Kızılyıldız Başkanı Covic: O Adamı Çok Zor Affederim - Son Dakika
Spor

Kızılyıldız Başkanı Covic: O Adamı Çok Zor Affederim

Kızılyıldız Başkanı Covic: O Adamı Çok Zor Affederim

Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic, Galatasaray Liv Hospital Baş Antrenörü Ergin Ataman’a olan öfkesinin geçmediği söyledi.

16.01.2015 16:17

Avrupa basketbolunun gözü kulağı Belgrad’da...İstanbul’da Marko Ivkovic isimli Sırp taraftarın ölümüyle sonuçlanan olayların ardından Galatasaray ile Kızılyıldız bu gece ilk kez karşı karşıya gelecek. Gergin maç öncesi Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic, Habertürk'e konuştu. Ivkovic’in ölümünden haberi olmadan rakip takım taraftarlarına yönelik ‘terörist’ suçlamasında bulunan Ataman’ın çıkışını ‘yersiz’ bulan Covic hala öfkeliydi. İşte Covic’in görüşleri:

“HERKES SINIRINI BİLMELİ”

“Herkes sınırlarını bilmeli. Coachlar teknik konularla ilgilenmeli. Politika kulüp idarecilerinin sorumluluğunda olan bir platformdur. Ataman’ın kazandığı bir maçtan sonra böyle bir konuya girmesi çok yanlıştı. Herkes hata yapabilir. Ancak antrenörler sorumluluk sahibi olmalı ve sınırlarını aşmamalı. 40 yıldır basketbolun içindeyim. Dusan Ivkovic ve Zeljko Obradovic gibi değerli coachlarla da çalıştım. Hiçbiri teknik konuların dışına çıkmadılar. Eğer aksi olsaydı asla onlarla çalışmazdım. Ataman gibi yetkisi olmadığı halde kulüp politikalarına yönelik açıklamalar yapan coachları sevmem. Onu affetmem yıllar sürebilir. Ama asıl önemli olan açıklamalarından etkilenen kitlelerin, onu affetmesi.”

“KENDİMİ ATEŞE ATTIM”

“Başbakanımız Vucic ile konuşup Ataman için izin istedim. Bunu yaparken de kendimi ateşe attım. Kamuoyunda bana yönelik yoğun eleştiriler geldi. Ama bundan çekinmiyorum. Ben basketboldan para kazanmıyorum. Basketbol aşkı ile besleniyorum.”

“TÜRK ANNELER DE ÜZÜLDÜ”

“Ivkovic hadisesi sonrası Türkler’e bakış açımda değişen hiçbir şey olmadı. Sırplar ile Türkler arasındaki tarihi bağlantılar çok geriye gidiyor. Katil ile Türk halkı arasında bir bağlantı kurmak doğru değil. Her ülkede kötü ve iyi insanlar vardır. Eminim ki Türk anneler de Ivkovic’in ölümünden üzüntü duymuştur.”

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Kızılyıldız Başkanı Covic: O Adamı Çok Zor Affederim - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement