi.

 • Aksaray'da depremde kaybolan ailenin acılı bekleyişi devam ediyor
  05 Şub Aksaray'da depremde kaybolan ailenin acılı bekleyişi devam ediyor

  Aksaray'da yaşayan Ahmet Karaman ile Suna Öztürk, 6 Şubat depremlerinde yıkılan Hatay'daki Rönesans Rezidans'ta oturan öğretmen kızı Tuğba Koşar (36) ile torunları Mustafa Kemal (3) ve Mehmet Akif Koşar'dan (1) 1 yıldır haber alamıyor. Karaman, 'Yetkililerden çocuklarımızdan bir toz tanesi olsa dahi bulmalarını istiyoruz' dedi.

 • Rönesans Rezidans Soruşturması Tamamlandı: 269 Kişi Hayatını Kaybetti
  02 Şub Rönesans Rezidans Soruşturması Tamamlandı: 269 Kişi Hayatını Kaybetti

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da yıkılan Rönesans Rezidans ile ilgili soruşturma tamamlandı. Rezidansın müteahhidi ve diğer sanıklar hakkında dava açıldı. İddianamede yapılan incelemelerde rezidanstaki kusurlar tespit edildi. Müteahhit ise binanın sağlam olduğunu iddia etti.

 • 6 Şubat Depreminin Birinci Yılında Kayıp Aileler Hala Arayış İçinde
  02 Şub 6 Şubat Depreminin Birinci Yılında Kayıp Aileler Hala Arayış İçinde

  6 Şubat depremlerinin birinci yılında, depremzedeler hala kayıplarını arıyor. Aileler, kayıp çocuklarını bulmak için çaba sarf ederken, Meclis'te kurulması önerilen araştırma komisyonu reddedildi. Depremzedelerin seslerini duyurmak için Ankara'da eylem yapan aileler, yardım ve destek bekliyor.

 • Depremzedeler Kayıp Yakınlarını Bulamadı
  01 Şub Depremzedeler Kayıp Yakınlarını Bulamadı

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremi birinci yılı yaklaşırken depremzede aileler, kayıp yakınlarını hala bulamadı. Aileler, Meclis'te bir araştırma komisyonu kurulmamasına, muhalefet partileri tarafından verilen önergelerin yanıtlanmamasına tepkili.

 • Hatay'da 269 kişiye mezar olan Rönesans Rezidans'ın müteahhidinden skandal sözler: Bina yan yattı çökmedi
  01 Şub Hatay'da 269 kişiye mezar olan Rönesans Rezidans'ın müteahhidinden skandal sözler: Bina yan yattı çökmedi

  Hatay'da 6 Şubat'taki depremde 269 kişiye mezar olan Rönesans Rezidans'ın 8 sanığı hakkında 22 yıl 6'şar aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede ifadesine yer verilen Rönesans Rezidans'ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, ''Kusurum olduğunu düşünmüyorum. Rönesans Rezidans yan yattı, herhangi bir çökme olmadı. Böyle büyük bir depremde yan yatmasına rağmen bina dağılmadı, iskeleti sağlam kaldı. Bu, binanın sağlam yapıldığının göstergesi.'' dedi.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Metro Hattı İhalesini İptal Etti
  31 Oca Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Metro Hattı İhalesini İptal Etti

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Metro Hattının daha önce yapılan ihalesinin fahiş fiyat nedeniyle iptal edildiğini duyurdu. İhale en kısa sürede yeniden yapılacak.

 • Malatya'da depremzede çocuklar için polisler tiyatro oyunu sahneledi
  30 Oca Malatya'da depremzede çocuklar için polisler tiyatro oyunu sahneledi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da, polislerden oluşan tiyatro grubu depremzede çocuklar için 'Kırmızı başlıklı kızın maceraları' adlı oyunu sahneledi. Polisler, çocukları hem eğlendirerek hem de toplumsal olaylara karşı bilgilendirerek mesaj verdi. Etkinlik sonunda çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

 • Malatya'da Depremzede Çocuklar İçin Tiyatro Etkinliği
  30 Oca Malatya'da Depremzede Çocuklar İçin Tiyatro Etkinliği

  Malatya'da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, yarı yıl tatilinde olan depremzede öğrenciler için sahne aldı. Polislerden oluşan tiyatro ekibi, çocukları hem eğlendirdi hem de bilgilendirdi.

 • Senegal Afrika Uluslar Kupası'nda Fildişi Sahili'ne mağlup olarak turnuvaya veda etti
  30 Oca Senegal Afrika Uluslar Kupası'nda Fildişi Sahili'ne mağlup olarak turnuvaya veda etti

  Senegal'in Afrika Uluslar Kupası'nda Fildişi Sahili'ne mağlup olarak turnuvaya veda etmesi başkent Dakar'da üzüntüyle karşılandı. Futbol severler, Senegal-Fildişi Sahili karşılaşmasını Dakar'ın sembollerinden Rönesans Anıtı yakınındaki meydanda kurulan dev ekrandan izledi. Fildişi Sahili'nin seri penaltılarla Senegal'i 5-4 mağlup ederek, çeyrek finale yükselmesi Senegalli taraftarlar arasında şok etkisi yarattı. Taraftarlar, Senegal'in turnuvaya veda etmesinin ardından hızlıca meydanı boşalttı.

