Antalya'da Yerel Seçimlere Doğru - Son Dakika
Yerel

Antalya'da Yerel Seçimlere Doğru

Antalya\'da Yerel Seçimlere Doğru

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Manavgat’ta oda başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda Manavgat Belediye Başkan Adayı Recep Barut’la birlikte ilçenin kaderini değiştirecek çılgın projeler hazırladıklarını kaydetti.

26.01.2014 14:53

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Manavgat'ta oda başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda Manavgat Belediye Başkan Adayı Recep Barut'la birlikte ilçenin kaderini değiştirecek çılgın projeler hazırladıklarını kaydetti. Türel, 1 milyon lira borçlanma yşetkisi için sürekli Ankara'ya gidip gelen mevcut Manavgat Belediyesi için devreye girerek borçlanma yetkisinni çıkarılmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, İl başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Manavgat Belediye Başkan Adayı Recep Barut ve ilçe yöneticileri Manavgat'taki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Kahvaltıda MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akça, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Manavgat Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Manavgat Süt ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bilal Ay'da hazır bulundu.

"YATIRIMLAR İÇİN STK'LAR İLE LOBİ OLUŞTURULACAK"

Kahvaltıda konuşan Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Recep Barut, eski yıllarda ilçede bir birlik havasının bulunduğunu, yapılacak herhangi bir yatırım için siyasi parti ve meslek odası farkı gözetilmeden herkesin elini taşın altına koyduğunu ifade etti. Recep Barut, bu alışkanlığın son yıllarda ortadan kalktığını belirterek; "Ancak sivil toplum kuruluşları meslek odaları bir kentin can damarlarıdır. Alınacak olan kararlar, sivil toplum kuruluşlarının görüşü olmadan alınırsa kadük kalır ve uygulanamaz. İnşallah 30 Mart'tan sonra ilçemize gelecek olan yatırımlar için hem yerel yönetim, hem sivil toplum kuruluşları hemde kanaat önderleriyle ortak bir lobi oluşturarak, hep birlikte çalışacağız" dedi.

"AK PARTİ BELEDİYECİLĞİ TARTIŞILMAZ"

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'de Ak Parti'nin belediyecilik konusunda uzmanlığının tartışılamayacağını ifade ederek, "30 Mart'tan sonra inşallah Recep Barut başkanla birlikte Manavgat için çılgın projeleri gerçekleştireceğiz. Bu projelerimiz son birkaç gündür söylediklerimizden çok farklı. Dün gece geç saatlere kadar bu konuda Recep Barut başkanla birlikte bir çalışma ve beyin jimnastiği yaptık" dedi. Türel, gerçekleştirecekleri projelerle Manavgat'ın çehresinin değişeceğini kaydetti.

" MEVCUT BELEDİYE İÇİN 1 MİLYON LİRALIK BORÇLANMA YETKİSİ ÇIKARDIK"

Mevcut Manavgat Belediye Başkanı'nın hükümetin kendilerine destek olmadığı şeklindeki söylemlerinin gerçek dışı olduğunu kaydeden Türel, "Bir 7 milyon liralık borçlanma yetkisi için Ankara'ya sürekli gelip gidiyorlardı. Benimle de görüşünce konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulundum ve borçlanma yetkisi çıkarıldı. Hükümet olarak biz, destek isteyen belediyelerin bizim partiden yada muhalefet partilerinden olması konusunda bir ayrımımız yok. Yeter ki vatandaşa hizmet için bir proje yapılsın ve bize projeyle gelsinler" diye konuştu - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Antalya'da Yerel Seçimlere Doğru - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement