Ankara Büyükşehir'den Karate Şenliği - Son Dakika

Ankara Büyükşehir'den Karate Şenliği

17.05.2022 11:33

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda “Karate Şenliği” düzenledi. Renkli görüntülere sahne olan şenliğe, 200’den fazla sporcu katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda "Karate Şenliği" düzenledi. Renkli görüntülere sahne olan şenliğe, 200'den fazla sporcu katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" nedeniyle gençleri spor yapmaya teşvik etmek amacıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda 200'den fazla sporcuyu "Karate Şenliği"nde buluşturdu.

GENÇ SPORCULARDAN NEFES KESEN PERFORMANS

Elvankent Aile Yaşam Merkezi, Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Batıpark Çocuk Kulübü üyesi 208 sporcu şenlikte nefes kesen performanslara imza attı.

Başkentli gençleri spor yapmaya teşvik etmeye yönelik çalışmalara hız verdiklerini belirten ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç, şöyle konuştu:

"Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı iş birliğiyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası dolayısıyla 200 sporcu katılımıyla 'Karate Şenliği' düzenledik. Başkanımız Mansur Yavaş'ın herkes için spor anlayışıyla bu tür spor faaliyetlerimiz artarak devam edecek."

Gençlerin spora olan ilgisinden ve şenliğe katılımın yüksek olmasından mutluluk duyduklarını belirten Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürü Sercan Yiğit de "Osmanlı AYM, Elvankent AYM ve Batıpark Çocuk Kulübü'ndeki karate üyelerimizden 208 sporcu burada spor müsabakası gerçekleştirdi. Çocukları ve gençleri bu tür şenliklerle bir araya getirmeye devam edeceğiz" dedi.

MADALYALARLA DOLU ŞENLİK

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen şenliğe katılan genç sporcular, tatlı bir rekabet ortamında yapılan spor müsabakalarının ardından kupalarıyla poz vererek Ankara  Büyükşehir Belediyesi'ne şu sözlerle teşekkür ettiler:

-Yezda Tual: "14 yaşındayım. Uzun yıllardır karate sporuyla ilgileniyorum. Gösteri hazırladık bugün için çok keyifli geçti."

-Elizhan Defne Yaşar: "11 yaşındayım ve 5 yıldır karate yapıyorum. Karate benim hayatımın anlamı oldu, çok seviyorum. Şenlik için gösteri hazırladık, kendimize güveniyoruz."

-Mustafa Sevinç: "12 yaşındayım ve 3 yıldır karate sporuyla ilgileniyorum. Çok eğlenceli, başkalarına da tavsiye ederim. Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim."

-Ayşe Ümmühan Şeker: "11 yaşındayım karateyi çok seviyorum. Gösteri nedeniyle çok heyecanlıyım."

- Melek Nur Karayağız: "13 yaşındayım ve 8 yıldır bu sporu yapıyorum. Hayatımın her alanında karate var, yapamayınca mutsuz oluyorum."

-Elif Su Berk: "10 yaşındayım. Atatürk'ün bize armağan ettiği bayramı sporla kutlamak istedik. Çok mutluyum, bizi bir araya getirenlere çok teşekkür ederim."

YORUMLAR
500
Kızıltepe'de 4 mahallede Kadın Gençlik Merkezi açılacak Kızıltepe'de 4 mahallede Kadın Gençlik Merkezi açılacak Babacan'ın Ankara Nallıhan'da Dinlediği Vatandaş: 'Ben Eski Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Yaptım. Şimdi Yaka Silkiyoruz' Babacan'ın Ankara Nallıhan'da Dinlediği Vatandaş: 'Ben Eski Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Yaptım. Şimdi Yaka Silkiyoruz' Son dakika... ABD Büyükelçisi Flake: Atatürk 'Ya İstiklal ya Ölüm' Demişti, Bizim Kurucu Atalarımıza da Bu Dinamik İlke Rehberlik Etti Son dakika... ABD Büyükelçisi Flake: Atatürk 'Ya İstiklal ya Ölüm' Demişti, Bizim Kurucu Atalarımıza da Bu Dinamik İlke Rehberlik Etti
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Ankara Büyükşehir'den Karate Şenliği - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement