Zeljko Obradovic: "Oyuncularımı Tebrik Ediyorum" - Son Dakika
Spor

Zeljko Obradovic: "Oyuncularımı Tebrik Ediyorum"

Zeljko Obradovic: "Oyuncularımı Tebrik Ediyorum"

Panathinaikos’u üstün bir oyun sonunda 79-61 mağlup eden ve seride durumu 3-0’a getirerek üst üste 3. kez Final Four’a katılma hakkı kazanan Fenerbahçe’de Başantrenör Zeljko Obradovic, “Oyuncularımı tebrik ediyorum, çok iyi oynadılar” dedi.

25.04.2017 23:16

Panathinaikos'u üstün bir oyun sonunda 79-61 mağlup eden ve seride durumu 3-0'a getirerek üst üste 3. kez Final Four'a katılma hakkı kazanan Fenerbahçe'de Başantrenör Zeljko Obradovic, "Oyuncularımı tebrik ediyorum, çok iyi oynadılar" dedi.

Panathinakos karşısında seride durumu 3-0'a getirerek Final Four'a katılma hakkı kazanan Fenerbahçe'de Başantrenör Zeljko Obradovic, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu. Panathinaikos karşısında çok iyi oynayan oyuncularını tebrik eden Obradovic, "Panathinaikos'a karşı çok iyi oynadılar. Atina'da çok iyi ve çok zor 2 maç oynadık. 3. maçı kendi sahamızda oynadık, sakin ve normal oynamamız çok önemliydi. İlk yarıda daha iyi oynadığımız çok açıktı. Rakibimiz çok güçlü bir takım. Kaliteli oyuncular ve iyi bir koçları var. İkinci yarıda çok fazla top kaybı yaptık. 4. çeyrekte toparlanmaya başladık ve son çeyrekte maçın kaderi belirlendi. Maçın en büyük problemi 19 top kaybı ve yalnızca 3 top çalma yapmamız. Muhtemelen bu da kendi sahamızda oynarken üzerimizdeki baskıdandır. Bunun üzerine çalışmamız lazım çünkü çok ciddi bir sorun. Bir kez daha oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. Müthiştiler. Taraftarlar da harikaydı ve çok güzel bir gece yaşattılar bize. Panathinaikos'a da Yunanistan Ligi'nde başarılar diliyorum. 3. kez Final Four'a kalırken teşekkür etmemiz gereken birçok isim var. İlk olarak Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticilerimiz, ofiste bizimle çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum"

Alınan 3-0'lık galibiyetin kendisi için sürpriz olup olmadığı sorulan Obradovic, "Sonucu hiçbir zaman düşünmeden odaklanarak maç maç ilerledik. Bizim için en önemlisi Final Four'a katılmaktı. Bir kulüp ve takım için büyük bir şans bu taraftar. Kendileri bizim için çok büyük bir şans. Buna sahip olmak bir ayrıcalıktır. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Darüşşafaka ve Anadolu Efes'in şanslarıyla ilgili olarak sorulan soruya yanıt vermeyen Obradovic, "Bu soru beni ilgilendirmiyor. Ben Fenerbahçe'nin koçuyum" açıklamasını yaptı.

"Antrenmanlar maçların aynısıdır"

Final Four'un İstanbul'da olmasının kendileri için avantaj yaratmayacağını ifade eden başarılı çalıştırıcı, "Taraftarlarımıza güveniyoruz. Berlin'de olduğu gibi her yerde bizi destekleyeceklerdir. Hayat tecrübesi çok önemli bir şey. Biz sadece gün ve gün neler yapabileceğimize bakıyoruz. Play-off serisinde Kalinic bu sene çok iyi oynadı. Gerçekçi olmak gerekirse bu sene iniş çıkış yakalayan Kalinic değildi, neredeyse bütün oyuncular, bütün takım yaşadı bunu. Antrenmanlar çok önemli. İdmanlarda nasıllarsa o şekilde oynuyorlar. Örnek olarak James, antrenmanlarda çok iyiydi ve maçta müthiş oynadı. Antrenmanlar maçların aynasıdır" diyerek sözlerini tamamladı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Zeljko Obradovic: 'Oyuncularımı Tebrik Ediyorum' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement