Son dakika Turan Aydoğan haberleri, Turan Aydoğan son dakika, son dakika Turan Aydoğan

Son Dakika Turan Aydoğan Haberleri

Son dakika Turan Aydoğan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son turan aydoğan haberleri anında burada.


 • 16:36 H.K.G. Davası... Duruşmaların Kapalı Yapılmasına Karar Verildi H.K.G. Davası... Duruşmaların Kapalı Yapılmasına Karar Verildi

  Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G.’yi henüz 6 yaşındayken 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği iddiasına ilişkin davada mahkeme, duruşmaların kapalı yapılmasına ve yayın yasağı getirilmesine karar verdi. Duruşma, saat 16.30'dan sonra kapalı olarak devam edecek.

 • 26.01.2023 26 Oca 18:20 Ekrem İmamoğlu: 16 Milyon İnsanın İradesini Yok Saymalarına Asla İzin Vermeyeceğiz. Milletimizle Birlikte, Dağ Gibi Karşılarında Duracağız Ekrem İmamoğlu: 16 Milyon İnsanın İradesini Yok Saymalarına Asla İzin Vermeyeceğiz. Milletimizle Birlikte, Dağ Gibi Karşılarında Duracağız

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Milletin kararına alerjisi olanlar, seçimi iptal ettirip ‘İstanbul'u kaybettiğimde hüngür hüngür ağladım’ diyenler; tuhaf insanlar bunlar. Açıkçası ben de anlamakta güçlük çekiyorum. Dünya siyasetinde, hatta ülke siyasetinde hiç rastlamadığımız numuneler bunlar. Ama 16 milyon insanın iradesini yok saymalarına asla izin vermeyeceğiz. Milletimizle birlikte, dağ gibi karşılarında duracağız. Çünkü burada milletin iradesini gasp etmek isteyenler, yarın Türkiye'nin her noktasında yine milletin iradesini gasp etmeye devam ederler” dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 12:46 CHP'li Aydoğan: 'Tirebolu-Torul yolu neden yapılmıyor?' CHP'li Aydoğan: "Tirebolu-Torul yolu neden yapılmıyor?"

  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Giresun'un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane'nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna ilişkin, "Bu yol neden yapılmıyor?

 • 25.01.2023 25 Oca 12:46 CHP'li Aydoğan: 'Tirebolu-Torul yolu neden yapılmıyor?' CHP'li Aydoğan: "Tirebolu-Torul yolu neden yapılmıyor?"

  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Giresun'un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane'nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna ilişkin, "Bu yol neden yapılmıyor?

 • 24.01.2023 24 Oca 23:44 50/d'li araştırma görevlilerinin kadroya alınmasını da içeren teklif komisyonda 50/d'li araştırma görevlilerinin kadroya alınmasını da içeren teklif komisyonda

  Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, sözleşmeli araştırma görevlilerinin kadroya alınması ve Milli İstihbarat Akademisi kurulmasını da içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin geneli üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

 • 19.01.2023 19 Oca 15:35 Ekrem İmamoğlu, Avcılar Kent Lokantası Açtı, Vatandaşlara Hitap Etti: 'Bu Ülkenin Tapusu, Bir Kişiye ya da Bir Zümreye Değil, 86 Milyona Aittir' Ekrem İmamoğlu, Avcılar Kent Lokantası Açtı, Vatandaşlara Hitap Etti: "Bu Ülkenin Tapusu, Bir Kişiye ya da Bir Zümreye Değil, 86 Milyona Aittir"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, altıncı ‘Kent Lokantası’nı Avcılar’da hizmete açtı. Burada ilk yemek servisini yapan İmamoğlu, kendisini bekleyen kalabalığa hitap ederek, “Bu bölgenin en büyük müjdesi, tabii ki Sefaköy-Beylikdüzü metrosu olacak. Cumhurbaşkanlığı, yatırım planına almıyor. Ama zaten gidecekler. Az kaldı, gidecekler. Ondan sonra, memleketimizin her köşesine eşit hizmet sunmayı, milletimizin çıkarına iş yapmayı ahlaklı, vicdanlı bir biçimde sürdürmeyi, ülkemize hep birlikte ispat edeceğiz. Bu ülkenin tapusu, 86 milyon insana aittir, bir kişiye ya da bir zümreye ait değildir. Bu ülkenin tapusunu tekrar millet devralacak. Her şey çok güzel olacak” dedi.

 • 19.01.2023 19 Oca 15:31 İmamoğlu'nun katıldığı açılışa 'Aday olsana, aday olsana' sloganı damga vurdu İmamoğlu'nun katıldığı açılışa "Aday olsana, aday olsana" sloganı damga vurdu

  İBB, Avcılar'da İBB bünyesindeki 6. kent lokantasını açtı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı açılış küçük bir mitinge döndü. İsmi cumhurbaşkanı adayı olarak geçen İmamoğlu, açılışta kendisini dinleyen kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada "Gidecekler, az kaldı. Ondan sonra milletimizin çıkarına iş yapmayı, ahlaklı, vicdanlı bir biçimde sürdürmeyi ülkemize hep birlikte ispat edeceğiz" ifadelerini kullandı. O sırada kalabalık "Aday olsana, aday olsana" şeklinde slogan attı.

 • 18.01.2023 18 Oca 20:54 Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda

  AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, "Derdimiz, Uludağ'ımızı Türkiye'ye yakışır şekilde dizayn etmek.

 • 08.01.2023 08 Oca 14:11 METİN GÖKTEPE MEZARI BAŞINDA ANILDI METİN GÖKTEPE MEZARI BAŞINDA ANILDI

  8 Ocak 1996'da gözaltındayken hayatını kaybeden gazeteci Metin Göktepe için, ölümünün 27. yılında Esenler'de bulunan Kemer Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

 • 03.01.2023 03 Oca 18:38 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "yaparsa Erdoğan yapar" anlayışıyla Cumhur İttifakı'nın seçimlerde tarihinin en büyük oyunu alacağını söyledi.

 • 03.01.2023 03 Oca 17:58 En Düşük Emekli Maaşının Asgari Ücret Seviyesine Çekilmesini Öngören Kanun Teklifinin Gündeme Alınması Önerisi, AKP ve MHP Milletvekillerinin Oyları... En Düşük Emekli Maaşının Asgari Ücret Seviyesine Çekilmesini Öngören Kanun Teklifinin Gündeme Alınması Önerisi, AKP ve MHP Milletvekillerinin Oyları...

  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan’ın, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi için verdiği kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nun bugünkü gündemine alınması önerisi AKP ve MHP tarafından reddedildi. Aydoğan, “Burada parmaklarınızı kaldırdıktan sonra arkada son model arabalarınıza binip huzur içinde gidebilecek misiniz?” dedi.

 • 28.12.2022 28 Ara 15:22 Yazar Erol Kılınç son yolculuğuna uğurlandı Yazar Erol Kılınç son yolculuğuna uğurlandı

  Türk kültürü ve edebiyatına birçok yazar kazandıran Ötüken Neşriyat Genel Yayın Yönetmeni yazar Erol Kılınç'ın (77) cenazesi toprağa verildi.

 • 16.12.2022 16 Ara 18:13 İmamoğlu: 'Biz Onları Kızdırmaya ve Öfkelendirmeye Devam Edeceğiz, Bunda Kararlıyız' İmamoğlu: "Biz Onları Kızdırmaya ve Öfkelendirmeye Devam Edeceğiz, Bunda Kararlıyız"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mecidiyeköy'de ‘Halaskar Gençlik ve Yaşam Merkezi’nin temelini attı. İmamoğlu, hakkındaki hapis cezası ve siyasi yasak kararına işaret ederek, “Bizden böyle bir kötü kararın peşine eklenip yürümemizi bekleyen, bu kararı alan ve aldıran kişiler. Biz ne yapacağız? İyiliklerin peşinde koşmaya, iş üretmenin peşinde koşmaya ve güzel Cumhuriyetimizin 100. yılı, 2023’ün zaferinin peşinde koşmaya devam edeceğiz. Bundan asla vazgeçmeyeceğiz. Dolayısıyla, var olan kızgınlıkları ve öfkeleriyle beraber onları baş başa bırakıyoruz. O kızgınlıkları ve öfkeleri, bu kararı aldırmış olabilir. Biz onları kızdırmaya ve öfkelendirmeye devam edeceğiz. Bunda kararlıyız. Bundan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 • 13.12.2022 13 Ara 13:47 İMAMOĞLU UĞRADIĞIMIZ HAKSIZLIKLAR ÜST ÜSTE 3 OLİMPİYATI ES GEÇMEMİZE NEDEN OLDU İMAMOĞLU UĞRADIĞIMIZ HAKSIZLIKLAR ÜST ÜSTE 3 OLİMPİYATI ES GEÇMEMİZE NEDEN OLDU

  İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul 2036 Olimpiyat Çalışma Grubu Basın toplantısında konuştu.

 • 08.12.2022 08 Ara 12:39 TBMM'de 6 Yaşında 'Evlendirilen' Çocuk Tartışması: 'Türkiye'nin Yakıcı Gündemini Tüketelim; TBMM'nin Gündemini Elbet Yaparız' TBMM'de 6 Yaşında "Evlendirilen" Çocuk Tartışması: "Türkiye'nin Yakıcı Gündemini Tüketelim; TBMM'nin Gündemini Elbet Yaparız"

  TBMM Genel Kurulu’nda bir tarikata ait vakıfın yöneticisinin 6 yaşındaki kızını “evlendirerek” yıllarca istismara maruz bırakması parti grupları arasında tartışma konusu oldu. Muhalefet, bu vakıfla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’dan izahat istedi ancak Cumhur İttifakı, bütçe görüşmelerine devam edilmesi gerektiğini savundu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Türkiye’nin yakıcı gündemini tüketelim, Meclis’in gündemini elbette yaparız" dedi. AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, araştırma komisyonu kurularak konunun değerlendirilmesi gerektiğini dile getirirken, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül “İdam” önerisinde bulundu.

 • 06.12.2022 06 Ara 23:29 TBMM, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının 2023 bütçeleri Genel Kurulda TBMM, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının 2023 bütçeleri Genel Kurulda

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) güçlendirilmesi ve kurumun resen hareket ederek dava açabilmesi gerektiğini söyledi.

 • 06.12.2022 06 Ara 22:49 CHP'li Zeynel Emre'den AİHM Tazminatları Önerisi: 'Halkın Vergileri ile Niye Biz Ödeyelim. Cumhurbaşkanı da Zengin, Aranızda Toplayın Ödeyin' CHP'li Zeynel Emre'den AİHM Tazminatları Önerisi: "Halkın Vergileri ile Niye Biz Ödeyelim. Cumhurbaşkanı da Zengin, Aranızda Toplayın Ödeyin"

  CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Türkiye aleyhine verdiği tazminat kararları ile ilgili “Bunları halkın vergisi ile biz niye ödeyelim. Kabinede çok zengin bakanlar var, cumhurbaşkanı da zengin, bu da sizin kusurunuz, bir zahmet bu parayı aranızda toplayın ödeyin” dedi.

 • 02.12.2022 02 Ara 19:25 Onur Yaser Can Davası… Kız Kardeşi Ezgi Sevgi Can: 'Bir Grup Narkotik Polisinin Keyfi Uygulaması Nedeniyle Bütün Ailemi Kaybettim' Onur Yaser Can Davası… Kız Kardeşi Ezgi Sevgi Can: "Bir Grup Narkotik Polisinin Keyfi Uygulaması Nedeniyle Bütün Ailemi Kaybettim"

  İstanbul Beyoğlu’nda 2010 yılında, gözaltında kötü muamele ve çıplak aramaya maruz bırakılmasının ardından intihar eden Onur Yaser Can ile ilgili yargılamada, gözaltı tutanaklarında değişiklik yaptığı iddiasıyla hakkında 12 yıl sonra dava açılan eski polis Hakan Aydın suçlamaları kabul etmedi. Sanık Aydın, kendisine sorulan soruların çoğuna "Hatırlamıyorum" diye cevap verirken, Onur Yaser Can’ın kardeşi Ezgi Sevgi Can ise “Bir grup narkotik polisinin keyfi uygulaması nedeniyle bütün ailemi kaybettim. Bu çocuğa bu psikolojik baskıyı neden yaptınız? Bize bunu açıklayın” diye konuştu.

 • 02.12.2022 02 Ara 17:26 İmamoğlu: '10 Milyarlarca Liralık 'Kanal İstanbul' Yapsanız, Bir Anlam İfade Etmez' İmamoğlu: "10 Milyarlarca Liralık 'Kanal İstanbul' Yapsanız, Bir Anlam İfade Etmez"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Genel Müdürlük Yerleşkesi'nde inşa edilen 'Yuvamız İstanbul Kreşi’ni hizmete açtı. Ülkedeki tüm çocukların okul öncesi eğitim alması konusunun bir devlet politikası olması gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, "Bu, ülkemiz adına çok önemli, çok dev bir proje olur. Bu, gerçekten çok değerli bir hedefi ülkemizin önüne koyar. Hiçbir şeyle kıyaslanmaz. Yani 10 milyarlarca liralık ‘Kanal İstanbul’ yapsanız, bir anlam ifade etmez. Siz, nesli iyi bir eğitimle geleceğe hazırladığınızda, oradan gelecek yaratıcı fikirler, oradan gelecek olan Türkiye'yi ve dünyayı değiştirecek yatırımcı, üretken nesiller, ülkemizi bambaşka bir boyuta kavuşturur” dedi.

 • 01.12.2022 01 Ara 16:21 İbb Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık, Hakkında Açılan Davada Hakim Karşısına Çıktı: 'Yardım Yaptığımızda Kişilerin Sabıka Kaydını... İbb Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık, Hakkında Açılan Davada Hakim Karşısına Çıktı: "Yardım Yaptığımızda Kişilerin Sabıka Kaydını...

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı olduğu dönemde ‘Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (DİAYDER) terör örgütü PKK ile iltisakını araştırmadan derneğe yemek kartları verdiği’ gerekçesiyle hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada ilk kez hâkim karşısına çıktı. Saltık, “Yardım yaptığımızda kişilerin sabıka kaydını sormuyoruz. Yardıma ihtiyaçları olup olmadığını araştırıyoruz. Bu araştırma neticesinde bütün kriterleri sağlamış, yoksulluk sınırı altında olduğu tespit edilmiş kişilere bu mavi renkli yardım kartı verilir. Valilik de böyle çalışır, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da bu şekilde çalışır” dedi.

 • 01.12.2022 01 Ara 15:18 İBB YÖNETİCİSİNİN DAVASI TANIK DİNLENMESİ İÇİN ERTELENDİ İBB YÖNETİCİSİNİN DAVASI TANIK DİNLENMESİ İÇİN ERTELENDİ

  DİN Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) yöneticileri ile üyelerinin aralarında bulunduğu 23 sanıklı davada tanık olarak dinlenen İBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık'ın "Örgüt üyesi olmamakla birlikte silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme"...

 • 01.12.2022 01 Ara 14:55 İBB yöneticisi Yavuz Saltık 'terör örgütüne yardım' suçundan hakim karşısına çıktı İBB yöneticisi Yavuz Saltık "terör örgütüne yardım" suçundan hakim karşısına çıktı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık'ın Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin (DİAYDER) terör örgütü PKK ile iltisakını araştırmadan derneğe yemek kartları verdiği iddiasıyla "terör örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve...

 • 30.11.2022 30 Kas 20:54 Kemal Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar, Ümit Özdağ'ın da Aralarında Bulunduğu Dokunulmazlık Fezlekeleri TBMM'ye Sunuldu Kemal Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar, Ümit Özdağ'ın da Aralarında Bulunduğu Dokunulmazlık Fezlekeleri TBMM'ye Sunuldu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın da aralarında bulunduğu 42 milletvekiline ait 69 yasama dokunulmazlığının kaldırılması fezlekesi TBMM’ye ulaştı.

 • 30.11.2022 30 Kas 17:13 Kılıçdaroğlu'na ait dosyanın da aralarında olduğu 69 fezleke Meclis'e ulaştı Kılıçdaroğlu'na ait dosyanın da aralarında olduğu 69 fezleke Meclis'e ulaştı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan ile DBP Genel Başkanı Salihe Aydeniz'e ait dosyaların da aralarında olduğu 69 fezleke TBMM'ye ulaştı.

 • 30.11.2022 30 Kas 16:49 İçlerinde Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ'da var! 69 fezleke Meclis'e ulaştı İçlerinde Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ'da var! 69 fezleke Meclis'e ulaştı

  Aralarında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Aydoğan, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın da olduğu 69 fezleke Meclis'e ulaştı.

 • 29.11.2022 29 Kas 22:48 Tütün, tütün mamulleri ve alkol piyasasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda Tütün, tütün mamulleri ve alkol piyasasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda

  Meclis Genel Kurulunda Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümündeki 6 madde kabul edildi.

 • 22.11.2022 22 Kas 12:03 Karkamış'taki Roket Saldırısında Yaşamını Yitirin 5 Yaşındaki Hasan Karataş, Son Yolculuğuna Uğurlandı Karkamış'taki Roket Saldırısında Yaşamını Yitirin 5 Yaşındaki Hasan Karataş, Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Gaziantep Karkamış’a düzenlenen roketli saldırıda yaşamını yitiren; CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın amcasının yeğeni beş yaşındaki Hasan Karataş, bugün Karanfil Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 • 15.11.2022 15 Kas 16:51 Turan Aydoğan, Bakan Bozdağ'a 'İmamoğlu Davasında Hakime Baskı' İddiasını Sordu: 'Hsk'nın Başkanısınız, Bu İddia Neden Soruşturulmuyor?' Turan Aydoğan, Bakan Bozdağ'a "İmamoğlu Davasında Hakime Baskı' İddiasını Sordu: "Hsk'nın Başkanısınız, Bu İddia Neden Soruşturulmuyor?"

  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davayla ilgili “İmamoğlu davasında önceki davaya bakan hâkimin eşine dostuna ‘Ben baskı altında Sayın İmamoğlu’nun siyasal geleceğini ıskata uğratacak bir karara zorlandım’ dediği iddiası var. Sayın Bakanım siz HSK’nın başkanısınız, bu iddia neden soruşturulmuyor? Biz neden hala zehirli suyun içinde hukuk arar haldeyiz?” diye sordu.

 • 14.11.2022 14 Kas 14:14 CHP'li Altay, İstiklal Caddesi'ndeki Patlama Noktasına Karanfil Bıraktı: 'Dünyaya Sesleniyorum. CHP'li Altay, İstiklal Caddesi'ndeki Patlama Noktasına Karanfil Bıraktı: "Dünyaya Sesleniyorum.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, beraberindeki heyetle birlikte İstiklal Caddesi’nde patlamanın meydana geldiği yere giderek karanfil bıraktı. Altay, “Dünyaya sesleniyorum. Türkiye teröre boyun eğmeyecektir. Bu tür saldırılarla Türkiye’de arzu ettiğiniz kaos ortamı yaratılmayacak. Türkiye’nin iç barışını muhafaza etmek hepimizin ama öncelikle Türk siyasetinin görevidir. Bunu yapacağız” dedi.

 • 11.11.2022 11 Kas 14:29 BBP Genel Başkanı Destici, Antalya'da konuştu Açıklaması BBP Genel Başkanı Destici, Antalya'da konuştu Açıklaması

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Aydoğan hakkında düzenlenen fezlekeye ilişkin, milletvekili olmanın hiçbir insana hakaret, tehdit etme hakkı vermediğini belirterek, "Bunu kim işlerse işlesin hukuk önünde...

 • 10.11.2022 10 Kas 17:31 TBMM Başkanı Şentop, CHP'li üç milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesini değerlendirdi TBMM Başkanı Şentop, CHP'li üç milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesini değerlendirdi

  TBMM Başkanı Şentop, Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi duruşmasındaki görüntülerin çok üzüntü verici olduğunu belirterek CHP'li üç milletvekilinin dokunulmazlıkların kaldırılması tartışmalarına ilişkin "Meclis Başkanlığının özel bir yetkisi yok.

 • 10.11.2022 10 Kas 15:09 CHP'li 3 vekil hakkında düzenlenen fezlekeler Adalet Bakanlığı'na gönderildi CHP'li 3 vekil hakkında düzenlenen fezlekeler Adalet Bakanlığı'na gönderildi

  CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Aydoğan hakkında, Yalova 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma sırasında mahkeme heyetine yönelik sözleri nedeniyle 'hakimlere alenen hakaret' ve 'adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçlarından düzenlenen fezlekeler,...

 • 10.11.2022 10 Kas 15:03 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekilleri Seyit Torun, Turan Akdoğan ve Ali Mahir Başarır Hakkında Dokunulmazlık Fezlekesi Hazırladı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekilleri Seyit Torun, Turan Akdoğan ve Ali Mahir Başarır Hakkında Dokunulmazlık Fezlekesi Hazırladı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında “Duruşma hakimlerine alenen hakaret ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ettikleri” iddiasıyla dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik fezleke hazırladı. Başsavcılık, fezlekelerin Adalet Bakanlığı’na gönderildiğini duyurdu.

 • 06.11.2022 06 Kas 15:02 'Bir Ömür Arif Keskiner' Belgeselinin İlk Gösterimi Yapıldı "Bir Ömür Arif Keskiner" Belgeselinin İlk Gösterimi Yapıldı

  Film yapımcılığının yanı sıra gazetecilik, oyunculuk, film yönetmenliği de yapan Türk sinemasının en özgün sinemacılarından “Çiçek Arif” lakaplı Arif Keskiner’in yaşamını anlatan “Bir Ömür Arif Keskiner” belgeselinin ilk gösterimi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapıldı.

 • 03.11.2022 03 Kas 11:55 CHP'li vekillerin soruşturma dosyası, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda CHP'li vekillerin soruşturma dosyası, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda

  YALOVA Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li vekiller Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Aydoğan hakkında yürütülen 'adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' ve 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçlarından başlattığı soruşturmayı yetkisizlik kararı ile Ankara Cumhuriyet...

 • 28.10.2022 28 Eki 11:31 Yalova Belediyesindeki 'zimmete para geçirme' davası duruşmasında yaşanan gerginliğe soruşturma Yalova Belediyesindeki "zimmete para geçirme" davası duruşmasında yaşanan gerginliğe soruşturma

  Yalova Belediyesinde "zimmete para geçirilmesi" iddiasıyla açılan davanın duruşması sırasında aralarında CHP milletvekillerinin de bulunduğu kişilerin mahkeme heyetine yönelik söylemleri üzerine soruşturma başlatıldı.

 • 11.10.2022 11 Eki 20:33 İyi Parti'nin 'Yabancıların Gerçekdışı Adreslere Kaydedilmesi' İddialarının Araştırılması Önerisi TBMM Genel Kurulu'nda Reddedildi İyi Parti'nin "Yabancıların Gerçekdışı Adreslere Kaydedilmesi" İddialarının Araştırılması Önerisi TBMM Genel Kurulu'nda Reddedildi

  İYİ Parti’nin “Yabancıların gerçekdışı olarak ikamet adreslerine yerleştirilmesi” iddialarının araştırılması için verdiği önergenin TBMM Genel Kurulu gündemine alınması önerisi AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi. İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, “Acaba ülke ekonomisini, sınır güvenliğini, esnafı, çiftçiyi, işçiyi, genci, kadını, emekliyi koruyamayan iktidar artık hanelerimizi bile koruyamaz halde midir? Sorusunu kaçınılmaz olarak sormak zorundayız” dedi. CHP Milletvekili Turan Aydoğan ise “Filmin adı 'Evimdeki Yabancı' izlemişsinizdir herhâlde. Evinizde oturuyorsunuz, sizin dışınızda birtakım insanlar daha sizinle beraber ortaklar, orada oturuyorlar... Bence İçişleri Bakanı da adresine baksın, Emniyet Genel Müdürü de baksın, tanımadıkları adamlar, mesela uyuşturucu baronları falan sağda solda çıkabilir, dikkat edin, bu adreslerde çıkabilirler, çok da piyango olmaz" diye konuştu.

 • 10.10.2022 10 Eki 11:41 Esenyurt'ta Karadeniz Rüzgârı Esti Esenyurt'ta Karadeniz Rüzgârı Esti

  Esenyurt Belediyesi ile İl Dernekler Birliği Platformu’nun birlikte düzenlediği Kardeş Kültürler Festivali 2’nci gününde Resul Dindar’ın coşkulu konseriyle devam etti. Binlerce kişinin katıldığı konserde Karadeniz rüzgârı estiren Dindar, vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.

 • 07.10.2022 07 Eki 18:21 Adana gündem haberi | Boğaziçili Öğrenciden İmamoğlu'na 'Yurt' Teşekkürü: Bizi Tarikat Yurtlarına Mecbur Bıraktılar Adana gündem haberi | Boğaziçili Öğrenciden İmamoğlu'na 'Yurt' Teşekkürü: Bizi Tarikat Yurtlarına Mecbur Bıraktılar

  Adana haberine göre Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “Okulumuzun çok büyük bir yurt sorunu vardı. Bizi tarikat yurtlarına mecbur bıraktılar. Ancak sizin sayenizde, oralara gitmeden çok rahat imkanlarla barınabiliyoruz” dedi.

 • 04.10.2022 04 Eki 18:34 TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

 • 19.09.2022 19 Eyl 17:47 CHP'den Okul Çağındaki Çocuklarda Beslenme Yetersizliğiyle İlgili Araştırma Önergesi CHP'den Okul Çağındaki Çocuklarda Beslenme Yetersizliğiyle İlgili Araştırma Önergesi

  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, beslenme yetersizliği yaşayan okul çağındaki çocuklarla ilgili TBMM araştırması açılmasını istedi. Aydoğan, “Sayın Genel Başkanımızın da sık sık vurguladığı gibi yatağına aç giren çocukların olmadığı bir ülke umuduyla yol yürüyoruz. Okullarda açlıktan bayılan çocukların olması utançtan başka nedir?” dedi. Aydoğan, konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye de soru önergesi verdi.

 • 14.09.2022 14 Eyl 15:10 Turan Aydoğan'dan En Düşük Emekli Aylığının Asgari Ücret Seviyesine Çekilmesi İçin Kanun Teklifi Turan Aydoğan'dan En Düşük Emekli Aylığının Asgari Ücret Seviyesine Çekilmesi İçin Kanun Teklifi

  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, en düşük emekli aylığının asgari ücret düzeyine çıkarılması ve işçi emeklilerinin de kamu emeklileri gibi toplu iş sözleşmelerinden kaynaklanan haklardan yaralanması için kanun teklifi verdi.

 • 05.09.2022 05 Eyl 16:56 Beylikdüzü Sivas Kongre Binası ve 4 Eylül 1919 Gençlik Merkezi Açıldı Beylikdüzü Sivas Kongre Binası ve 4 Eylül 1919 Gençlik Merkezi Açıldı

  Beylikdüzü Belediyesi’nin Milli Mücadele ruhunu ilçede yaşatmak için hayata geçirdiği Beylikdüzü Sivas Kongre Binası ve 4 Eylül 1919 Gençlik Merkezi hizmete açıldı. 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 103.yıl dönümünde ilçeye kazandırılan merkezin cephesi, Sivas Kongresi’nin yapıldığı bina ile birebir aynı tasarlanarak inşa edildi. Açılış töreninde konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu günlerde ihtiyacımız olan güç ve ilhamı geçmişimizden alıyoruz. Cumhuriyetimizin yeni nesillerine hizmet edecek olan bu yapı, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şeyin olmadığına dair inancımızı tazeliyor” dedi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 18:45 Turan Aydoğan: 'Sanatçısından Gazetecisine, Bilim İnsanına Kadar Herkese Sosyal Medya Üzerinden Tehditler Savruluyor' Turan Aydoğan: "Sanatçısından Gazetecisine, Bilim İnsanına Kadar Herkese Sosyal Medya Üzerinden Tehditler Savruluyor"

  CHP; oyuncu Birce Akalay, müzisyen Gökhan Özoğuz, oyuncu Şahan Gökbakar ve gazeteciler Zafer Arapkirli ile Ayşenur Arslan’a yönelik tehditler ile ilgili Meclis araştırması talep etti. Meclis Araştırma önergesini hazırlayan CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan; “Sanatçısından gazetecisine ve bilim insanına kadar herkese sosyal medya üzerinden tehditler savruluyor. Bunlar adaletin olduğu bir ülkede, bir hukuk devletinde yaşanmaması gereken olaylar.  Yakın tarihimizde de birçoğu ile yüzleşilmeyen katliamlar, aydınlatılmayan cinayetler var” değerlendirmesini yaptı.

 • 20.07.2022 20 Tem 15:57 Öztrak: 'Bütçe Tercih Meselesidir. Öztrak: "Bütçe Tercih Meselesidir.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Elazığ’da; “Bütçe, hükümetlerin tercih meselesidir. Birileri beş tane yandaş müteahhidi tercih eder. Bin tane mevduat sahibini tercih eder, kur korumalı mevduat der, 40 milyar TL’ye yakın parayı altı ayda onların cebine koyar. Birileri de der ki ‘ben bugüne kadar, hakkı yenmiş, hukuku çiğnenmiş herkese sahip çıkacağım, EYT’liye de sahip çıkacağım, 3600 göstergeyi de vereceğim…’ O zaman birilerinden kesersiniz, birilerine verirsiniz. Bütçe böyle yönetilir” dedi. Öztrak, soru üzerine; “Sabahında bu kararla başlarız. Biz bunları vereceğiz diye başlarız, bir yerden keser, kaynağı buraya aktarırız” diye konuştu.

 • 19.07.2022 19 Tem 22:36 CHP'li Öztrak'tan İktidarın Ekonomi Modeline Cari Açıklı Eleştiri: 'Türkiye Bu Modelle Bu Yıl 18,6 Milyar Dolar Hedeflemişti; İlk Beş Ayda 28,1... CHP'li Öztrak'tan İktidarın Ekonomi Modeline Cari Açıklı Eleştiri: "Türkiye Bu Modelle Bu Yıl 18,6 Milyar Dolar Hedeflemişti; İlk Beş Ayda 28,1...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Elazığ’da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği yemekte, iktidarın yeni ekonomi modelini cari açık üzerinden eleştirdi. Öztrak, “Düşük kur ve faizle biz bu ekonomiyi yönetiriz. Ne olacak? Kur değersizleşecek. Cari açık kapanacak. Cari açık kapanınca rezervler artacak. Sonra kur yeniden değerlenmeye başlayacak denilen hikaye. Cari işlemler dengesi. İlk beş ayda. Yıllık olarak Türkiye bu yıl 18,6 milyar dolar cari işlemler açığı vermeyi hedeflemişti. İlk beş ayda 28,1 milyar dolar oldu. Bütün yıl için beklenen cari açık 40 milyar dolar. Cari açık düşmedi” dedi.

 • 19.07.2022 19 Tem 19:01 CHP ekonomi masası Elazığ'da CHP ekonomi masası Elazığ'da

  Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi Masası çeşitli temaslarda bulunmak üzere Elazığ'a geldi.

 • 15.07.2022 15 Tem 16:44 Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'yü lanetledi! Göndermede bulundu Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'yü lanetledi! Göndermede bulundu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 15 Temmuz şehitlerini andı. Açıklamasının devamında göndermeler yapan Kılıçdaroğlu, "Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak" dedi.

 • 15.07.2022 15 Tem 13:34 Son Dakika | İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde 15 Temmuz şehitleri anıldı Son Dakika | İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde 15 Temmuz şehitleri anıldı

  Edinilen son dakika haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehitleri anma töreni düzenlendi.

 • 15.07.2022 15 Tem 13:10 CHP'li Ekrem İmamoğlu 15 Temmuz mesajında ne demek istedi? 'Bu tehdit henüz kalkmamıştır' CHP'li Ekrem İmamoğlu 15 Temmuz mesajında ne demek istedi? "Bu tehdit henüz kalkmamıştır"

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen şehitleri anma töreninde konuşan CHP'li Ekrem İmamoğlu dikkat çeken bir açıklama yaptı. Devletin bu tür örgütlere karşı kendini koruyacak mekanizmaları bir an önce devreye almak durumunda olduğunu belirten İmamoğlu, "Ne yazık ki bu tehdit henüz ülkemizin üzerinden kalkmamıştır" sözlerini sarf etti.

Advertisement