Son dakika Şerafettin Can Atalay haberleri, Şerafettin Can Atalay son dakika, son dakika Şerafettin Can Atalay

Son Dakika Şerafettin Can Atalay Haberleri

Son dakika Şerafettin Can Atalay haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son şerafettin can atalay haberleri anında burada.


 • 16:01 TBMM Başkanı Kurtulmuş: Yeni Bir Anayasa Yapmak, Türkiye'nin Boynunun Borcudur TBMM Başkanı Kurtulmuş: Yeni Bir Anayasa Yapmak, Türkiye'nin Boynunun Borcudur

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Yeni bir anayasa yapmak, Türkiye'nin boynunun borcudur. Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışan önemli bir adım olacaktır" dedi. Kurtulmuş, önümüzdeki haftalarda eski Meclis başkanları ve yüksek yargı mensupları ile bulaşarak anayasa ile ilgili görüşlerini alacağını söyledi. Kurtulmuş, milletvekili araç kartlarının başkaları tarafından kullanılmasını ise, “Şunu söyleyeyim, ben milletvekili olduğum dönemde kendi çocuklarıma bile kart vermedim, verdirtmedim. Herkesin bu anlamda Meclisin mehabetini korumak için dikkat etmesi lazım. Bununla ilgili özel olarak bir şey söylemiyorum. Herkes bu konunun üzerinde hassasiyetle durması lazım. Ama her vesileyle de milletvekilini itibarsızlaştıracak şeylerden de kaçınılması gerektiğini düşünüyorum” sözleriyle eleştirdi. Kurtulmuş, halen cezaevinde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay için de “İsmi Genel Kurul’da okundu, oda tahsis edildi, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyeliğine seçildi. Bu konuda TBMM’nin tavrı ortadadır. Burada Meclis kendisini mahkeme yerine koyacak değildir. Mahkeme kararını verecek, tutukluluk halini kaldıracak ve yemin etmesi ile sonraki yasal süreçlerin devam etmesi mümkün olacaktır. Burada Can Atalay konusunda Meclisin tavrı ortadadır” açıklamasını yaptı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 15:23 Kemal Kılıçdaroğlu: 'Yeteri Kadar Vatandaşın Kapısını Çalamadık, Onların Derdini Yeteri Kadar Dinlemedik' Kemal Kılıçdaroğlu: "Yeteri Kadar Vatandaşın Kapısını Çalamadık, Onların Derdini Yeteri Kadar Dinlemedik"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da yeni üye katılım töreninde; CHP’li olmanın adaleti savunmak, herkesin inancına saygılı olmak, kimlikleri sorgulamamak, siyaseti zenginleşme aracı olarak görmemek anlamına geldiğini belirterek “CHP Genel Başkanlarının hiç zenginleştiğini göremezsiniz. Tam tersine hepimiz topluma hizmet etmeyi temel şiar edinmişizdir. Topluma hizmet etmek kadar değerli bir şey yoktur” dedi. Kılıçdaroğlu, “Ama bizim bir kusurumuz var. Onu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Biz bunları geniş kitlelere aktaramadık. Yeteri kadar söyleyemedik. Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık. Kendi derdimizi anlatmak değil onların derdini yeteri kadar dinlemedik. Onun sorularını nasıl çözeceğimizi onlara yeteri kadar anlatamadık. Dolayısıyla bizim böyle bir tarihi görevimiz var. Çalınmadık kapıyı çalmak, derdi olan insanın derdini dinlemek zorundayız. Onun derdine ürettiğimiz çözümleri ona aktarmak zorundayız” diye konuştu.

 • 17.09.2023 17 Eyl 01:12 Tele1 Dayanışma Gecesi... Merdan Yanardağ'ın Mesajını Oğlu Alp Yanardağ Okudu: 'Bizleri Susturmayı Amaçlayan Kirli Kumpasın Çökmesi Kaçınılmazdır' Tele1 Dayanışma Gecesi... Merdan Yanardağ'ın Mesajını Oğlu Alp Yanardağ Okudu: "Bizleri Susturmayı Amaçlayan Kirli Kumpasın Çökmesi Kaçınılmazdır"

  İstanbul Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde 83 gündür tutuklu bulunan Tele1 TV Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ için İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Tele1 Dayanışma Gecesi” düzenlendi. Yanardağ, oğlu Alp Yanardağ aracılığıyla geceye gönderdiği mesajında; “Bağlamından koparılan konuşmalar ve montaj videolarla kurmaya çalıştıkları beni ve bizleri susturmayı amaçlayan hukuk dışı, kirli kumpasın çökmesi kaçınılmazdır. Yalanın saltanatı sürdürülemez. Geçit vermeyeceğiz” dedi.

 • 13.09.2023 13 Eyl 17:56 TİP Genel Başkanı Erkan Baş rest çekti: Can Atalay tahliye edilmezse, biz o Meclis'e gitmeyiz TİP Genel Başkanı Erkan Baş rest çekti: Can Atalay tahliye edilmezse, biz o Meclis'e gitmeyiz

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Gezi Davasından tutuklu bulunan Hatay Milletvekili Can Atalay'a ilişkin yaptığı konuşmada, "1 Ekim'e kadar Anayasa Mahkemesi'nin kararını vermesini bekliyoruz. 1 Ekim'de Meclis yeniden açıldığında eğer Can (Atalay) tahliye edilmemiş olursa biz o Meclis'e gitmeyiz. Biz o gün Hatay halkının yanına gideriz.' Yürüyelim Ankara'ya' derlerse başlarız Ankara'ya kadar yürümeye" ifadelerini kullandı.

 • 08.09.2023 08 Eyl 16:29 Barolardan Anayasa Mahkemesi'ne Can Atalay Çağrısı: 'Olması Gereken Yer Demir Parmaklıkların Arkası Değil Milletin Meclisidir' Barolardan Anayasa Mahkemesi'ne Can Atalay Çağrısı: "Olması Gereken Yer Demir Parmaklıkların Arkası Değil Milletin Meclisidir"

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve 55 Baro Başkanı, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın serbest bırakılması için bugün Anayasa Mahkemesi önünde açıklama yaptı. TBB Başkanı Erinç Sağkan, “Adli yıl açılışında yaptığım konuşmamda da ifade ettiğim üzere, meslektaşımız milletvekili Can Atalay’ın olması gereken yer demir parmaklıkların arkası değil, milletin Meclisidir. Demokrasinin en temel şartı olan seçim sonuçlarının işletilmesi, sandıktan çıkan seçmen iradesinin hayata geçirilmesi için seçmenin ve meslektaşımızın sesi olmaya ve hukuk mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 • 07.09.2023 07 Eyl 22:23 Gezi Tutuklamalarının 500'üncü Günü... İstanbul'daki TMMOB Önünde Eylem: 'Akp İktidarı, Manipülasyonlarla Gezi'nin Aydınlık Yüzüne Leke Bulaştırmaya... Gezi Tutuklamalarının 500'üncü Günü... İstanbul'daki TMMOB Önünde Eylem: "Akp İktidarı, Manipülasyonlarla Gezi'nin Aydınlık Yüzüne Leke Bulaştırmaya...

  Gezi Parkı davası kapsamında tutuklanan Can Atalay, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Hakan Altınay ile Mine Özerden’in tutukluluklarının 500’üncü günü İstanbul’da protesto edildi. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Koordinasyon Sekreteri Seyfettin Avcı, “AKP milletvekili aday adayı olmuş bir ‘hakim’ kararıyla arkadaşlarımız 500 gündür tutsak. Kendi amaçları doğrultusunda hukuku araçsallaştıran AKP iktidarı, güdümündeki yargı mensupları eliyle, ülke tarihinde en önemli kırılma anlarından biri olan Gezi’yi suçlamaya, manipülasyonlarla Gezi’nin aydınlık yüzüne leke bulaştırmaya çalışmaktadır” dedi.

 • 06.09.2023 06 Eyl 10:42 CHP'li Çakırözer, Gezi Tutukluları ve Gazetecileri Silivri'deki Cezaevinde Ziyaret Etti: 'Türkiye'nin, Demokrasinin Ayıbı, Adalet ve Hukuk Devleti... CHP'li Çakırözer, Gezi Tutukluları ve Gazetecileri Silivri'deki Cezaevinde Ziyaret Etti: "Türkiye'nin, Demokrasinin Ayıbı, Adalet ve Hukuk Devleti...

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Gezi Parkı davası tutukluları Osman Kavala, Ali Hakan Altınay, Tayfun Kahraman ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ı ve gazeteciler Merdan Yanardağ ile Barış Pehlivan’ı Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Çakırözer, ziyareti sonrasında; “Türkiye’nin ayıbı, demokrasinin ayıbı, adalet ve hukuk devleti noktasındaki eksiğimizi en iyi gösteren durum” dedi.

