Atatürk Devlet Hastanesi'nde Yılın İlk Organ Bağışı - Son Dakika
Yerel

Atatürk Devlet Hastanesi'nde Yılın İlk Organ Bağışı

Atatürk Devlet Hastanesi\'nde Yılın İlk Organ Bağışı

Aydın'ın Söke ilçesine ziyaret için gelen ve beyin kanamsı sonucu hayatını kaybeden şahsın bağışlanan karaciğeri İzmir'de organ bekleyen bir hastaya umut oldu.

09.01.2012 10:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aydın'ın Söke ilçesine ziyaret için gelen ve beyin kanamsı sonucu hayatını kaybeden şahsın bağışlanan karaciğeri İzmir'de organ bekleyen bir hastaya umut oldu.

Kırıkkale'de yaşayan ve geçtiğimiz yıllarda eşi kaybeden Ali Erkoç (77), polis memuru olarak görev yapan oğlunu ziyaret etmek için Söke'ye geldi. Geçtiğimiz Cuma günü aniden rahatsızlanan Erkoç, ambulansla Söke Fehime Kocagöz Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yapılan muayenesinde beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Erkoç'un daha donanımlı bir hastaneye kaldırılması kararlaştırılınca Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'yle görüşmeler yapıldı. Atatürk Devlet Hastanesi'nde gerekli ortamın hazırlanmasının ardından Erkoç, ambulansla Aydın'a sevk edildi.

Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Erkoç'un yapılan tüm müdahalelere rağmen dün akşam saat 19.00 sıralarında beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Atatürk Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü ve Başhekim Yardımcısı Dr. Recep Baltacı ile Hemşire Sezen Sözer, Ali Erkoç'un ailesiyle organ bağışında bulunmaları konusunda görüşmelerde bulundu. Erkoç'un ailesi ilk başta organ bağışını kabul etmezken, sabah saatlerinde organ bağışında bulunmak için hastane yönetimine başvurdu. Ailenin böbrek ve karaciğer bağışlamak istediklerini ifade etmesi üzerine Organ Bağışı İzmir Bölge Koordinatörlüğü'yle görüşmelere başlandı. Yapılan görüşmeler sonucu Erkoç'un bağışlanan karaciğerinin İzmir Kent Hastanesi'nde uzun süredir bağış bekleyen bir hastaya nakledilmesi kararlaştırıldı. İzmir'de gelen ekipler tarafından alınan Erkoç'un karaciğeri hastaya nakledildi.

Aydın-İzmir arasında yaşanan organ bağışı trafiğini anlatan Atatürk Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü ve Başhekim Yardımcısı Dr. Recep Baltacı, "Hastamızı tüm müdahalelere rağmen kurtarmadık. Aileyle organ bağışı konusunda görüştük. Başta kabul etmediler ancak sonra gelip kendileri müracaat etti. Aile böbrekler ve karaciğeri bağışlamak istedi. Ancak hastamız 60 yaşından büyük olduğu için böbrekleri alınmadı. Başarılı bir şekilde karaciğer naklini gerçekleştirerek bir hastayı sağlığına kavuşturduk. Organ bağışında bulunan Erkoç ailesini duyarlı davranışları nedeniyle kutluyorum. Organ bağışının hayat kurtardığı bilinciyle bağışların artması için bizlerde elimizden gelen çabayı harcıyoruz" dedi. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Atatürk Devlet Hastanesi'nde Yılın İlk Organ Bağışı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti
  09 Nis Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

  Gazze Şeridi'nde İsrail güçlerinin düzenlediği hava saldırısında Maghazi Belediye Başkanı Hatem el-Ghamri ve 4 kişi hayatını kaybetti. Uluslararası topluma İsrail'e yönelik insanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı soruşturma açılması çağrısı yapıldı.

 • AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı
  09 Nis AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı

  AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Kürt seçmenin tercihlerini ve AK Parti'nin durumunu değerlendirdi. Miroğlu, Kürt seçmenin, AK Parti ve DEM gibi partilere oy vererek, marjinal sokak siyasetinden kurtulup siyasetin merkezinde söz sahibi olmak istediğini belirtti.

 • Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı
  09 Nis Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. Bugün öğle saatlerinden itibaren artarak akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

 • SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı
  09 Nis SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ecevit Keleş, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Sarıbıyık, bayramın manevi atmosferine vurgu yaparak, Filistin ve Doğu Türkistan'da yaşanan zulümlere dikkat çekti. Keleş ise bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesi gerektiğini belirtti.

 • Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  09 Nis Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler başkanlığında, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra 2024-2029 döneminin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Yeni dönem meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye daire müdürleri, basın mensupları ve Burhaniyeliler toplantıya katıldı. Toplantıda meclis başkan vekilleri, meclis katipleri ve encümen üyeleri seçildi. Ayrıca komisyon üyeleri belirlendi ve 2023 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

 • Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi
  09 Nis Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi

  31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Pazaryeri Belediye Meclisi ilk kez toplandı. Toplantıda encümen üyeleri, başkan vekili ve plan bütçe komisyonu belirlendi. Belediye Başkanı Zekiye Tekin, yeni dönemin Pazaryeri ilçesine hayırlı olmasını temenni etti.

 • TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı
  09 Nis TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı

  Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil edilen coğrafi işaretli ürün sayısı geçen yıl sonunda 1512 olurken, Gaziantep ürünü tescillenen iller sıralaması, Hatay da en fazla coğrafi işaret başvurusu yapan iller arasında ilk sırada yer aldı. Türkiye'nin coğrafi işaret tescilli ürün sayısı 2023 sonu itibarıyla 1512 oldu. Kuruma geçen yıl 371 ürün için başvuru yapıldı ve bunlardan 209'u coğrafi işaret tescili aldı.

 • Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu
  09 Nis Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu

  Akyazı Belediyesi'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı'nın güzelleştirilmesi ve değer katılması için çalışacaklarını belirtti.

 • Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor
  09 Nis Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor

  Barış Pınarı Harekatı'yla terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde halk, Türkiye'nin çabalarıyla sağlanan huzur ve güven ortamında beşinci Ramazan Bayramı'na girecek. Buna rağmen ekonomik zorluklar yaşayan halk, pazarda alışveriş yaparak bayrama hazırlanıyor.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  09 Nis Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından Zeytinburnu'nun 5 yıllık yeni yönetiminde söz sahibi olacak belediye meclis üyeleri, Belediye Başkanı Ömer Arısoy'un başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 • Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı
  09 Nis Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı

  Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, atla safari yaparak gelen Ceylan Kırca ve Sümmani Yılmaz tarafından beklenmedik bir ziyaretçi grubuyla karşılaştı. Başkan ve vatandaşlar bu ilginç ziyaret karşısında hayrete düştü.

 • Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi
  09 Nis Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi

  Meksika'nın başkenti Mexico City'de yaşayanlar, 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulmasını izlemek için sahillere ve Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi'nin kampüsüne akın etti. Tutulma, Meksika'nın kuzeyindeki bazı şehirlerde net şekilde izlendi. Meksikalılar ve turistler, tarihi anlara tanıklık etmek için tutulmanın görüldüğü kentlere akın etti.


Advertisement