"2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" Paneli - Son Dakika
Yerel

"2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" Paneli

"2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" Paneli

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 5 Ocak Perşembe günü düzenlenen "2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" konulu panele katılacak.

03.01.2012 11:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 5 Ocak Perşembe günü düzenlenen "2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" konulu panele katılacak.

Orhangazi TSO'dan yapılan yazılı açıklamada, gerek Avrupa Birliği'nin içine düştüğü borç sarmalı, gerek ABD kaynaklı ekonomik sorunlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da yaşanan Arap Baharı ile siyasi problemler yüzünden dünya ekonomilerini 2012 yılında çok daha zorlu süreçlerin beklediği belirtildi.

IMF'nin, Dünya Ekonomisinin Görünümü raporunda 2012'de büyümenin yüzde 3,5-4 seviyelerinde olacağının tahmin edildiği kaydedilen açıklamada, "Avro bölgesindeki büyümenin ise 2012'de yüzde 1,1'e ineceğini tahmin ediliyor" denildi.

2012'de diğer ülke ekonomilerinin daralması nedeniyle talep düşüşüne bağlı olarak Türkiye ekonomisinde de daralma yaşanacağının çeşitli kaynaklardan elde edilen verilerde de görülebildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu nedenle Türkiye'nin 2012 yılı büyümesine ilişkin, IMF kaynaklarına göre yüzde 2,5, Avrupa Komisyonu verilerine göre yüzde 3 ve hükümet verilerine göre yüzde 4'lük büyüme beklenti tahminleri yapılmaktadır. Bu verilere göre 2012 yılı, planlamalarını, üretimlerini ve harcamalarını yaparken hepimizin daha dikkatli olması gereken, bir yıl olacak. Bu nedenle düzenlediğimiz ekonomi paneli üyelerimiz için çok büyük önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın değerli katılımlarıyla, Dünya Gazetesi ekonomi yazarı Rüştü Bozkurt'un moderatörlüğünde gerçekleştireceğimiz panelimize tüm üyelerimiz davetlidir."

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel '2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler' Paneli - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23:18 Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.


Advertisement