 • 04.09.2023 04 Eyl 17:46 CHP Milletvekili İsmet Güneşhan, Tutuklu Siyasetçi ve Gazetecileri Ziyaret Etti CHP Milletvekili İsmet Güneşhan, Tutuklu Siyasetçi ve Gazetecileri Ziyaret Etti

  CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Marmara (Silivri) Cezaevi'nde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay, gazeteci-yazarlar Merdan Yanardağ ve Barış Pehlivan ile Gezi Parkı davası tutuklularından şehir plancısı Tayfun Kahraman'ı ziyaret etti. Güneşhan, özgürlüklerine kavuşmaları gerektiğini belirterek mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

 • 01.09.2023 01 Eyl 21:37 Avukatlardan, Can Atalay İçin Anayasa Mahkemesi'ne Çağrı: Yargı Makamlarının Siyasal İktidarın Aracı Olarak Kullanılmasına Derhal Son Verilmesini... Avukatlardan, Can Atalay İçin Anayasa Mahkemesi'ne Çağrı: Yargı Makamlarının Siyasal İktidarın Aracı Olarak Kullanılmasına Derhal Son Verilmesini...

  Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilmesine karşın cezaevinden tahliye edilmeyen Gezi Parkı davası tutuklusu avukat Can Atalay için, İstanbul Barosu önünde açıklama yaptı. Açıklamaya TİP Sözcüsü Sera Kadıgil ile TİP üyesi avukatlar katıldı. Yapılan açıklamada İnsan Hakları Komisyonu'na mensup milletvekili Can Atalay’ın insan haklarından yoksun bırakılmaktadır denildi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 15:48 Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sağkan'dan, tutuklu vekil Can Atalay için özgürlük çağrısı Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sağkan'dan, tutuklu vekil Can Atalay için özgürlük çağrısı

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Erinç Sağkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı 2023-24 Adli Yıl Açılış Töreni'nde dikkat çeken mesajlar verdi. Tutuklu bulunan TİP Milletvekili Can Atalay için özgürlük çağrısı yapan Sağkan, ''Meslektaşımız ve milletin iradesiyle seçilmiş Milletvekili Can Atalay'ın olması gereken yer, demir parmaklıklar arkası değil, Anayasa Mahkemesinin emsal kararları gereğince milletin Meclisi'dir.'' dedi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 16:00 CHP Grup Başkanvekili Başarır, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Başarır, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, "Asgari ücretin 11 bin 400 lira olduğu ülkede aileler çocuklarını nasıl okula gönderecek?

 • 26.08.2023 26 Ağu 18:23 Tip Genel Başkanı Erkan Baş; 'Azgın Bir Azınlığın Daha Fazla Kazanabilmesi İçin Milyonlarca İnsanın Yoksullaşması Gerekiyor. Tip Genel Başkanı Erkan Baş; "Azgın Bir Azınlığın Daha Fazla Kazanabilmesi İçin Milyonlarca İnsanın Yoksullaşması Gerekiyor.

  Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, “Türkiye’nin yüzde 99’u açısından söyleyebilirim ki şikâyet etmeyen, durumundan memnuniyetsizlik ifade etmeyen herhangi bir yurttaş yok. Demek ki ekonomi kötü ve her geçen gün daha kötüye gidiyor… İktidar bilmeden, istemeyerek yanlış ekonomi politikaları neticesinde Türkiye’yi böyle bir yıkıma doğru sürüklemiyor. Aslında tam tersine Türkiye’deki azgın bir azınlığın, büyük servetler elde eden, iktidar döneminde servetlerine servetler katan küçük bir azınlığın daha fazla kazanabilmesi için bu ülkedeki milyonlarca insanın yoksullaşması gerekiyor ve Türkiye’de ekonomik model buna göre oluşturulmuş durumda. Yani iktidar bilerek ve isteyerek ülkeyi bir ekonomik yıkıma doğru sürüklüyor” dedi.

 • 20.08.2023 20 Ağu 15:02 Tip Kocaeli İl Örgütü'nün 'Can İçin Adalet Buluşması'nın Yasaklanması Protesto Edildi. Erkan Baş: 'Bu Kararı Bir İbret Vesikası Olarak Saklayacağız' Tip Kocaeli İl Örgütü'nün 'Can İçin Adalet Buluşması'nın Yasaklanması Protesto Edildi. Erkan Baş: "Bu Kararı Bir İbret Vesikası Olarak Saklayacağız"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Kocaeli İl Örgütü’nün İzmit Yahyakaptan Mahallesi’nde bulunan amfi tiyatro alanında düzenlemek istediği “Can Atalay İçin Adalet Buluşması” etkinliği, İzmit Kaymakamlığı’nca yasaklandı. Bunun üzerine Kocaeli’ne gelen TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın da katılımıyla yasak kararı protesto edildi. Baş, “Bu kararı bir ibret vesikası olarak saklayacağız. Ve bunun altına imza atıp hukuksuz emirlerle halkı korkutmaya çalışanlardan hesabını soracağız” açıklamasını yaptı.

 • 16.08.2023 16 Ağu 15:29 Avukatlardan Silivri'de Can Atalay'ı Ziyaret: 'Hukuk Devletinde Yargı Makamları Dahil Herhangi Bir Kurum ve Kişi, Anayasa Hükmüne 'Ben Buna... Avukatlardan Silivri'de Can Atalay'ı Ziyaret: "Hukuk Devletinde Yargı Makamları Dahil Herhangi Bir Kurum ve Kişi, Anayasa Hükmüne 'Ben Buna...

  Avukatlar, Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilmesine karşın tahliye edilmeyen Gezi Parkı davası tutuklusu Can Atalay’ı İstanbul Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Ziyaret sonrasında avukat Halis Yıldırım, “Anayasa Mahkemesi’nin bu açık içtihadına karşın Can Atalay’ın tutukluluğunu ve yargılamasını devam ettiren Yargıtay ilgili ceza dairesi kararları açık bir Anayasa ihlalidir. Bir hukuk devletinde, yargı makamları dahil herhangi bir kurum ve kişi, beğenmediği ya da uygun görmediği bir Anayasa ya da yasa hükmünü yanlış bulduğunu söyleyebilir, eleştirebilir ama ‘Ben buna uymuyorum’ diyemez” açıklamasını yaptı.

 • 09.08.2023 09 Ağu 20:41 TBMM'deki Akbelen oylamasına muhalefetten 37 milletvekili katılmamış TBMM'deki Akbelen oylamasına muhalefetten 37 milletvekili katılmamış

  Akbelen'deki olaylar için CHP'nin TBMM'de genel görüşme açmasına yönelik önerge 37 oy farkla reddedilirken, olağanüstü toplantıdaki oylamaya muhalefet partilerinden 37 milletvekilinin katılmadığı ortaya çıktı.

 • 08.08.2023 08 Ağu 17:44 Erkan Baş: 'Türkiye'de Siyasetin En Büyük Sorunlarından Bir Tanesi Yurttaşın Sözünün Siyasette Olması Gerektiği Gibi Karşılık Bulamaması... TBMM'nin... Erkan Baş: "Türkiye'de Siyasetin En Büyük Sorunlarından Bir Tanesi Yurttaşın Sözünün Siyasette Olması Gerektiği Gibi Karşılık Bulamaması... TBMM'nin...

  TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “TBMM, Akbelen’deki büyük kıyıma, yıkıma karşı direnen yurttaşlarımızın, İkizköylü, Çamköylü, Karacahisarlı köylülerin talebi doğrultusunda milletvekillerinin gerçekleştirdiği bir çağrıyla toplanıyor. Bunu son derece önemli bulduğumuzu ifade ederek başlamak istiyorum. Türkiye’de belki de siyasetin en büyük sorunlarından bir tanesi yurttaşın sözünün siyasette olması gerektiği gibi karşılık bulamaması… Dolayısıyla direnen yurttaşlarımızın talebiyle yapılan bir çağrı ve bunun sonucunda TBMM’nin toplanmasını hepimiz adına örnek alınması gereken bir tutum olarak değerlendiriyoruz. Herhangi bir yerde direnen insanlar varsa, direnen yurttaşlar varsa bize düşen görev o direnişin büyütülmesine, o direnişin bir parçası olmaya elimizden gelen en büyük katkıyı koymaktır” dedi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 18:32 Faik Öztrak'tan Devlet Bahçeli'ye: 'Aç Tavuk Kendini Darı Ambarında Sanırmış' Faik Öztrak'tan Devlet Bahçeli'ye: "Aç Tavuk Kendini Darı Ambarında Sanırmış"

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP’li belediyelerle ilgili açıklamasına ilişkin “Hiçbir CHP’li mafya liderleri ile kol kola fotoğraf çektirmemiştir. CHP’ye geçen belediyelerde fetret dönemi sona ermiş, halka hizmet dönemi başlamıştır. Belediyelerin Cumhur İttifakı’na geçmesi meselesine gelince, aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış” dedi. Öztrak, kurultay ve yerel seçimlere hazırlandıklarını belirterek, "Taptaze bir güçle milletimizin huzuruna çıkacağız. Bir yandan da yerel yönetim seçimleri için çalışıyoruz. En iyi, en uygun, yöre halkının içine sinecek, belediye başkan adaylarını belirleme çalışmaları hızla ilerliyor” diye konuştu.

 • 27.07.2023 27 Tem 22:31 Akbelen'deki Ağaç Kesimi İnsan Zinciri Oluşturularak Protesto Edildi. Akbelen'deki Ağaç Kesimi İnsan Zinciri Oluşturularak Protesto Edildi.

  Muğla’daki Akbelen ormanlarındaki ağaç kesimini, köylüler ve çevre aktivistleri insan zinciri oluşturarak protesto etti. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ahmet Şık, “Mevzu sadece birkaç ağaç meselesi değil’ demiştik Gezi isyanında. Yine aynı şeyi söylüyoruz: Mevzu sadece ağaç kesimi değil. Burada Türkiye'nin geleceğine dair bir mevzu var ve bu hepimizin yurttaşlık borcu. Herkes o borca namusuna sahip çıkar gibi, haysiyetine sahip çıkar gibi sahip çıkmak zorunda. Çünkü bu bizim çocuklarımıza borcumuz. Bir avuç sermaye halkın sırtına yapışmış, o sülükler daha çok para kazansın diye kesiliyor bu ağaçlar. Evet. Eğer bu itirazı bugün dile getiremezseniz yarın hiçbiriniz kafanızı yerden kaldıramayacaksınız” dedi.

 • 25.07.2023 25 Tem 18:25 CHP Grup Başkanı Özgür Özel'den Saray Rejimine Tepki CHP Grup Başkanı Özgür Özel'den Saray Rejimine Tepki

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, iktidarın yanlış politikaları sonucunda yaşanan ekonomik buhranı ve seçim ekonomisinin sonuçlarını eleştirdi. Özel, Meclis'in tatil yapması yerine sorunlara çözüm bulmak için olağanüstü toplantı yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, iktidarın verdiği sözleri tutmadığını ve garibanları hesap ödeten anlayışı reddettiklerini vurguladı.

 • 19.07.2023 19 Tem 15:31 CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal: Akaryakıt zamları her şeye zam getirecek CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal: Akaryakıt zamları her şeye zam getirecek

  CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, akaryakıt zamları nedeniyle iğneden ipliğe her şeye zam geleceğini belirterek, 'Emeklinin, memurun, asgari ücretlinin almış olduğu üç kuruşluk zam daha cebine girmeden eridi gitti.' dedi. Köksal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, parti olarak Meclisin olağanüstü toplanması için çağrı yaptıklarını anımsatarak, Meclisin açık kalması ve ülkenin, vatandaşların sorunlarının tartışılması gerektiğini kaydetti.

 • 18.07.2023 18 Tem 15:51 Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliye talebi reddedildi Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliye talebi reddedildi

  Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisinden milletvekili seçilen, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Can Atalay'ın tahliye talebinin reddedilmesi kararına karşı avukatlarınca yapılan itirazı reddetti.

 • 14.07.2023 14 Tem 18:03 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulunda muhalefet partilerinin temsilcileri, Yargıtay'ın TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliye talebini reddetmesi kararını eleştirirken, AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, Atalay hakkındaki hukuki süreçlerin bir an önce sonuçlanmasını beklediklerini söyledi.

 • 14.07.2023 14 Tem 17:47 CHP Sözcüsü Öztrak, basın toplantısı düzenledi Açıklaması CHP Sözcüsü Öztrak, basın toplantısı düzenledi Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Can Atalay'ın serbest bırakılması gerektiğini belirterek, "Bu yapılan sadece Can Atalay'ın değil, ona oy vererek Meclis'e gönderen tüm vatandaşlarımıza, milletin iradesine saygısızlıktır.

 • 13.07.2023 13 Tem 20:23 TBMM Genel Kurulu'nda Memur Maaşları ve Emekli Aylıklarına Zam Yapılmasını İçeren Kanun Teklifi Kabul Edildi TBMM Genel Kurulu'nda Memur Maaşları ve Emekli Aylıklarına Zam Yapılmasını İçeren Kanun Teklifi Kabul Edildi

  TBMM Genel Kurulu'nda, en düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya çıkarılmasını, emekli aylıklarına yüzde 25 oranında zam yapılmasını ve bazı vergilerde artış öngören kanun teklifinin birinci bölümü üzerindeki maddeler kabul edildi. Teklifin görüşmeleri sırasında deprem bölgelerindeki mağduriyetler ve kanun teklifinin Anayasa'ya uygunluğu tartışıldı. Ayrıca, Meclis'te yapılan selamlama tartışması da gündeme geldi.

 • 13.07.2023 13 Tem 20:10 Şerafettin Can Atalay'ın tahliye başvurusu reddedildi Şerafettin Can Atalay'ın tahliye başvurusu reddedildi

  Yargıtay 3. Ceza Dairesi, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay'ın tahliye talebini oy birliğiyle reddetti. Kararda, Anayasa'nın 14. ve 83. maddelerine vurgu yapılarak, yasama dokunulmazlığına getirilen istisnaların bulunmadığı belirtildi. Yargılamanın genel hükümlere göre devam etmesi gerektiği sonucuna varıldı.

 • 13.07.2023 13 Tem 19:06 Can Atalay'ın tahliye başvurusuna ret Can Atalay'ın tahliye başvurusuna ret

  YARGITAY, Hatay TİP Milletvekili Can Atalay'ın tahliyesine yapılan başvuruyu reddetti.

 • 13.07.2023 13 Tem 19:05 CAN ATALAY'IN TAHLİYE BAŞVURUSUNA RET -1 CAN ATALAY'IN TAHLİYE BAŞVURUSUNA RET -1

  YARGITAY, Hatay TİP Milletvekili Can Atalay'ın tahliyesine yapılan başvuruyu reddetti.

 • 13.07.2023 13 Tem 18:59 Yargıtay, Can Atalay'ın tahliyesi ve yargılamanın durması istemini reddetti Yargıtay, Can Atalay'ın tahliyesi ve yargılamanın durması istemini reddetti

  Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliyesi ve hakkındaki yargılamanın durması istemini reddetti.

 • 13.07.2023 13 Tem 18:43 Son Dakika: Yargıtay, cezaevinde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliyesine yönelik başvuruyu reddetti Son Dakika: Yargıtay, cezaevinde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliyesine yönelik başvuruyu reddetti

  Son dakika: Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliyesi ve hakkındaki yargılamanın durması istemini reddetti.

 • 12.07.2023 12 Tem 19:32 Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etti Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında hapis cezasına çarptırılan TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi.

 • 12.07.2023 12 Tem 18:59 CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, Can Atalay'ın serbest bırakılmasını ve TBMM'ye katılmasını talep ediyor CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, Can Atalay'ın serbest bırakılmasını ve TBMM'ye katılmasını talep ediyor

  CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, Can Atalay'ın tutukluluğunun devam ettiğini ve yasama faaliyetlerine katılamadığını belirterek, Türkiye'nin yargı görevlilerini saygılı davranmaya ve Atalay'ı serbest bırakmaya çağırdı. Günaydın ayrıca, Merdan Yanardağ'ın tutuksuz olarak yargılanması gerektiğini ifade etti. NATO üyeliği konusunda ise Günaydın, Erdoğan'ın tutarsızlıklarını eleştirerek, İsveç'in NATO üyeliğini kabul edeceğini biliyorduk dedi.

 • 12.07.2023 12 Tem 18:33 CHP'li Günaydın: Yargı görevlilerini Can Atalay'ı bir an evvel serbest bırakmaya çağırıyoruz CHP'li Günaydın: Yargı görevlilerini Can Atalay'ı bir an evvel serbest bırakmaya çağırıyoruz

  CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, Can Atalay'ın tutukluluk sürecinin devam ettiğini belirterek, yargı görevlilerini Can Atalay'ı serbest bırakmaya ve TBMM yasama faaliyetlerine katılmasını sağlamaya çağırdı.

 • 12.07.2023 12 Tem 18:12 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan ve 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay milletvekili seçilen avukat Can Atalay'ı Marmara Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti.

 • 12.07.2023 12 Tem 17:48 Kılıçdaroğlu, Marmara Cazaevinde Can Atalay'ı ziyaret etti Kılıçdaroğlu, Marmara Cazaevinde Can Atalay'ı ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Silivri'de bulunan Marmara Cezaevine gitti. Kılıçdaroğlu, Atalay'ın heyecanlı olduğunu ve deprem bölgesi olan Hatay'a gitmek istediğini ifade etti. Ayrıca, Atalay'ın haksız yere tutulduğunu ve davayı ezberlediğini belirtti. Kılıçdaroğlu, milletin iradesine sahip çıkmak için ziyaret gerçekleştirdiklerini ve Atalay'ın TBMM'de yemin etmesi gerektiğini vurguladı.

 • 12.07.2023 12 Tem 17:41 KILIÇDAROĞLU, CAN ATALAY'I SİLİVRİ'DE ZİYARET ETTİ KILIÇDAROĞLU, CAN ATALAY'I SİLİVRİ'DE ZİYARET ETTİ

  KILIÇDAROĞLU, CAN ATALAY'I SİLİVRİ'DE ZİYARET ETTİ Gökçe KARAKÖSE, Emre Can URAN / İSTANBUL, (DHA)- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası nedeniyle tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay'ı, Marmara Cezaevi'nde ziyaret etti.

 • 12.07.2023 12 Tem 17:07 TİP Genel Başkanı Erkan Baş: İsveç'in NATO üyeliğine karşı tutumu değişti TİP Genel Başkanı Erkan Baş: İsveç'in NATO üyeliğine karşı tutumu değişti

  TİP Genel Başkanı Erkan Baş, İsveç'in NATO üyeliğine karşı tutumunun değiştiğini belirterek, TİP olarak NATO'ya ve NATO'nun genişlemesine karşı olduklarını kaydetti. Baş ayrıca, cezaevinde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın derhal tahliye edilmesini istedi.

 • 12.07.2023 12 Tem 16:33 CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, Can Atalay'ın serbest bırakılmasını ve TBMM'ye katılmasını talep etti CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, Can Atalay'ın serbest bırakılmasını ve TBMM'ye katılmasını talep etti

  CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Can Atalay'ın tutukluluk sürecinin devam ettiğini ve yasama faaliyetlerine katılamadığını belirterek, Türkiye'nin yargı alanındaki görevlilerini saygılı davranmaya ve Can Atalay'ı serbest bırakmaya çağırdı. Günaydın ayrıca, Merdan Yanardağ'ın tutuksuz olarak yargılanması gerektiğini ifade etti. İsveç'in NATO üyeliği konusunda ise Günaydın, Erdoğan'ın tutarsızlıklarını ve İsveç'e yönelik yüklenmelerinin sonrasında Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğini kabul edeceğini önceden bildiğini söyledi.

 • 12.07.2023 12 Tem 16:02 KILIÇDAROĞLU, CAN ATALAY'I SİLİVRİ'DE ZİYARET ETTİ KILIÇDAROĞLU, CAN ATALAY'I SİLİVRİ'DE ZİYARET ETTİ

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası nedeniyle tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay'ı, Marmara Cezaevi'nde ziyaret etti.

 • 12.07.2023 12 Tem 16:00 Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu milletvekili Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti: Yahu bu nasıl bir uygulamadır? Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu milletvekili Can Atalay'ı cezaevinde ziyaret etti: Yahu bu nasıl bir uygulamadır?

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan TİP milletvekili Can Atalay'ı Marmara Cezaevi'nde ziyaret etti. "Yahu Allah aşkına bu nasıl bir uygulamadır? Bu nasıl bir yargıdır? Bu nasıl bir demokrasi anlayışıdır?" diyen Kılıçdaroğlu, "Buraya gelişimizin temel nedeni TBMM iradesini kamuoyuna duyurmaktır. Hiç kimse bir milletvekilini, hüküm giymemiş bir milletvekilini TBMM'nin iradesini dışlayarak cezaevinde tutamaz. Bu doğru değildir" ifadelerini kullandı.

 • 12.07.2023 12 Tem 15:01 Kılıçdaroğlu, Can Atalay'ı ziyaret etmek için Silivri'ye geldi Kılıçdaroğlu, Can Atalay'ı ziyaret etmek için Silivri'ye geldi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi. Kılıçdaroğlu'nun ziyaret sonrası açıklama yapması bekleniyor.

 • 12.07.2023 12 Tem 14:57 Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında hapis cezasına çarptırılan TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi. Ziyaret sonrası açıklama yapılması bekleniyor.

 • 12.07.2023 12 Tem 14:57 Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında hapis cezasına çarptırılan TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi. Ziyaret sonrası açıklama yapılması bekleniyor.

 • 12.07.2023 12 Tem 14:56 Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi. Saat 14.20 sıralarında cezaevine gelen Kılıçdaroğlu'nun ziyaret sonrası açıklama yapması bekleniyor.

 • 12.07.2023 12 Tem 14:35 Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi Kılıçdaroğlu, TİP Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay'ı ziyaret etmek için Marmara Cezaevi'ne geldi. Saat 14.20 sıralarında cezaevine gelen Kılıçdaroğlu'nun ziyaret sonrası açıklama yapması bekleniyor.

