Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı - Son Dakika

Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı

30.11.2015 20:06
Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı

Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı, törenle açıldı.

Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı, törenle açıldı.

Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Sosyal Tesisleri'ndeki açılışta, "Cumhuriyetin aydınlık yüzü Bartın'da, kitapla aydınlığa" sloganıyla düzenledikleri fuara, 14 yayınevi ile 15 yazar, şair ve sanatçının katıldığını söyledi.

Fuarın kent için çok önemli olduğunu vurgulayan Akın, "Maalesef son zamanlarda elimizde telefon, önümüzde bilgisayarlarla okumaya zaman ayırmıyoruz. Onun için fuarımızın, okuma alışkanlığının artmasına katkı sunmasını arzu ediyoruz" diye konuştu.

Akın, fuara katılan yazar, şair, gazeteci ve yayınevi sahiplerine teşekkür etti.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen Hasan Bayrı Şiir Yarışması'nda, İstanbul'dan Güray Özçelik "Lades ya da Aşk" adlı eseriyle birinci, Eskişehir'den Erhan Erginsu "İspanyol Çengisi ve Cebrail'in Anlatım Bozukluğu" şiiriyle ikinci, Kocaeli'den Ömriye Karataş "Susam Çiçekleri Getirdim Sana Loş Uçurumlardan" adlı şiiriyle üçüncü oldu.

Trabzon'dan katılan Nihat Malkoç ise "Gecenin Kanat Sesleri" adlı şiiriyle mansiyon ödülüne layık görüldü.

Dereceye girenlere ödüllerin verildiği etkinlikte, ressam Erkan Geniş ve gazeteci-yazar Tarık Demirkan'a onur plaketi takdim edildi.

Fuar, 7 Aralık'a kadar gezilebilecek.

YORUMLAR
500
Meteoroloji uyardı, AFAD alarm verdi! İşte 'kırmızı kod' verilen 6 il Meteoroloji uyardı, AFAD alarm verdi! İşte 'kırmızı kod' verilen 6 il Bartın Valisi Arslan sel riskine karşı vatandaşları uyardı Bartın Valisi Arslan sel riskine karşı vatandaşları uyardı Son dakika haberleri... Bartın'da sel riski nedeniyle engelli ve hamile kamu çalışanlarına idari izin Son dakika haberleri... Bartın'da sel riski nedeniyle engelli ve hamile kamu çalışanlarına idari izin
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement