Son dakika Şenal Sarıhan haberleri, Şenal Sarıhan son dakika, son dakika Şenal Sarıhan

Son Dakika Şenal Sarıhan Haberleri

Son dakika Şenal Sarıhan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son şenal sarıhan haberleri anında burada.


 • 24.11.2022 24 Kas 11:53 Şenal Sarıhan: 'Kadının Şiddetten Tam Olarak Korunduğu, Cinsiyetimizden Ötürü İkincilleştirilmediğimiz Eşit ve Özgür Bir Dünyayı Kuracağız' Şenal Sarıhan: "Kadının Şiddetten Tam Olarak Korunduğu, Cinsiyetimizden Ötürü İkincilleştirilmediğimiz Eşit ve Özgür Bir Dünyayı Kuracağız"

  29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Avukat Şenal Sarıhan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında; “Bugün başta İran olmak üzere ezilen ve sömürülen tüm kadınlarla dayanışarak ve el ele vererek, kadının şiddetten tam olarak korunduğu, cinsiyetimizden ötürü ikincilleştirilmediğimiz, eşit ve özgür bir dünyayı kuracağız. Bugünlerde ülkemizde konuk olan, Minou Mirabal’ın deyimi ile yaşam hepimize ‘İnatçı iyimserliği öğretti’. Biz kadınlar, inatla iyimser olmaya ve kötülüğü yenmeye kararlıyız” açıklamasını yaptı.

 • 14.11.2022 14 Kas 17:28 Şenal Sarıhan: 'Salt Başsağlığı ve Kınamaya Sıkıştırılmış Temennilerden Çok, İktidarın, Etkili Bir Soruşturma ve Kovuşturmaya Davet Edilmesini... Şenal Sarıhan: "Salt Başsağlığı ve Kınamaya Sıkıştırılmış Temennilerden Çok, İktidarın, Etkili Bir Soruşturma ve Kovuşturmaya Davet Edilmesini...

  29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan, “Bireylerin yaşam haklarına ve beden bütünlüklerine yönelik bu saldırı, aynı zamanda yarattığı korku ortamı ile yurttaşların özgür iradelerini de ortadan kaldırmayı hedefliyor. Oynanan bu oyuna son verdirecek olan irade, siyasi iradedir. Bu nedenle salt başsağlığı ve kınamaya sıkıştırılmış temennilerden çok, iktidarın, etkili bir soruşturma ve kovuşturmaya davet edilmesini bekliyoruz” dedi.

 • 29.10.2022 29 Eki 16:21 Şenal Sarıhan'dan 'Cumhuriyet Bayramı' Mesajı: 'Tüm Olumsuzluklara Karşın Kadınlar Olarak, Demokratik Mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz' Şenal Sarıhan'dan 'Cumhuriyet Bayramı' Mesajı: "Tüm Olumsuzluklara Karşın Kadınlar Olarak, Demokratik Mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz"

  29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Hak mücadelesi veren demokratik kitle örgütleri ve özellikle kadın örgütleri hukuksuz uygulamaların muhatabı oluyor. Adalet, adil olmaktan uzaklaşıyor. Bütün bu olumsuzluklara karşın kadınlar olarak, demokratik mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyet'i inşa eden ülkemiz ve dünya kadın hakları mücadelesi bize yol gösteriyor. Bu kararlılıkla bayramımızı kutluyoruz” dedi.

 • 20.10.2022 20 Eki 14:50 Şenal Sarıhan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tepki: 'Kadınlar Olarak Kendi Bedenlerimiz Üzerindeki Söz Hakkımızı Korumaya ve Savunmaya Devam Edeceğiz' Şenal Sarıhan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tepki: "Kadınlar Olarak Kendi Bedenlerimiz Üzerindeki Söz Hakkımızı Korumaya ve Savunmaya Devam Edeceğiz"

  29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’ın Mehmet Ali Çelebi’ye söylediği “Eşinin kariyeri çocuk doğurmak” ifadesine tepki gösterdi. Sarıhan, “Geri olanın, çağ ve insanlık dışı olanın kabulü imkansızdır. Kadınlar olarak sosyal yaşamın eşit bireyleri olma kararlılığımızı ve kendi bedenlerimiz üzerindeki söz hakkımızı korumaya ve savunmaya devam edeceğiz” dedi.

 • 21.09.2022 21 Eyl 17:24 Sivas Katliamı Davasının Duruşması Ertelendi. Sivas Katliamı Davasının Duruşması Ertelendi.

  Sivas katliamına yönelik yargılamada, üç firari sanık yönünden devam eden davanın bugünkü duruşmasında; avukatların, dönemin Başbakanı Tansu Çiller’in tanık olarak dinlenmesi talebi reddedildi. Avukat Şenal Sarıhan, mahkeme heyetinin genç hakimlerden oluştuğuna dikkat çekerek, “Yaşları da çok genç. Bu katliam yaşandığında belki sizler hayatta bile değildiniz. Katliamın üzerinden 29 yıl geçti. Zaman aşımı tehlikesiyle karşı karşıyayız” dedi. Duruşma, 26 Ocak 2023 tarihine ertelendi.

 • 28.06.2022 28 Haz 14:30 Yılmaz Büyükerşen, Stk'ları Ağırladı Yılmaz Büyükerşen, Stk'ları Ağırladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 29 Ekim Kadınları Derneği ve SOMET Zihinsel Gelişim Derneği yöneticilerini ve üyelerini ağırladı.

 • 18.05.2022 18 May 12:30 Dsa Grubu'nun Ankara Barosu Başkanı Aday Adaylarının Yönetim Kurulu Listeleri Belli Oldu Dsa Grubu'nun Ankara Barosu Başkanı Aday Adaylarının Yönetim Kurulu Listeleri Belli Oldu

  Demokratik Sol Avukatlar (DSA) Grubu’nun Ankara Barosu Başkanı adayını belirlemek için yapacağı ön seçime katılacak aday adaylarının yönetim kurulu listeleri belli oldu.

 • 11.05.2022 11 May 22:03 Şenal Sarıhan'dan Ankara Barosu Yönetimine 'İşkence Raporu' Tepkisi: 'Yüzüm Yere Eğildi. İnsan Hakları Mücadelesinin Tarafı Yoktur' Şenal Sarıhan'dan Ankara Barosu Yönetimine 'İşkence Raporu' Tepkisi: "Yüzüm Yere Eğildi. İnsan Hakları Mücadelesinin Tarafı Yoktur"

  Ankara Barosu Başkanlığı için Demokratik Sol Avukatlar Grubu’ndan aday adaylığını açıklayan eski CHP Milletvekili Şenal Sarıhan, Ankara Barosu’nun mevcut yönetiminde yaşanan işkence raporu krizini anımsatarak, “Yüzüm yere eğildi gerçekten… Bizim baromuz, ‘Fethullahçılara işkence yapılmış, taraf mı oluruz’ diye koymamışlar. İnsan hakları mücadelesinde taraf yoktur. Kim bir ihlalle karşılaşmışsa onun uğradığı haksızlığı biz savunmak durumundayız” dedi.

 • 10.05.2022 10 May 11:28 Ankara Barosu Başkanlığına Adaylığını Açıklayan Şenal Sarıhan: ''bana Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın' Diye Bakamayız' Ankara Barosu Başkanlığına Adaylığını Açıklayan Şenal Sarıhan: "'bana Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın' Diye Bakamayız"

  Ankara Barosu’nun sonbaharda yapılacak seçiminde aday göstereceği başkan adayını belirlemek için ön seçim yapmaya hazırlanan Demokratik Sol Avukatlar Grubu’ndan aday adaylığını açıklayan Şenal Sarıhan, “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ diye bakamayız. O yılan hepimizi sokabilir. O yılandan hepimiz zarar görebiliriz” dedi.

 • 18.02.2022 18 Şub 07:41 29 Ekim Kadınlar Derneği Kuşadası Şubesi açıldı 29 Ekim Kadınlar Derneği Kuşadası Şubesi açıldı

  İnsan ve kadın haklarını savunmak, geliştirmek ve toplumda cinsiyet eşitliği bilincini oluşturmak amacıyla kurulan '29 Ekim Kadınları Derneği'nin' Kuşadası Şubesi, düzenlenen törenle açıldı.

 • 20.11.2021 20 Kas 15:09 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Kadınları Derneği heyetini kabul etti Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Kadınları Derneği heyetini kabul etti Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan ile şube başkanlarını kabul etti.

 • 04.05.2018 04 May 20:50 Kamyon ve Tır Sürücülerinden Eylem Kamyon ve Tır Sürücülerinden Eylem

  ANKARA'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Ankara Lojistik Üssü'nde, kamyon ve TIR sürücüleri lojistik üssündeki park ücreti fiyatları, nakliye komisyonları, mazot fiyatları, otoyol ve köprü ücretlerinin yüksekliğinden dolayı para kazanamadıklarını belirterek eylem yaptı.

 • 04.05.2018 04 May 20:48 Ankara Kamyon ve Tır Sürücülerinden Eylem Ankara Kamyon ve Tır Sürücülerinden Eylem

  Kamyon ve TIR sürücülerinden eylemANKARA'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Ankara Lojistik Üssü'nde, kamyon ve TIR sürücüleri lojistik üssündeki park ücreti fiyatları, nakliye komisyonları, mazot fiyatları, otoyol ve köprü ücretlerinin yüksekliğinden dolayı para kazanamadıklarını belirterek...

 • 04.05.2018 04 May 20:32 Kamyon ve Tır Sürücülerinden Eylem Kamyon ve Tır Sürücülerinden Eylem

  ANKARA'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Ankara Lojistik Üssü'nde, kamyon ve TIR sürücüleri lojistik üssündeki park ücreti fiyatları, nakliye komisyonları, mazot fiyatları, otoyol ve köprü ücretlerinin yüksekliğinden dolayı para kazanamadıklarını belirterek eylem yaptı.

 • 18.04.2018 18 Nis 17:29 300 Milyondan Fazla Göçmen Hareket Halinde' 300 Milyondan Fazla Göçmen Hareket Halinde'

  TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı Atay Uslu ile komisyonda görev alan AK Parti milletvekili Said Yüce, CHP Milletvekili Şenal Sarıhan ve HDP milletvekili Sibel Yiğitalp, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 • 16.04.2018 16 Nis 18:00 Cinsel İstismar Suçlarına İlişkin Tasarı Cinsel İstismar Suçlarına İlişkin Tasarı

  Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda (KEFEK), AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu'nun, "CHP ve HDP'liler, faile sahip çıkarak konuşuyorlar" sözleri tartışmaya neden oldu.

 • 06.04.2018 06 Nis 14:48 Tkmm'nin 'Türkiye'de Kadın ve Çocuğun Yeri' Raporu Tkmm'nin "Türkiye'de Kadın ve Çocuğun Yeri" Raporu

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Kadının insan olduğu bilincinin, çocuklarımıza daha hazırlık aşamalarından başlayarak verilmesi lazım." dedi.

 • 09.03.2018 09 Mar 11:11 Şenal Sarıhan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Tekirdağlı Kadınlarla Buluştu Şenal Sarıhan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Tekirdağlı Kadınlarla Buluştu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili, hukukçu, Cumhuriyet Kadınları Derneği kurucusu ve eski başkanı Şenal Sarıhan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Tekirdağlı kadınlarla buluştu.

 • 26.02.2018 26 Şub 12:57 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'yi tek tipe sokmaya çalışıyorlar.

 • 22.02.2018 22 Şub 14:05 CHP'li Vekillerden Halkevleri'ne Destek CHP'li Vekillerden Halkevleri'ne Destek

  CHP milletvekillerinden oluşan, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyet, Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş ile bazı üyeleri gözaltına alınan Halkevleri'nin genel merkezine destek ziyaretinde bulundu.

 • 22.02.2018 22 Şub 12:41 CHP'li Vekillerden Halkevleri'ne Destek CHP'li Vekillerden Halkevleri'ne Destek

  CHP milletvekillerinden oluşan, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyet, Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş ile bazı üyeleri gözaltına alınan Halkevleri'nin genel merkezine destek ziyaretinde bulundu.

 • 29.01.2018 29 Oca 12:02 CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Hukukun demokratikleşmesi ve haksız tutuklanan savunmanların bir an önce özgürlüğe kavuşturulması için yargı mercilerini göreve davet ediyoruz.

 • 12.12.2017 12 Ara 20:24 TBMM'de 'İnsan Hakları' Sempozyumu TBMM'de "İnsan Hakları" Sempozyumu

  TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, insan hakları konusunun uluslararası politikada kavga silahı haline getirildiğini belirterek, "Devletler arasında bir politika aracı olarak kullanılan insan hakları tıpkı bir ideoloji gibi takdim edilmektedir.

 • 22.11.2017 22 Kas 14:45 CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, ciddi ve etkin bir çocuk hakları komisyonu oluşturularak, çalışmaların yürütülmesini istedi.

 • 25.10.2017 25 Eki 09:21 TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Aliağa'da İncelemelerde Bulundu TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Aliağa'da İncelemelerde Bulundu

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, insan kaçakçılığı olaylarıyla ilgili bilgi almak üzere Aliağa Sahil Güvenlik Komutanlığı'nı ziyaret etti.

 • 25.10.2017 25 Eki 01:35 TBMM Mülteci Hakları Alt Komisyonunun Çalışmaları TBMM Mülteci Hakları Alt Komisyonunun Çalışmaları

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Mülteci Hakları Alt Komisyonu üyeleri, İzmir'de sığınmacıların yaşam şartlarını inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

 • 25.10.2017 25 Eki 00:21 İzmir TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Aliağa'da İncelemelerde Bulundu İzmir TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Aliağa'da İncelemelerde Bulundu

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, insan kaçakçılığı olaylarıyla ilgili bilgi almak üzere Aliağa Sahil Güvenlik Komutanlığı'nı ziyaret etti.

 • 24.10.2017 24 Eki 23:28 Dha Yurt Bülteni-19 Dha Yurt Bülteni-19

  Giresun'da Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'lı terörist yakalandı (3) PKK'LI TERÖRİSTİN YAKALANMA DETAYLARI ORTAYA ÇIKTIGiresun'un Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası'nda 'Aram' kod adlı PKK'lı terörist Mustafa Tolucan'ın yakalanması olayına ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı.

 • 24.10.2017 24 Eki 22:40 TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Aliağa'da İncelemelerde Bulundu TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Aliağa'da İncelemelerde Bulundu

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, insan kaçakçılığı olaylarıyla ilgili bilgi almak üzere Aliağa Sahil Güvenlik Komutanlığı'nı ziyaret etti.

 • 24.10.2017 24 Eki 21:40 TBMM Mülteci Hakları Alt Komisyonunun Çalışmaları TBMM Mülteci Hakları Alt Komisyonunun Çalışmaları

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Mülteci Hakları Alt Komisyonu üyeleri, İzmir'de sığınmacıların yaşam şartlarını inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

 • 18.10.2017 18 Eki 23:19 Nüfus Hizmetleri Kanunu Tasarısı Genel Kurulda Nüfus Hizmetleri Kanunu Tasarısı Genel Kurulda

  Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, İçişleri Bakanlığının, evlendirme memurluğu yetkisi ve görevi verebileceği kurumlar arasına il ve ilçe müftülüklerinin de eklendiği 6. maddesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

 • 02.10.2017 02 Eki 13:13 CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, kadın erkek eşitliğini bozan ve geriye çeken her türlü uygulamanın karşısında olacaklarını söyledi.

 • 27.07.2017 27 Tem 12:12 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, bir ülkede insan hakları savunucularının korunmasının, insan haklarına sahip bir toplumun varlığını ifade ettiğini söyledi.

 • 20.07.2017 20 Tem 20:00 CHP Milletvekili Altıok ve Sarıhan'dan, Adalet Bakanı Gül'e, 'Nuriye ve Semih' Mektubu CHP Milletvekili Altıok ve Sarıhan'dan, Adalet Bakanı Gül'e, "Nuriye ve Semih" Mektubu

  "YENİ SEÇİLEN ADALET BAKANININ İLK VE EN ACİL İŞİ NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA'NIN UĞRADIĞI HAKSIZLIĞI TELAFİ ETMEK, TUTUKLULUK HALLERİNE SON VERMEK VE İŞLERİNE GERİ DÖNMELERİNİ SAĞLAMAK OLMALIDIR" ANKARA - İNSAN ve Doğa Haklarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili...

 • 02.07.2017 02 Tem 14:16 Madımak'ta Ölenler Anıldı Madımak'ta Ölenler Anıldı

  Sivas'ta 1993 yılında Madımak Oteli'nin ateşe verilmesi sonucu ölen 35 kişi anıldı.

 • 02.07.2017 02 Tem 14:05 Madımak'ta Ölenler Gözyaşlarıyla Anıldı Madımak'ta Ölenler Gözyaşlarıyla Anıldı

  - Madımak'ta ölenler gözyaşlarıyla anıldıSİVAS - Sivas'ta 1993 yılında Madımak Oteli'nin ateşe verilmesi sonucu ölen 35 kişi için kortej yürüyüşü düzenlendi.

 • 02.07.2017 02 Tem 13:34 Madımak'ta Ölenler Gözyaşlarıyla Anıldı Madımak'ta Ölenler Gözyaşlarıyla Anıldı

  Sivas’ta 1993 yılında Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu ölen 35 kişi için kortej yürüyüşü düzenlendi.

 • 08.05.2017 08 May 20:04 CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması İçin Devreye Girdi CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması İçin Devreye Girdi

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'yı görevlerine iade edilmek için başlattıkları açlık grevlerinin 61'nci gününde...

 • 08.05.2017 08 May 20:01 CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması Için Devreye Girdi CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması Için Devreye Girdi

  CHP'li milletvekilleri açlık grevinin sonlandırılması için devreye girdiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'yı...

 • 08.05.2017 08 May 19:03 CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması İçin Devreye Girdi CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması İçin Devreye Girdi

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'yı görevlerine iade edilmek için başlattıkları açlık grevlerinin 61'nci gününde...

 • 08.05.2017 08 May 19:01 Dha Ankara - CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması İçin Devreye Girdi Dha Ankara - CHP'li Milletvekilleri Açlık Grevinin Sonlandırılması İçin Devreye Girdi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'yı görevlerine iade edilmek için başlattıkları açlık grevlerinin 61'nci gününde...

 • 09.03.2017 09 Mar 12:52 CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, OHAL kapsamında çıkarılan KHK'lar ile 100 binin üzerinde kamu görevlisinin işine son verildiğini ifade ederek, "Bütün göreve son verme işlemlerinin 'açığa alınmaya' dönüşmesini, müdahale edilmesini ve haksızlıkların sonlandırılmasını, adaletin...

 • 18.02.2017 18 Şub 16:50 CHP Milletvekilleri Sarıhan ve Demir, Kırıkkale'de CHP Milletvekilleri Sarıhan ve Demir, Kırıkkale'de

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ile Muğla Milletvekili Nurettin Demir, anayasa referandumu çalışmaları kapsamında Kırıkkale'de vatandaşlarla buluştu.

 • 15.02.2017 15 Şub 18:37 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulunda, HDP'nin olağanüstü hal (OHAL) döneminde gerçekleştirilen gözaltı ve tutuklamaların araştırılması önergesinin bugün görüşülmesi önerisi kabul edilmedi.

 • 09.02.2017 09 Şub 14:06 CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan Açıklaması

  Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, “Referandum süreci içinde geniş bir kesimi açlığa mahkum ederek verilmek istenen gözdağı, her şeyini kaybetmiş insanları korkutmaz" dedi.

 • 09.02.2017 09 Şub 12:49 CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Bir zamanlar 'Gece Yarısı Ekspresi' diye bir film vardı utanmamıza sebep olan. Şimdi de gece yarısı kararnameleri bizi utandıracak.

 • 09.12.2016 09 Ara 12:30 CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Bugün parlamenterler üzerinde cezaevi tehdidi var. HDP'nin Genel Başkanı dahil olmak üzere 10 üyesinin şu anda cezaevinde bulunuşu parlamentonun üzerine ağır bir gölge düşürüyor.

 • 05.12.2016 05 Ara 15:21 Kadının Seçme ve Seçilme Hakkı 82. Yılında Kadının Seçme ve Seçilme Hakkı 82. Yılında

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Biz, toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamalarının başarısını gösteren Mor Bayrak’ı kazanan ilk yerel yönetimiz. Bunu, hizmeti planlarken ve üretirken gösterdiğimiz toplumsal cinsiyet eşitliği hassasiyetine borçluyuz” dedi.

 • 25.11.2016 25 Kas 12:24 Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

  CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Bugün kadın meselesini çözmekteki en önemli sorunun, laik bir toplumu yeniden yaratma mücadelesinde düğümlendiği inancındayım." dedi.

 • 19.11.2016 19 Kas 19:12 Trabzon'da Cinsel İstismar Düzenlemesine Tepki Eylemi Trabzon'da Cinsel İstismar Düzenlemesine Tepki Eylemi

  TRABZON'da cinsel istismarla ilgili tasarıya tepki gösteren kadınlar eylem yaptı.

Advertisement