 • 11.07.2023 11 Tem 16:27 Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder'den yeni yasama yılına ilişkin açıklama Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder'den yeni yasama yılına ilişkin açıklama

  Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, yeni yasama yılının barışa, özgürlüğe, demokrasiye ve kardeşliğe hizmet etmesini diledi. Önder, oturduğu makamı hiyerarşik yer olarak görmediğini ve Meclis'i birlikte yöneteceklerini belirtti. Ayrıca, ifade özgürlüğünün önemine vurgu yaparak, dayanışma ve saygı kavramlarının önemine dikkat çekti. Önder, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın görevine dönmesini dilediğini söyledi ve seçilmiş siyasetçilere yönelik hoyratlıkların halkın iradesine saygısızlık olduğunu belirtti. Ayrıca, hayatını kaybeden Sanatçı Özkan Uğur'u da anarak başsağlığı diledi.

 • 11.07.2023 11 Tem 16:11 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AB'nin yolu Selahattin Demirtaş'tan, Emine Şenyaşar'dan, 'tweet attı' diye gözaltına alınan gencecik çocuklardan geçiyor.

 • 06.07.2023 06 Tem 15:56 Yeşil Sol Parti Milletvekili: Cezaevlerinde hak ihlalleri devam ediyor Yeşil Sol Parti Milletvekili: Cezaevlerinde hak ihlalleri devam ediyor

  Yeşil Sol Parti Şırnak Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, cezaevlerinde insan hakları ihlallerinin arttığını ve disiplin cezalarından infaz yakmaya varan uygulamaların yaygınlaştığını iddia etti. Aslan, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu toplantısında tutuklu Can Atalay'ın durumunu eleştirerek, hak ihlalleri konusunda yapılacak çalışmalarda Atalay'ın da yer alması gerektiğini belirtti.

 • 06.07.2023 06 Tem 14:44 Avukatlar Tutuklu Milletvekili Atalay İçin Özgürlük Çağrısında Bulundu: 'Seçilmesinin Üzerinden 53 Gün Geçmiş Olmasına Karşın, Can Atalay'ın Halen... Avukatlar Tutuklu Milletvekili Atalay İçin Özgürlük Çağrısında Bulundu: "Seçilmesinin Üzerinden 53 Gün Geçmiş Olmasına Karşın, Can Atalay'ın Halen...

  İstanbul’da avukatlar, tutuklu meslektaşları Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’a özgürlük talebiyle Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yaptı. TİP avukatlarından Bilge Hilal Bilgin, “Seçilmesinin üzerinden bugün itibarıyla 53 gün geçmiş olmasına karşın, Can Atalay’ın halen daha salıverilmemiş olması hukukun, Anayasa’nın ihlalidir. Bu hukuk dışı, keyfi uygulama suretiyle de hakkı ihlal edilen yalnızca Can Atalay değil, onu seçen millettir, üyesi olduğu TBMM’dir” dedi. Atalay’ın avukatlarından Akçay Taşçı ise Anayasa’nın 83.maddesine atıfta bulunarak, “83.maddenin varlık sebebi bugün yaşadığımız durumdur. 83.maddenin varlık sebebi, Türkiye’de öyle ya da böyle demokrasinin asgari olarak dahi uygulanagelmesidir. Bunun fırsatlarının açılmasıdır. 83.madde hâlâ oradaysa, Can Atalay serbest bırakılmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

 • 06.07.2023 06 Tem 12:06 CHP Milletvekili Tutdere, tutuklu milletvekili durumunu eleştirdi CHP Milletvekili Tutdere, tutuklu milletvekili durumunu eleştirdi

  TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, komisyonun dünkü toplantısında tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın durumuna dikkat çekerek, Meclis'in bir mensubunun şu anda tutuklu olması, cezaevinde bulunması gerçekten bir insan hakkı ihlalidir. Bu konuyla ilgili kısa süre içerisinde Meclis Başkanlığı'nın, gerekirse de komisyonumuzun da bu konuyu gündemine alıp bu işi en azından kamuoyundaki tartışmaları da ortadan kaldıracak bir şekilde netliğe kavuşturması gerekiyor.

 • 06.07.2023 06 Tem 12:00 Utku Çakırözer: 'Merdan Karadağ Zindanda, RTÜK Tele1'e Ceza İçin Toplanacak. Utku Çakırözer: "Merdan Karadağ Zindanda, RTÜK Tele1'e Ceza İçin Toplanacak.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda; “Bugün Merdan Yanardağ zindanda, RTÜK TELE1'e ceza için toplanacak. TELE1 karartılınca, TELE1 kapatılınca ne olacak? Diğer televizyonlara, gazetelere korku salınacak; korku salınsın, sindirilsin ki bu iktidarın yolsuzlukları, kirli pazarlıkları bilinmesin, konuşulmasın isteniyor" dedi.

Advertisement