 • Rönesans Rezidans'ın enkazından 2 gün sonra kurtarıldı, ablasından ve yeğeninden gelecek haberi bekliyor
  26 Oca Rönesans Rezidans'ın enkazından 2 gün sonra kurtarıldı, ablasından ve yeğeninden gelecek haberi bekliyor

  Hatay'da Rönesans Rezidans'ın enkazından kurtarılan Cemile İncili, aynı enkazda kaybolan ablasından ve yeğeninden gelecek haberi aylardır umutla bekliyor. İncili, kurtulduğuna sevinmediğini çünkü sevdiklerini bulamadığını söyledi.

 • Depremde enkaz altından kurtulan kadın, kayıp ablası ve yeğeninden haber bekliyor
  26 Oca Depremde enkaz altından kurtulan kadın, kayıp ablası ve yeğeninden haber bekliyor

  Hatay'da meydana gelen depremde Rönesans Rezidans'ın enkazından kurtarılan Cemile İncili, aynı enkazda kaybolan ablası ve yeğeninden gelecek haberleri umutla bekliyor. Bir yıl geçmesine rağmen umudunu kaybetmeyen İncili, sevdiklerinin bir mezarının olmasını istiyor.

 • 2024'te Türkiye'de şirket birleşme ve satın almalarında yabancı yatırımcının ilgisi artacak
  25 Oca 2024'te Türkiye'de şirket birleşme ve satın almalarında yabancı yatırımcının ilgisi artacak

  Uluslararası danışmanlık, denetim ve vergi şirketi Ernst & Young (EY), Türkiye'de 2023'te şirket birleşme ve satın almalarının toplam işlem hacmi ve sayısına ilişkin yaptığı analizin sonuçlarını paylaştı.

 • Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Seçimi Kazanacağını Söyledi
  25 Oca Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Seçimi Kazanacağını Söyledi

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi hemşerilerinin kendine güvendiğini dile getirerek seçimi kazanacağını söyledi.

 • İYİ Parti'nin depremde kaybolan çocuklara yönelik araştırma önerisi reddedildi
  23 Oca İYİ Parti'nin depremde kaybolan çocuklara yönelik araştırma önerisi reddedildi

  İYİ Parti'nin depremde kaybolan çocuklara yönelik araştırma önerisi, AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi. Önerinin gerekçesini açıklayan İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, devletin kayıp kişilerin ya da çocukların kayıplığına dair bir hukuki süreç başlatması gerektiğini belirtti. Diğer milletvekilleri de kayıp çocukların bulunması ve iddiaların araştırılması konusunda çağrıda bulundu.

 • Ümit Özdağ: 'Kahramanmaraş'ın, Hatay'ın, Gaziantep'in Yaşadığı Süreci İstanbul Yaşıyor.
  18 Oca Ümit Özdağ: "Kahramanmaraş'ın, Hatay'ın, Gaziantep'in Yaşadığı Süreci İstanbul Yaşıyor.

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay İskenderun’da; 6 Şubat depremleri öncesi hiçbir önlem alınmadığını belirterek, “6 Şubat depremi bir beklenmedik doğal afet değildi. Yıllarca seyredildi ve deprem oldu. İlk 24 saat seyredildi sonra 36 saat seyredildi sonra 48 saat seyredildi. Askeri birlikler bile müdahale ettirilmedi ve nihayet 3. günün içinde ilk adımlar atılmaya başlandı. Şimdi, aynı süreci Kahramanmaraş’ın, Hatay’ın, Gaziantep’in yaşadığı süreci İstanbul yaşıyor. İstanbul da şimdi Hatay gibi depremin karşısında korumasız bir durumda bırakılmış” diye konuştu. Özdağ, yerel seçimlere ilişkin de “Bütün ilçelerde ve büyükşehirde önümüzdeki günlerde adaylarımızı Türk ve Hatay kamuoyuyla tanıştıracağız” dedi.

 • Akşener: 'Eğer Ki 40 Yıl Sonra Bile Hâlâ Evlatlarımızı Teröre Şehit Vermeye Devam Ediyorsak Yapmamız Gereken Şey Strateji Değiştirmektir'
  17 Oca Akşener: "Eğer Ki 40 Yıl Sonra Bile Hâlâ Evlatlarımızı Teröre Şehit Vermeye Devam Ediyorsak Yapmamız Gereken Şey Strateji Değiştirmektir"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türk milleti olarak teröre karşı 40 yıldır sarsılmaz bir iradeyle mücadele ediyoruz. Değil 40, 140 yıl da olsa asla boyun eğmeyeceğiz. Bu yüzden İYİ Parti olarak biz de teröre karşı içerideki ve dışarıdaki mücadeleyi elbette sonuna kadar destekliyoruz. Ancak her terör saldırısı sonrasında; ‘can çekişiyorlar, son çırpınışları, ayakkabı numaralarını biliyoruz, kanı yerde kalmadı’ diyerek milletimizi oyalayan ve bu kutlu mücadeleyi bir intikam meselesine indirgeyen hamasete de elbette göz yumamayız. Çünkü bizim baktığımız çerçevede devlet intikam almaz, gereğini yapar. Terörle mücadelenin tek amacı terörü tüm unsurlarıyla tamamen bitirmektir. Eğer ki 40 yıl sonra bile hâlâ evlatlarımızı teröre şehit vermeye devam ediyorsak yapmamız gereken şey strateji değiştirmektir” dedi.

 • Tuva Cihangir Atasever, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı
  14 Oca Tuva Cihangir Atasever, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı

  Türkiye'nin ilk astronotlarından Tuva Cihangir Atasever, Anadolu Ajansı'nın (AA) 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Atasever, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında 2023 boyunca çektiği fotoğrafları inceleyerek 'haber', 'çevre ve yaşam', 'spor', 'Gazze: Kanıt' ve 'Deprem: Umut' kategorilerindeki fotoğrafları oyladı.

 • Fransa'nın ilk eşcinsel başbakanı Gabriel Attal, eski sevgilisini Dışişleri Bakanı yaptı
  11 Oca Fransa'nın ilk eşcinsel başbakanı Gabriel Attal, eski sevgilisini Dışişleri Bakanı yaptı

  Fransa'nın ilk eşcinsel başbakanı olan 34 yaşındaki Gabriel Attal, kabinesini açıkladı. Attal, yüzük takıp bir süre birlikte yaşadığı, geçen sene ayrıldığı eski sevgilisi Stephane Sejourne'ü Dışişleri Bakanlığı görevine getirdi. Cumhurbaşkanı Macron'un partisi Rönesans lideri olan 38 yaşındaki Sejourne, ülkenin en genç dışişleri bakanı oldu.

 • Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, Görevinden İstifa Etti
  09 Oca Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, Görevinden İstifa Etti

  Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un hükümette yapması beklenen değişiklikler öncesi görevinden istifa etti. Ülkede Aralık ayında yeni göçmen yasası ile yaşanan krizin ardından, Başbakan'ın istifa edebileceği tahminleri yapılıyordu. Bu görevde iki yıldan kısa bir süre kalmış olan Borne'un yerini kimin alacağı henüz netleşmedi. Borne, yeni isim belirlenene kadar başbakanlık görevini sürdürecek.

 • BŞEÜ'de Osmanlı'dan Günümüze Türk Diplomasisi Konferansı Gerçekleştirildi
  03 Oca BŞEÜ'de Osmanlı'dan Günümüze Türk Diplomasisi Konferansı Gerçekleştirildi

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde düzenlenen 'Osmanlı'dan Günümüze Türk Diplomasisi' konferansında, Türkiye'nin Paraguay Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy ve Türkiye'nin Gana Büyükelçisi Özlem Gülsün Ergün Ulueren, diplomasi mesleğinin tanımı ve tarihi hakkında konuştu. Programa Bilecik Vali Yardımcısı Akgün Corav, BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 • Türkiye'de 2023 yılında birleşme ve satın alma işlemleri daraldı
  02 Oca Türkiye'de 2023 yılında birleşme ve satın alma işlemleri daraldı

  Deloitte Türkiye'nin açıkladığı rapora göre, küresel birleşme ve satın alma piyasasındaki zorluklar Türkiye'de de etkisini gösterdi. Salgın sonrası daralan işlem hacmi ve sayısı, ekonomik koşulların zorluğunu yansıttı. Ancak yabancı yatırımcıların ilgisi ve orta ölçekli işlemler pazarındaki hareketlilik, Türkiye'nin potansiyelini gösterdi. Önümüzdeki yılın beklentileri ise daha olumlu.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin geleceğini planladığını söyledi
  31 Ara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin geleceğini planladığını söyledi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Malatya'da düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geleceğini planladıklarını ve deprem sonuçlarını ortadan kaldırma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Ayrıca, hızlı tren projesi ve havalimanı kapasitesinin artırılması gibi konulara da değindi.

 • İtalya'da Suudi Arabistan Süper Kupa krizi yankı buldu
  31 Ara İtalya'da Suudi Arabistan Süper Kupa krizi yankı buldu

  Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Cuma akşamı oynanması planlanırken iptal edilen Süper Kupa finalinde yaşanan kriz, gelecek ay bu ülkede Süper Kupa maçları düzenleyecek olan İtalya’da da yankı yarattı.

 • İtalya'da Suudi Arabistan'da yaşanan Süper Kupa krizi yankı buldu
  31 Ara İtalya'da Suudi Arabistan'da yaşanan Süper Kupa krizi yankı buldu

  Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Cuma akşamı oynanması planlanırken iptal edilen Süper Kupa finalinde yaşanan kriz, gelecek ay bu ülkede Süper Kupa maçları düzenleyecek olan İtalya’da da yankı yarattı.

 • Müslüman Bilim İnsanlarının Bilim Tarihine Etkisi Programı Düzce Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi
  29 Ara Müslüman Bilim İnsanlarının Bilim Tarihine Etkisi Programı Düzce Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Müslüman Bilim İnsanlarının Bilim Tarihine Etkisi' adlı program, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Furat Akdemir'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, İslam medeniyetinin bilim merkezi olduğunu vurgulayarak, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Talip Alp ise İslam medeniyetinin bilim ve medeniyetle ilgili önemli katkılarını anlattı.

 • Enerjide 2023 böyle geçti: Temmuz-Aralık
  27 Ara Enerjide 2023 böyle geçti: Temmuz-Aralık

  Türkiye ve dünyada yılın ikinci yarısında enerji sektörü önemli gelişmelere sahne oldu.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Şubat
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Şubat

  Türkiye, şubat ayında "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin acısıyla sarsıldı.

 • Yapay zeka, Raffaello'nun tablosunun orijinal olmadığını iddia ediyor
  23 Ara Yapay zeka, Raffaello'nun tablosunun orijinal olmadığını iddia ediyor

  Yapay zeka teknolojisi, ünlü ressam Raffaello'nun popüler bir tablosunun orijinal olmadığını iddia ediyor. Yapılan araştırmada, Raffaello'ya ait birçok tablo incelenirken, Madonna della Rosa isimli tablo üzerindeki yüz çiziminin farklı bir elden olduğu tespit edildi.

 • CHP Milletvekili Tutdere: Türkiye yolsuzluklarda 101. sırada
  20 Ara CHP Milletvekili Tutdere: Türkiye yolsuzluklarda 101. sırada

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yolsuzluk endeksinde 101. sırada olduğunu belirtti. Tutdere, AK Parti iktidarının kamu ihalelerinde pazarlık ve davet usulünü kullanarak yandaşlarına kaynak aktardığını ifade etti.

 • Fransız Parlamentosu Göçmen Politikasını Sertleştiren Yasa Tasarısını Kabul Etti
  20 Ara Fransız Parlamentosu Göçmen Politikasını Sertleştiren Yasa Tasarısını Kabul Etti

  Fransız parlamentosunun alt kanadı Ulusal Meclis, göçmen politikasının sıkılaştırılmasını içeren yasa tasarısını kabul etti. Tasarıya Cumhurbaşkanı Macron'un partisi Rönesans ile aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi milletvekilleri destek verdi. Yasa, göçmenlerin aile birleşimini ve sosyal yardım almasını bazı şartlara bağlıyor.

 • Fransa Parlamentosu Göç Politikasını Sertleştiren Yasa Tasarısını Onayladı
  20 Ara Fransa Parlamentosu Göç Politikasını Sertleştiren Yasa Tasarısını Onayladı

  Fransa Parlamentosu, göç politikasını sertleştiren yasa tasarısını onayladı. Tasarıya Cumhurbaşkanı Macron'un partisi ve aşırı sağcı parti destek verirken, sol partiler ise Macron'u eleştirdi. Yasa ile göçmenlerin aile birleşimi ve sosyal yardımlara erişimi zorlaştırılıyor.

 • İsrail, Fransız Dışişleri Bakanlığı mensubunun ölümünü inceleyecek
  19 Ara İsrail, Fransız Dışişleri Bakanlığı mensubunun ölümünü inceleyecek

  İsrail ordusu, Gazze'ye saldırısında ölen Fransız Dışişleri Bakanlığı mensubunun durumunu inceleyeceklerini ancak Fransa yönetiminden kendilerine bilgi gelmediğini açıkladı.

 • Rönesans Enerji, 5 yılda 2 milyar avro değerinde yeşil enerji yatırımı yapmayı hedefliyor
  13 Ara Rönesans Enerji, 5 yılda 2 milyar avro değerinde yeşil enerji yatırımı yapmayı hedefliyor

  Rönesans Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Emre Hatem, Türk-Fransız Ticaret Derneği ve Rönesans Enerji işbirliğinde düzenlenen Fransız-Türk Temiz Enerji Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, 5 yılda 2 milyar avro değerinde yeşil enerji yatırımı yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Hatem, Türkiye Ulusal Enerji Planı'ndaki hedefler doğrultusunda yeşil enerji yatırımlarının yaklaşık yüzde 7'sini gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

 • Türk Temiz Enerji Zirvesi sektör devlerini buluşturdu
  13 Ara Türk Temiz Enerji Zirvesi sektör devlerini buluşturdu

  Türk Temiz Enerji Zirvesi, Fransa ve Türkiye arasında enerji sektöründe iş birliklerini ve ortak yatırımları teşvik etmek amacıyla, Türk-Fransız Ticaret Derneği ve Rönesans Enerji iş birliğinde dün gerçekleşti.

