Sırplardan Ergin Ataman'a Sözlü Saldırı - Son Dakika
Spor

Sırplardan Ergin Ataman'a Sözlü Saldırı

Sırplardan Ergin Ataman\'a Sözlü Saldırı

Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda dün oynanan Türkiye-Sırbistan maçında Ergin Ataman ile Sırp taraftarlar arasında gergin anlar yaşandı.

10.09.2015 12:59  Güncelleme: 13:01

EUROBasket 2015'te B Grubu'nda 4. maçına çıkan Türkiye, Sıbistan'a 91-72'luk skorla farklı mağlup oldu ve gruptaki ikinci yenilgisini aldı. Baş antrenör Ergin Ataman, maçtan önce Sıpr taraftarlarının sözlü saldırısna uğradı.

ATAMAN'I PROTESTO ETTİLER

Sırp taraftarlar, dün Türkiye- Sırbistan maçından önce Ergin Ataman'ın oturduğu bölümün arkasında, Marko Ivkovıc ile ilgili tezahüratlar yaptı. Sırp basınındaki haberlere göre Ataman'ı protesto eden taraftarlar, sonrasında buradan uzaklaştırıldı.

FIBA YETKİLİLERİ MÜDAHALE ETTİ

Tribünlerdeki bu hava, salondaki FIBA yetkililerini rahatsız etti. Yetkililer maçın başlamasına kısa bir süre kala bu bölüme giderek Sırp taraftarlarla tartıştı ve sonrasında Sırpları buradan uzaklaştırarak farklı bir bölüme alınmalarını sağladı.

SIRPLAR ÜSTÜNDÜ

Sırpların maç boyunca Ataman aleyhinde tezahürat yapmaya devam ettikleri belirtildi. Berlin'de büyük bir Türk nüfusunun yaşadığı, ancak dünkü maç iş saatine denk geldiği için tribünlerde Sırbistan üstünlüğü oluştuğuna dikkat çekildi.

NELER YAŞANMIŞTI

Euroleague'de geçtiğimiz sezon İstanbul'da oynanan Galatasaray-Kızılyıldız maçının öncesinde Marko Ivkovic adlı Sırp taraftar bıçaklanarak öldürülmüş, sarı kırmızılı takımın antrenörü Ergin Ataman'ın bu olaylar sırasında sarf ettiği sözler Sırplarda büyük öfke yaratmıştı.


Son Dakika Spor Sırplardan Ergin Ataman'a Sözlü Saldırı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • Hakan p : Ergin Ataman çok iyi antrenör olabilir ama kişilik olarak sıfır... 12 11 Yanıtla
  • baskentli: adamsin Ergin ataman 9 4 Yanıtla

Advertisement