23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - Son Dakika

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Son Güncelleme: 21.04.2011 12:18

Yenifakılı'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle anasınıfı öğrencileri Kaymakam Kerem Süleyman Yütksel'i makamında ziyaret etti.

Yenifakılı'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle anasınıfı öğrencileri Kaymakam Kerem Süleyman Yütksel'i makamında ziyaret etti.

Yenifakılı Kız Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde 3 ile 6 yaş arasındaki çocukların eğitim gördüğü anasınıfı öğrencilerini makamında kabul eden Kaymakam Yüksel, meyve suyu ve çikolata ve kek ikramında bulundu.

Çocuklarla yakından ilgilenen Kaymakam Yüksel'in "Kaymakam ne iş yapar?" sorusuna çocuklar "İlçeyi yönetir" yanıtını verdi.

Öğrenciler, hazırladıkları Türk Bayrağı motifli Türkiye haritasını Kaymakam Yüksel'e hediye ederek, makamdan ayrıldı.

-SORGUN'DA HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

(FOTOĞRAFLI)

Sorgun'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.

Okulların kendi bünyelerinde yaptıkları hazırlıkların dışında, törene katılacak okullardaki görevli öğrenciler Belediye Meydanı'nda toplu hazırlık çalışması yaptı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Şahin nezaretinde gerçekleştirilen provada, öğrenciler son eksikliklerini gidermeye çalıştı.

-ÇEKEREK'TE KROS MÜSABAKALARI YAPILDI

(FOTOĞRAFLI)

Çekerek'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İlköğretim okulları arası kros müsabakaları yapıldı.

Yarışlar, İsaklıköprüsü ile eski cezaevi arasındaki parkurda, minik kızlar ve erkekler ile yıldız kızlar ve erkekler kategorilerinde gerçekleştirildi.

Yarışlar sonunda Minik Kızlar 1000 metrede, Özükavak Vali İ. Fuat Uğur İlköğretim Okulundan Cennet Demiryürek, Minik Erkekler 1200 metrede, Kalederesi İlköğretim Okulundan Ahmet Uğuz birinci oldu.

Yıldız Kızlar 1500 metrede, Şehit Sadık Nazlı ilköğretim Okulundan Nuriye Şehin, Yıldız Erkekler 2000 Metrede, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinden Zeki Zergin birincilik elde etti.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında verilecek.

- YOZGAT

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - Son Dakika


Advertisement