 • Fransız Türk Temiz Enerji Zirvesi sektörün önde gelenlerini buluşturdu
  13 Ara Fransız Türk Temiz Enerji Zirvesi sektörün önde gelenlerini buluşturdu

  Türk-Fransız Ticaret Derneği ve Rönesans Enerji iş birliğinde düzenlenen 'Fransız-Türk Temiz Enerji Zirvesi'nde, iki ülke arasındaki iş birlikleri masaya yatırıldı.

 • Dünya Genelinde Temiz Enerji Dönüşümü Hızla Devam Ediyor
  12 Ara Dünya Genelinde Temiz Enerji Dönüşümü Hızla Devam Ediyor

  Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, dünya genelinde temiz enerji dönüşümünün hızla devam ettiğini ve bu yıl inşa edilen santrallerin yüzde 85'inin temiz enerji santralleri olduğunu belirtti. Birol, temiz enerji kaynaklarının yakın gelecekte elektrik sektörüne hakim olacağını ve ulaşım sektöründe de dönüşüm yaşandığını vurguladı. Türkiye ile Fransa arasında ise nükleer enerji, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve temiz enerji ekipmanlarının imalatı gibi alanlarda işbirliği potansiyeli olduğunu ifade etti.

 • 'Türkiye'nin elektriğinin yüzde 10'unu güneşten karşılamayı hedefliyoruz'
  12 Ara "Türkiye'nin elektriğinin yüzde 10'unu güneşten karşılamayı hedefliyoruz"

  Güneş enerjisi sektörünün en kapsamlı ve en dinamik etkinliklerinden biri olan SolarVizyon Güneş Enerjisi Kongresi bu yıl 6'ncı kez İstanbul Harbiye Askeri Müze'de temiz enerji sektörü paydaşlarının çok geniş bir katılımı ile düzenlendi.

 • Leonardo da Vinci Kimdir? Rönesans ve Çinli Ressamlar Arasındaki Diyalog Sergisi Shanghai'da Açıldı
  10 Ara Leonardo da Vinci Kimdir? Rönesans ve Çinli Ressamlar Arasındaki Diyalog Sergisi Shanghai'da Açıldı

  Çin'in doğusundaki Shanghai kentinde bulunan Shanghai Müzesi'nde düzenlenen medya ön gösterimi sırasında Leonardo da Vinci'nin yağlı boya tablosunun fotoğrafını çeken bir gazeteci, 9 Aralık 2023. 'Leonardo da Vinci Kimdir? Rönesans ve Çinli Ressamlar Arasındaki Diyalog' isimli sergi, 10 Aralık'ta halka açılacak ve 14 Nisan 2024'e kadar sürecek.

 • Vali Pehlivan: ''İnsanın hayatını huzur ve esenlik içerisinde idame ettirebilmesi güvenlik ile mümkündür'
  05 Ara Vali Pehlivan: ""İnsanın hayatını huzur ve esenlik içerisinde idame ettirebilmesi güvenlik ile mümkündür"

  Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, insanın hayatını huzur ve esenlik içerisinde idame ettirebilmesinin güvenlik ile mümkün olabileceğini belirterek, "Bu durum insanlar, toplumlar, devletler ve dünya için geçerliliğini korumaktadır.

 • Aristoteles Kimdir? Antik Yunan Filozofunun Hayatı ve Eserleri
  22 Kas Aristoteles Kimdir? Antik Yunan Filozofunun Hayatı ve Eserleri

  Aristoteles, Antik Yunan döneminin en önemli filozoflarından biridir. Bilim, felsefe, mantık, etik, politika ve sanat gibi birçok farklı alanda çalışmalar yapmıştır.

 • Galileo Galilei: Gökyüzüne yön veren deha ve bilimsel icatları
  22 Kas Galileo Galilei: Gökyüzüne yön veren deha ve bilimsel icatları

  Galileo Galilei, 15. ve 16. yüzyıllarda yaşamış olan İtalyan astronom, matematikçi ve filozoftur. Bilim tarihinde 'modern fizik'in babası olarak kabul edilir.

 • Hatay'daki depremde yıkılan Rönesans Sitesi'nin sorumlularından 4'ü tutuklandı
  21 Kas Hatay'daki depremde yıkılan Rönesans Sitesi'nin sorumlularından 4'ü tutuklandı

  Hatay'da 6 Şubat'taki depremlerde yıkılması sonucu yaklaşık 1000 kişinin hayatını kaybettiği Rönesans Sitesi'nin gözaltına alınan 5 sorumlusundan 4'ü tutuklandı. Soruşturma kapsamında, müteahhit, denetçi ve yapı denetim şirketi yetkilileri hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Müteahhit ve yapı denetim sorumlusu daha önce tutuklanmıştı.

 • Afrika'da Sanayileşme Hız Kazanıyor
  20 Kas Afrika'da Sanayileşme Hız Kazanıyor

  Afrika, teknoloji, petrol ve yenilenebilir enerji alanlarında gerçekleştirdiği büyük projelerle sanayileşme hızını artırıyor. Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi (AfCFTA) sayesinde kıtada sanayi projeleri giderek artıyor. Afrika'nın en çok sanayileşen ülkeleri arasında Güney Afrika, Fas, Mısır, Tunus, Morityus, Esvatini Krallığı, Senegal, Nijerya, Kenya ve Namibya yer alıyor. Güney Afrika temiz enerji kaynaklarına yaptığı yatırımla enerji dönüşümü hedefliyor. Nijerya'da faaliyete geçen Dangote petrol rafinerisi Afrika'nın en büyüğü olarak kabul ediliyor. Kenya'da inşa edilen Konza Teknopolis projesi, bilişim ve bilgi teknolojileri alanında iş gücü yaratmayı hedefliyor. Senegal'deki Diamniadio Endüstri Parkı ve Etiyopya Hava Yolları da sanayileşmeyi hızlandıran önemli projeler arasında yer alıyor.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Hattı için yapım ihalesine çıktı
  14 Kas Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Hattı için yapım ihalesine çıktı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Hattı'nın yapım ihalesi için ilan verdi. Ön yeterlilik başvurularının ardından 9 firma ihaleye davet edildi. İhale sonucunun Ocak 2024'te açıklanması ve sözleşmenin martta imzalanması hedefleniyor.

 • ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ
  13 Kas ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivali, aylardır Türkiye'nin farklı şehirlerinde sergiler, konserler, tiyatrolar, opera ve bale temsilleri, sinema gösterimleri, çocuk etkinlikleri ve söyleşilerle milyonlarca ziyaretçiyle buluştu.

 • Kültürel zenginlikleriyle dikkati çeken tarihi şehir: Zagreb
  12 Kas Kültürel zenginlikleriyle dikkati çeken tarihi şehir: Zagreb

  Dini ve siyasi çatışmalar nedeniyle geçmişte Medvescak Deresi'yle ikiye bölünen ve 18. yüzyılda bugünkü fiziki yapısına kavuşan Hırvatistan'ın başkenti Zagreb, farklı sanat akımlarından etkilenerek inşa edilmiş yapılarıyla ziyaretçilerini tarihi ve kültürel bir yolculuğa çıkarıyor.

 • Asrın felaketinde 'ürküten tespitler' soruşturma dosyasında
  12 Kas Asrın felaketinde 'ürküten tespitler' soruşturma dosyasında

  KARADENİZ Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde yıkılarak yüzlerce insana mezar olan yapılara yönelik, aralarında Isias Otel, Ebrar Sitesi ve Rönesans Rezidans'ın da bulunduğu 500'e yakın...

 • Prof. Dr. Altunışık, depremde yıkılan binalara ilişkin hazırladıkları raporla ilgili bilgi verdi Açıklaması
  12 Kas Prof. Dr. Altunışık, depremde yıkılan binalara ilişkin hazırladıkları raporla ilgili bilgi verdi Açıklaması

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık, "İsias Otel'in yıkıldıktan sonraki görüntüsü, sanki kum dolu kovayı çevirdikten sonra kumun yayılış şekli gibi olmuş." dedi.

 • Haritanın İcadı: Kim tarafından ve ne zaman gerçekleşti?
  02 Kas Haritanın İcadı: Kim tarafından ve ne zaman gerçekleşti?

  Haritanın icadı, insanlığın bilgisini ve coğrafi keşiflerini derinlemesine anlama ve paylaşma yeteneğini büyük ölçüde artırdı. Bu önemli icat, dünyamızı keşfetme ve anlama sürecini şekillendirdi.

 • Michelangelo'nun gizli odası Floransa'da ziyarete açılıyor
  01 Kas Michelangelo'nun gizli odası Floransa'da ziyarete açılıyor

  Rönesans dönemi İtalyan sanatçılarından Michelangelo Buonarroti'nin Floransa kentindeki gizli odası, halka açılmaya hazırlanıyor. Duvarlarında Michelangelo'ya atfedilen bazı karakalem çizimlerin olduğu belirtilen oda, 15 Kasım 2023-30 Mart 2024 arasında önceden rezervasyon yapanların ziyaretine açılacak.

 • Senegal'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kutlamaları
  30 Eki Senegal'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kutlamaları

  Senegal'in başkenti Dakar'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla kutlama düzenlendi. Dakar'daki Türk vatandaşları, Rönesans Anıtı'nın merdivenlerinde toplanarak Cumhuriyet'in 100. yılına özel marşlar okudu ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinliğe Türkiye'nin Dakar Büyükelçiliği mensupları ve Türk kurumlarının temsilcileri de katıldı.

 • Bakan Ersoy: Efes Kültür Yolu Festivali'yle İzmir sanata doyacak
  28 Eki Bakan Ersoy: Efes Kültür Yolu Festivali'yle İzmir sanata doyacak

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen dünyanın en kapsamlı kültür sanat projelerinden biri olan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri'nin 10'uncu durağı Efes Kültür Yolu Festivali olacak.

 • Kültür Yolu Festivalleri 11. şehirde başladı
  28 Eki Kültür Yolu Festivalleri 11. şehirde başladı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Kültür Yolu Festivallerinin onuncu durağı olan Efes Kültür Yolu Festivali'nin başladığını duyurdu. Bakan Ersoy, festivalin 11 şehirde düzenlendiğini ve hedeflerinin 2028 yılına kadar 35 şehre ulaşmak olduğunu belirtti.

 • Neva Yalı İzmir'den Cumhuriyet'in 100. yılına özel reklam
  24 Eki Neva Yalı İzmir'den Cumhuriyet'in 100. yılına özel reklam

  Rönesans Konut Geliştirme'nin prestijli projesi Neva Yalı İzmir, Cumhuriyet'in 100. yılını özel bir reklam filmi ile kutluyor. Film, Cumhuriyet'in nasıl bayram ilan edildiğini anlatıyor ve 'Coşkumuz Hep İlk Günkü Gibi' mesajını taşıyor. Reklam filmi, Alaaddin reklam ajansı tarafından hazırlanıp, dijital kanallarda ve online mecralarda yayınlandı.

 • Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İsrail'i soykırım yapan terörist bir devlet olarak nitelendirdi
  21 Eki Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İsrail'i soykırım yapan terörist bir devlet olarak nitelendirdi

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, İstanbul'da düzenlenen Al Sharq Uluslararası Gençlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, İsrail'i soykırım yapan terörist bir devlet olarak nitelendirdi. Konferansa 51 ülkeden gençler katıldı ve amaç, aktif gençleri bir araya getirerek çeşitli alanlarda iş birliği yapmaktı.

 • Ubisoft'un Assassin's Creed Nexus VR Oyunu Kasım Ayında Piyasaya Sürülüyor
  21 Eki Ubisoft'un Assassin's Creed Nexus VR Oyunu Kasım Ayında Piyasaya Sürülüyor

  Ubisoft'un merakla beklenen Assassin's Creed Nexus VR oyunu, Kasım ayında Meta Quest platformlarında piyasaya sürülecek. Oyun, oyuncuları Abstergo'da Kardeşlik adına çalışan bir hacker rolüne sokacak ve üç ikonik kahramanın - Ezio Auditore, Connor ve Kassandra - anılarına girerek geçmişlerinden esrarengiz eserleri ortaya çıkarmalarını sağlayacak. Oyunda, Rönesans İtalya'sı, Kolonyal Amerika ve Antik Yunan gibi dönemlerde açık haritalarda gizlilik, çeviklik ve savaş unsurlarıyla hareket edilebilecek. Ubisoft, oyuncuları köşeleri gözetlemeye, düşmanların dikkatini dağıtmaya ve stratejik alaşağı etmeler için ıslık hareketini kullanmaya teşvik ediyor. Oyunda ayrıca ikonik bilek hançeri kullanılarak düşmanlar etkisiz hale getirilebilecek ve farklı suikast teknikleriyle aksiyon dolu sekanslar düzenlenebilecek. Ubisoft, oyuncuların konforunu düşünerek rahatsızlığı önlemek için çeşitli özellikler sunacak. Assassin's Creed Nexus VR, 16 Kasım'da Meta Quest platformlarında yayınlanacak ve sanal gerçeklik deneyimi sunacak.

 • ÖZBEKİSTAN CUMHURBAŞKANI MİRZİYOYEV: 2030'DA TURİST SAYISINI 30 MİLYONA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ
  17 Eki ÖZBEKİSTAN CUMHURBAŞKANI MİRZİYOYEV: 2030'DA TURİST SAYISINI 30 MİLYONA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ

  ? Semerkant'ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (BMDTÖ/UNWTO) 25'inci Genel Kurulu'nun açılış konuşmasını yapan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Miramanoviç Mirziyoyev, 'Bu toplantının Semerkant'ta yapılmasından mutluluk duyuyorum.

 • Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev: 2030'da turist sayısını 30 milyona çıkarmayı hedefliyoruz
  16 Eki Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev: 2030'da turist sayısını 30 milyona çıkarmayı hedefliyoruz

  Semerkant'ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (BMDTÖ/UNWTO) 25'inci Genel Kurulu'nun açılış konuşmasını yapan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Miramanoviç Mirziyoyev, "Bu toplantının Semerkant'ta yapılmasından mutluluk duyuyorum.

 • Hümanizm nedir? Hümanizm temsilcileri kimler? Hümanizm özellikleri neler?
  16 Eki Hümanizm nedir? Hümanizm temsilcileri kimler? Hümanizm özellikleri neler?

  Hümanizm, insanın ve insan değerlerinin, düşüncelerinin, eylemlerinin önemine odaklanan bir felsefe akımıdır. Genellikle Rönesans dönemi ile ilişkilendirilir ve bilim, sanat, kültür, eğitim ve politika üzerinde derin etkileri olmuştur. Hümanizm, insanın evrenin merkezinde olduğu ve bireyin özgür iradesine vurgu yapan bir düşünce yapısını temsil eder.

 • TRABZON VALİSİ YILDIRIM: HEYELAN VE SEL BASKINLARI KONUSUNDA NEREDEYSE 1'İNCİ SIRADAYIZ
  12 Eki TRABZON VALİSİ YILDIRIM: HEYELAN VE SEL BASKINLARI KONUSUNDA NEREDEYSE 1'İNCİ SIRADAYIZ

  TRABZON'da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 'Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık' Konferansı'nın (ICEARC'23) açılışında konuşan Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 'Belki Trabzon depremzede olma ve depremlere uğrama konusunda 3 ve 4'üncü derece kılınabilir ama heyelan ve...

 • Mona Lisa Tablosunun Yapımında Kullanılan Teknikler Hakkında Yeni Bulgular
  11 Eki Mona Lisa Tablosunun Yapımında Kullanılan Teknikler Hakkında Yeni Bulgular

  Bilim insanları, Leonardo da Vinci'nin Mona Lisa tablosunun yapımında kullandığı tekniklere ilişkin yeni bulgular elde etti. Tablonun kimyasal yapısı incelenerek, sanatçının kullandığı yağlı boya tarifinin farklı olduğu ortaya çıktı. Araştırma, tablonun zemin katmanında nadir rastlanan bir bileşim olan 'plumbonakrit' kimyasal maddesine rastlandığını gösterdi.

 • Türkiye'nin İlk Oyun İçi Reklamcılık Şirketi Portuma Tanıtıldı
  11 Eki Türkiye'nin İlk Oyun İçi Reklamcılık Şirketi Portuma Tanıtıldı

  Portuma, Türkiye'nin ilk oyun içi reklamcılık şirketi olarak Dedeman İstanbul Hotel'de gerçekleşen lansmanla tanıtıldı. Etkinlik, oyun, reklam ve blockchain dünyasından pek çok ismi bir araya getirdi. Portuma'nın kurucusu Ozan Emrah Ünal, oyun içi reklam sektörünün pazar büyüklüğünden bahsederek, 2024 sonuna kadar yüzde 5'lik bir pazar payı hedeflediklerini belirtti.

 • Mona Lisa tablosunun hikayesi nedir? Mona Lisa tablosu neden ünlü? Mona Lisa şu an nerede?
  11 Eki Mona Lisa tablosunun hikayesi nedir? Mona Lisa tablosu neden ünlü? Mona Lisa şu an nerede?

  Rönesans döneminin en önemli ressamlarından biri olan Leonardo da Vinci, Mona Lisa tablosunun yaratıcısıdır. Bu tablo, da Vinci'nin en ünlü ve en çok tanınan eserlerinden biridir. Peki, Mona Lisa tablosunun hikayesi nedir? Mona Lisa tablosu neden ünlü? Mona Lisa şu an nerede? İşte detaylar...

 • Reform nedir, nerede başladı? Reform nasıl ortaya çıktı? Reform sonuçları neler?
  11 Eki Reform nedir, nerede başladı? Reform nasıl ortaya çıktı? Reform sonuçları neler?

  Reform hareketleri, tarihsel değişimin itici güçlerinden biridir. Toplumların ihtiyaçları ve değerleri değiştikçe, reform hareketleri de bu değişimlere ayak uydurur ve daha adil ve etkili bir düzenin inşası için çaba gösterir. Peki, Reform nedir, nerede başladı? Reform nasıl ortaya çıktı? Reform ilk hangi ülkede çıktı? İşte detaylar...

 • Rönesans nedir, ne zaman ortaya çıktı? Rönesans ilk hangi ülkede başladı? Rönesans sonuçları neler?
  11 Eki Rönesans nedir, ne zaman ortaya çıktı? Rönesans ilk hangi ülkede başladı? Rönesans sonuçları neler?

  Rönesans, 14. yüzyıldan 17. yüzyıla kadar süren ve Avrupa'da bilim, sanat, politika ve kültür alanlarında önemli değişikliklerin yaşandığı bir dönemi ifade eder. Bu dönem, Orta Çağ'ın sona ermesi ve modern çağın başlangıcı olarak kabul edilir. Peki, Rönesans nedir, ne zaman ortaya çıktı? Rönesans ilk hangi ülkede başladı? Rönesans sonuçları neler? İşte detaylar...

 • Türkiye'nin İlk Oyun İçi Reklamcılık Şirketi Portuma Lansmanını Gerçekleştirdi
  10 Eki Türkiye'nin İlk Oyun İçi Reklamcılık Şirketi Portuma Lansmanını Gerçekleştirdi

  Portuma, Türkiye'nin ilk oyun içi reklamcılık şirketi olarak oyun, oyun içi reklam ve oyun içi ekonomiden oluşan ekosistemini tanıttı. Lansman etkinliği Dedeman İstanbul Hotel'de 500'ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte oyun, reklam ve blockchain dünyasından pek çok isim yer aldı. Portuma'nın kurucusu Ozan Emrah Ünal, hedeflerini paylaşarak oyun içi reklam pazarında yüzde 5'lik bir pay elde etmeyi amaçladığını belirtti.

Advertisement